Results for Medley Race
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | 302 | 38.87 | 1:22.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.39 | |||||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 283 | 40.41 | 1:24.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.31 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 179 | 46.56 | 1:38.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.58 | |||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 258 | 41.74 | 1:27.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.46 | |||||||||
2 | Lauritz Johansen | 2004 | 174 | 47.19 | 1:39.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.44 | |||||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | 165 | 49.26 | 1:41.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 106 | 55.98 | 1:57.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 89 | 59.05 | 2:04.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 227 | 42.67 | 1:31.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 205 | 44.19 | 1:34.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.66 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 192 | 45.93 | 1:36.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.16 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 189 | 45.59 | 1:36.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.72 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 177 | 46.36 | 1:38.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 171 | 47.00 | 1:40.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.86 | |||||||||
7 | Emil Strandquist | 2005 | 143 | 49.20 | 1:46.23 | |||||
Albertslund IF | 1:47.03 | |||||||||
8 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 133 | 52.22 | 1:48.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 120 | 53.51 | 1:52.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.76 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 111 | 53.70 | 1:55.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 105 | 55.94 | 1:57.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.13 | |||||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 98 | 1:00.06 | 2:00.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 96 | 58.33 | 2:01.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.31 | |||||||||
14 | Anders Junker | 2005 | 88 | 58.77 | 2:04.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.99 | |||||||||
- | Anders Thøgersen | 2005 | DSQ | En hånd i v.v.75m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.09 | |||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 200 | 44.67 | 1:35.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.40 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 188 | 46.10 | 1:36.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.09 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 168 | 47.24 | 1:40.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.73 | |||||||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 138 | 49.96 | 1:47.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.92 | |||||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | 113 | 54.06 | 1:54.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.28 | |||||||||
6 | Tore Krogh | 2006 | 109 | 56.48 | 1:56.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.93 | |||||||||
7 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 107 | 55.49 | 1:56.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.03 | |||||||||
8 | Oliver Luiten | 2006 | 107 | 56.78 | 1:56.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:54.07 | |||||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | 104 | 55.97 | 1:57.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 99 | 56.96 | 2:00.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 99 | 57.35 | 2:00.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.57 | |||||||||
12 | Linus Heinrichsen | 2006 | 95 | 58.93 | 2:01.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 90 | 58.78 | 2:03.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 89 | 59.36 | 2:04.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.11 | |||||||||
15 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 79 | 1:00.34 | 2:09.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 74 | 1:02.78 | 2:11.93 | |||||
Albertslund IF | 2:11.10 | |||||||||
17 | Kasper Jægerskou | 2006 | 70 | 1:05.13 | 2:14.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 65 | 1:05.58 | 2:17.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.90 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 63 | 1:04.24 | 2:19.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Zeeberg Iversen | 2006 | 61 | 1:06.33 | 2:20.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 57 | 1:08.97 | 2:23.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 57 | 1:10.04 | 2:23.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | DSQ | 1.hånd i vending | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | DSQ | Ej udadgårende br.be | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | Asynk.arme v.10 m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | DSQ | Ej samt berør v.50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 48.62 | 1:43.45 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:22 |