2020-03-29   17:55:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    706          23.48  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  24.40                 
Jonas Nervil Kistorp  1997    699          23.56   
  Lyngby Svømmeklub  23.20                 
Jakob Klint Axelsen  1996    655          24.07   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
Peter Vangsgaard  2000    647          24.17  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  24.33                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    637          24.30  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  24.57                 
Sebastian Tullberg  2000    632          24.36   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Johannes E. Mariegaard  1997    619          24.53  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.47                 
William Textor Broch  2001    603          24.74   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
Jacob M. Jørgensen  1997    600          24.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.79                 
10  Pierre Høgenhaug  1999    574          25.15   
  Søllerød Svømmeklub  24.80                 
11  Mathias Immerkjær  1999    574          25.16  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  24.62                 
12  Tobias Andersen  1998    567          25.25  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.70                 
13  Lasse Kølle Jørgensen  1996    559          25.37   
  Lyngby Svømmeklub  25.13                 
14  Mads Ørsted Nielsen  1999    556          25.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.44                 
15  Filip Bækgaard  2000    552          25.49   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.43                 
16  Alexander Aslak Nørgaard  2000    550          25.51  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  26.91                 
17  Oliver Vang  1994    549          25.53   
  Næstved IF  25.15                 
18  Simon Brixner  2000    548          25.54   
  Holbæk Svømme Klub  25.53                 
19  Mads Tornow Rasmussen  2000    546          25.58   
  Slangerup Svømmeklub  25.22                 
20  Johan Wentorf  1999    544          25.60   
  Frederikssund Svømmeklub  25.55                 
21  Anton Olsen  1998    541          25.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.35                 
22  Jakob Gersholm Baktoft  2000    540          25.67   
  Roskilde Svømning  25.77                 
23  Valdemar Mariegaard  1999    535          25.75   
  Vest-Brøndby  25.27                 
24  Jon Riedel Pedersen  1998    534          25.77   
  VAT Copenhagen-MK31  25.73                 
25  Martin Nielsen  1997    533          25.78   
  Vest-Brøndby  25.31                 
26  Christian Crone  2001    532          25.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.93                 
27  Lucas Bruun Strøbek  2001    531          25.81   
  Gentofte Svømme Klub  26.12                 
28  Mads Ottosen  1997    530          25.83   
  Holbæk Svømme Klub  25.60                 
29  Rasmus Steenberg  2000    527          25.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.62                 
30  Jonas M. Jørgensen  2001    524          25.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.24                 
31  Philip Agerskov  1998    521          25.97   
  Hillerød Svømmeklub  26.11                 
32  Mads Hauge Sørensen  1997    514          26.10   
  Køge Svømmeklub  26.36                 
33  Mads Steen Petersen  1997    513          26.12   
  Helsinge Svømmeklub  25.34                 
33  Nicklas Andersen  2001    513          26.12   
  Helsinge Svømmeklub  27.63                 
35  Hans Mølbak Petersen  2001    507          26.22   
  Greve Svømmeklub  25.90                 
36  Matthias Hansen  2001    506          26.24   
  Slagelse Svømmeklub  25.67                 
37  Gustav Jørgensen  2000    505          26.25   
  Slagelse Svømmeklub  25.98                 
37  Victor Grandjean  2001    505          26.25   
  Ringsted Svømme Klub  25.68                 
39  Magnus Løhr  2001    498          26.37   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.33                 
40  Frederik Hatting Petersen  2000    498          26.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.48                 
40  Oliver Thor Sørensen  2000    498          26.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.57                 
42  Martin Szokody  1999    497          26.39   
  Ringsted Svømme Klub  25.78                 
43  Christian K. Jensen  2000    493          26.46   
  Sigma Swim Allerød  26.43                 
44  Mark Wiskum  2001    492          26.48   
  Søllerød Svømmeklub  26.26                 
45  Mads Ingeman Hansen  1997    491          26.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.34                 
46  Jannick Hansen  2001    490          26.51   
  Sigma Swim Allerød  26.94                 
46  Nikolaj Almeborg  2000    490          26.51   
  Rønne Svømme Klub  26.17                 
48  Jakob Bjerre Eriksen  2000    490          26.52   
  Hillerød Svømmeklub  26.43                 
48  Niels Paulli Sparholt  2000    490          26.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.99                 
50  Mads Toft  2001    489          26.54   
  Holbæk Svømme Klub  25.87                 
51  Magnus Aasberg  2001    488          26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.30                 
52  Marius Rasmussen  1999    487          26.57   
  Svømmeklubben Syd  25.35                 
53  Nicolai Yung Hansen  2000    486          26.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.31                 
54  Oliver Christiansen  1999    485          26.60   
  Helsinge Svømmeklub  26.58                 
55  Daniel Schytte  2000    483          26.64   
  Ringsted Svømme Klub  26.12                 
56  Gustav T Madsen  2001    483          26.65   
  Nakskov Svømme Klub  27.40                 
56  Marius Møldrup  1999    483          26.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.61                 
58  Andreas L. Damgård  2000    481          26.67   
  Køge Svømmeklub  27.07                 
59  Johan Feld Sørensen  1999    480          26.70   
  Lyngby Svømmeklub  26.31                 
60  Thor Malmby Jørgin  2001    479          26.71   
  Dragsholm Svømmeklub  27.07                 
61  Erling Johansen  2000    478          26.73   
  Nakskov Svømme Klub  27.07                 
62  Rasmus Danielsen  2001    476          26.78   
  Køge Svømmeklub  26.45                 
63  Frederik Junker Neldeberg  2000    473          26.82   
  Helsinge Svømmeklub  27.48                 
64  Alexander Ravn Borch  2001    470          26.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.86                 
65  Christoffer Vang-Jensen  2001    466          26.97   
  Gentofte Svømme Klub  27.11                 
66  Philip Krogh Brønnicke  2000    457          27.13   
  Køge Svømmeklub  26.78                 
67  Daniel Dyrved  2000    452          27.23   
  Glostrup Svømmeklub  27.04                 
68  Jonas B. Sørensen  1993    452          27.24   
  Roskilde Svømning  26.17                 
69  Markus Bøjsen  1999    450          27.27   
  Holbæk Svømme Klub  26.35                 
70  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    445          27.37   
  Ringsted Svømme Klub  25.37                 
71  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    445          27.38   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
72  Roar Andersen  2001    440          27.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.96                 
73  Oscar Fischer Kokholm  2000    437          27.54   
  Slagelse Svømmeklub  26.43                 
74  Mads Haugård Hansen  2000    434          27.61  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  26.96                 
74  Magnus Madsen  2000    434          27.61   
  Nakskov Svømme Klub  27.05                 
76  Andreas Gram Peters  2001    433          27.63   
  Helsinge Svømmeklub  27.34                 
77  Lauge Bastian Maar  2001    432          27.65   
  Næstved IF  27.68                 
77  William Christoffersen  2001    432          27.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.15                 
79  August Hertz Bugge  2000    430          27.69   
  VAT Copenhagen-MK31  27.02                 
80  Sebastian Ejdesgaard  2001    421          27.89   
  Hillerød Svømmeklub  27.03                 
81  Andreas Eklundh Sørensen  2001    420          27.92   
  Helsingør Svømmeklub  26.17                 
82  Luccas Dam Brenner  2001    418          27.96   
  Glostrup Svømmeklub  27.36                 
83  Mathias Holm  2001    409          28.15   
  Sigma Swim Birkerød  27.58                 
84  Niklas Andersson  1988    216          34.84   
  Helsingør Svømmeklub  31.00                 
Mikkel Samsøe Borch  1997              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub  25.24                 
Villads Bomholt Larsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  27.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark