2019-12-06   20:29:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    672          27.08   
  Holstebro Svømme Club  26.62                 
Camilla Rask  1999    655          27.32   
  H2Odense  27.65                 
Line J. V. Hededal  2001    650          27.39   
  Vejle Svømmeklub  26.90                 
Laura Glerup Jensen  1998    640          27.53   
  H2Odense  27.77                 
Ellen Nielsen  2001    605          28.05   
  Esbjerg Svømmeklub  27.16                 
Cecilie B. Andersen  2001    600          28.12   
  Vejle Svømmeklub  29.17                 
Helena V. Ellling  2000    600          28.12   
  Silkeborg Svømmeklub  28.03                 
Merete Toft Jensen  1999    597          28.17   
  Holstebro Svømme Club  28.62                 
Lisa Schøn  1999    594          28.22   
  Aalborg Svømmeklub  27.57                 
10  Sigrid Lei Lamberg  2002    592          28.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.10                 
11  Emma Bugge Fynbo  2001    588          28.31   
  Holstebro Svømme Club  27.97                 
12  Camilla Ottesen  2000    583          28.39   
  Svømmeklubben Nord  27.39                 
13  Amalie Bach Nielsen  1999    581          28.43   
  Horsens Svømmeklub  28.09                 
14  Ditte Toft Ibsen  2001    576          28.52   
  Hobro Svømmeklub  28.74                 
15  Louise D. Liboriussen  2002    573          28.57   
  Viborg Svømme Klub  27.98                 
16  Helene Olesen  2000    570          28.61   
  Vejle Svømmeklub  27.86                 
17  Isabella Bach  2002    562          28.74   
  Holstebro Svømme Club  28.55                 
18  Emma Jørgensen  2001    562          28.75   
  Esbjerg Svømmeklub  28.84                 
19  Anne Nielsen  1999    561          28.76   
  Aars Svømmeklub  28.67                 
20  Astrid Nielsen  2002    554          28.89   
  Esbjerg Svømmeklub  28.83                 
21  Johanne Marie Poulsen  2001    549          28.97   
  Aalborg Svømmeklub  28.25                 
22  Maja Fridberg Madsen  2002    547          29.00   
  Odder Svømmeklub  28.36                 
23  Line Johannsen  2001    547          29.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.64                 
24  Lærke Toftgaard  2001    546          29.03   
  Kolding SK  29.03                 
25  Maria Cleman Hatting  2001    538          29.16   
  Holstebro Svømme Club  28.50                 
26  Marie Christensen  2002    530          29.32   
  Odder Svømmeklub  28.91                 
27  Jennifer Thorius Bek  2000    524          29.43   
  Horsens Svømmeklub  28.80                 
28  Cecilie Christensen  2002    517          29.55   
  Esbjerg Svømmeklub  30.19                 
29  Johanne Skovgaard Terp  1999    517          29.56   
  Odder Svømmeklub  29.06                 
30  Sarah Bryld Jensen  2001    514          29.61   
  Esbjerg Svømmeklub  29.67                 
31  Nicoline Kristiansen  2002    514          29.62   
  Agfs Svømmeafdeling  30.08                 
32  Signe Villumsen  2001    511          29.68   
  Aalborg Svømmeklub  29.61                 
33  Lea Serup Schøn  2002    510          29.69   
  Aalborg Svømmeklub  28.69                 
34  Johanne S. Christiansen  2002    508          29.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.42                 
35  Cathrine Skau Hansen  1999    505          29.79   
  DeltaSwim  30.71                 
36  Trine Dam  2001    500          29.89   
  Horsens Svømmeklub  29.99                 
37  Lea Moesgaard  1998    498          29.93   
  Viborg Svømme Klub  29.07                 
38  Ida L. Bendtsen  2000    497          29.94   
  DeltaSwim  29.47                 
39  Caroline Bo Nielsen  2001    494          30.01   
  Kolding SK  29.00                 
40  Nanette Nikolajsen  2000    488          30.13   
  Esbjerg Svømmeklub  28.52                 
41  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    486          30.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.68                 
42  Thilde Timmermand  2002    484          30.22   
  Esbjerg Svømmeklub  30.17                 
43  Emma Viborg Larsen  2001    481          30.28   
  Aabybro Idrætsforening  30.65                 
44  Sofie Bruun Boye  2001    473          30.45   
  Viborg Svømme Klub  32.22                 
45  Charlotte S. Jensen  2002    470          30.51   
  Svømmeklubben Nord  30.34                 
46  Sofie Rahbek Hansen  2000    461          30.70   
  Viborg Svømme Klub  29.48                 
47  Maja Stie Svensgaard  2002    455          30.84   
  Struer Svømmeklub  30.55                 
48  Victoria Femhøj Jensen  2002    438          31.24   
  Aars Svømmeklub  30.41                 
49  Emilie Knudsen  2002    423          31.60   
  Swim Team Midtjylland  30.56                 
50  Alberte Sommerlund Peders  2002    419          31.70   
  Esbjerg Svømmeklub  29.96                 
51  Karen Hazell Brink  2002    411          31.91   
  H2Odense  30.17                 
52  Mie Trothe  1998    356          33.46   
  DeltaSwim  34.13                 
53  Louise Bast Aaby  1998    129          46.90   
  Svømmeklubben Nord  45.28                 
Simona Baumrtova  1991              26.93  EXTRA 
  Tjekkiet  26.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark