2019-12-05   21:56:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 16.30

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Lundby Pedersen  1998    631  28.93  1:01.92  1:36.53    2:09.99   
  Esbjerg Svømmeklub  2:04.42                 
                     
Nicolas Blanch  1997    624  29.63  1:03.17  1:36.56    2:10.46   
  Aalborg Svømmeklub  2:04.19                 
                     
David Hjort  2000    576  29.36  1:02.70  1:37.35    2:13.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.66                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    572  28.20  1:02.16  1:38.53    2:14.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.65                 
                     
Mathias Bech  1996    535  30.93  1:06.40  1:41.60    2:17.32   
  Vejle Svømmeklub  2:08.67                 
                     
Martin H. Abel  2001    511  29.80  1:04.86  1:41.74    2:19.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.25                 
                     
Mikkel B. Høgild  1998    493  30.90  1:06.73  1:43.35    2:21.12   
  Swim Team Midtjylland  2:09.38                 
                     
Anders Frimor Kirk  1996    486  30.62  1:06.24  1:43.62    2:21.79   
  Thisted Svømmeklub  2:18.09                 
                     
Daniel Jensen  2001    484  30.99  1:08.19  1:47.49    2:22.02   
  DeltaSwim  2:22.14                 
                     
10  Jens Sørensen  2001    476  30.31  1:06.74  1:43.86    2:22.79   
  Swim Team Midtjylland  2:10.98                 
                     
11  Morten Baxter  1996    475  30.81  1:05.91  1:43.66    2:22.87   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:20.44                 
                     
12  Nicolai Andersen  1998    455  31.70  1:09.37  1:47.91    2:24.92   
  Nyborg Svømmeklub  2:20.48                 
                     
13  Kasper Jørgensen  2000    441  31.42  1:07.47  1:45.88    2:26.49   
  Kolding SK  2:16.00                 
                     
14  Rune Nørgaard  2000    433  31.42  1:09.26  1:49.26    2:27.32   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.25                 
                     
15  Niels Mortensen  1995    431  32.68  1:09.58  1:48.10    2:27.59   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.71                 
                     
16  Jens Riisgaard  2000    421  31.98  1:09.72  1:48.18    2:28.73   
  Silkeborg Svømmeklub  2:21.59                 
                     
17  André Iversen  2001    414  33.79  1:12.08  1:52.04    2:29.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:37.08                 
                     
18  Kaare Fisker Larsen  1998    394  29.92  1:04.99  1:45.28    2:32.10   
  H2Odense  2:23.70                 
                     
19  Daniel H. Johannesen  1999    368  33.52  1:13.09  1:53.36    2:35.51   
  Horsens Svømmeklub  2:22.84                 
                     
20  Luis Velasquez  2001    363  33.29  1:12.28  1:54.44    2:36.23   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.29                 
                     
21  Frederik Gaardsted  2001    327  35.51  1:16.00  1:58.70    2:41.70   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.47                 
                     
22  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    326  33.27  1:13.08  1:56.99    2:42.01   
  Swim Team Midtjylland  2:30.76                 
                     
23  Sebastian Leimbeck  2001    323  33.43  1:13.56  1:56.49    2:42.51   
  Viborg Svømme Klub  2:33.91                 
                     
24  Jakob Vingborg  1998    322  32.11  1:12.51  1:56.01    2:42.62   
  Viborg Svømme Klub  2:30.03                 
                     
Lasse Jensen  2000                Akut syg 
  Hobro Svømmeklub  2:34.37                 
                     
Rasmus Larsen  1997              DSQ  Ej samt. berø. 100m 
  Esbjerg Svømmeklub  2:20.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark