2020-01-18   03:04:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Gadgaard  1999    653  27.54  57.18  1:27.75    1:57.51  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:51.67                 
                     
Oskar Jørgensen  1998    651  28.25  57.73  1:27.76    1:57.65   
  Odder Svømmeklub  1:54.01                 
                     
Nicolas Blanch  1997    634  27.88  57.83  1:27.67    1:58.68   
  Aalborg Svømmeklub  1:51.79                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    622  27.22  57.92  1:29.33    1:59.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:53.02                 
                     
Jakob Juul  2000    610  27.32  57.78  1:29.85    2:00.24   
  Vejle Svømmeklub  1:58.41                 
                     
Magnus Fallesen  1998    608  27.90  59.07  1:30.40    2:00.40   
  Agfs Svømmeafdeling  1:55.53                 
                     
Jens Bach  1997    603  27.04  57.67  1:29.31    2:00.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:56.72                 
                     
Søren Villumsen  1998    603  28.52  58.89  1:30.37    2:00.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:56.32                 
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    598  28.19  58.86  1:29.74    2:01.02   
  Esbjerg Svømmeklub  1:54.25                 
                     
10  Jonas Hørslev Sørensen  1999    578  28.71  59.29  1:30.69    2:02.43  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.24                 
                     
11  Jakob Kornmaaler  1995    575  27.64  58.05  1:29.64    2:02.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:54.95                 
                     
12  Christian Rasmussen  1998    570  29.00  59.62  1:30.98    2:02.95   
  Holstebro Svømme Club  1:56.83                 
                     
13  Rasmus Nørfjand  2000    569  28.27  59.51  1:31.21    2:03.04   
  Holstebro Svømme Club  1:56.33                 
                     
14  Alexander Wildenschild  1997    567  29.11  1:01.09  1:32.59    2:03.17   
  Esbjerg Svømmeklub  1:59.42                 
                     
15  Malthe Burgaard  2000    562  28.20  59.84  1:31.53    2:03.55   
  H2Odense  2:02.27                 
                     
16  Simon Lundby Pedersen  1998    559  28.30  59.62  1:31.93    2:03.75  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:59.45                 
                     
17  Frederik Jessen  1998    557  28.70  1:00.16  1:32.24    2:03.96  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  2:02.94                 
                     
18  Mads Sørensen  2001    556  28.66  1:00.46  1:32.24    2:04.04   
  Vejle Svømmeklub  2:04.70                 
                     
19  Magnus Yde  1996    550  28.87  59.92  1:31.92    2:04.43   
  Svømmeklubben S 68  2:03.62                 
                     
20  Alexander Fenger  1999    541  29.36  1:01.19  1:33.22    2:05.12   
  Horsens Svømmeklub  2:00.63                 
                     
21  Rasmus Larsen  1997    540  29.23  1:01.07  1:33.84    2:05.19   
  Esbjerg Svømmeklub  2:05.39                 
                     
22  Jonas Bruun Sleiman  1998    535  28.13  58.92  1:31.36    2:05.58   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.50                 
                     
23  Oliver Christensen  2000    534  28.59  1:00.45  1:33.22    2:05.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:05.69                 
                     
24  Chris Lund Rasmussen  2001    527  29.53  1:01.73  1:34.35    2:06.22   
  Viborg Svømme Klub  2:01.15                 
                     
25  Christian Holm Jørgensen  1999    526  28.11  59.55  1:33.49    2:06.34   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.74                 
                     
26  August Stamp Kirkeby  1999    525  29.02  1:00.84  1:33.33    2:06.42  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.90                 
                     
27  Andreas Sehested  1996    523  30.05  1:02.68  1:35.29    2:06.55   
  Vejle Svømmeklub  2:00.40                 
                     
28  Oliver Mølby  2001    522  28.34  1:00.66  1:33.94    2:06.62   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.48                 
                     
29  Aksel Skrydstrup  2001    520  29.15  1:00.87  1:33.74    2:06.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:03.31                 
                     
30  Marius Nørgaard  2001    517  30.09  1:01.76  1:34.68    2:07.07   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.45                 
                     
31  Andreas Bui  2000    516  29.48  1:01.63  1:34.66    2:07.11   
  H2Odense  2:07.09                 
                     
32  Martin Grønning  1997    515  28.99  1:01.54  1:34.63    2:07.18   
  Silkeborg Svømmeklub  1:59.25                 
                     
33  Oskar Lindholm  2001    515  29.10  1:01.50  1:34.99    2:07.21   
  Lyseng IF  1:59.87                 
                     
34  Lawrence Langley  2001    508  29.72  1:02.42  1:35.03    2:07.78   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.23                 
                     
35  Christian Bonde  2001    507  29.29  1:00.38  1:33.63    2:07.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:06.40                 
                     
36  Benjamin Perruchon  2001    503  29.39  1:01.95  1:35.73    2:08.18   
  Haderslev Svømme Klub  2:03.13                 
                     
37  Lukas Jeppesen  2001    487  29.86  1:02.92  1:36.67    2:09.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:09.18                 
                     
38  Anders Rasmussen  2001    484  30.10  1:02.44  1:35.04    2:09.87   
  Vejle Svømmeklub  2:08.62                 
                     
39  Thomas Schiby  2001    483  29.50  1:02.02  1:35.82    2:09.95   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.38                 
                     
40  Dan Izhar-Larsen  1999    482  29.73  1:02.38  1:36.34    2:10.05   
  IHF Svømning  2:06.33                 
                     
41  Oliver Frølund  2001    481  29.74  1:02.00  1:35.56    2:10.17   
  Silkeborg Svømmeklub  2:02.73                 
                     
42  Daniel Jensen  2001    480  28.52  1:00.99  1:36.98    2:10.19   
  DeltaSwim  2:04.80                 
                     
43  Mikkel Kirkegaard  1999    478  29.84  1:02.40  1:36.51    2:10.38   
  Silkeborg Svømmeklub  2:04.08                 
                     
44  Sebastian Piessenberger  2001    472  29.41  1:01.94  1:36.62    2:10.93   
  Svømmeklubben Opnør  2:06.34                 
                     
45  Anton Borg Hjort  2000    471  30.65  1:04.91  1:38.71    2:11.02   
  Lyseng IF  1:59.78                 
                     
46  Morten Baxter  1996    466  31.18  1:04.60  1:38.54    2:11.54   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:05.92                 
                     
47  Christopher Kristiansen  2000    464  30.49  1:04.15  1:37.76    2:11.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:07.66                 
                     
48  Jakob Grene  2001    464  27.92  59.93  1:35.43    2:11.74   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.94                 
                     
49  Sebastian Møller Jürgense  2001    457  29.98  1:02.97  1:37.66    2:12.33   
  Odder Svømmeklub  2:14.16                 
                     
50  Frederik Juhl Leiszner  1999    453  29.47  1:02.44  1:37.83    2:12.78   
  Horsens Svømmeklub  2:06.23                 
                     
50  Magnus Funder  2001    453  29.75  1:03.35  1:38.86    2:12.78   
  Vejle Svømmeklub  2:05.40                 
                     
52  Luis Velasquez  2001    439  30.53  1:03.80  1:38.82    2:14.16   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.58                 
                     
53  Hjalte Lillevik Frost  2001    435  31.99  1:06.19  1:41.15    2:14.53   
  Svømmeklubben S 68  2:16.31                 
                     
54  Mads Frydenholm  2001    431  31.23  1:05.45  1:40.39    2:14.97   
  Esbjerg Svømmeklub  2:12.45                 
                     
55  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    428  31.18  1:05.45  1:41.00    2:15.29   
  Swim Team Midtjylland  2:06.91                 
                     
56  Andreas Jørgensen  2000    421  30.23  1:05.15  1:40.49    2:16.03   
  Kolding SK  2:09.92                 
                     
57  Anders Vestergaard  2001    414  30.20  1:04.48  1:40.97    2:16.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.23                 
                     
58  Kristoffer Erbo Kjær  2001    407  32.18  1:06.67  1:42.57    2:17.60   
  Vejle Svømmeklub  2:21.64                 
                     
59  Victor Bjerre  2001    405  31.26  1:06.04  1:42.33    2:17.80   
  Swim Team Midtjylland  2:11.40                 
                     
60  Mikkel Weis Kallesøe  2000    403  31.62  1:06.83  1:42.93    2:17.99   
  Viborg Svømme Klub  2:07.94                 
                     
61  Peter Mandrup Madsen  1997    377  31.02  1:07.16  1:44.01    2:21.10   
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.60                 
                     
62  Jonas Nibe Klit  1994    277  35.84  1:16.02  1:56.11    2:36.32   
  Svendborg Svømme Klub  2:32.55                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997              DSQ  Ov. 15m udsvøm start 
  Vejle Svømmeklub  2:00.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark