2019-12-08   02:27:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    654          31.17   
  H2Odense  30.78                 
Jennifer Thorius Bek  2000    636          31.46   
  Horsens Svømmeklub  31.24                 
Amalie Bach Nielsen  1999    630          31.55   
  Horsens Svømmeklub  30.47                 
Isabella K. Sørensen  1994    622          31.70  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  29.37                 
Karoline Sørensen  2002    616          31.79   
  Thisted Svømmeklub  30.93                 
Cecilie B. Andersen  2001    613          31.85   
  Vejle Svømmeklub  31.88                 
Line J. V. Hededal  2001    606          31.97   
  Vejle Svømmeklub  30.54                 
Stine Knudsen  1999    593          32.20   
  Vejle Svømmeklub  30.88                 
Isabella Bach  2002    578          32.48   
  Holstebro Svømme Club  32.18                 
10  Ellen Nielsen  2001    576          32.51   
  Esbjerg Svømmeklub  31.22                 
11  Mille Moeslund Lausen  2002    573          32.57   
  Aalborg Svømmeklub  32.56                 
12  Sofie Rasmussen  1999    572          32.59   
  Svømmeklubben S 68  31.36                 
13  Johanne Skovgaard Terp  1999    559          32.83   
  Odder Svømmeklub  31.11                 
14  Victoria Haahr Pallesen  2002    549          33.04  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  32.75                 
15  Camilla Ottesen  2000    537          33.28   
  Svømmeklubben Nord  32.12                 
16  Marie Christensen  2002    534          33.34   
  Odder Svømmeklub  32.58                 
17  Ida Bøgh Hald  2001    530          33.42   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.15                 
18  Karoline Bauer  2002    520          33.63   
  Kolding SK  32.87                 
19  Caroline Bo Nielsen  2001    514          33.77   
  Kolding SK  31.64                 
20  Ditte Toft Ibsen  2001    505          33.96   
  Hobro Svømmeklub  32.56                 
21  Carli Mark  2002    496          34.17   
  Durup IF  32.63                 
22  Mille C. Berg  2001    489          34.34   
  Skanderborg Svømmeklub  34.43                 
23  Camilla Brøgger-Andersen  2002    488          34.36   
  Aalborg Svømmeklub  35.46                 
24  Agnes Astrup Christiansen  1997    479          34.58   
  Vejle Svømmeklub  33.10                 
25  Nicoline Kristiansen  2002    478          34.60   
  Agfs Svømmeafdeling  33.57                 
26  Louise Hvarre  2001    468          34.84   
  Vejle Svømmeklub  34.35                 
27  Emma Ildal Djørup  2002    466          34.88   
  Aalborg Svømmeklub  34.21                 
28  Anna Broe  2002    466          34.89   
  H2Odense  33.24                 
29  Nanette Nikolajsen  2000    461          35.02   
  Esbjerg Svømmeklub  33.24                 
30  Nanna Bøgild Lundahl  2001    459          35.07   
  Silkeborg Svømmeklub  34.49                 
31  Sarah Bryld Jensen  2001    457          35.11   
  Esbjerg Svømmeklub  33.98                 
32  Anette Poulsen  1999    455          35.16   
  Thisted Svømmeklub  33.56                 
33  Maja Johansen  2002    452          35.25   
  Vejle Svømmeklub  34.91                 
34  Josefine Bladt Wichmann  2000    444          35.46   
  Agfs Svømmeafdeling  32.70                 
35  Heidi Glintborg  2002    443          35.49   
  H2Odense  35.38                 
36  Signe Bach  2002    439          35.59   
  Swim Team Midtjylland  35.55                 
37  Maja Fridberg Madsen  2002    437          35.65   
  Odder Svømmeklub  33.41                 
38  Sofia Ingeberg  2002    435          35.69   
  Odder Svømmeklub  34.89                 
39  Mitzi D. Jensen  2002    435          35.70   
  Aalborg Svømmeklub  35.61                 
40  Sofie Bruun Boye  2001    434          35.74   
  Viborg Svømme Klub  34.93                 
41  Cecilie V Jensen  2002    429          35.87   
  Svømmeklubben S 68  34.48                 
42  Clara Tolderlund  2002    427          35.92   
  Silkeborg Svømmeklub  35.49                 
43  Julie Kappel Petersen  2002    426          35.95   
  Thisted Svømmeklub  34.81                 
44  Emma Viborg Larsen  2001    423          36.04   
  Aabybro Idrætsforening  34.81                 
45  Ida L. Bendtsen  2000    408          36.46   
  DeltaSwim  36.26                 
46  Lea Serup Schøn  2002    405          36.56   
  Aalborg Svømmeklub  34.81                 
47  Emma Rasmussen  2002    402          36.66   
  Odder Svømmeklub  34.58                 
48  Natasja Muncrief  2002    396          36.84   
  Vejle Svømmeklub  34.81                 
49  Charlotte S. Jensen  2002    394          36.89   
  Svømmeklubben Nord  35.41                 
50  Sara Gade  2002    390          37.03   
  Ikast Svømmeklub  36.09                 
51  Sofie Rahbek Hansen  2000    365          37.85   
  Viborg Svømme Klub  35.08                 
52  Louise Bast Aaby  1998    129          53.50   
  Svømmeklubben Nord  54.04                 
Simona Baumrtova  1991              28.60  EXTRA 
  Tjekkiet  28.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark