2020-04-03   04:44:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Medley Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race 2017    Udskriftsdato  29 januar 2017   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Vi39 svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 januar 2017         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Restaurant Krabben 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    341  42.73        1:29.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.89                 
                     
Laura Buchmann  2004    245  47.35        1:40.09   
  Albertslund IF  1:41.71                 
                     
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    197  50.55        1:47.73   
  Helsingør Svømmeklub  1:53.70                 
                     
Asta Kristensen  2004    135  59.81        2:01.94   
  Albertslund IF  2:01.96                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Restaurant Krabben 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freya Ry Nielsen  2005    285  44.77        1:35.27   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.77                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    237  48.08        1:41.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.93                 
                     
Anna Østerby  2005    220  49.78        1:43.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.29                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    218  50.13        1:44.14   
  Glostrup Svømmeklub  1:58.61                 
                     
Annika Køhn  2005    212  50.48        1:45.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.91                 
                     
Safira Vestergaard  2005    191  52.22        1:48.79   
  Glostrup Svømmeklub  1:50.04                 
                     
Sofie Riis  2005    178  52.79        1:51.33   
  Albertslund IF  1:52.43                 
                     
Katrine G. Kristensen  2005    137  56.95        2:01.51   
  Helsingør Svømmeklub  1:59.65                 
                     
Laura Kall  2005    112  1:02.03        2:09.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:17.29                 
                     
10  Line Pedersen  2005    112  1:02.07        2:09.92   
  Glostrup Svømmeklub  2:10.43                 
                     
11  Freja Johanna Kepser  2005    105  1:05.76        2:12.77   
  Albertslund IF  2:11.10                 
                     
Antoinette Zafra  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.10                 
                     
Emma Riis  2005              DSQ  Ej samt.berør.v.50 m 
  Albertslund IF  2:09.59                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Sponsor: Restaurant Krabben 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Monika Dragieva  2006    255  47.41        1:38.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.82                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    248  46.21        1:39.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.18                 
                     
Henriette Roos  2006    234  48.46        1:41.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.27                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    221  50.98        1:43.65   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.82                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    218  50.11        1:44.06   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.30                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    212  51.93        1:45.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.70                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    197  50.62        1:47.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.12                 
                     
Bianca Roos  2006    183  52.10        1:50.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.79                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006    183  51.94        1:50.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.43                 
                     
10  Sarah Højlund  2006    173  53.39        1:52.48   
  VAT Copenhagen-MK31  1:56.89                 
                     
11  Katharina Beyer Hansen  2006    153  56.29        1:57.01   
  Glostrup Svømmeklub  2:19.92                 
                     
12  Johanna Rasmussen  2006    146  56.43        1:58.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:59.31                 
                     
13  Frederikke Syberg Glud  2006    142  56.90        1:59.94   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.36                 
                     
14  Maise Trærup Tychsen  2006    140  58.46        2:00.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.57                 
                     
15  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    128  58.99        2:04.15   
  Helsingør Svømmeklub  2:02.05                 
                     
16  Lykke Jørgensen  2006    114  1:01.29        2:09.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:59.25                 
                     
17  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    104  1:01.98        2:12.99   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.08                 
                     
18  Regitze Rosenkrantz  2006    88  1:08.33        2:20.70   
  Glostrup Svømmeklub  2:45.47                 
                     
Maja Zastrojevic  2006              DSQ  2 arme under v.v.75m 
  VAT Copenhagen-MK31  1:57.39                 
                     
Mathilde Ladegaard  2006              DSQ  Tyvstart 
  Albertslund IF  2:20.00                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006              DSQ  2 flyben v75m. 
  Glostrup Svømmeklub  1:56.56                 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Restaurant Krabben 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007    216  50.41        1:44.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:42.65                 
                     
Sarah Gudme  2007    199  50.09        1:47.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Ea Lund  2007    170  53.81        1:53.13   
  Helsingør Svømmeklub  1:52.63                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    170  52.53        1:53.17   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Malouca Laura Bruun  2007    149  56.40        1:58.04   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.95                 
                     
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    146  55.95        1:59.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:48.53                 
                     
Silvia Martinsen  2007    139  56.74        2:00.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:57.22                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    125  58.85        2:05.11   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Nathalie Overgaard  2007    125  59.88        2:05.27   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
10  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    123  1:00.61        2:05.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:05.94                 
                     
11  Silje Nygaard Engedal  2007    105  1:03.66        2:12.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.31                 
                     
12  Marie Strandquist  2007    101  1:05.23        2:14.25   
  Albertslund IF  2:10.26                 
                     
13  Astrid Østerby  2007    84  1:05.29        2:22.84   
  Glostrup Svømmeklub  2:24.90                 
                     
14  Ella Kjærebye  2007    73  1:11.53        2:29.93   
  Glostrup Svømmeklub  2:45.33                 
                     
15  Ida Celine Sangstad Holst  2007    66  1:11.40        2:34.51   
  Glostrup Svømmeklub  2:46.93                 
                     
16  Rosa Rank Solhart  2007    66  1:14.31        2:34.91   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
17  Oline Ludvigsen  2007    64  1:15.17        2:36.30   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Restaurant Krabben 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Mortensen  2003      48.29        1:42.61  EXTRA 
  Albertslund IF  1:41.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  29 januar 2017 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  13:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark