2020-05-26   19:25:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Sylvest  2000    702  31.91        1:05.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.05                 
                     
Sofie Hansen  2002    678  32.05        1:06.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.46                 
                     
Liva Palmund  2002    661  32.15        1:06.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:03.74                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    640  32.93        1:07.42   
  Sigma Swim Allerød  1:04.92                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    640  32.42        1:07.44   
  Nakskov Svømme Klub  1:06.12                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    638  32.35        1:07.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.05                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    619  32.95        1:08.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.87                 
                     
Katrine B. Hansen  1999    616  33.42        1:08.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.42                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    615  32.55        1:08.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.70                 
                     
10  Katharina Nekhorochko  2000    608  33.47        1:08.60   
  Sigma Swim Allerød  1:04.07                 
                     
11  Hannah Strunge Nissen  1997    597  33.59        1:09.01  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.63                 
                     
12  Nina Toft  2000    585  33.46        1:09.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.15                 
                     
13  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    567  33.99        1:10.22   
  Sigma Swim Allerød  1:06.70                 
                     
14  Caroline Mathiesen  2001    562  34.38        1:10.42   
  Albertslund IF  1:07.62                 
                     
15  Laura Findahl Andersen  2001    558  34.11        1:10.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.17                 
                     
16  Stine Eskebo Nielsen  2001    556  33.98        1:10.64   
  Vest-Brøndby  1:07.27                 
                     
17  Emily Brophy  1999    553  33.62        1:10.80   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.78                 
                     
18  Julie Stampe  2002    552  34.73        1:10.85   
  Sigma Swim Allerød  1:07.13                 
                     
19  Lærke Rask Sander  2002    542  34.86        1:11.26   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.52                 
                     
20  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    540  34.40        1:11.34  Deltager ikke i finalen 
  Slangerup Svømmeklub  1:07.10                 
                     
21  Mille Bruun Høvring  2001    540  33.32        1:11.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.36                 
                     
22  Cecilie Elkjær  2001    539  33.97        1:11.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.76                 
                     
23  Caroline Hørlykke  2000    531  35.38        1:11.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.17                 
                     
24  Frederikke Jensen  2000    528  34.42        1:11.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.89                 
                     
25  Zara Wendel  2002    527  35.27        1:11.91   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.24                 
                     
26  Sofie Louise Nimb  2001    526  34.92        1:11.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.83                 
                     
27  Mia Wennecke  1999    518  34.77        1:12.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.82                 
                     
28  Andrea Paaske  2001    516  35.40        1:12.43  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  1:08.63                 
                     
29  Claudia Sperling  2002    515  34.73        1:12.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.69                 
                     
30  Isa Hovmand  2000    505  35.39        1:12.94   
  Svømmeklubben Syd  1:09.05                 
                     
31  Emma Bruhn  2002    502  34.89        1:13.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:10.55                 
                     
32  Zenia Aarestrup  2001    494  35.71        1:13.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.97                 
                     
33  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    485  34.86        1:13.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.86                 
                     
34  Emma Bækgaard  2002    485  35.41        1:13.96   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:11.61                 
                     
35  Natascha Laigaard  2002    484  35.81        1:13.99   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.85                 
                     
36  Vibe Toftte Jørgensen  1999    474  35.40        1:14.53   
  A6  1:13.25                 
                     
37  Pernille Pedersen  2001    472  35.25        1:14.64   
  Køge Svømmeklub  1:09.72                 
                     
38  Emilie Holst Lange  2002    466  35.84        1:14.93   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.36                 
                     
39  Katja Korbo Petersson  2001    466  36.44        1:14.95   
  JGI Svømning  1:08.65                 
                     
40  Olivia Olivarius Vølund  2002    456  35.84        1:15.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.74                 
                     
41  Julie Darlem Brandt  2001    452  36.34        1:15.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.29                 
                     
42  Emilia Lønborg  2002    437  35.26        1:16.54   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:12.44                 
                     
43  Cecilie Porsdal  2002    420  37.48        1:17.57   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.55                 
                     
44  Katrine Brandt Nielsen  2002    411  38.14        1:18.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.43                 
                     
45  Ida Rishøj  2002    362  39.03        1:21.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:29.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark