Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag kl. 09.00
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:51.17 2016-07-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
|
1:07.50 |
2:30.57 |
4:03.05 |
|
5:15.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Olsen |
2000 |
|
|
1:09.93 |
2:34.11 |
4:06.15 |
|
5:16.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
1:15.55 |
2:38.04 |
4:06.08 |
|
5:16.51 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
|
1:12.95 |
2:38.37 |
4:08.70 |
|
5:22.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
|
1:11.92 |
2:34.76 |
4:10.67 |
|
5:25.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
|
1:13.93 |
2:36.99 |
4:14.80 |
|
5:25.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
|
1:13.51 |
2:36.00 |
4:13.36 |
|
5:26.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
|
1:15.95 |
2:43.66 |
4:11.48 |
|
5:26.64 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
5:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
|
1:13.98 |
2:40.10 |
4:16.42 |
|
5:27.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Strandby |
2001 |
|
|
1:16.47 |
2:40.56 |
4:15.03 |
|
5:30.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
|
1:16.44 |
2:38.68 |
4:14.09 |
|
5:32.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
|
1:18.08 |
2:46.46 |
4:19.65 |
|
5:35.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
1:17.39 |
2:40.98 |
4:20.03 |
|
5:35.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
1:16.21 |
2:43.51 |
4:21.53 |
|
5:36.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
1:18.86 |
2:45.41 |
4:23.94 |
|
5:37.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
|
1:15.33 |
2:51.33 |
4:19.75 |
|
5:37.87 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
1:20.98 |
2:53.53 |
4:22.82 |
|
5:38.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:14.27 |
2:41.62 |
4:25.12 |
|
5:39.65 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
|
1:22.87 |
2:48.73 |
4:21.77 |
|
5:41.47 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
1:17.74 |
2:51.13 |
4:25.42 |
|
5:42.08 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
|
1:21.03 |
2:45.99 |
4:24.40 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
5:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
|
|
1:14.19 |
2:45.09 |
4:25.70 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
|
1:19.39 |
2:45.21 |
4:28.39 |
|
5:44.25 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
5:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
|
1:17.03 |
2:46.72 |
4:27.89 |
|
5:44.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
|
1:18.04 |
2:46.12 |
4:26.64 |
|
5:44.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
|
1:21.43 |
2:50.74 |
4:29.11 |
|
5:46.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
|
1:18.20 |
2:47.23 |
4:27.78 |
|
5:47.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
|
1:18.07 |
2:53.93 |
4:26.73 |
|
5:49.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
|
1:21.83 |
2:50.11 |
4:32.45 |
|
5:55.06 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben v. 297m |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|