2020-05-26   20:34:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    644  28.06  1:01.82  1:34.93    2:09.07   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.42                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    637  27.79  1:01.64  1:34.96    2:09.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.34                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    586  29.52  1:03.91  1:38.13    2:13.18  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:09.10                 
                     
Matthias Hansen  2001    586  30.08  1:04.85  1:39.38    2:13.20   
  Slagelse Svømmeklub  2:10.87                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    579  29.15  1:04.27  1:38.21    2:13.75   
  Sigma Swim Allerød  2:06.38                 
                     
Joachim Bratt  1995    575  29.28  1:03.83  1:38.03    2:14.07   
  Helsingør Svømmeklub  2:04.51                 
                     
Magnus Carstensen  1999    570  28.81  1:03.64  1:38.05    2:14.46   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.16                 
                     
Mads Hauge Sørensen  1997    555  29.90  1:03.98  1:38.68    2:15.68   
  Køge Svømmeklub  2:10.73                 
                     
Jonas Hansen  2001    551  28.95  1:03.59  1:39.26    2:15.96   
  Slagelse Svømmeklub  2:14.20                 
                     
10  Oliver Christiansen  1999    534  29.01  1:02.62  1:37.86    2:17.42   
  Helsinge Svømmeklub  2:12.44                 
                     
11  Oliver Thor Sørensen  2000    527  29.55  1:04.28  1:40.37    2:18.00  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.72                 
                     
12  Frederik Galving  1998    526  28.25  1:02.37  1:38.40    2:18.08  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.87                 
                     
13  Philip Krogh Brønnicke  2000    526  29.82  1:04.39  1:39.63    2:18.11   
  Køge Svømmeklub  2:10.63                 
                     
14  Emil Engels Henriksen  1999    516  29.55  1:05.45  1:41.33    2:18.98   
  Sigma Swim Allerød  2:10.25                 
                     
15  Lasse Winther Andersen  1994    515  32.16  1:07.48  1:43.36    2:19.04   
  Holbæk Svømme Klub  2:13.97                 
                     
16  Alexander Rendlev  2001    515  32.05  1:06.23  1:43.29    2:19.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:16.17                 
                     
17  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    513  29.60  1:04.84  1:41.20    2:19.29  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.99                 
                     
18  Niels Ottosen  1998    499  29.86  1:03.63  1:40.03    2:20.51   
  Holbæk Svømme Klub  2:13.94                 
                     
19  Magnus Vinjebo  1999    483  30.11  1:06.12  1:43.08    2:22.09   
  Roskilde Svømning  2:19.49                 
                     
20  Joakim Brønnum  1997    477  31.53  1:07.09  1:44.02    2:22.63   
  Holbæk Svømme Klub  2:11.17                 
                     
21  Frederik Nerving  1997    471  30.64  1:06.65  1:44.46    2:23.27  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:10.23                 
                     
22  Mads Midtbøll  1998    470  30.15  1:07.07  1:44.79    2:23.37  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.24                 
                     
23  Hans Mølbak Petersen  2001    453  30.84  1:05.07  1:43.71    2:25.17   
  Greve Svømmeklub  2:16.98                 
                     
24  Simon Krøyer Svendsen  1999    437  30.74  1:05.70  1:43.36    2:26.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.36                 
                     
25  Ferdinand Wahl  2000    437  30.97  1:07.42  1:47.46    2:26.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.49                 
                     
26  Villads Bomholt Larsen  2001    433  29.72  1:05.58  1:45.60    2:27.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:20.37                 
                     
27  Mads Emil Christensen  1999    431  30.28  1:06.63  1:45.99    2:27.52   
  Køge Svømmeklub  2:20.17                 
                     
28  William S. Michaelsen  2001    430  32.20  1:10.54  1:48.24    2:27.73   
  Frederikssund Svømmeklub  2:34.39                 
                     
29  Felix Burmester  1999    424  30.41  1:05.89  1:45.61    2:28.39   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.40                 
                     
30  Mikkel Møller-Jensen  1995    420  31.50  1:06.63  1:46.96    2:28.82  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.81                 
                     
31  Mikkel Samsøe Borch  1997    419  29.87  1:06.71  1:45.32    2:28.92  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.11                 
                     
32  Christian Andersen  1999    418  31.37  1:09.81  1:48.72    2:29.02   
  Søllerød Svømmeklub  2:23.47                 
                     
33  Lars Thor Sørensen  1999    405  29.30  1:05.53  1:44.74    2:30.68   
  Vest-Brøndby  2:19.05                 
                     
34  Karl Bryde  2000    338  32.21  1:11.94  1:54.49    2:40.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:26.85                 
                     
35  Sebastian Jensen  2001    314  34.95  1:17.38  2:00.30    2:43.95   
  Nakskov Svømme Klub  2:28.97                 
                     
36  Magnus Løhr  2001    303  32.19  1:14.49  1:59.18    2:45.88   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:27.77                 
                     
37  Mathias Persson  2001    230  34.72  1:19.01  2:08.84    3:01.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:49.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark