2019-11-13   06:54:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    646  33.05  1:11.33  1:48.81    2:26.91  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:16.14                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    644  33.87  1:11.70  1:49.42    2:27.04   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.68                 
                     
Kristoffer Moos  1996    626  35.40  1:14.39  1:51.14    2:28.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.37                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    590  35.64  1:14.48  1:53.36    2:31.41   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:29.07                 
                     
Peter Birk  1996    590  34.17  1:12.59  1:51.71    2:31.41   
  Thisted Svømmeklub  2:19.88                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    582  35.53  1:15.00  1:54.51    2:32.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.77                 
                     
Janus Meinert  1995    573  34.25  1:13.17  1:52.41    2:32.91   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.65                 
                     
Emil Kragh  2001    565  34.68  1:12.89  1:52.67    2:33.56   
  Vejle Svømmeklub  2:30.16                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    560  35.28  1:14.43  1:53.78    2:34.07   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.76                 
                     
10  Emil Houlborg  1998    560  33.92  1:13.34  1:52.64    2:34.07   
  Viborg Svømme Klub  2:24.59                 
                     
11  Daniel Haahr Pallesen  1998    547  35.38  1:14.89  1:55.17    2:35.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.89                 
                     
12  Magnus V. Ancker  2001    523  35.63  1:15.89  1:56.81    2:37.60   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.52                 
                     
13  Jonas Gadegaard Hansen  1998    518  35.49  1:15.68  1:56.97    2:38.10   
  Vejle Svømmeklub  2:31.92                 
                     
14  Thorbjørn Udby Hansen  2000    516  35.00  1:14.45  1:55.85    2:38.25   
  Auning Svømmeklub  2:35.87                 
                     
15  Marcus Brandborg  1997    492  35.36  1:16.36  1:58.44    2:40.86  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:35.85                 
                     
16  Jakob Grene  2001    478  35.45  1:16.11  1:58.59    2:42.42   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.32                 
                     
17  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    463  37.15  1:19.10  2:02.17    2:44.11   
  Brædstrup Svømmeklub  2:36.93                 
                     
18  Jakob Juul  2000    463  35.67  1:18.41  2:00.79    2:44.14   
  Vejle Svømmeklub  2:34.98                 
                     
19  Peter Hymøller  2001    452  37.62  1:20.19  2:03.34    2:45.38   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:54.25                 
                     
20  Casper Krohn  2001    430  36.50  1:19.81  2:03.53    2:48.18   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.85                 
                     
21  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    392  39.50  1:24.67  2:08.60    2:53.45   
  Swim Team Midtjylland  2:39.08                 
                     
22  Christian Hovmark  2001    392  38.74  1:23.53  2:08.03    2:53.46   
  Thisted Svømmeklub  2:47.38                 
                     
23  Martin Broch  2001    392  38.36  1:22.32  2:08.34    2:53.51   
  DeltaSwim  2:51.05                 
                     
24  Mathias Teuchler  2000    381  38.39  1:22.79  2:07.96    2:55.08   
  DeltaSwim  2:40.98                 
                     
25  Anders Rasmussen  2001    376  40.68  1:26.41  2:11.66    2:55.96   
  Vejle Svømmeklub  2:44.45                 
                     
26  Carl M Gadegaard  2001    339  39.67  1:27.16  2:15.49    3:02.15   
  Nyborg Svømmeklub  2:45.01                 
                     
27  Frederik Gaardsted  2001    328  42.14  1:28.34  2:16.08    3:04.15   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark