2019-12-16   04:44:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 16.30

Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    661  32.58        1:06.71   
  H2Odense  1:04.76                 
                     
Karoline Sørensen  2002    629  32.77        1:07.83   
  Thisted Svømmeklub  1:06.22                 
                     
Ellen Nielsen  2001    594  33.75        1:09.14   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.68                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    594  34.46        1:09.14   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.38                 
                     
Cecilie B. Andersen  2001    590  34.56        1:09.26   
  Vejle Svømmeklub  1:07.52                 
                     
Amalie Bach Nielsen  1999    569  33.77        1:10.12   
  Horsens Svømmeklub  1:07.09                 
                     
Stine Knudsen  1999    564  33.46        1:10.32   
  Vejle Svømmeklub  1:06.77                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    563  33.30        1:10.38   
  Vejle Svømmeklub  1:06.57                 
                     
Isabella Bach  2002    556  34.55        1:10.64   
  Holstebro Svømme Club  1:09.30                 
                     
10  Sofie Rasmussen  1999    553  34.38        1:10.80   
  Svømmeklubben S 68  1:08.51                 
                     
11  Jennifer Thorius Bek  2000    552  34.26        1:10.83   
  Horsens Svømmeklub  1:07.62                 
                     
12  Amalie Søby Mortensen  2001    550  34.44        1:10.93   
  Holstebro Svømme Club  1:08.44                 
                     
13  Karoline Bauer  2002    543  34.75        1:11.22   
  Kolding SK  1:10.33                 
                     
14  Johanne Skovgaard Terp  1999    541  34.69        1:11.29   
  Odder Svømmeklub  1:07.05                 
                     
15  Camilla Brøgger-Andersen  2002    538  34.97        1:11.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.36                 
                     
16  Ida Bøgh Hald  2001    534  34.42        1:11.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:08.00                 
                     
17  Karina Høybye Olesen  2001    533  34.35        1:11.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.97                 
                     
18  Caroline Bo Nielsen  2001    520  34.95        1:12.26   
  Kolding SK  1:07.92                 
                     
19  Marie Christensen  2002    516  34.95        1:12.44   
  Odder Svømmeklub  1:08.93                 
                     
20  Maria Cleman Hatting  2001    515  35.17        1:12.50   
  Holstebro Svømme Club  1:11.98                 
                     
21  Christie Prøhl  1998    510  34.86        1:12.72   
  Viborg Svømme Klub  1:10.97                 
                     
21  Merete Toft Jensen  1999    510  34.84        1:12.72   
  Holstebro Svømme Club  1:10.04                 
                     
23  Ditte Toft Ibsen  2001    503  34.96        1:13.04   
  Hobro Svømmeklub  1:10.09                 
                     
24  Carli Mark  2002    499  35.19        1:13.25   
  Durup IF  1:09.68                 
                     
25  Camilla Ottesen  2000    490  36.20        1:13.72   
  Svømmeklubben Nord  1:11.29                 
                     
26  Emma Ildal Djørup  2002    487  35.96        1:13.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.69                 
                     
27  Cecilie V Jensen  2002    471  35.93        1:14.67   
  Svømmeklubben S 68  1:12.76                 
                     
28  Signe Villumsen  2001    470  36.23        1:14.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.70                 
                     
29  Maja Johansen  2002    464  36.04        1:15.05   
  Vejle Svømmeklub  1:12.86                 
                     
30  Nicoline Kristiansen  2002    459  36.82        1:15.30   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.01                 
                     
31  Alberte Korsgaard  2001    455  35.94        1:15.54   
  Ringe Svømme Klub  1:13.12                 
                     
32  Agnes Astrup Christiansen  1997    454  36.55        1:15.60   
  Vejle Svømmeklub  1:10.49                 
                     
33  Sarah Bryld Jensen  2001    447  36.02        1:15.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.86                 
                     
34  Freja Elling-Enevoldsen  2002    446  36.54        1:16.03   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.15                 
                     
35  Gry Floor  2000    446  36.65        1:16.04   
  H2Odense  1:12.28                 
                     
36  Signe Bach  2002    441  36.71        1:16.32   
  Swim Team Midtjylland  1:13.88                 
                     
37  Julie Kappel Petersen  2002    438  36.89        1:16.49   
  Thisted Svømmeklub  1:12.43                 
                     
38  Anette Poulsen  1999    436  37.15        1:16.59   
  Thisted Svømmeklub  1:11.31                 
                     
39  Emilie Knudsen  2002    434  36.48        1:16.71   
  Swim Team Midtjylland  1:14.40                 
                     
40  Louise D. Liboriussen  2002    431  36.45        1:16.89   
  Viborg Svømme Klub  1:10.83                 
                     
41  Anna Mathiasen  2000    431  37.54        1:16.94   
  Thisted Svømmeklub  1:13.55                 
                     
42  Emma Rasmussen  2002    430  37.91        1:16.97   
  Odder Svømmeklub  1:13.32                 
                     
43  Sofie Bruun Boye  2001    430  37.48        1:17.00   
  Viborg Svømme Klub  1:17.74                 
                     
44  Mille C. Berg  2001    426  37.80        1:17.23   
  Skanderborg Svømmeklub  1:14.25                 
                     
45  Maja Fridberg Madsen  2002    425  37.65        1:17.26   
  Odder Svømmeklub  1:14.46                 
                     
46  Anna Broe  2002    425  36.70        1:17.28   
  H2Odense  1:14.17                 
                     
47  Nanna Bøgild Lundahl  2001    420  37.37        1:17.59   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.54                 
                     
48  Katrine B. Hansen  2002    409  37.45        1:18.27   
  Ringe Svømme Klub  1:13.77                 
                     
49  Heidi Glintborg  2002    405  38.15        1:18.53   
  H2Odense  1:15.16                 
                     
50  Emma Viborg Larsen  2001    404  37.99        1:18.58   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.42                 
                     
51  Sofia Ingeberg  2002    398  39.37        1:19.01   
  Odder Svømmeklub  1:18.94                 
                     
52  Sara Gade  2002    396  37.96        1:19.09   
  Ikast Svømmeklub  1:15.23                 
                     
53  Natasja Muncrief  2002    371  38.23        1:20.86   
  Vejle Svømmeklub  1:15.36                 
                     
54  Camilla Aagaard  2000    330  40.36        1:24.08  Dansk rekord S13 
  Svømmeklubben Nord  1:24.35                 
                     
55  Laura Christensen  1997    262  41.55        1:30.82   
  Svømmeklubben Nord  1:25.02                 
                     
56  Louise Bast Aaby  1998    141  53.98        1:51.55   
  Svømmeklubben Nord  1:55.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark