Tulokset Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
622 |
37.24 |
1:18.79 |
2:00.97 |
|
2:42.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
602 |
37.97 |
1:19.59 |
2:02.09 |
|
2:44.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
599 |
37.86 |
1:20.38 |
2:02.71 |
|
2:44.99 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
588 |
38.73 |
1:21.09 |
2:03.88 |
|
2:45.98 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
586 |
38.12 |
1:20.05 |
2:02.96 |
|
2:46.22 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
584 |
39.43 |
1:22.19 |
2:04.36 |
|
2:46.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christina Christensen |
2000 |
|
565 |
39.03 |
1:21.89 |
2:05.57 |
|
2:48.24 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
562 |
37.70 |
1:20.58 |
2:04.31 |
|
2:48.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esther Flø |
2001 |
|
553 |
38.68 |
1:22.03 |
2:05.93 |
|
2:49.44 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
541 |
39.03 |
1:22.20 |
2:06.08 |
|
2:50.66 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
538 |
38.71 |
1:21.71 |
2:06.51 |
|
2:50.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
530 |
39.24 |
1:23.73 |
2:08.62 |
|
2:51.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
526 |
39.05 |
1:22.27 |
2:06.54 |
|
2:52.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
496 |
41.01 |
1:25.62 |
2:10.61 |
|
2:55.69 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
|
492 |
40.03 |
1:25.81 |
2:10.77 |
|
2:56.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
491 |
40.29 |
1:25.34 |
2:10.84 |
|
2:56.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
489 |
40.39 |
1:26.41 |
2:12.33 |
|
2:56.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
|
483 |
40.20 |
1:25.72 |
2:11.83 |
|
2:57.26 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mette Baack |
2000 |
|
477 |
39.97 |
1:24.46 |
2:11.25 |
|
2:58.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
474 |
41.76 |
1:27.45 |
2:12.48 |
|
2:58.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
458 |
40.67 |
1:27.01 |
2:13.66 |
|
3:00.44 |
|
|
Auning Svømmeklub |
2:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Trine Dam |
2001 |
|
457 |
39.20 |
1:24.66 |
2:11.68 |
|
3:00.57 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
456 |
40.81 |
1:26.94 |
2:13.12 |
|
3:00.72 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Caroline Larsen |
2001 |
|
456 |
39.82 |
1:25.29 |
2:13.32 |
|
3:00.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Malea Benediktson |
2001 |
|
455 |
41.35 |
1:26.74 |
2:13.81 |
|
3:00.74 |
|
|
H2Odense |
3:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
|
455 |
40.94 |
1:27.89 |
2:14.90 |
|
3:00.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
453 |
41.47 |
1:28.15 |
2:14.77 |
|
3:01.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
|
448 |
42.11 |
1:29.63 |
2:16.11 |
|
3:01.77 |
|
|
Kolding SK |
2:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
439 |
41.21 |
1:28.54 |
2:15.59 |
|
3:02.99 |
|
|
IHF Svømning |
2:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
437 |
41.41 |
1:27.58 |
2:15.19 |
|
3:03.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
|
435 |
42.11 |
1:28.64 |
2:16.47 |
|
3:03.51 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
|
434 |
41.28 |
1:28.84 |
2:15.77 |
|
3:03.71 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Klea Christensen |
2001 |
|
432 |
42.02 |
1:29.28 |
2:16.80 |
|
3:03.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Struer Svømmeklub |
3:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
|
427 |
42.68 |
1:31.17 |
2:19.18 |
|
3:04.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
|
426 |
41.56 |
1:28.10 |
2:16.26 |
|
3:04.80 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
425 |
42.70 |
1:30.39 |
2:18.34 |
|
3:04.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
424 |
41.52 |
1:28.80 |
2:17.01 |
|
3:05.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
|
423 |
43.32 |
1:30.81 |
2:18.14 |
|
3:05.18 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
|
407 |
43.27 |
1:31.41 |
2:20.15 |
|
3:07.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
402 |
42.98 |
1:31.72 |
2:20.48 |
|
3:08.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Julia Harpøth |
2002 |
|
400 |
39.82 |
1:27.07 |
2:17.61 |
|
3:08.80 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
3:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
376 |
44.50 |
1:33.45 |
2:23.17 |
|
3:12.67 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
350 |
39.70 |
1:31.72 |
2:25.37 |
|
3:17.34 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
|
345 |
43.63 |
1:33.55 |
2:25.71 |
|
3:18.25 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Julie B. Andersen |
2002 |
|
315 |
45.67 |
1:37.65 |
2:30.93 |
|
3:24.37 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|