2019-09-18   10:02:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Medley Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race 2017    Udskriftsdato  29 januar 2017   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Vi39 svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 januar 2017         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    315  40.37        1:21.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.97                 
                     
Asta Kristensen  2004    235  44.15        1:29.40   
  Albertslund IF  1:36.25                 
                     
Laura Buchmann  2004    149  51.63        1:44.10   
  Albertslund IF  1:51.34                 
                     
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    103  58.37        1:57.58   
  Helsingør Svømmeklub  1:44.05                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Lund Hansen  2005    325  38.83        1:20.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.45                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    239  44.24        1:28.99   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.54                 
                     
Annika Køhn  2005    225  44.06        1:30.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.34                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    218  45.42        1:31.73   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.99                 
                     
Laura Kall  2005    166  49.53        1:40.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:43.06                 
                     
Safira Vestergaard  2005    154  50.54        1:42.90   
  Glostrup Svømmeklub  1:44.66                 
                     
Anna Østerby  2005    146          1:44.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:52.24                 
                     
Katrine G. Kristensen  2005    140  51.11        1:46.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emma Riis  2005    136  53.55        1:47.31   
  Albertslund IF  1:52.13                 
                     
10  Freja Johanna Kepser  2005    110  58.87        1:55.04   
  Albertslund IF  1:55.18                 
                     
Antoinette Zafra  2005              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.13                 
                     
Line Pedersen  2005              DSQ  Svøm.på mave v.75m 
  Glostrup Svømmeklub  1:46.85                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kamma Rasmussen  2006    227  44.92        1:30.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.28                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    224  44.78        1:30.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.81                 
                     
Monika Dragieva  2006    213  44.92        1:32.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.56                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    196  46.16        1:34.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.01                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    182  48.15        1:37.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.10                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006    178  48.74        1:38.03   
  Glostrup Svømmeklub  1:36.61                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    177  50.04        1:38.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.82                 
                     
Bianca Roos  2006    170  49.16        1:39.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.82                 
                     
Maise Trærup Tychsen  2006    162  50.30        1:41.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.40                 
                     
10  Henriette Roos  2006    154  50.86        1:42.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.66                 
                     
11  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    154          1:43.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.07                 
                     
12  Maja Damkjær Bartels  2006    151  49.57        1:43.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.57                 
                     
13  Katharina Beyer Hansen  2006    146  48.22        1:44.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:57.03                 
                     
14  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    146  49.80        1:44.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.39                 
                     
15  Lykke Jørgensen  2006    144  52.72        1:45.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:41.67                 
                     
16  Regitze Rosenkrantz  2006    138  53.96        1:46.64   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.87                 
                     
17  Johanna Rasmussen  2006    133  53.60        1:48.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:52.89                 
                     
18  Frida Frost Dunker  2006    130  53.77        1:48.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:44.25                 
                     
19  Sarah Højlund  2006    121          1:51.57   
  VAT Copenhagen-MK31  1:49.08                 
                     
20  Frederikke Syberg Glud  2006    118  54.27        1:52.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
21  Maja Zastrojevic  2006    117  55.45        1:52.87   
  VAT Copenhagen-MK31  1:56.11                 
                     
Mathilde Ladegaard  2006              DSQ  Svøm på mave v.75m 
  Albertslund IF  1:59.40                 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    236  43.59        1:29.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.35                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    209  44.64        1:32.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.07                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    192  46.56        1:35.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:36.54                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    145  51.94        1:45.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.01                 
                     
Lara Ghizzaui  2007    133  52.93        1:48.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:43.07                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    131  54.02        1:48.64   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.48                 
                     
Silvia Martinsen  2007    129  52.67        1:49.20   
  Helsingør Svømmeklub  1:53.10                 
                     
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    126  53.88        1:50.00   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ea Lund  2007    123  54.17        1:50.76   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Sofie Emilie Lange  2007    123  53.85        1:50.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.40                 
                     
11  Lise H. V. Waarst  2007    104  57.52        1:57.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.90                 
                     
12  Mathilde Johansen  2007    92  57.05        2:01.93   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
13  Smilla Hansson  2008    78  1:00.86        2:09.17   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
14  Oline Ludvigsen  2007    77          2:09.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.39                 
                     
15  Siena Serizawa  2008    77  1:05.39        2:09.47   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
16  Rosa Rank Solhart  2007    64  1:07.81        2:17.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.11                 
                     
17  Nathalie Overgaard  2007    59  1:10.46        2:21.80   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
18  Astrid Østerby  2007    54  1:10.90        2:25.27   
  Glostrup Svømmeklub  2:49.87                 
                     
Anna Andersen  2007              DSQ  Svøm på mave v.50m 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:43.95                 
                     
Marie Strandquist  2007              DSQ  Ej forts. bv.v.75m. 
  Albertslund IF  1:46.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  29 januar 2017 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark