2019-11-20   09:06:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    715  29.91  1:01.20  1:34.30    2:06.34   
  Holstebro Svømme Club  2:03.00                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    688  30.46  1:02.77  1:35.96    2:07.96   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.82                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    685  30.57  1:03.56  1:36.08    2:08.14   
  H2Odense  2:08.82                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    665  30.76  1:03.62  1:36.69    2:09.39   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.40                 
                     
Jackie Gade  1998    657  30.93  1:04.43  1:37.44    2:09.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.52                 
                     
Trine Kjøngerskov  2000    656  30.45  1:03.01  1:36.26    2:10.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:06.71                 
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    645  30.40  1:03.71  1:37.02    2:10.74   
  Holstebro Svømme Club  2:08.07                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    644  31.32  1:03.78  1:37.25    2:10.82   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.11                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    609  31.52  1:05.53  1:39.64    2:13.28   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.98                 
                     
10  Iben Bak  2001    607  31.90  1:05.83  1:39.98    2:13.40   
  Nyborg Svømmeklub  2:07.72                 
                     
11  Karina Høybye Olesen  2001    604  30.87  1:04.31  1:38.98    2:13.61   
  Nyborg Svømmeklub  2:04.80                 
                     
12  Johanne Marie Poulsen  2001    603  31.55  1:05.19  1:39.68    2:13.68   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.38                 
                     
13  Camilla Rask  1999    603  30.57  1:04.30  1:38.78    2:13.71   
  H2Odense  2:11.90                 
                     
14  Karoline Sørensen  2002    581  30.99  1:06.28  1:40.82    2:15.33   
  Thisted Svømmeklub  2:15.27                 
                     
15  Esther Flø  2001    569  32.22  1:06.64  1:41.85    2:16.31   
  Silkeborg Svømmeklub  2:18.51                 
                     
16  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    567  32.05  1:06.15  1:41.81    2:16.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.34                 
                     
17  Thea Søe Bach  2002    553  31.68  1:06.67  1:42.60    2:17.57   
  Thisted Svømmeklub  2:19.01                 
                     
18  Camilla Ottesen  2000    552  32.26  1:06.56  1:42.25    2:17.66   
  Svømmeklubben Nord  2:13.66                 
                     
19  Marie Christensen  2002    549  32.62  1:07.29  1:42.67    2:17.94   
  Odder Svømmeklub  2:15.36                 
                     
20  Frederikke Skau Hansen  2002    547  32.01  1:07.23  1:43.16    2:18.07   
  DeltaSwim  2:16.75                 
                     
21  Cecilie Baraviec  2000    546  32.30  1:07.39  1:43.24    2:18.19   
  H2Odense  2:16.56                 
                     
22  Lea Serup Schøn  2002    538  32.24  1:07.67  1:43.89    2:18.91   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.33                 
                     
23  Shanna Armstrong  1998    535  31.83  1:06.92  1:43.41    2:19.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.22                 
                     
24  Anne Nielsen  1999    534  31.76  1:05.87  1:42.46    2:19.21   
  Aars Svømmeklub  2:16.53                 
                     
25  Simone H. Lauridsen  1999    534  31.71  1:07.28  1:43.57    2:19.25   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.16                 
                     
26  Merete Toft Jensen  1999    533  30.71  1:06.16  1:42.79    2:19.30   
  Holstebro Svømme Club  2:12.06                 
                     
27  Maria Cleman Hatting  2001    524  32.11  1:08.04  1:44.68    2:20.08   
  Holstebro Svømme Club  2:13.42                 
                     
28  Emma Ildal Djørup  2002    517  34.01  1:09.78  1:45.51    2:20.69   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.17                 
                     
29  Gry Floor  2000    511  32.49  1:08.52  1:44.88    2:21.24   
  H2Odense  2:17.76                 
                     
30  Louise D. Liboriussen  2002    511  31.94  1:08.39  1:45.66    2:21.25   
  Viborg Svømme Klub  2:18.24                 
                     
31  Ida Kristensen  1998    508  33.03  1:08.86  1:45.90    2:21.53   
  Viborg Svømme Klub  2:15.86                 
                     
32  Alberte Sommerlund Peders  2002    507  32.70  1:08.16  1:44.92    2:21.63   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.63                 
                     
33  Helena V. Ellling  2000    497  32.70  1:08.01  1:45.03    2:22.55   
  Silkeborg Svømmeklub  2:16.84                 
                     
34  Charlotte S. Jensen  2002    497  33.15  1:10.21  1:47.13    2:22.58   
  Svømmeklubben Nord  2:20.64                 
                     
35  Cathrine Skau Hansen  1999    495  32.20  1:08.04  1:45.84    2:22.79   
  DeltaSwim  2:18.03                 
                     
36  Signe Villumsen  2001    493  32.79  1:09.45  1:46.11    2:22.93   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.29                 
                     
37  Frederikke Møller Pederse  2002    490  33.25  1:11.14  1:47.67    2:23.30   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.75                 
                     
38  Cecilie Christensen  2002    488  32.87  1:08.73  1:46.09    2:23.45   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.96                 
                     
39  Anne Marie S. Hansen  2002    481  33.96  1:10.15  1:47.53    2:24.11   
  Svømmeklubben Opnør  2:20.52                 
                     
40  Laura Gam  2001    475  33.51  1:10.47  1:48.06    2:24.72   
  Swim Team Midtjylland  2:21.33                 
                     
41  Maiken Kjærsgaard  2002    475  33.80  1:10.77  1:48.54    2:24.77   
  Svømmeklubben S 68  2:23.42                 
                     
42  Stine Mary Vissing  1997    475  34.33  1:11.13  1:48.45    2:24.80   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.81                 
                     
43  Johanne S. Christiansen  2002    471  33.48  1:10.10  1:48.27    2:25.15   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.82                 
                     
44  Ditte Toft Ibsen  2001    470  33.87  1:10.92  1:49.29    2:25.24   
  Hobro Svømmeklub  2:20.41                 
                     
45  Nicoline Kristiansen  2002    464  33.58  1:11.03  1:49.22    2:25.88   
  Agfs Svømmeafdeling  2:23.94                 
                     
46  Lea Moesgaard  1998    453  32.87  1:09.73  1:47.86    2:27.03   
  Viborg Svømme Klub  2:14.20                 
                     
47  Emma Rasmussen  2002    440  35.20  1:12.92  1:51.06    2:28.52   
  Odder Svømmeklub  2:24.42                 
                     
48  Frederikke Kruse  2002    427  34.12  1:12.59  1:51.11    2:30.02   
  Swim Team Midtjylland  2:24.16                 
                     
49  Maja Fridberg Madsen  2002    420  34.24  1:13.02  1:52.30    2:30.78   
  Odder Svømmeklub  2:22.93                 
                     
50  Caroline Mogensen  2002    392  35.18  1:14.52  1:55.01    2:34.35   
  Ringe Svømme Klub  2:27.75                 
                     
51  Camilla Aagaard  2000    358  36.03  1:16.23  1:58.25    2:38.98  Dansk rekord S13 
  Svømmeklubben Nord  2:38.95                 
                     
52  Laura Christensen  1997    308  41.40  1:25.75  2:05.91    2:47.27   
  Svømmeklubben Nord  2:37.05                 
                     
Mie Trothe  1998              DSQ  Tyvstart 
  DeltaSwim  2:36.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark