2020-04-09   05:23:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Sylvest  2000    683  1:05.45  2:13.15  3:21.42    4:28.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:26.15                 
                     
Mia Steen Duus  2001    677  1:05.44  2:14.11  3:22.25    4:29.26   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.96                 
                     
Nina Toft  2000    634  1:06.61  2:16.68  3:26.37    4:35.20   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.64                 
                     
Andrea Paaske  2001    631  1:04.07  2:13.32  3:24.30    4:35.60   
  Roskilde Svømning  4:31.43                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    626  1:06.37  2:16.34  3:26.90    4:36.38   
  Roskilde Svømning  4:42.92                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    618  1:05.88  2:16.31  3:27.21    4:37.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:35.97                 
                     
Sofie Nielsen  2001    616  1:06.95  2:17.67  3:29.09    4:37.81   
  Slagelse Svømmeklub  4:35.40                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    614  1:06.90  2:18.17  3:29.94    4:38.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.38                 
                     
Mai Andersen  2000    614  1:07.42  2:17.85  3:28.72    4:38.09   
  Holbæk Svømme Klub  4:36.04                 
                     
10  Michelle Mortensen  2002    591  1:08.38  2:20.59  3:31.99    4:41.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.43                 
                     
11  Karla Louise Balle  2001    586  1:06.77  2:18.09  3:30.68    4:42.48   
  Helsingør Svømmeklub  4:27.57                 
                     
12  Josephine Kruse  2002    586  1:05.77  2:16.85  3:30.94    4:42.50   
  Sigma Swim Allerød  4:37.99                 
                     
13  Frederikke Jensen  2000    583  1:08.72  2:20.66  3:32.63    4:42.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:37.67                 
                     
14  Sofie Louise Nimb  2001    575  1:06.74  2:17.73  3:30.88    4:44.24   
  Gentofte Svømme Klub  4:38.43                 
                     
15  Amanda Duus  2000    575  1:07.33  2:19.37  3:32.15    4:44.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:38.89                 
                     
16  Alberte M Hansen  2000    572  1:07.23  2:20.00  3:32.88    4:44.85   
  Glostrup Svømmeklub  4:33.29                 
                     
17  Emma Bjørnholdt  2000    571  1:07.38  2:18.61  3:31.62    4:44.86   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.48                 
                     
18  Eva Olsen  2000    570  1:09.81  2:21.98  3:33.40    4:45.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:43.90                 
                     
19  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    568  1:08.24  2:21.28  3:34.20    4:45.38   
  Roskilde Svømning  4:38.95                 
                     
20  Cassandra L. L. Hansen  2002    568  1:08.94  2:20.71  3:32.80    4:45.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:48.37                 
                     
21  Julie Stampe  2002    557  1:10.57  2:24.15  3:36.88    4:47.28   
  Sigma Swim Allerød  4:47.23                 
                     
21  Katja Kjær Nielsen  2002    557  1:07.94  2:20.80  3:34.95    4:47.28   
  Ringsted Svømme Klub  4:53.14                 
                     
23  Amanda Egerod Lund  2000    555  1:10.10  2:23.83  3:36.74    4:47.65   
  Sigma Swim Allerød  4:39.11                 
                     
24  Clara Neumann  2001    553  1:07.30  2:20.49  3:34.90    4:47.98   
  Svømmeklubben Syd  4:35.16                 
                     
25  Helena Berg Wenk  2000    547  1:07.35  2:20.10  3:34.79    4:48.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.33                 
                     
26  Regitze Gotthard  2002    547  1:08.33  2:22.01  3:36.20    4:49.01   
  Slagelse Svømmeklub  4:47.53                 
                     
27  Helena Hvid Hansen  2001    546  1:08.18  2:21.04  3:34.93    4:49.21   
  Helsingør Svømmeklub  4:50.27                 
                     
28  Mille Graasbøll  2002    541  1:08.58  2:22.14  3:37.22    4:50.06   
  Sigma Swim Allerød  4:35.14                 
                     
29  SIF Nikoline Madsen  2001    536  1:09.41  2:23.67  3:38.02    4:50.99   
  Gentofte Svømme Klub  4:37.98                 
                     
30  Sarah Aarslew Jensen  2000    536  1:09.67  2:25.53  3:39.19    4:51.03   
  Køge Svømmeklub  4:47.83                 
                     
31  Thea Blomsterberg  2002    530  1:09.15  2:23.75  3:38.80    4:52.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:56.35                 
                     
32  Sofia Qvade Rasmusen  2001    527  1:10.72  2:25.79  3:38.99    4:52.59   
  Hillerød Svømmeklub  4:47.71                 
                     
33  Jasmin Larsen  2002    527  1:10.21  2:24.83  3:39.62    4:52.64   
  Ringsted Svømme Klub  4:55.31                 
                     
34  Sofie Hertzberg  2002    500  1:10.50  2:25.22  3:41.62    4:57.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:54.85                 
                     
35  Chastine Melhede  2002    495  1:09.62  2:24.99  3:41.39    4:58.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.32                 
                     
36  Ida Rishøj  2002    494  1:11.27  2:27.53  3:44.21    4:58.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:53.93                 
                     
37  Line Strandby  2001    494  1:10.05  2:26.55  3:42.90    4:59.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:48.80                 
                     
38  Maria Caroline Krumbak  2000    492  1:08.25  2:22.90  3:40.76    4:59.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:46.55                 
                     
39  Alberte Mammen  2001    487  1:09.85  2:25.83  3:43.26    5:00.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:47.75                 
                     
40  Viktoria Bæts Kristensen  2002    485  1:10.86  2:28.11  3:46.06    5:00.76   
  Næstved IF  4:54.25                 
                     
41  Johanne B. Hansen  2002    479  1:12.23  2:30.55  3:47.78    5:02.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:56.12                 
                     
42  Felina Noe  2002    442  1:10.81  2:30.05  3:51.10    5:10.33   
  Dragsholm Svømmeklub  4:53.84                 
                     
43  Camilla Hougaard  2002    441  1:12.86  2:33.11  3:52.57    5:10.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:00.40                 
                     
44  Ulrikke Veje  2002    425  1:12.84  2:33.43  3:53.70    5:14.37   
  Hillerød Svømmeklub  4:59.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:47 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    707  1:00.38  2:03.31  3:05.74    4:06.92   
  Søllerød Svømmeklub  4:08.12                 
                     
Mads Holm  1998    681  1:01.01  2:04.39  3:07.60    4:10.08   
  Nakskov Svømme Klub  4:03.04                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    664  1:00.18  2:04.64  3:09.08    4:12.15   
  Sigma Swim Birkerød  4:01.60                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    664  1:00.55  2:04.14  3:08.60    4:12.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:07.04                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    655  1:00.32  2:06.25  3:11.77    4:13.30   
  Sigma Swim Birkerød  4:04.61                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    643  59.28  2:05.23  3:09.58    4:14.94   
  Sigma Swim Allerød  4:09.02                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    631  1:00.49  2:06.53  3:12.02    4:16.51   
  Lyngby Svømmeklub  4:02.85                 
                     
Lukas Storm  1999    629  1:01.84  2:07.75  3:12.83    4:16.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:05.57                 
                     
Mads Midtbøll  1998    627  1:00.46  2:06.04  3:12.89    4:17.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:10.28                 
                     
10  Mads Rishøj  1999    626  1:00.58  2:06.68  3:12.31    4:17.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:09.54                 
                     
11  Sebastian Tullberg  2000    623  59.75  2:05.81  3:13.42    4:17.54   
  Sigma Swim Birkerød  4:11.47                 
                     
12  Anton Borring Andersen  1999    619  1:01.53  2:07.58  3:14.16    4:18.17   
  Sigma Swim Allerød  4:06.61                 
                     
13  Anders Nielsen  2001    612  1:01.89  2:08.18  3:13.93    4:19.15   
  Ringsted Svømme Klub  4:24.95                 
                     
14  Johan Bragason  1999    608  1:00.12  2:04.74  3:11.20    4:19.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:56.84                 
                     
15  Marius Rasmussen  1999    606  1:01.20  2:07.50  3:13.73    4:19.96   
  Svømmeklubben Syd  4:10.78                 
                     
16  Philip Krogh Brønnicke  2000    606  59.28  2:05.17  3:13.32    4:19.99   
  Køge Svømmeklub  4:07.90                 
                     
17  Niels Paulli Sparholt  2000    602  1:02.82  2:09.94  3:15.98    4:20.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:14.31                 
                     
18  Joakim Brønnum  1997    591  1:02.60  2:08.85  3:15.78    4:22.22   
  Holbæk Svømme Klub  4:20.64                 
                     
19  Mads Steen Petersen  1997    590  1:03.76  2:10.17  3:17.25    4:22.36   
  Helsinge Svømmeklub  4:11.93                 
                     
20  Christian Andersen  1999    586  1:03.45  2:11.00  3:17.96    4:22.86   
  Søllerød Svømmeklub  4:20.59                 
                     
21  Jannick Hansen  2001    584  1:02.85  2:09.67  3:17.14    4:23.27   
  Sigma Swim Allerød  4:20.92                 
                     
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    581  1:02.49  2:09.64  3:17.01    4:23.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:12.55                 
                     
23  Daniel Sørensen  1999    575  1:02.41  2:10.66  3:18.26    4:24.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:26.84                 
                     
24  Alexander Rendlev  2001    575  1:02.92  2:10.49  3:18.12    4:24.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:21.00                 
                     
25  Emil Engels Henriksen  1999    571  1:02.98  2:10.44  3:18.40    4:25.24   
  Sigma Swim Allerød  4:17.20                 
                     
26  Daniel Schytte  2000    569  1:02.20  2:09.50  3:17.60    4:25.44   
  Ringsted Svømme Klub  4:17.17                 
                     
27  Emil Toft  1998    565  1:02.93  2:10.39  3:19.05    4:26.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:21.80                 
                     
28  Alfred August Grubert  2001    565  1:03.54  2:10.73  3:18.95    4:26.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:34.85                 
                     
29  Mads Toft  2001    565  1:05.28  2:13.68  3:20.26    4:26.20   
  Holbæk Svømme Klub  4:17.24                 
                     
30  Frederik Bornemann  2001    547  1:03.72  2:12.44  3:21.47    4:28.95   
  Sigma Swim Allerød  4:29.94                 
                     
31  Ferdinand Wahl  2000    547  1:03.62  2:11.59  3:20.50    4:28.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.95                 
                     
32  Christoffer Weiss  2001    543  1:04.45  2:13.40  3:22.74    4:29.64   
  Gentofte Svømme Klub  4:18.63                 
                     
33  Markus Bøjsen  1999    541  1:01.76  2:09.85  3:20.29    4:30.08   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.44                 
                     
34  Simon Brixner  2000    539  1:02.46  2:10.32  3:20.33    4:30.40   
  Holbæk Svømme Klub  4:23.51                 
                     
35  Oliver Schiellerup  2000    529  1:04.35  2:15.03  3:25.33    4:31.96   
  Sigma Swim Birkerød  4:32.20                 
                     
36  Jonas M. Jørgensen  2001    519  1:04.26  2:14.35  3:24.53    4:33.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.19                 
                     
37  Lauge Bastian Maar  2001    515  1:02.74  2:11.92  3:22.59    4:34.39   
  Næstved IF  4:27.92                 
                     
38  Julius Munk  2000    513  1:04.64  2:15.32  3:25.78    4:34.89   
  Helsingør Svømmeklub  4:32.16                 
                     
39  Mathias Aner  2001    511  1:03.57  2:14.33  3:25.36    4:35.13   
  Svømmeklubben Syd  4:28.81                 
                     
40  Ulrik Blach Petersen  2001    506  1:06.67  2:16.96  3:27.86    4:36.04   
  Sigma Swim Birkerød  4:36.72                 
                     
41  Valdemar Solok  2001    503  1:04.63  2:15.45  3:26.91    4:36.57   
  Søllerød Svømmeklub  4:32.92                 
                     
42  Roar Andersen  2001    498  1:03.30  2:12.34  3:25.57    4:37.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.15                 
                     
43  Gustav T Madsen  2001    495  1:04.07  2:14.15  3:26.06    4:38.15   
  Nakskov Svømme Klub  4:23.38                 
                     
44  Emil Johansen  1999    483  1:04.00  2:15.75  3:28.40    4:40.36   
  Roskilde Svømning  4:24.13                 
                     
45  Mert Kaya  2001    469  1:06.07  2:18.34  3:31.48    4:43.10   
  Køge Svømmeklub  4:36.64                 
                     
46  Valdemar Piihl Hansen  2001    428  1:07.05  2:22.54  3:37.62    4:51.95   
  Nakskov Svømme Klub  4:31.76                 
                     
47  William Kristiansen  2001    427  1:07.35  2:21.19  3:36.09    4:52.09   
  Holbæk Svømme Klub  4:35.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    770          25.88   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Rebecca Heyliger  1992    737          26.27   
  Hvidovre Svømme Klub  26.59                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    718          26.50  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  26.31                 
Amanda Højberg  1998    694          26.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.53                 
Megan Forslund Hansen  1997    690          26.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    656          27.31   
  Hørsholm Svømmeforening  28.38                 
Nanna Drewsen  1998    652          27.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.29                 
Sofia Altoft  1998    644          27.47  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  27.48                 
Maj Howardsen  1997    643          27.48  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  27.67                 
10  Julie Krøyer Svendsen  2002    638          27.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.41                 
11  Emilie Falbe-Hansen  1999    631          27.66  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  28.33                 
12  Freja Gram  1999    629          27.69  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.17                 
13  Victoria Bierre  2000    628          27.71  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.30                 
14  Marina Heller Hansen  1994    625          27.74  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  27.46                 
15  Julie Darlem Brandt  2001    621          27.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.36                 
16  Caroline Hørlykke  2000    612          27.94   
  Gentofte Svømme Klub  28.01                 
17  Katja Korbo Petersson  2001    611          27.95   
  JGI Svømning  27.75                 
18  Johanna Berthelsen  2000    606          28.03   
  VAT Copenhagen-MK31  28.58                 
19  Caroline Waage Nowak  2001    604          28.07   
  Gentofte Svømme Klub  28.97                 
20  Andrea Paaske  2001    602          28.09   
  Roskilde Svømning  27.35                 
21  Liva Palmund  2002    600          28.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.20                 
22  Karla Louise Balle  2001    598          28.16   
  Helsingør Svømmeklub  27.31                 
23  Mia Wennecke  1999    588          28.31   
  Helsingør Svømmeklub  27.45                 
24  Emilie Hørlykke  1998    583          28.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.67                 
25  Thea Hovmand Larsen  1997    582          28.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.64                 
26  Melanie Eggertsen  2002    580          28.45   
  Nakskov Svømme Klub  28.92                 
27  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    579          28.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.07                 
28  Sofie Hansen  2002    576          28.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.49                 
29  Ida Maria Nielsen  2000    575          28.53   
  Holbæk Svømme Klub  28.41                 
29  Thit Bondo  2000    575          28.53   
  Sigma Swim Birkerød  28.67                 
31  Clara Schade Cantby  2000    572          28.58   
  Slagelse Svømmeklub  27.97                 
32  Martha Vitus Tversted  2002    570          28.62   
  Søllerød Svømmeklub  27.88                 
33  Ida T Mose  2002    568          28.64   
  Glostrup Svømmeklub  29.90                 
34  Ida Agerbak Trandum  1996    567          28.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.87                 
35  Ida Gelineck Padborg  2002    564          28.71   
  Lyngby Svømmeklub  29.26                 
36  Sara Mortensen  2001    562          28.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.37                 
37  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    559          28.79   
  Sigma Swim Allerød  27.67                 
38  Frederikke Echardt  2002    558          28.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.65                 
39  Sarah Missing  2001    557          28.83   
  Vest-Brøndby  27.54                 
40  Stine Saaby Schmidt  2002    555          28.86   
  Farum Svømmeklub  28.54                 
41  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    554          28.89   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.40                 
42  Laura Janner  2002    550          28.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.94                 
43  Mille Graasbøll  2002    542          29.09   
  Sigma Swim Allerød  28.70                 
44  Josephine G. Lauridsen  2001    537          29.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.86                 
45  Emma Bækgaard  2002    536          29.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.55                 
46  Mathilde Menck Nielsen  2002    531          29.29   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
47  Lærke Rask Sander  2002    521          29.48   
  VAT Copenhagen-MK31  28.75                 
48  Emilia Steen  2002    521          29.49   
  Rønne Svømme Klub  29.45                 
48  Regitze Lyngfeldt  2002    521          29.49   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
50  Emilie Nyegaard  2001    512          29.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.78                 
51  Katrine Brandt Nielsen  2002    504          29.81   
  Lyngby Svømmeklub  29.36                 
52  Emilie Larsen  2001    503          29.82   
  Vest-Brøndby  28.89                 
53  Emilia Lønborg  2002    499          29.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.94                 
54  Helena Berg Wenk  2000    498          29.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.81                 
55  Emma Jensen  2002    496          29.96   
  Helsinge Svømmeklub  30.72                 
56  Claudia Sperling  2002    492          30.05   
  Lyngby Svømmeklub  29.41                 
57  Amalie Gotthard  1999    491          30.07   
  Slagelse Svømmeklub  29.13                 
58  Thyra Jørgensen  2002    489          30.12   
  Svømmeklubben Syd  29.16                 
59  Ulrikke Veje  2002    465          30.61   
  Hillerød Svømmeklub  29.68                 
60  Caroline Bendtsen  2002    372          32.97   
  Næstved IF  34.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    740          26.23   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Rebecca Heyliger  1992    740          26.23   
  Hvidovre Svømme Klub  26.59                 
Megan Forslund Hansen  1997    693          26.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
Amanda Højberg  1998    676          27.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.53                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    654          27.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.41                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    629          27.69   
  Hørsholm Svømmeforening  28.38                 
Nanna Drewsen  1998    615          27.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.29                 
Julie Darlem Brandt  2001    554          28.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.36                 
Katja Korbo Petersson  2001    653          27.35   
  JGI Svømning  27.75                 
10  Karla Louise Balle  2001    643          27.49   
  Helsingør Svømmeklub  27.31                 
11  Andrea Paaske  2001    636          27.59   
  Roskilde Svømning  27.35                 
12  Caroline Hørlykke  2000    615          27.89   
  Gentofte Svømme Klub  28.01                 
13  Johanna Berthelsen  2000    588          28.31   
  VAT Copenhagen-MK31  28.58                 
14  Caroline Waage Nowak  2001    567          28.66   
  Gentofte Svømme Klub  28.97                 
15  Liva Palmund  2002    549          28.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.20                 
15  Mia Wennecke  1999    549          28.97   
  Helsingør Svømmeklub  27.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    706          23.48  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  24.40                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    699          23.56   
  Lyngby Svømmeklub  23.20                 
Jakob Klint Axelsen  1996    655          24.07   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
Peter Vangsgaard  2000    647          24.17  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  24.33                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    637          24.30  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  24.57                 
Sebastian Tullberg  2000    632          24.36   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Johannes E. Mariegaard  1997    619          24.53  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.47                 
William Textor Broch  2001    603          24.74   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
Jacob M. Jørgensen  1997    600          24.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.79                 
10  Pierre Høgenhaug  1999    574          25.15   
  Søllerød Svømmeklub  24.80                 
11  Mathias Immerkjær  1999    574          25.16  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  24.62                 
12  Tobias Andersen  1998    567          25.25  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.70                 
13  Lasse Kølle Jørgensen  1996    559          25.37   
  Lyngby Svømmeklub  25.13                 
14  Mads Ørsted Nielsen  1999    556          25.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.44                 
15  Filip Bækgaard  2000    552          25.49   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.43                 
16  Alexander Aslak Nørgaard  2000    550          25.51  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  26.91                 
17  Oliver Vang  1994    549          25.53   
  Næstved IF  25.15                 
18  Simon Brixner  2000    548          25.54   
  Holbæk Svømme Klub  25.53                 
19  Mads Tornow Rasmussen  2000    546          25.58   
  Slangerup Svømmeklub  25.22                 
20  Johan Wentorf  1999    544          25.60   
  Frederikssund Svømmeklub  25.55                 
21  Anton Olsen  1998    541          25.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.35                 
22  Jakob Gersholm Baktoft  2000    540          25.67   
  Roskilde Svømning  25.77                 
23  Valdemar Mariegaard  1999    535          25.75   
  Vest-Brøndby  25.27                 
24  Jon Riedel Pedersen  1998    534          25.77   
  VAT Copenhagen-MK31  25.73                 
25  Martin Nielsen  1997    533          25.78   
  Vest-Brøndby  25.31                 
26  Christian Crone  2001    532          25.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.93                 
27  Lucas Bruun Strøbek  2001    531          25.81   
  Gentofte Svømme Klub  26.12                 
28  Mads Ottosen  1997    530          25.83   
  Holbæk Svømme Klub  25.60                 
29  Rasmus Steenberg  2000    527          25.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.62                 
30  Jonas M. Jørgensen  2001    524          25.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.24                 
31  Philip Agerskov  1998    521          25.97   
  Hillerød Svømmeklub  26.11                 
32  Mads Hauge Sørensen  1997    514          26.10   
  Køge Svømmeklub  26.36                 
33  Mads Steen Petersen  1997    513          26.12   
  Helsinge Svømmeklub  25.34                 
33  Nicklas Andersen  2001    513          26.12   
  Helsinge Svømmeklub  27.63                 
35  Hans Mølbak Petersen  2001    507          26.22   
  Greve Svømmeklub  25.90                 
36  Matthias Hansen  2001    506          26.24   
  Slagelse Svømmeklub  25.67                 
37  Gustav Jørgensen  2000    505          26.25   
  Slagelse Svømmeklub  25.98                 
37  Victor Grandjean  2001    505          26.25   
  Ringsted Svømme Klub  25.68                 
39  Magnus Løhr  2001    498          26.37   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.33                 
40  Frederik Hatting Petersen  2000    498          26.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.48                 
40  Oliver Thor Sørensen  2000    498          26.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.57                 
42  Martin Szokody  1999    497          26.39   
  Ringsted Svømme Klub  25.78                 
43  Christian K. Jensen  2000    493          26.46   
  Sigma Swim Allerød  26.43                 
44  Mark Wiskum  2001    492          26.48   
  Søllerød Svømmeklub  26.26                 
45  Mads Ingeman Hansen  1997    491          26.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.34                 
46  Jannick Hansen  2001    490          26.51   
  Sigma Swim Allerød  26.94                 
46  Nikolaj Almeborg  2000    490          26.51   
  Rønne Svømme Klub  26.17                 
48  Jakob Bjerre Eriksen  2000    490          26.52   
  Hillerød Svømmeklub  26.43                 
48  Niels Paulli Sparholt  2000    490          26.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.99                 
50  Mads Toft  2001    489          26.54   
  Holbæk Svømme Klub  25.87                 
51  Magnus Aasberg  2001    488          26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.30                 
52  Marius Rasmussen  1999    487          26.57   
  Svømmeklubben Syd  25.35                 
53  Nicolai Yung Hansen  2000    486          26.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.31                 
54  Oliver Christiansen  1999    485          26.60   
  Helsinge Svømmeklub  26.58                 
55  Daniel Schytte  2000    483          26.64   
  Ringsted Svømme Klub  26.12                 
56  Gustav T Madsen  2001    483          26.65   
  Nakskov Svømme Klub  27.40                 
56  Marius Møldrup  1999    483          26.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.61                 
58  Andreas L. Damgård  2000    481          26.67   
  Køge Svømmeklub  27.07                 
59  Johan Feld Sørensen  1999    480          26.70   
  Lyngby Svømmeklub  26.31                 
60  Thor Malmby Jørgin  2001    479          26.71   
  Dragsholm Svømmeklub  27.07                 
61  Erling Johansen  2000    478          26.73   
  Nakskov Svømme Klub  27.07                 
62  Rasmus Danielsen  2001    476          26.78   
  Køge Svømmeklub  26.45                 
63  Frederik Junker Neldeberg  2000    473          26.82   
  Helsinge Svømmeklub  27.48                 
64  Alexander Ravn Borch  2001    470          26.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.86                 
65  Christoffer Vang-Jensen  2001    466          26.97   
  Gentofte Svømme Klub  27.11                 
66  Philip Krogh Brønnicke  2000    457          27.13   
  Køge Svømmeklub  26.78                 
67  Daniel Dyrved  2000    452          27.23   
  Glostrup Svømmeklub  27.04                 
68  Jonas B. Sørensen  1993    452          27.24   
  Roskilde Svømning  26.17                 
69  Markus Bøjsen  1999    450          27.27   
  Holbæk Svømme Klub  26.35                 
70  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    445          27.37   
  Ringsted Svømme Klub  25.37                 
71  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    445          27.38   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
72  Roar Andersen  2001    440          27.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.96                 
73  Oscar Fischer Kokholm  2000    437          27.54   
  Slagelse Svømmeklub  26.43                 
74  Mads Haugård Hansen  2000    434          27.61  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  26.96                 
74  Magnus Madsen  2000    434          27.61   
  Nakskov Svømme Klub  27.05                 
76  Andreas Gram Peters  2001    433          27.63   
  Helsinge Svømmeklub  27.34                 
77  Lauge Bastian Maar  2001    432          27.65   
  Næstved IF  27.68                 
77  William Christoffersen  2001    432          27.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.15                 
79  August Hertz Bugge  2000    430          27.69   
  VAT Copenhagen-MK31  27.02                 
80  Sebastian Ejdesgaard  2001    421          27.89   
  Hillerød Svømmeklub  27.03                 
81  Andreas Eklundh Sørensen  2001    420          27.92   
  Helsingør Svømmeklub  26.17                 
82  Luccas Dam Brenner  2001    418          27.96   
  Glostrup Svømmeklub  27.36                 
83  Mathias Holm  2001    409          28.15   
  Sigma Swim Birkerød  27.58                 
84  Niklas Andersson  1988    216          34.84   
  Helsingør Svømmeklub  31.00                 
Mikkel Samsøe Borch  1997              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub  25.24                 
Villads Bomholt Larsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  27.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:30 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Nervil Kistorp  1997    710          23.43   
  Lyngby Svømmeklub  23.20                 
Jakob Klint Axelsen  1996    671          23.88   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
William Textor Broch  2001    627          24.43   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
Sebastian Tullberg  2000    612          24.62   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Pierre Høgenhaug  1999    590          24.92   
  Søllerød Svømmeklub  24.80                 
Jacob M. Jørgensen  1997    558          25.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.79                 
Lasse Kølle Jørgensen  1996    546          25.58   
  Lyngby Svømmeklub  25.13                 
Mads Ørsted Nielsen  1999    537          25.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.44                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    586          24.98   
  Slangerup Svømmeklub  25.22                 
Oliver Vang  1994    586          24.98   
  Næstved IF  25.15                 
11  Filip Bækgaard  2000    570          25.21   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.43                 
12  Valdemar Mariegaard  1999    559          25.38   
  Vest-Brøndby  25.27                 
13  Johan Wentorf  1999    528          25.87   
  Frederikssund Svømmeklub  25.55                 
13  Simon Brixner  2000    528          25.87   
  Holbæk Svømme Klub  25.53                 
15  Jakob Gersholm Baktoft  2000    500          26.33   
  Roskilde Svømning  25.77                 
16  Martin Nielsen  1997    479          26.72   
  Vest-Brøndby  25.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    744          26.96  Dansk Rekord - Junior 
  Greve Svømmeklub  27.17                 
Caroline Erichsen  1998    718          27.28   
  Sigma Swim Birkerød  27.34                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    655          28.12  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  28.88                 
Camilla Dufour  1996    646          28.26   
  Sigma Swim Allerød  28.15                 
Jessica Yu Mortensen  2000    642          28.31   
  Lyngby Svømmeklub  28.13                 
Rebecca Heyliger  1992    630          28.49   
  Hvidovre Svømme Klub  28.23                 
Regitze Gaard  2001    608          28.83  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.61                 
Kristine Barrett  1998    586          29.18   
  Greve Svømmeklub  28.63                 
Ida Maria Nielsen  2000    583          29.24   
  Holbæk Svømme Klub  29.09                 
10  Victoria Bierre  2000    580          29.28  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.55                 
11  Julie Krøyer Svendsen  2002    575          29.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.37                 
12  Vibe Toftte Jørgensen  1999    570          29.45   
  A6  29.54                 
13  Eva Olsen  2000    569          29.47  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.27                 
13  Megan Forslund Hansen  1997    569          29.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.22                 
15  Ingrid Bo Andersen  2001    569          29.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.96                 
16  Lærke Rask Sander  2002    567          29.50   
  VAT Copenhagen-MK31  29.69                 
17  Sofie Hansen  2002    566          29.52  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.69                 
18  Liva Schmid  2000    565          29.55  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.25                 
19  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    560          29.63   
  Sigma Swim Allerød  28.76                 
20  Caroline Hørlykke  2000    544          29.91   
  Gentofte Svømme Klub  30.05                 
21  Emilie Falbe-Hansen  1999    544          29.92  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  30.12                 
22  Victoria Vorm  2001    535          30.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.70                 
23  Ida Agerbak Trandum  1996    533          30.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.71                 
24  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    531          30.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.45                 
25  Mathilde Menck Nielsen  2002    529          30.20   
  Helsingør Svømmeklub  31.15                 
26  Sarah Missing  2001    527          30.23   
  Vest-Brøndby  29.28                 
27  Thyra Jørgensen  2002    526          30.26   
  Svømmeklubben Syd  30.51                 
28  Maria Caroline Krumbak  2000    518          30.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.59                 
29  Cecilie Elkjær  2001    516          30.45   
  Hvidovre Svømme Klub  30.02                 
30  Stine Eskebo Nielsen  2001    514          30.49   
  Vest-Brøndby  31.11                 
31  Frederikke Dons  1998    512          30.52   
  Hvidovre Svømme Klub  30.24                 
32  Ida T Mose  2002    497          30.84   
  Glostrup Svømmeklub  31.15                 
33  Laura Janner  2002    491          30.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.54                 
34  Josefine B. Pedersen  1999    487          31.05   
  VAT Copenhagen-MK31  29.95                 
35  Emilie Holst Lange  2002    480          31.19   
  Gentofte Svømme Klub  31.16                 
36  Kamille Auerbach-Lind  2001    477          31.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.50                 
37  Klara Reeh  1999    472          31.37   
  Lyngby Svømmeklub  29.82                 
38  Matilde Weibel  2002    464          31.54   
  Hillerød Svømmeklub  32.09                 
39  Laura Lange  2001    440          32.10   
  Hvidovre Svømme Klub  31.42                 
40  Emilie Larsen  2001    438          32.15   
  Vest-Brøndby  30.69                 
41  Clara Schade Cantby  2000    436          32.21   
  Slagelse Svømmeklub  29.90                 
42  Katrine Brandt Nielsen  2002    425          32.48   
  Lyngby Svømmeklub  32.05                 
43  Katja Kjær Nielsen  2002    415          32.73   
  Ringsted Svømme Klub  32.68                 
44  Amalie V. Sørensen  2002    395          33.29   
  Vest-Brøndby  33.05                 
45  Regitze Lyngfeldt  2002    364          34.19   
  Helsingør Svømmeklub  31.42                 
46  Emilie Ferslev Christians  2002    358          34.40   
  Vordingborg Svømme Klub  36.24                 
47  Sophie Gjelstrup  2002    267          37.93   
  Søllerød Svømmeklub  37.30                 
Emilia Steen  2002              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Rønne Svømme Klub  31.74                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:26 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    737          27.04   
  Sigma Swim Birkerød  27.34                 
Karoline Barrett  2002    724          27.20   
  Greve Svømmeklub  27.17                 
Jessica Yu Mortensen  2000    664          28.00   
  Lyngby Svømmeklub  28.13                 
Rebecca Heyliger  1992    587          29.17   
  Hvidovre Svømme Klub  28.23                 
Camilla Dufour  1996    583          29.24   
  Sigma Swim Allerød  28.15                 
Ida Maria Nielsen  2000    575          29.37   
  Holbæk Svømme Klub  29.09                 
Kristine Barrett  1998    565          29.54   
  Greve Svømmeklub  28.63                 
Megan Forslund Hansen  1997    603          28.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.22                 
Lærke Rask Sander  2002    574          29.38   
  VAT Copenhagen-MK31  29.69                 
10  Vibe Toftte Jørgensen  1999    569          29.47   
  A6  29.54                 
11  Ingrid Bo Andersen  2001    531          30.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.96                 
12  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    527          30.24   
  Sigma Swim Allerød  28.76                 
13  Victoria Vorm  2001    524          30.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.70                 
14  Caroline Hørlykke  2000    511          30.54   
  Gentofte Svømme Klub  30.05                 
15  Ida Agerbak Trandum  1996    491          30.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.71                 
Julie Krøyer Svendsen  2002                Akut syg 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.37                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:44 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Nervil Kistorp  1997    670          25.63   
  Lyngby Svømmeklub  24.98                 
Frederik K. Mortensen  1995    660          25.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.93                 
Johan Bragason  1999    657          25.80  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.02                 
Frederik Galving  1998    636          26.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.10                 
Frederik Rindshøj  1999    633          26.12  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.93                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    630          26.16   
  Lyngby Svømmeklub  25.60                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    614          26.39   
  Slangerup Svømmeklub  26.34                 
Anton Olsen  1998    611          26.42  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.44                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    598          26.62   
  Sigma Swim Birkerød  25.85                 
10  Magnus Carstensen  1999    596          26.65   
  Ringsted Svømme Klub  26.10                 
11  Jakob Klint Axelsen  1996    594          26.68  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  26.64                 
12  Julius Munk  2000    590          26.74   
  Helsingør Svømmeklub  27.40                 
13  Rasmus Hasemann  1996    584          26.83   
  VAT Copenhagen-MK31  27.13                 
14  Arthur Dalén Ellegaard  2001    583          26.84   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
15  Frederik Nerving  1997    582          26.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.31                 
16  Mikkel Salmansen  2000    579          26.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.67                 
16  Niels Ottosen  1998    579          26.91   
  Holbæk Svømme Klub  27.35                 
18  Lars Thor Sørensen  1999    576          26.95   
  Vest-Brøndby  27.03                 
19  Marius Møldrup  1999    566          27.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.37                 
20  Mads Raaby Jensen  2001    564          27.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
21  Oliver Christiansen  1999    557          27.25   
  Helsinge Svømmeklub  27.53                 
21  Valdemar Mariegaard  1999    557          27.25   
  Vest-Brøndby  27.41                 
23  Jacob M. Jørgensen  1997    557          27.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.73                 
24  Joakim Brønnum  1997    551          27.35   
  Holbæk Svømme Klub  26.46                 
25  Jonas Hansen  2001    550          27.36   
  Slagelse Svømmeklub  27.99                 
26  Hans Mølbak Petersen  2001    547          27.42   
  Greve Svømmeklub  26.88                 
26  Rasmus Steenberg  2000    547          27.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.69                 
28  Mikkel S. Hansen  2000    545          27.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.88                 
29  Jakob Petersen  1999    540          27.53  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  27.43                 
30  Gustav Jørgensen  2000    536          27.60   
  Slagelse Svømmeklub  27.16                 
31  Oliver Thor Sørensen  2000    535          27.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.81                 
32  Daniel Sørensen  1999    534          27.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.59                 
33  Jakob Schmidt  1999    531          27.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.93                 
34  Philip Agerskov  1998    525          27.79   
  Hillerød Svømmeklub  28.36                 
35  Marcus Mantzius Mosegaard  2001    525          27.80   
  Slagelse Svømmeklub  27.73                 
36  Peter Vangsgaard  2000    524          27.81  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  27.51                 
37  Simon Krøyer Svendsen  1999    521          27.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.79                 
38  Mads Hauge Sørensen  1997    520          27.89   
  Køge Svømmeklub  28.53                 
39  Rasmus Danielsen  2001    519          27.91   
  Køge Svømmeklub  27.95                 
40  Matthias Hansen  2001    518          27.92   
  Slagelse Svømmeklub  27.78                 
41  Johan Wentorf  1999    516          27.95   
  Frederikssund Svømmeklub  27.81                 
42  Johannes E. Mariegaard  1997    516          27.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.06                 
43  Karl Bryde  2000    509          28.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.78                 
44  Philip Krogh Brønnicke  2000    506          28.14   
  Køge Svømmeklub  28.45                 
45  Jakob Gersholm Baktoft  2000    504          28.17   
  Roskilde Svømning  27.74                 
46  Carl Terp Larsen  2001    503          28.20   
  VAT Copenhagen-MK31  29.49                 
47  Felix Burmester  1999    502          28.22   
  Helsingør Svømmeklub  27.55                 
48  Daniel Dyrved  2000    496          28.32   
  Glostrup Svømmeklub  29.08                 
49  Marius Rasmussen  1999    492          28.40   
  Svømmeklubben Syd  28.03                 
50  Mads Haugård Hansen  2000    491          28.42  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  28.81                 
51  Emil Engels Henriksen  1999    490          28.44   
  Sigma Swim Allerød  27.17                 
51  Johan Joensen  2000    490          28.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.22                 
53  Sebastian Jensen  2001    489          28.47   
  Nakskov Svømme Klub  28.74                 
54  Martin Szokody  1999    478          28.67   
  Ringsted Svømme Klub  28.18                 
55  William Christoffersen  2001    478          28.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.11                 
56  Oliver Vang  1994    476          28.72   
  Næstved IF  27.79                 
57  Rasmus Langvad  2000    475          28.74   
  Glostrup Svømmeklub  28.94                 
58  Malthe Letting  2001    470          28.84   
  Farum Svømmeklub  29.28                 
59  Mert Kaya  2001    466          28.92   
  Køge Svømmeklub  30.03                 
60  August Hertz Bugge  2000    464          28.96   
  VAT Copenhagen-MK31  28.64                 
61  Frederik Røgind  2001    463          28.99   
  Sigma Swim Birkerød  28.49                 
62  Christian Crone  2001    462          29.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.01                 
63  Nikolaj Almeborg  2000    459          29.07   
  Rønne Svømme Klub  28.98                 
64  Frederik Bornemann  2001    456          29.12   
  Sigma Swim Allerød  28.86                 
65  Thor Malmby Jørgin  2001    454          29.18   
  Dragsholm Svømmeklub  30.95                 
66  Magnus Vinjebo  1999    448          29.31   
  Roskilde Svømning  29.07                 
67  Tobias Daniel Larsen  2001    434          29.62   
  Slagelse Svømmeklub  29.37                 
68  Nicklas Andersen  2001    433          29.63   
  Helsinge Svømmeklub  30.07                 
69  Mads Toft  2001    432          29.65   
  Holbæk Svømme Klub  28.93                 
70  Oscar Fischer Kokholm  2000    432          29.67   
  Slagelse Svømmeklub  28.73                 
71  Mathias Nørskov  2001    429          29.72   
  Søllerød Svømmeklub  32.34                 
72  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    429          29.73   
  Ringsted Svømme Klub  28.96                 
72  Gustav T Madsen  2001    429          29.73   
  Nakskov Svømme Klub  29.94                 
74  Martin Vennick Haugbølle  2001    429          29.74   
  Hørsholm Svømmeforening  28.96                 
75  Daniel Berg Wenk  2000    427          29.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.03                 
76  Mathias Persson  2001    406          30.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.35                 
77  Jonathan Kock Jensen  2001    387          30.76   
  Slagelse Svømmeklub  30.88                 
78  Niklas Andersson  1988    135          43.67   
  Helsingør Svømmeklub  37.00                 
Marcus Munkholm  2001              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.21                 
Frederik Junker Neldeberg  2000              DSQ  Tyvstart sw 4.4 
  Helsinge Svømmeklub  29.47                 
Magnus Løhr  2001              DSQ  Tyvstart sw 4.4 
  Herlufsholm Svømmeklub  28.74                 
Villads Bomholt Larsen  2001              DSQ  Tyvstart sw 4.4 
  Helsingør Svømmeklub  28.41                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:48 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Nervil Kistorp  1997    711          25.13   
  Lyngby Svømmeklub  24.98                 
Frederik K. Mortensen  1995    680          25.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.93                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    639          26.04   
  Lyngby Svømmeklub  25.60                 
Magnus Carstensen  1999    615          26.37   
  Ringsted Svømme Klub  26.10                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    600          26.59   
  Slangerup Svømmeklub  26.34                 
Frederik Galving  1998    599          26.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.10                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    597          26.63   
  Sigma Swim Birkerød  25.85                 
Julius Munk  2000    556          27.27   
  Helsingør Svømmeklub  27.40                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    648          25.92   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
10  Niels Ottosen  1998    591          26.72   
  Holbæk Svømme Klub  27.35                 
11  Mikkel Salmansen  2000    571          27.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.67                 
12  Rasmus Hasemann  1996    567          27.09   
  VAT Copenhagen-MK31  27.13                 
13  Marius Møldrup  1999    562          27.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.37                 
14  Lars Thor Sørensen  1999    552          27.34   
  Vest-Brøndby  27.03                 
15  Mads Raaby Jensen  2001    539          27.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
16  Frederik Nerving  1997    529          27.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    779          29.40  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.11                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    750          29.78  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  29.87                 
Sara Sylvest  2000    742          29.88  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.79                 
Anna Brandt Nielsen  1998    740          29.91   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Sofie Hansen  2002    678          30.80  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.45                 
Liva Palmund  2002    677          30.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.92                 
Melanie Eggertsen  2002    676          30.83   
  Nakskov Svømme Klub  30.97                 
Katharina Nekhorochko  2000    652          31.20   
  Sigma Swim Allerød  29.99                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    644          31.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.86                 
10  Hannah Strunge Nissen  1997    623          31.67  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.01                 
11  Nina Toft  2000    610          31.90   
  Gentofte Svømme Klub  32.75                 
12  Isabel Mass  1998    605          31.98   
  JGI Svømning  32.17                 
13  Caroline Mathiesen  2001    602          32.03   
  Albertslund IF  31.99                 
14  Cecilie Elkjær  2001    602          32.04   
  Hvidovre Svømme Klub  32.12                 
15  Julie Krøyer Svendsen  2002    599          32.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.30                 
15  Mille Bruun Høvring  2001    599          32.09   
  VAT Copenhagen-MK31  32.64                 
17  Zenia Aarestrup  2001    596          32.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.84                 
18  Kristine Barrett  1998    574          32.55   
  Greve Svømmeklub  31.05                 
19  Mia Wennecke  1999    572          32.59   
  Helsingør Svømmeklub  30.37                 
20  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    571          32.61  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  31.51                 
21  Emily Brophy  1999    559          32.84   
  VAT Copenhagen-MK31  31.41                 
22  Marina Heller Hansen  1994    557          32.88  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  31.85                 
23  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    556          32.90   
  Sigma Swim Allerød  31.63                 
24  Emma Bruhn  2002    541          33.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.32                 
24  Lærke Rask Sander  2002    541          33.20   
  VAT Copenhagen-MK31  31.26                 
26  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    540          33.21   
  Slangerup Svømmeklub  32.90                 
27  Claudia Sperling  2002    534          33.35   
  Lyngby Svømmeklub  32.44                 
28  Clara Schade Cantby  2000    526          33.51   
  Slagelse Svømmeklub  31.50                 
29  Sofie Louise Nimb  2001    526          33.52   
  Gentofte Svømme Klub  33.81                 
30  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    525          33.54   
  Helsingør Svømmeklub  34.01                 
31  Julie Darlem Brandt  2001    522          33.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.55                 
32  Emma Bækgaard  2002    518          33.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.81                 
33  Natascha Laigaard  2002    517          33.70   
  Hillerød Svømmeklub  32.85                 
34  Olivia Olivarius Vølund  2002    496          34.17   
  Lyngby Svømmeklub  32.27                 
35  Andrea Paaske  2001    491          34.30   
  Roskilde Svømning  31.73                 
36  Pernille Pedersen  2001    489          34.33   
  Køge Svømmeklub  33.04                 
37  Emilie Holst Lange  2002    486          34.40   
  Gentofte Svømme Klub  33.97                 
38  Frederikke Jensen  2000    475          34.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.52                 
39  Sofie Nielsen  2001    470          34.78   
  Slagelse Svømmeklub  33.35                 
40  Stine Eskebo Nielsen  2001    466          34.89   
  Vest-Brøndby  31.96                 
41  Julie Stampe  2002    465          34.92   
  Sigma Swim Allerød  31.91                 
42  Regitze Lyngfeldt  2002    463          34.96   
  Helsingør Svømmeklub  34.22                 
43  Amanda Duus  2000    459          35.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.69                 
44  Emilia Lønborg  2002    457          35.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.22                 
45  Katja Korbo Petersson  2001    455          35.17   
  JGI Svømning  31.50                 
46  Emilia Steen  2002    443          35.49   
  Rønne Svømme Klub  34.54                 
Katrine B. Hansen  1999              DSQ  neddykket ved 15m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:38 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    771          29.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.92                 
Anna Brandt Nielsen  1998    764          29.59   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Melanie Eggertsen  2002    682          30.74   
  Nakskov Svømme Klub  30.97                 
Katharina Nekhorochko  2000    663          31.02   
  Sigma Swim Allerød  29.99                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    657          31.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.86                 
Isabel Mass  1998    627          31.61   
  JGI Svømning  32.17                 
Nina Toft  2000    545          33.11   
  Gentofte Svømme Klub  32.75                 
Caroline Mathiesen  2001    533          33.37   
  Albertslund IF  31.99                 
Cecilie Elkjær  2001    607          31.95   
  Hvidovre Svømme Klub  32.12                 
10  Mille Bruun Høvring  2001    605          31.98   
  VAT Copenhagen-MK31  32.64                 
11  Emily Brophy  1999    596          32.14   
  VAT Copenhagen-MK31  31.41                 
12  Kristine Barrett  1998    568          32.66   
  Greve Svømmeklub  31.05                 
13  Zenia Aarestrup  2001    548          33.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.84                 
14  Mia Wennecke  1999    538          33.26   
  Helsingør Svømmeklub  30.37                 
15  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    488          34.35   
  Sigma Swim Allerød  31.63                 
Julie Krøyer Svendsen  2002                Akut syg 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    713          26.90   
  Lyngby Svømmeklub  26.65                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    636          27.95   
  Lyngby Svømmeklub  26.55                 
Lukas Gustafson  1999    630          28.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.84                 
Marcus Olesen  1995    610          28.34  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  27.93                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    605          28.41   
  Slagelse Svømmeklub  28.33                 
Frederik Rindshøj  1999    596          28.56  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.15                 
William Matras  1998    594          28.59  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.78                 
Nikolai Hougaard  1999    563          29.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
Filip Bækgaard  2000    561          29.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.73                 
10  Jakob Schmidt  1999    541          29.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.84                 
11  Peter Vangsgaard  2000    537          29.56  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  28.88                 
12  Lasse Kølle Jørgensen  1996    535          29.60   
  Lyngby Svømmeklub  28.54                 
12  Mathias Immerkjær  1999    535          29.60  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.24                 
14  Jonas Hansen  2001    535          29.61   
  Slagelse Svømmeklub  28.98                 
15  Alfred August Grubert  2001    523          29.82  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.27                 
16  Matthias Hansen  2001    518          29.92   
  Slagelse Svømmeklub  30.43                 
17  Mads Raaby Jensen  2001    509          30.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.02                 
18  Christoffer Vang-Jensen  2001    507          30.13   
  Gentofte Svømme Klub  31.20                 
19  Luccas Dam Brenner  2001    499          30.29   
  Glostrup Svømmeklub  29.76                 
20  Jacob Funch Jørgensen  1999    488          30.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.65                 
21  Jakob Bjerre Eriksen  2000    486          30.56  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub  28.91                 
22  Nicklas Andersen  2001    476          30.78   
  Helsinge Svømmeklub  30.35                 
23  Oliver Thor Sørensen  2000    473          30.85  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.49                 
24  Lucas Alexander Meng  2000    471          30.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.30                 
25  Victor Grandjean  2001    470          30.91   
  Ringsted Svømme Klub  29.98                 
26  Rasmus Steenberg  2000    466          30.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.33                 
27  Magnus Madsen  2000    454          31.27   
  Nakskov Svømme Klub  30.54                 
28  Tobias Daniel Larsen  2001    427          31.90   
  Slagelse Svømmeklub  30.89                 
29  Andreas Gram Peters  2001    419          32.11   
  Helsinge Svømmeklub  31.52                 
30  Daniel Berg Wenk  2000    412          32.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.01                 
31  Christoffer Weiss  2001    394          32.77   
  Gentofte Svømme Klub  30.16                 
32  William Christoffersen  2001    378          33.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.20                 
Frederik Galving  1998              DSQ  Neddykket ved 50m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:20 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    720          26.81   
  Lyngby Svømmeklub  26.65                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    701          27.06   
  Lyngby Svømmeklub  26.55                 
Lukas Gustafson  1999    612          28.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.84                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    599          28.51   
  Slagelse Svømmeklub  28.33                 
Nikolai Hougaard  1999    589          28.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
Filip Bækgaard  2000    533          29.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.73                 
Jakob Schmidt  1999    522          29.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.84                 
Lasse Kølle Jørgensen  1996    502          30.23   
  Lyngby Svømmeklub  28.54                 
Mads Raaby Jensen  2001    556          29.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.02                 
10  Jonas Hansen  2001    548          29.37   
  Slagelse Svømmeklub  28.98                 
11  Matthias Hansen  2001    518          29.93   
  Slagelse Svømmeklub  30.43                 
12  Christoffer Vang-Jensen  2001    516          29.97   
  Gentofte Svømme Klub  31.20                 
13  Luccas Dam Brenner  2001    504          30.19   
  Glostrup Svømmeklub  29.76                 
14  Nicklas Andersen  2001    494          30.41   
  Helsinge Svømmeklub  30.35                 
15  Jacob Funch Jørgensen  1999    482          30.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.65                 
16  Lucas Alexander Meng  2000    420          32.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    815          31.55   
  VAT Copenhagen-MK31  31.84                 
Josephine Kruse  2002    722          32.85   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Sara Krog Christoffersen  1996    680          33.51   
  Sigma Swim Birkerød  32.94                 
Thea Blomsterberg  2002    651          34.01   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Emma Bjørnholdt  2000    642          34.17   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
Jessica Yu Mortensen  2000    638          34.24   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Anne-Sofie Lindblad  1997    629          34.39  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.56                 
Katrine V. Sørensen  1996    622          34.53   
  Vest-Brøndby  34.33                 
Regitze Gaard  2001    597          35.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.69                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    597          35.01   
  Lyngby Svømmeklub  34.60                 
11  Regitze Gotthard  2002    596          35.03   
  Slagelse Svømmeklub  35.28                 
12  Mia Steen Duus  2001    595          35.04   
  Sigma Swim Birkerød  34.50                 
13  Johanna Berthelsen  2000    594          35.06   
  VAT Copenhagen-MK31  34.18                 
14  Pernille Jensen  1998    580          35.33   
  Holbæk Svømme Klub  34.26                 
15  Isabel Mass  1998    573          35.48   
  JGI Svømning  35.83                 
16  Sofie Strandby  1999    562          35.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.89                 
17  Emma Bruhn  2002    562          35.72  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  36.62                 
17  Melanie Degner  2000    562          35.72   
  Køge Svømmeklub  35.36                 
19  Josephine G. Lauridsen  2001    554          35.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
20  Julie Bak  1997    553          35.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.44                 
21  Martha Vitus Tversted  2002    552          35.92   
  Søllerød Svømmeklub  36.04                 
22  Frederikke Echardt  2002    547          36.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  36.32                 
22  Laura Findahl Andersen  2001    547          36.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.26                 
24  Josefine Søgaard Andresen  2000    540          36.20   
  Gentofte Svømme Klub  36.48                 
25  Silke Mehr  2000    533          36.34   
  Roskilde Svømning  35.10                 
26  Malou Carlsen  2000    526          36.51   
  Nakskov Svømme Klub  36.88                 
26  Sofie Hansen  2002    526          36.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.73                 
28  Katharina N Møller  2001    523          36.58   
  Vest-Brøndby  36.91                 
28  Liva Schmid  2000    523          36.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.63                 
30  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    510          36.88   
  Lyngby Svømmeklub  35.10                 
31  Mille Bruun Høvring  2001    507          36.95   
  VAT Copenhagen-MK31  37.07                 
32  Mikkeline Mentz  2001    504          37.03   
  Holbæk Svømme Klub  36.07                 
33  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    504          37.04   
  Roskilde Svømning  38.51                 
34  Regitze Lyngfeldt  2002    492          37.34   
  Helsingør Svømmeklub  37.97                 
35  Emilie Nyegaard  2001    470          37.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.48                 
36  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    468          37.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.44                 
37  Emma Hjort Kaas  2002    452          38.39   
  Hørsholm Svømmeforening  36.79                 
38  Ingrid Bo Andersen  2001    448          38.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.36                 
39  Ida Jensdottir Fremming  2002    435          38.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.76                 
40  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    433          38.96  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  36.51                 
41  Viktoria Bæts Kristensen  2002    430          39.04   
  Næstved IF  37.77                 
42  Amalie V. Sørensen  2002    422          39.29   
  Vest-Brøndby  37.77                 
43  Nynne Nørlem  2002    387          40.43   
  Holbæk Svømme Klub  40.70                 
44  Emilie Ferslev Christians  2002    327          42.76   
  Vordingborg Svømme Klub  39.64                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    796          31.80   
  VAT Copenhagen-MK31  31.84                 
Josephine Kruse  2002    748          32.47   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Thea Blomsterberg  2002    668          33.71   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Sara Krog Christoffersen  1996    622          34.53   
  Sigma Swim Birkerød  32.94                 
Emma Bjørnholdt  2000    619          34.59   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
Katrine V. Sørensen  1996    617          34.61   
  Vest-Brøndby  34.33                 
Jessica Yu Mortensen  2000    593          35.08   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Regitze Gaard  2001    509          36.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.69                 
Thea Laurberg Simonsen  1997    613          34.70   
  Lyngby Svømmeklub  34.60                 
10  Regitze Gotthard  2002    611          34.73   
  Slagelse Svømmeklub  35.28                 
11  Johanna Berthelsen  2000    598          34.99   
  VAT Copenhagen-MK31  34.18                 
12  Mia Steen Duus  2001    573          35.48   
  Sigma Swim Birkerød  34.50                 
13  Pernille Jensen  1998    565          35.64   
  Holbæk Svømme Klub  34.26                 
14  Sofie Strandby  1999    554          35.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.89                 
15  Isabel Mass  1998    541          36.16   
  JGI Svømning  35.83                 
16  Melanie Degner  2000    512          36.85   
  Køge Svømmeklub  35.36                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Klint Axelsen  1996    727          29.38   
  Lyngby Svømmeklub  28.93                 
Frederik Rindshøj  1999    711          29.60  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.26                 
Niels Ottosen  1998    701          29.73   
  Holbæk Svømme Klub  29.79                 
Jacob M. Jørgensen  1997    677          30.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.79                 
Riyan Salem  1998    629          30.83   
  Roskilde Svømning  31.01                 
Rasmus Steenberg  2000    611          31.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.60                 
Niklas Broch Thielemann  1994    601          31.29   
  Sigma Swim Birkerød  30.37                 
Timon Wedekind  1996    599          31.33  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.87                 
Andreas L. Damgård  2000    596          31.38   
  Køge Svømmeklub  32.37                 
10  Peter Vangsgaard  2000    586          31.57  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  31.77                 
11  Mikkel S. Hansen  2000    584          31.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.39                 
12  Frederik Hatting Petersen  2000    574          31.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.97                 
13  Frederik Junker Neldeberg  2000    572          31.82   
  Helsinge Svømmeklub  32.51                 
14  Christian Crone  2001    563          31.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.94                 
15  Magnus Carstensen  1999    562          32.00   
  Ringsted Svømme Klub  31.76                 
16  Lasse Kriegel Skovrup  1998    557          32.10  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  31.51                 
17  Marcus Mantzius Mosegaard  2001    553          32.17  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  31.86                 
18  Mads Ingeman Hansen  1997    548          32.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.38                 
19  Oliver Christiansen  1999    546          32.31   
  Helsinge Svømmeklub  31.98                 
20  Martin Vennick Haugbølle  2001    546          32.32   
  Hørsholm Svømmeforening  32.79                 
20  Mikkel Salmansen  2000    546          32.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.09                 
22  Magnus Nygaard  2000    543          32.38   
  Slagelse Svømmeklub  33.37                 
23  Casper Davidsen  1999    533          32.58   
  Vest-Brøndby  33.14                 
24  Carl Terp Larsen  2001    531          32.62   
  VAT Copenhagen-MK31  32.38                 
25  Rasmus Hasemann  1996    524          32.77   
  VAT Copenhagen-MK31  31.79                 
26  Pierre Høgenhaug  1999    517          32.90   
  Søllerød Svømmeklub  31.78                 
27  Andreas Norup  1999    513          32.99   
  VAT Copenhagen-MK31  34.09                 
28  William S. Michaelsen  2001    506          33.14   
  Frederikssund Svømmeklub  34.19                 
29  Emil Toft  1998    494          33.40   
  Holbæk Svømme Klub  32.05                 
30  Mikkel Ulrich  1998    493          33.44   
  Hvidovre Svømme Klub  33.44                 
31  Lucas Hoffmann  2000    482          33.68   
  Helsingør Svømmeklub  31.69                 
32  Ferdinand Wahl  2000    474          33.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.89                 
33  Johan Joensen  2000    466          34.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.79                 
34  Mathias Hatting Petersen  2000    464          34.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.59                 
35  Albert Voldum Krog  2001    455          34.33   
  Vest-Brøndby  34.38                 
36  Tobias Andersen  1998    453          34.38  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.06                 
37  Jonathan Kock Jensen  2001    453          34.39   
  Slagelse Svømmeklub  34.85                 
38  William Textor Broch  2001    453          34.40   
  Lyngby Svømmeklub  33.07                 
40  Mark Wiskum  2001    451          34.43   
  Søllerød Svømmeklub  34.71                 
41  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    439          34.76   
  Lyngby Svømmeklub  33.81                 
42  Jonas B. Sørensen  1993    437          34.81   
  Roskilde Svømning  33.68                 
43  Kristian Torp  2000    427          35.08   
  Sigma Swim Birkerød  33.33                 
44  Ulrik Blach Petersen  2001    416          35.39   
  Sigma Swim Birkerød  34.63                 
45  Daniel Hartkopf  2001    406          35.66   
  Køge Svømmeklub  34.73                 
46  Oliver Schiellerup  2000    403          35.75   
  Sigma Swim Birkerød  33.95                 
47  Gustav Nissen  2001    400          35.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.33                 
48  Frederik Røgind  2001    389          36.17   
  Sigma Swim Birkerød  33.64                 
49  Andreas Eklundh Sørensen  2001    378          36.51   
  Helsingør Svømmeklub  32.22                 
Mateo Serna Clavijo  2000              DSQ  Ulovlig adg til bane 
  Nakskov Svømme Klub  35.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:40 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    712          29.58   
  Holbæk Svømme Klub  29.79                 
Jakob Klint Axelsen  1996    703          29.70   
  Lyngby Svømmeklub  28.93                 
Riyan Salem  1998    659          30.36   
  Roskilde Svømning  31.01                 
Jacob M. Jørgensen  1997    629          30.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.79                 
Rasmus Steenberg  2000    579          31.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.60                 
Andreas L. Damgård  2000    572          31.81   
  Køge Svømmeklub  32.37                 
Niklas Broch Thielemann  1994    540          32.43   
  Sigma Swim Birkerød  30.37                 
Mikkel S. Hansen  2000    510          33.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.39                 
Magnus Carstensen  1999    576          31.75   
  Ringsted Svømme Klub  31.76                 
10  Frederik Junker Neldeberg  2000    569          31.87   
  Helsinge Svømmeklub  32.51                 
11  Mads Ingeman Hansen  1997    554          32.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.38                 
12  Frederik Hatting Petersen  2000    545          32.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.97                 
13  Christian Crone  2001    526          32.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.94                 
14  Mikkel Salmansen  2000    521          32.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.09                 
15  Oliver Christiansen  1999    505          33.17   
  Helsinge Svømmeklub  31.98                 
16  Martin Vennick Haugbølle  2001    482          33.69   
  Hørsholm Svømmeforening  32.79                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Damer A  1994    748          8:28.91   
  Sigma Swim  8:20.00                 
  Marina Heller Hansen  1994      59.45  2:04.67      2:04.67   
  Caroline Erichsen  1998      1:02.48  2:10.20      4:14.87   
  Maj Howardsen  1997      1:01.63  2:05.05      6:19.92   
  Anna Boutrup  1998      1:03.23  2:08.99      8:28.91   
                     
Kvik Damer 1  2000    693          8:42.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:28.29                 
  Julie Krøyer Svendsen  2002      1:03.69  2:13.21      2:13.21   
  Hannah Strunge Nissen  1997      1:03.17  2:09.87      4:23.08   
  Sara Sylvest  2000      1:03.28  2:10.38      6:33.46   
  Josephine Holm  1999      1:01.69  2:08.63      8:42.09   
                     
Kvik Damer 2  2000    664          8:49.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:47.32                 
  Laura Findahl Andersen  2001      1:04.82  2:14.33      2:14.33   
  Regitze Gaard  2001      1:04.15  2:13.19      4:27.52   
  Liva Schmid  2000      1:04.85  2:13.38      6:40.90   
  Sofie Hansen  2002      1:03.18  2:08.62      8:49.52   
                     
Sigma Junior Piger A  2000    655          8:51.81   
  Sigma Swim  8:55.00                 
  Mia Steen Duus  2001      1:04.60  2:10.27      2:10.27   
  Julie Stampe  2002      1:05.93  2:16.07      4:26.34   
  Josephine Kruse  2002      1:03.89  2:12.45      6:38.79   
  Amanda Egerod Lund  2000      1:03.36  2:13.02      8:51.81   
                     
Skjoldmøerne  2000    627          8:59.71   
  Roskilde Svømning  8:56.88                 
  Anna Aavang Brendstrup  2000      1:05.70  2:15.00      2:15.00   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      1:05.72  2:15.72      4:30.72   
  Andrea Paaske  2001      1:01.29  2:08.81      6:39.53   
  Alberte Fie Petersen  2002      1:06.61  2:20.18      8:59.71   
                     
Triton Damer 1    626          8:59.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:36.40                 
  Amanda Duus  2000      1:04.94  2:16.73      2:16.73   
  Katrine B. Hansen  1999      1:05.20  2:13.22      4:29.95   
  Megan Forslund Hansen  1997      1:04.12  2:14.27      6:44.22   
  Julie Darlem Brandt  2001      1:05.45  2:15.68      8:59.90   
                     
Vat Cph Damer 1  1993    611          9:04.49   
  VAT Copenhagen  8:48.70                 
  Nanna Drewsen  1998      1:04.15  2:13.60      2:13.60   
  Johanna Berthelsen  2000      1:06.17  2:17.39      4:30.99   
  Alberte M Hansen  2000      1:04.29  2:15.14      6:46.13   
  Victoria Vorm  2001      1:07.52  2:18.36      9:04.49   
                     
Lf Piger :-)  2000    594          9:09.58   
  Startfællesskabet LF-SWIM  9:10.00                 
  Thyra Jørgensen  2002      1:06.63  2:16.68      2:16.68   
  Clara Neumann  2001      1:04.16  2:14.43      4:31.11   
  Isa Hovmand  2000      1:07.71  2:20.52      6:51.63   
  Melanie Eggertsen  2002      1:06.68  2:17.95      9:09.58   
                     
Stv Damer    587          9:11.73   
  Slagelse Svømmeklub  9:03.38                 
  Sofie Nielsen  2001      1:05.32  2:15.07      2:15.07   
  Clara Schade Cantby  2000      1:06.71  2:18.94      4:34.01   
  Amalie Gotthard  1999      1:08.71  2:21.36      6:55.37   
  Regitze Gotthard  2002      1:05.83  2:16.36      9:11.73   
                     
10  Sigma Junior Piger B  2000    559          9:20.64   
  Sigma Swim  9:15.00                 
  Karina Garne Larsen  2000      1:06.29  2:18.41      2:18.41   
  Mille Graasbøll  2002      1:06.79  2:20.58      4:38.99   
  Thea Blomsterberg  2002      1:07.27  2:19.81      6:58.80   
  Cecilie Porsdal  2002      1:09.16  2:21.84      9:20.64   
                     
11  Vat Cph Damer 2  2001    557          9:21.40   
  VAT Copenhagen  9:24.40                 
  Sara Mortensen  2001      1:07.04  2:18.69      2:18.69   
  Caroline Mathiesen  2001      1:08.28  2:22.30      4:40.99   
  Lærke Rask Sander  2002      1:08.03  2:22.76      7:03.75   
  Emily Brophy  1999      1:03.92  2:17.65      9:21.40   
                     
12  Holbæk Damer    538          9:27.86   
  Holbæk Svømme Klub  9:21.75                 
  Mai Andersen  2000      1:05.58  2:13.40      2:13.40   
  Mikkeline Mentz  2001      1:08.26  2:20.90      4:34.30   
  Nynne Nørlem  2002      1:10.58  2:27.60      7:01.90   
  Pernille Jensen  1998      1:10.12  2:25.96      9:27.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Herrer A    696          7:52.14   
  Sigma Swim  7:40.00                 
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      57.84  1:58.22      1:58.22   
  Claus Lerche Iversen  1977      56.58  1:56.53      3:54.75   
  Niklas Broch Thielemann  1994      57.15  1:58.16      5:52.91   
  Andreas Mårtensson  1997      56.94  1:59.23      7:52.14   
                     
Kvik Herrer 1  2000    649          8:03.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  7:32.07                 
  Jacob M. Jørgensen  1997      58.43  1:58.02      1:58.02   
  Lukas Storm  1999      57.35  1:59.48      3:57.50   
  Mads Midtbøll  1998      58.84  2:02.25      5:59.75   
  Johan Bragason  1999      57.64  2:03.61      8:03.36   
                     
Søllerød Juniors    632          8:07.66   
  Søllerød Svømmeklub  8:00.49                 
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      59.14  1:58.22      1:58.22   
  Christian Andersen  1999      59.03  2:02.42      4:00.64   
  Valdemar Solok  2001      1:00.51  2:07.82      6:08.46   
  Pierre Høgenhaug  1999      56.37  1:59.20      8:07.66   
                     
Sigma Junior Drenge A  1999    626          8:09.08   
  Sigma Swim  8:13.00                 
  Anton Borring Andersen  1999      58.73  2:00.45      2:00.45   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:00.44  2:04.87      4:05.32   
  Jannick Hansen  2001      59.99  2:04.64      6:09.96   
  Sebastian Tullberg  2000      58.13  1:59.12      8:09.08   
                     
Holbæk Herrer    609          8:13.60   
  Holbæk Svømme Klub  7:57.95                 
  Simon Brixner  2000      59.29  2:02.15      2:02.15   
  Joakim Brønnum  1997      1:00.05  2:04.21      4:06.36   
  Markus Bøjsen  1999      58.22  2:03.54      6:09.90   
  Mads Toft  2001      59.57  2:03.70      8:13.60   
                     
Triton Herrer 1    599          8:16.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  7:54.89                 
  Tobias Andersen  1998      1:00.74  2:04.11      2:04.11   
  Mads Rishøj  1999      59.32  2:01.70      4:05.81   
  Niels Paulli Sparholt  2000      59.19  2:02.70      6:08.51   
  Mikkel Fogelberg Handberg  1998      59.57  2:07.83      8:16.34   
                     
Stv Herrer    583          8:20.97   
  Slagelse Svømmeklub  8:07.93                 
  Gustav Jørgensen  2000      59.16  2:01.00      2:01.00   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      1:02.64  2:11.17      4:12.17   
  Jonas Hansen  2001      1:00.97  2:07.25      6:19.42   
  Matthias Hansen  2001      58.63  2:01.55      8:20.97   
                     
Holbæk Herrer 2    560          8:27.65   
  Holbæk Svømme Klub  8:14.10                 
  Niels Ottosen  1998      59.68  2:06.45      2:06.45   
  Emil Toft  1998      1:00.76  2:06.37      4:12.82   
  Mads Ottosen  1997      59.48  2:06.30      6:19.12   
  William Kristiansen  2001      1:01.56  2:08.53      8:27.65   
                     
Køge Herrer  1900    548          8:31.37   
  Køge Svømmeklub  8:15.00                 
  Philip Krogh Brønnicke  2000      1:01.37  2:07.44      2:07.44   
  Rasmus Danielsen  2001      1:03.18  2:11.12      4:18.56   
  Mads Emil Christensen  1999      59.47  2:07.74      6:26.30   
  Mads Hauge Sørensen  1997      59.96  2:05.07      8:31.37   
                     
10  Lf Drenge :-)  1999    540          8:33.80   
  Startfællesskabet LF-SWIM  8:24.00                 
  Magnus Madsen  2000      1:02.02  2:08.00      2:08.00   
  Gustav T Madsen  2001      1:00.69  2:07.63      4:15.63   
  Erling Johansen  2000      1:01.67  2:08.79      6:24.42   
  Mathias Aner  2001      1:01.84  2:09.38      8:33.80   
                     
11  Sigma Junior Drenge B  1999    453          9:04.83   
  Sigma Swim  8:52.00                 
  Frederik Bornemann  2001      1:02.41  2:07.29      2:07.29   
  Ulrik Blach Petersen  2001      1:04.71  2:13.57      4:20.86   
  Frederik Røgind  2001      1:03.30  2:21.30      6:42.16   
  Mathias Riff Alexandersen  2001      1:07.24  2:22.67      9:04.83   
                     
Kvik Herrer 2  2000              DSQ  Tyvstart 2.sv 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:01.29                 
  Johannes E. Mariegaard  1997      1:00.01  2:06.64      2:06.64   
                     
Vat Cph Herrer 1  1999              DSQ  Tyvstart 2.sv 
  VAT Copenhagen  8:06.80                 
  Daniel Sørensen  1999      1:00.12  2:06.52      2:06.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    720  28.96  1:01.26  1:33.12    2:06.04   
  Sigma Swim Allerød  2:01.90                 
                     
Klara Reeh  1999    697  29.10  1:01.64  1:33.68    2:07.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.74                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    694  29.55  1:01.84  1:33.95    2:07.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.16                 
                     
Maj Howardsen  1997    693  28.58  1:00.96  1:34.00    2:07.66   
  Sigma Swim Allerød  2:01.58                 
                     
Annabelle Grønbech Ladik  1997    658  29.57  1:02.93  1:36.02    2:09.89   
  Ringsted Svømme Klub  2:09.85                 
                     
Andrea Paaske  2001    647  29.46  1:03.33  1:36.44    2:10.60   
  Roskilde Svømning  2:05.60                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    642  31.00  1:03.80  1:37.46    2:10.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:12.04                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    637  30.38  1:04.20  1:37.33    2:11.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.34                 
                     
Caroline Erichsen  1998    624  30.53  1:04.24  1:38.12    2:12.21  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:07.92                 
                     
10  Nanna Drewsen  1998    622  29.64  1:03.08  1:37.67    2:12.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:07.82                 
                     
11  Nina Toft  2000    617  30.99  1:04.83  1:38.78    2:12.66   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.28