2020-04-05   00:29:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Sylvest  2000    683  1:05.45  2:13.15  3:21.42    4:28.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:26.15                 
                     
Mia Steen Duus  2001    677  1:05.44  2:14.11  3:22.25    4:29.26   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.96                 
                     
Nina Toft  2000    634  1:06.61  2:16.68  3:26.37    4:35.20   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.64                 
                     
Andrea Paaske  2001    631  1:04.07  2:13.32  3:24.30    4:35.60   
  Roskilde Svømning  4:31.43                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    626  1:06.37  2:16.34  3:26.90    4:36.38   
  Roskilde Svømning  4:42.92                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    618  1:05.88  2:16.31  3:27.21    4:37.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:35.97                 
                     
Sofie Nielsen  2001    616  1:06.95  2:17.67  3:29.09    4:37.81   
  Slagelse Svømmeklub  4:35.40                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    614  1:06.90  2:18.17  3:29.94    4:38.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.38                 
                     
Mai Andersen  2000    614  1:07.42  2:17.85  3:28.72    4:38.09   
  Holbæk Svømme Klub  4:36.04                 
                     
10  Michelle Mortensen  2002    591  1:08.38  2:20.59  3:31.99    4:41.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.43                 
                     
11  Karla Louise Balle  2001    586  1:06.77  2:18.09  3:30.68    4:42.48   
  Helsingør Svømmeklub  4:27.57                 
                     
12  Josephine Kruse  2002    586  1:05.77  2:16.85  3:30.94    4:42.50   
  Sigma Swim Allerød  4:37.99                 
                     
13  Frederikke Jensen  2000    583  1:08.72  2:20.66  3:32.63    4:42.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:37.67                 
                     
14  Sofie Louise Nimb  2001    575  1:06.74  2:17.73  3:30.88    4:44.24   
  Gentofte Svømme Klub  4:38.43                 
                     
15  Amanda Duus  2000    575  1:07.33  2:19.37  3:32.15    4:44.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:38.89                 
                     
16  Alberte M Hansen  2000    572  1:07.23  2:20.00  3:32.88    4:44.85   
  Glostrup Svømmeklub  4:33.29                 
                     
17  Emma Bjørnholdt  2000    571  1:07.38  2:18.61  3:31.62    4:44.86   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.48                 
                     
18  Eva Olsen  2000    570  1:09.81  2:21.98  3:33.40    4:45.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:43.90                 
                     
19  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    568  1:08.24  2:21.28  3:34.20    4:45.38   
  Roskilde Svømning  4:38.95                 
                     
20  Cassandra L. L. Hansen  2002    568  1:08.94  2:20.71  3:32.80    4:45.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:48.37                 
                     
21  Julie Stampe  2002    557  1:10.57  2:24.15  3:36.88    4:47.28   
  Sigma Swim Allerød  4:47.23                 
                     
21  Katja Kjær Nielsen  2002    557  1:07.94  2:20.80  3:34.95    4:47.28   
  Ringsted Svømme Klub  4:53.14                 
                     
23  Amanda Egerod Lund  2000    555  1:10.10  2:23.83  3:36.74    4:47.65   
  Sigma Swim Allerød  4:39.11                 
                     
24  Clara Neumann  2001    553  1:07.30  2:20.49  3:34.90    4:47.98   
  Svømmeklubben Syd  4:35.16                 
                     
25  Helena Berg Wenk  2000    547  1:07.35  2:20.10  3:34.79    4:48.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.33                 
                     
26  Regitze Gotthard  2002    547  1:08.33  2:22.01  3:36.20    4:49.01   
  Slagelse Svømmeklub  4:47.53                 
                     
27  Helena Hvid Hansen  2001    546  1:08.18  2:21.04  3:34.93    4:49.21   
  Helsingør Svømmeklub  4:50.27                 
                     
28  Mille Graasbøll  2002    541  1:08.58  2:22.14  3:37.22    4:50.06   
  Sigma Swim Allerød  4:35.14                 
                     
29  SIF Nikoline Madsen  2001    536  1:09.41  2:23.67  3:38.02    4:50.99   
  Gentofte Svømme Klub  4:37.98                 
                     
30  Sarah Aarslew Jensen  2000    536  1:09.67  2:25.53  3:39.19    4:51.03   
  Køge Svømmeklub  4:47.83                 
                     
31  Thea Blomsterberg  2002    530  1:09.15  2:23.75  3:38.80    4:52.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:56.35                 
                     
32  Sofia Qvade Rasmusen  2001    527  1:10.72  2:25.79  3:38.99    4:52.59   
  Hillerød Svømmeklub  4:47.71                 
                     
33  Jasmin Larsen  2002    527  1:10.21  2:24.83  3:39.62    4:52.64   
  Ringsted Svømme Klub  4:55.31                 
                     
34  Sofie Hertzberg  2002    500  1:10.50  2:25.22  3:41.62    4:57.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:54.85                 
                     
35  Chastine Melhede  2002    495  1:09.62  2:24.99  3:41.39    4:58.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.32                 
                     
36  Ida Rishøj  2002    494  1:11.27  2:27.53  3:44.21    4:58.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:53.93                 
                     
37  Line Strandby  2001    494  1:10.05  2:26.55  3:42.90    4:59.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:48.80                 
                     
38  Maria Caroline Krumbak  2000    492  1:08.25  2:22.90  3:40.76    4:59.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:46.55                 
                     
39  Alberte Mammen  2001    487  1:09.85  2:25.83  3:43.26    5:00.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:47.75                 
                     
40  Viktoria Bæts Kristensen  2002    485  1:10.86  2:28.11  3:46.06    5:00.76   
  Næstved IF  4:54.25                 
                     
41  Johanne B. Hansen  2002    479  1:12.23  2:30.55  3:47.78    5:02.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:56.12                 
                     
42  Felina Noe  2002    442  1:10.81  2:30.05  3:51.10    5:10.33   
  Dragsholm Svømmeklub  4:53.84                 
                     
43  Camilla Hougaard  2002    441  1:12.86  2:33.11  3:52.57    5:10.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:00.40                 
                     
44  Ulrikke Veje  2002    425  1:12.84  2:33.43  3:53.70    5:14.37   
  Hillerød Svømmeklub  4:59.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark