Results for Vest Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2017 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 03 marts 2017 |
Lb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 617 | 27.64 | 58.51 | |||||
Vejle Svmmeklub | 58.85 | |||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 613 | 27.54 | 58.62 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 57.82 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 589 | 27.41 | 59.43 | |||||
Vejle Svmmeklub | 58.36 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 586 | 27.87 | 59.53 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 59.50 | |||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 585 | 27.32 | 59.55 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 56.19 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 584 | 27.43 | 59.57 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 58.27 | |||||||||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | 574 | 28.20 | 59.93 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 57.41 | |||||||||
8 | Lasse Dall | 1997 | 573 | 27.62 | 59.95 | |||||
Odder Svmmeklub | 56.25 | |||||||||
9 | Mathias Bech | 1996 | 563 | 27.76 | 1:00.30 | |||||
Vejle Svmmeklub | 57.57 | |||||||||
10 | Mikkel B. Hgild | 1998 | 561 | 28.99 | 1:00.39 | |||||
Swim Team Midtjylland | 57.57 | |||||||||
11 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 560 | 28.09 | 1:00.42 | |||||
Kolding SK | 1:01.11 | |||||||||
12 | Daniel Jensen | 2001 | 543 | 28.61 | 1:01.06 | |||||
DeltaSwim | 1:01.54 | |||||||||
13 | Rune Nrgaard | 2000 | 533 | 28.67 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:01.12 | |||||||||
14 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 524 | 28.86 | 1:01.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:01.75 | |||||||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | 514 | 28.71 | 1:02.17 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 58.42 | |||||||||
16 | Jonas B. Jrgensen | 1998 | 511 | 29.64 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:00.28 | |||||||||
16 | Magnus Lerche | 1999 | 511 | 29.30 | 1:02.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aars Svmmeklub | 1:01.98 | |||||||||
18 | Magnus Fallesen | 1998 | 510 | 28.73 | 1:02.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 59.98 | |||||||||
19 | Oliver Christensen | 2000 | 503 | 28.36 | 1:02.64 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:04.06 | |||||||||
20 | Jens Srensen | 2001 | 500 | 29.02 | 1:02.74 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:01.11 | |||||||||
21 | Kasper Jrgensen | 2000 | 491 | 28.89 | 1:03.13 | |||||
Kolding SK | 1:01.23 | |||||||||
22 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 488 | 29.84 | 1:03.26 | |||||
H2Odense | 1:01.55 | |||||||||
23 | Christian Holm Jrgensen | 1999 | 476 | 29.30 | 1:03.78 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 59.48 | |||||||||
24 | Magnus Yde | 1996 | 475 | 28.73 | 1:03.85 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:01.48 | |||||||||
25 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 472 | 29.16 | 1:03.95 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:02.88 | |||||||||
26 | Malthe Lindeblad | 2001 | 469 | 29.62 | 1:04.09 | |||||
DeltaSwim | 1:07.23 | |||||||||
27 | Casper Eickhardt | 1999 | 464 | 29.42 | 1:04.31 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 58.96 | |||||||||
28 | Nicolai Andersen | 1998 | 459 | 29.96 | 1:04.54 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:03.90 | |||||||||
29 | Benjamin Perruchon | 2001 | 456 | 29.90 | 1:04.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Haderslev Svmme Klub | 1:03.38 | |||||||||
30 | Anders Rasmussen | 2001 | 451 | 30.82 | 1:04.92 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.50 | |||||||||
31 | Marius Nrgaard | 2001 | 448 | 30.37 | 1:05.09 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:08.33 | |||||||||
32 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 440 | 30.21 | 1:05.49 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:02.38 | |||||||||
33 | Mads L. Werther | 2000 | 439 | 30.65 | 1:05.55 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:05.77 | |||||||||
34 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 433 | 30.16 | 1:05.83 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:03.80 | |||||||||
35 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 427 | 30.75 | 1:06.15 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:07.52 | |||||||||
36 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 418 | 30.40 | 1:06.58 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:04.23 | |||||||||
37 | Emil Kragh | 2001 | 413 | 30.99 | 1:06.87 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:05.41 | |||||||||
38 | Luis Velasquez | 2001 | 401 | 31.88 | 1:07.52 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:06.02 | |||||||||
39 | Niels Mortensen | 1995 | 400 | 31.52 | 1:07.59 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:05.74 | |||||||||
40 | Hugin Juliansson | 2000 | 392 | 31.59 | 1:08.07 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:07.18 | |||||||||
41 | Andreas Jrgensen | 2000 | 374 | 32.18 | 1:09.12 | |||||
Kolding SK | 1:04.30 | |||||||||
42 | Frederik Gaardsted | 2001 | 333 | 33.91 | 1:11.82 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:11.38 | |||||||||
- | Andreas Sehested | 1996 | DSQ | Ej brudt 15m | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:00.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 marts 2017 |
Licens til Svmmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:05 |