2020-04-05   00:06:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    770          25.88   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Rebecca Heyliger  1992    737          26.27   
  Hvidovre Svømme Klub  26.59                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    718          26.50  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  26.31                 
Amanda Højberg  1998    694          26.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.53                 
Megan Forslund Hansen  1997    690          26.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    656          27.31   
  Hørsholm Svømmeforening  28.38                 
Nanna Drewsen  1998    652          27.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.29                 
Sofia Altoft  1998    644          27.47  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  27.48                 
Maj Howardsen  1997    643          27.48  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  27.67                 
10  Julie Krøyer Svendsen  2002    638          27.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.41                 
11  Emilie Falbe-Hansen  1999    631          27.66  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  28.33                 
12  Freja Gram  1999    629          27.69  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.17                 
13  Victoria Bierre  2000    628          27.71  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.30                 
14  Marina Heller Hansen  1994    625          27.74  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  27.46                 
15  Julie Darlem Brandt  2001    621          27.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.36                 
16  Caroline Hørlykke  2000    612          27.94   
  Gentofte Svømme Klub  28.01                 
17  Katja Korbo Petersson  2001    611          27.95   
  JGI Svømning  27.75                 
18  Johanna Berthelsen  2000    606          28.03   
  VAT Copenhagen-MK31  28.58                 
19  Caroline Waage Nowak  2001    604          28.07   
  Gentofte Svømme Klub  28.97                 
20  Andrea Paaske  2001    602          28.09   
  Roskilde Svømning  27.35                 
21  Liva Palmund  2002    600          28.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.20                 
22  Karla Louise Balle  2001    598          28.16   
  Helsingør Svømmeklub  27.31                 
23  Mia Wennecke  1999    588          28.31   
  Helsingør Svømmeklub  27.45                 
24  Emilie Hørlykke  1998    583          28.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.67                 
25  Thea Hovmand Larsen  1997    582          28.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.64                 
26  Melanie Eggertsen  2002    580          28.45   
  Nakskov Svømme Klub  28.92                 
27  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    579          28.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.07                 
28  Sofie Hansen  2002    576          28.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.49                 
29  Ida Maria Nielsen  2000    575          28.53   
  Holbæk Svømme Klub  28.41                 
29  Thit Bondo  2000    575          28.53   
  Sigma Swim Birkerød  28.67                 
31  Clara Schade Cantby  2000    572          28.58   
  Slagelse Svømmeklub  27.97                 
32  Martha Vitus Tversted  2002    570          28.62   
  Søllerød Svømmeklub  27.88                 
33  Ida T Mose  2002    568          28.64   
  Glostrup Svømmeklub  29.90                 
34  Ida Agerbak Trandum  1996    567          28.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.87                 
35  Ida Gelineck Padborg  2002    564          28.71   
  Lyngby Svømmeklub  29.26                 
36  Sara Mortensen  2001    562          28.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.37                 
37  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    559          28.79   
  Sigma Swim Allerød  27.67                 
38  Frederikke Echardt  2002    558          28.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.65                 
39  Sarah Missing  2001    557          28.83   
  Vest-Brøndby  27.54                 
40  Stine Saaby Schmidt  2002    555          28.86   
  Farum Svømmeklub  28.54                 
41  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    554          28.89   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.40                 
42  Laura Janner  2002    550          28.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.94                 
43  Mille Graasbøll  2002    542          29.09   
  Sigma Swim Allerød  28.70                 
44  Josephine G. Lauridsen  2001    537          29.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.86                 
45  Emma Bækgaard  2002    536          29.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.55                 
46  Mathilde Menck Nielsen  2002    531          29.29   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
47  Lærke Rask Sander  2002    521          29.48   
  VAT Copenhagen-MK31  28.75                 
48  Emilia Steen  2002    521          29.49   
  Rønne Svømme Klub  29.45                 
48  Regitze Lyngfeldt  2002    521          29.49   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
50  Emilie Nyegaard  2001    512          29.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.78                 
51  Katrine Brandt Nielsen  2002    504          29.81   
  Lyngby Svømmeklub  29.36                 
52  Emilie Larsen  2001    503          29.82   
  Vest-Brøndby  28.89                 
53  Emilia Lønborg  2002    499          29.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.94                 
54  Helena Berg Wenk  2000    498          29.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.81                 
55  Emma Jensen  2002    496          29.96   
  Helsinge Svømmeklub  30.72                 
56  Claudia Sperling  2002    492          30.05   
  Lyngby Svømmeklub  29.41                 
57  Amalie Gotthard  1999    491          30.07   
  Slagelse Svømmeklub  29.13                 
58  Thyra Jørgensen  2002    489          30.12   
  Svømmeklubben Syd  29.16                 
59  Ulrikke Veje  2002    465          30.61   
  Hillerød Svømmeklub  29.68                 
60  Caroline Bendtsen  2002    372          32.97   
  Næstved IF  34.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark