2019-12-09   12:42:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    648  27.35        57.55   
  Vejle Svømmeklub  58.85                 
                     
Nicolas Blanch  1997    647  27.00        57.59   
  Aalborg Svømmeklub  57.82                 
                     
Jakob Juul  2000    643  27.25        57.72   
  Vejle Svømmeklub  58.36                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    629  27.13        58.14   
  Esbjerg Svømmeklub  56.19                 
                     
David Hjort  2000    601  27.82        59.03   
  Agfs Svømmeafdeling  59.50                 
                     
Martin H. Abel  2001    595  27.22        59.20   
  Esbjerg Svømmeklub  58.27                 
                     
Sebastian Strandberg  1994    594  27.59        59.25   
  Aalborg Svømmeklub  57.41                 
                     
Lasse Dall  1997    594  27.23        59.26   
  Odder Svømmeklub  56.25                 
                     
Mathias Bech  1996    573  27.87        59.96   
  Vejle Svømmeklub  57.57                 
                     
10  Mikkel B. Høgild  1998    562  28.65        1:00.35   
  Swim Team Midtjylland  57.57                 
                     
11  Ralf Dalby  1995    558  27.85        1:00.49   
  Agfs Svømmeafdeling  58.42                 
                     
12  Daniel Jensen  2001    555  28.62        1:00.62   
  DeltaSwim  1:01.54                 
                     
13  Rune Nørgaard  2000    531  28.81        1:01.52   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.12                 
                     
14  Matthias Bach Mikkelsen  2000    513  28.31        1:02.23   
  Kolding SK  1:01.11                 
                     
15  Oliver Christensen  2000    505  28.45        1:02.53   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.06                 
                     
16  Jonas B. Jørgensen  1998    502  28.62        1:02.68   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark