2019-08-19   00:22:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            25.08   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.11   
Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            26.07   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            26.53   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb            26.57   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            27.10   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            27.12   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            27.30   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            27.31   
10  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap            27.86   
11  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            27.91   
12  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            27.94   
13  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            27.99   
14  Robin Johansson  2000  SK Stimmet            28.05   
15  Karol Kucharczyk  2000  Simklubben Laxen            28.07   
16  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.42   
17  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            28.76   
18  Max Sandgren  1999  Simklubben Laxen            28.85   
19  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            28.87   
20  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            29.09   
21  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            29.18   
22  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            29.26   
23  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            29.49   
24  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            29.61   
25  Vincent Sverkersson  1999  Simklubben Laxen            30.37   
26  Filip Strandberg  1999  Ösmo Simsällskap            32.74   
27  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            34.32   
Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap            DNS   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.38   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            26.39   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            26.84   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            26.91   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            27.01   
Walter Hero  2002  Simklubben Laxen            27.41   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            27.53   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            27.59   
Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            27.75   
10  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            28.16   
11  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            28.28   
11  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            28.28   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            28.34   
14  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            28.35   
15  David Schuldt  2002  SK Stimmet            28.45   
16  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            28.52   
17  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            28.61   
18  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.73   
19  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            28.74   
20  Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.80   
21  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            28.84   
22  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            29.02   
23  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            29.07   
24  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            29.12   
25  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            29.16   
26  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            29.44   
27  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            29.48   
28  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            29.53   
29  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            29.54   
30  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            29.57   
31  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg            29.60   
32  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            29.65   
33  Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen            29.71   
34  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            29.86   
35  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            30.19   
36  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb            30.21   
37  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            30.41   
38  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            30.54   
39  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            30.90   
40  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            31.21   
41  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.38   
42  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            32.16   
43  Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            33.37   
44  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap            33.66   
45  Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            34.33   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.82   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            26.90   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            27.82   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            29.24   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            29.62   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            29.67   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            29.82   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            29.93   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            29.99   
10  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            30.11   
11  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            30.24   
12  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            30.77   
13  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            30.83   
14  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            30.98   
15  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            30.99   
16  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            31.02   
17  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.09   
18  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            31.54   
18  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            31.54   
18  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.54   
21  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            31.85   
22  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            32.26   
23  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            32.71   
24  Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            33.61   
25  Leon To  2003  Trollhättans Simsällskap            33.78   
26  Maximilian Matovic  2004  Simklubben Laxen            33.81   
27  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            36.17   
28  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            36.53   
29  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            36.56   
30  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            36.91   
31  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            37.90   
32  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            38.36   
33  Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen            39.17   
34  Albin Vikström  2004  Simklubben Vänersborg            40.41   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Simon Johansson  2003  SK Stimmet            DSQ   
William Silversten  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            32.51   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            33.46   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            34.63   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            35.17   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            35.48   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            36.37   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            37.00   
Lukas Isaksson  2005  Simklubben Laxen            37.18   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            37.75   
10  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            39.09   
11  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            39.97   
12  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            40.12   
13  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            40.79   
14  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen            41.19   
15  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            41.31   
16  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap            41.46   
17  Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            42.01   
18  Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            43.75   
19  Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            44.25   
20  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            44.76   
21  Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            45.33   
22  Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            45.65   
23  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            46.76   
24  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            50.38   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            28.78   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.54   
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim            33.50   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            34.13   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            34.62   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            37.23   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb            1:09.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            30.86   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            31.29   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            31.59   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            31.71   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            32.19   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            32.69   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            33.21   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            33.51   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            33.75   
10  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            34.01   
11  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            34.40   
12  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            34.47   
13  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            34.77   
14  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.94   
15  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            35.82   
16  Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb            35.86   
17  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            37.29   
18  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            39.04   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            30.77   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            31.07   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            31.28   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.17   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            32.26   
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            32.49   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            32.71   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.75   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            33.00   
10  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            33.12   
11  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            33.13   
12  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            33.22   
13  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            33.26   
14  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            33.50   
15  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            33.73   
16  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            33.78   
17  Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            34.01   
18  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            34.27   
19  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            34.32   
20  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            35.15   
21  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.23   
22  Alba Losada Johansson  2002  Simklubben Laxen            35.27   
23  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            35.29   
24  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            35.33   
25  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            35.69   
26  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            35.77   
27  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.08   
28  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            37.66   
29  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            37.92   
30  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            38.07   
31  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            38.77   
32  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap            39.05   
33  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            39.22   
34  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            40.35   
35  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            41.70   
36  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap            42.59   
37  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            45.34   
38  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap            45.63   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Vilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            DNS   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            31.85   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            32.15   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Lödde            32.88   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            33.08   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            33.25   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            33.25   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.43   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            33.61   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            33.70   
10  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            33.91   
11  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            33.99   
12  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap            34.37   
13  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            34.43   
14  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            34.61   
15  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            34.62   
16  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            34.63   
17  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            34.68   
18  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            34.72   
19  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            34.88   
20  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            34.93   
20  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            34.93   
22  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            35.00   
23  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.12   
24  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            35.27   
25  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            35.31   
26  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            35.41   
27  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            35.53   
28  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.64   
29  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            36.19   
30  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            36.31   
31  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            36.37   
32  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap            36.73   
33  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            36.75   
34  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            37.18   
35  Polina Zhirkova  2004  Kungälvs Simsällskap            37.36   
36  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            37.70   
37  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            37.74   
38  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            38.06   
39  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            38.13   
40  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            38.27   
41  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            38.76   
42  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            38.82   
43  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            39.20   
44  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            39.22   
45  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            39.48   
46  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            39.83   
47  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            39.87   
48  Lova Skanse  2003  Kungälvs Simsällskap            39.88   
49  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            40.65   
50  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            40.81   
51  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            40.88   
52  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.09   
53  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap            42.17   
54  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            42.60   
55  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            42.64   
56  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            43.21   
57  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            43.26   
58  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            43.33   
59  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            44.47   
60  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            44.88   
61  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            45.29   
62  Jasmine Hansson  2004  Simklubben Götene            45.54   
63  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            46.25   
64  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.85   
65  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            49.63   
66  Ebba Björklund  2004  Simklubben Laxen            50.17   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            DNS   
Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            DSQ   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            35.67   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            37.40   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            37.61   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            37.82   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            38.44   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            38.47   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            38.60   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            39.40   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            40.47   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            40.85   
11  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            40.95   
12  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            41.15   
13  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970            41.87   
14  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.02   
15  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            42.60   
16  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            42.62   
17  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            43.08   
18  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            43.13   
19  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            43.82   
20  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            43.92   
21  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            44.28   
22  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            44.65   
23  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen            44.66   
24  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            44.70   
25  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap            45.12   
26  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            45.13   
27  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            46.25   
28  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            46.74   
29  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            46.79   
30  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            47.17   
31  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            47.26   
32  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            47.33   
33  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            47.71   
34  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            47.73   
35  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            48.43   
36  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            49.20   
37  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            49.60   
38  Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            49.67   
39  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            50.23   
40  Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            51.99   
41  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            52.09   
42  Iwa Janjic  2006  Värnamo Simsällskap            53.47   
43  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            56.11   
44  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            1:04.00   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DNS   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            DNS   
Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran            43.64   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.89   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            48.43   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            49.65   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            53.68   
Ida Andersson-Wulf  1998  Fifh            55.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            55.62   
Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            57.49   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            59.38   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            59.47   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            59.51   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            59.61   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb            1:00.20   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            1:00.28   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg            1:00.51   
10  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.66   
11  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:01.19   
12  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            1:01.49   
13  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap            1:02.16   
14  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:03.72   
15  Karol Kucharczyk  2000  Simklubben Laxen            1:04.16   
16  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:04.99   
17  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            1:05.21   
18  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            1:05.67   
19  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.14   
20  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            1:08.67   
21  Vincent Sverkersson  1999  Simklubben Laxen            1:09.82   
22  Filip Strandberg  1999  Ösmo Simsällskap            1:14.76   
23  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            1:17.93   
Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap            DNS   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            57.95   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            58.49   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            58.57   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            59.45   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            59.93   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            59.94   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.26   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            1:00.48   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.61   
10  Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:00.66   
11  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            1:01.12   
12  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen            1:01.38   
13  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            1:01.49   
14  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            1:01.53   
15  Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.66   
16  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap            1:01.79   
17  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.86   
18  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.76   
19  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            1:02.85   
20  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            1:02.97   
21  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            1:03.00   
22  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            1:03.07   
23  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            1:03.26   
24  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            1:04.03   
25  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            1:04.13   
26  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.22   
27  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            1:04.29   
28  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            1:04.53   
29  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.55   
30  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            1:04.61   
31  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            1:05.40   
32  Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.52   
33  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            1:05.54   
34  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            1:05.81   
35  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            1:06.23   
36  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            1:06.67   
37  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg            1:06.81   
38  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            1:06.89   
39  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            1:07.28   
40  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            1:07.82   
41  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            1:08.38   
42  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.43   
43  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:10.06   
44  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            1:11.17   
45  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:11.53   
46  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            1:11.88   
47  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:14.09   
48  Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            1:17.77   
49  Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            1:18.91   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            58.60   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            59.69   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.35   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            1:00.71   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.42   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            1:03.82   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            1:04.46   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.35   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            1:05.62   
10  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            1:05.66   
11  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.11   
12  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            1:06.23   
13  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.57   
14  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            1:06.66   
15  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            1:07.07   
16  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            1:07.63   
17  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.69   
18  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            1:07.76   
19  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            1:08.41   
20  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            1:08.45   
21  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.03   
22  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            1:09.38   
23  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            1:09.64   
24  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            1:10.02   
25  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            1:10.48   
26  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            1:10.56   
27  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            1:10.85   
28  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            1:13.16   
29  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            1:13.50   
30  Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            1:15.64   
31  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            1:16.06   
32  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            1:19.06   
33  Leon To  2003  Trollhättans Simsällskap            1:19.65   
34  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            1:20.87   
35  William Silversten  2003  Simklubben Laxen            1:23.97   
36  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            1:26.41   
37  Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen            1:29.26   
38  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            1:30.93   
39  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:30.94   
40  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            1:31.18   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Maximilian Matovic  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            1:12.49   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            1:13.89   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            1:16.79   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            1:19.19   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            1:19.90   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            1:24.24   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            1:26.28   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            1:27.29   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            1:28.20   
10  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            1:33.20   
11  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            1:33.35   
12  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            1:34.54   
13  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            1:35.70   
14  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            1:36.61   
15  Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            1:36.69   
16  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            1:37.53   
17  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen            1:40.12   
18  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap            1:40.80   
19  Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            1:41.48   
20  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            1:43.16   
21  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            1:49.44   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    30.44        1:05.28   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.53        1:13.63   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    36.00        1:15.24   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    37.74        1:17.56   
Niklas Andersson  1988  Göteborg Sim    36.85        1:18.27   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    40.42        1:25.22   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    1:17.84        2:48.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            2:14.00   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            2:16.47   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            2:17.94   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:19.55   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            2:20.56   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            2:20.84   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:20.96   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            2:21.38   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:21.91   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            2:22.18   
11  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            2:22.36   
12  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.74   
13  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            2:23.51   
14  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            2:23.75   
15  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.79   
16  Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            2:24.64   
17  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            2:24.99   
18  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.39   
19  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            2:25.56   
20  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:25.64   
21  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.16   
22  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.26   
23  Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap            2:26.42   
24  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.55   
25  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            2:26.67   
26  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            2:27.01   
27  Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            2:27.42   
28  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            2:27.53   
29  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            2:27.97   
30  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.50   
31  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            2:28.54   
32  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.88   
33  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            2:29.21   
34  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            2:29.50   
35  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            2:29.88   
36  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            2:30.01   
37  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            2:31.01   
38  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            2:31.52   
39  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap            2:31.89   
40  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            2:32.82   
41  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            2:32.93   
42  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            2:36.67   
43  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            2:37.77   
44  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            2:38.38   
45  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            2:41.58   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            2:22.10   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:24.75   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            2:25.23   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.83   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            2:29.10   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            2:29.58   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.35   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            2:30.55   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            2:31.22   
10  Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg            2:32.24   
11  David Schuldt  2002  SK Stimmet            2:33.70   
12  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            2:34.95   
13  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:35.62   
14  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            2:36.84   
15  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.24   
16  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            2:38.44   
17  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            2:38.83   
18  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            2:39.20   
19  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            2:40.13   
20  Karol Kucharczyk  2000  Simklubben Laxen            2:40.21   
21  Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:42.50   
22  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            2:44.26   
23  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            2:44.85   
24  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.33   
25  Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen            2:50.08   
26  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:54.65   
27  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            2:55.46   
28  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            2:58.70   
29  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            3:00.35   
30  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            3:03.24   
31  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            3:09.30   
32  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            3:24.49   
33  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            3:34.50   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:21.66   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            1:27.62   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            1:28.98   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            1:29.00   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            1:30.31   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            1:30.56   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            1:31.32   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            1:31.78   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            1:32.85   
10  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970            1:33.91   
11  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            1:33.98   
12  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            1:34.78   
13  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            1:35.89   
14  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            1:36.26   
15  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            1:37.55   
16  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            1:37.76   
17  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap            1:38.84   
18  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            1:39.33   
19  Iwa Janjic  2006  Värnamo Simsällskap            1:39.75   
20  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            1:40.34   
21  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            1:42.45   
22  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            1:42.61   
23  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            1:43.31   
24  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            1:43.41   
25  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            1:44.62   
26  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:44.63   
27  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            1:46.34   
28  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            1:47.08   
29  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            1:48.13   
30  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            1:48.38   
31  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            1:48.77   
32  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            1:48.79   
33  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            1:49.18   
34  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            1:49.37   
35  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            1:49.79   
36  Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            1:51.05   
37  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            1:55.02   
38  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            1:59.31   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DNS   
Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.76   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:14.59   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            1:15.26   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            1:15.30   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            1:15.32   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            1:16.17   
Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.54   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            1:16.70   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Lödde            1:16.92   
10  Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            1:17.42   
11  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            1:17.72   
12  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            1:19.24   
13  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap            1:19.51   
14  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            1:19.66   
15  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            1:19.85   
16  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            1:19.95   
17  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            1:20.80   
18  Erika Ness  2003  Tverlandet IL            1:21.05   
19  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            1:21.44   
20  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap            1:21.57   
21  Emma Mattson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.05   
22  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.55   
23  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.62   
24  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            1:23.02   
25  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.07   
26  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            1:23.25   
27  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.61   
28  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            1:23.74   
29  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            1:23.85   
30  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            1:24.23   
31  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            1:24.31   
32  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:24.35   
33  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            1:25.09   
34  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            1:25.25   
34  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            1:25.25   
36  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            1:25.26   
37  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            1:26.48   
38  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            1:26.65   
39  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            1:26.87   
40  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.13   
41  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            1:27.25   
42  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap            1:27.44   
43  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.52   
44  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            1:27.83   
45  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            1:27.96   
46  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            1:28.02   
47  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            1:28.09   
48  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.73   
49  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            1:29.03   
50  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            1:29.87   
51  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            1:29.92   
52  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.99   
53  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            1:30.82   
54  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            1:31.39   
55  Jasmine Hansson  2004  Simklubben Götene            1:31.41   
56  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            1:32.50   
57  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            1:32.87   
58  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            1:33.05   
59  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            1:33.96   
60  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            1:35.62   
61  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            1:35.72   
62  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            1:35.79   
63  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap            1:35.85   
64  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            1:37.59   
65  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            1:38.78   
66  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            1:39.21   
67  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            1:39.66   
68  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            1:42.31   
69  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            1:52.74   
70  Annielle Strandh  2003  Simklubben Laxen            1:53.33   
Ebba Björklund  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            1:14.29   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            1:14.83   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            1:15.57   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            1:16.07   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:17.01   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:17.07   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            1:17.29   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            1:17.96   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            1:18.60   
10  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            1:19.26   
11  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.55   
12  Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap            1:20.23   
13  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.56   
14  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            1:22.59   
15  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            1:24.30   
16  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            1:24.41   
17  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            1:25.13   
18  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:25.81   
19  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            1:25.87   
20  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            1:26.25   
21  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:26.26   
22  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap            1:28.14   
23  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            1:33.08   
24  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            1:35.27   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            1:11.89   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:12.59   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:16.89   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            1:17.72   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            1:19.36   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            1:22.38   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:23.34   
Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    43.26        1:29.75   
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    43.85        1:31.42   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.51        1:42.67   
Ida Andersson-Wulf  1998  Fifh    49.73        1:43.79   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    56.36        1:56.73   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    58.45        1:59.75   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    57.60        2:03.41   
Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    1:11.13        2:25.81   
Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI    1:23.11        2:55.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            2:24.09   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            2:26.96   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.53   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            2:29.67   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            2:29.93   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.14   
Walter Hero  2002  Simklubben Laxen            2:30.67   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.70   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            2:32.32   
10  Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg            2:32.77   
11  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:33.55   
12  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:33.81   
13  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            2:34.71   
14  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            2:35.17   
15  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            2:37.72   
16  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            2:38.22   
17  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            2:39.11   
18  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap            2:39.50   
19  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            2:40.23   
20  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            2:40.36   
21  Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:40.55   
22  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:40.69   
23  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:40.82   
24  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            2:41.30   
25  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            2:41.38   
26  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            2:41.65   
27  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            2:41.77   
28  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            2:42.10   
29  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            2:43.57   
30  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            2:44.01   
31  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            2:47.74   
32  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            2:48.01   
33  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:50.44   
34  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            2:50.57   
35  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            2:52.04   
36  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            2:55.52   
37  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            2:57.57   
38  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            2:57.84   
39  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:57.95   
40  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            2:59.67   
41  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            3:03.92   
42  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            3:10.66   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            DSQ   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Vincent Sverkersson  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Elfsborg Mix Glitter  Simklubben Elfsborg            3:57.89   
  Anes Cavka  1999      26.32  55.57      55.57   
  Adam Albringer  1999      28.04  58.06      1:53.63   
  Emelie Melin  2000      29.50  1:01.94      2:55.57   
  Sofia Åstedt  2003      29.57  1:02.32      3:57.89   
                     
SS Delfin Mix [1918]  2000  Simsällskapet Delfin            4:07.75   
  Birkan Ates  2002      29.15  1:02.08      1:02.08   
  Astrid Nilsson  2004      29.64  1:01.87      2:03.95   
  Tim Berthelsson  2000      27.97  1:00.62      3:04.57   
  Alice Möller  2000      29.92  1:03.18      4:07.75   
                     
Jönköping Mix [1918]  Jönköpings Simsällskap            4:08.34   
  Angelica Stark  1999      30.20  1:03.73      1:03.73   
  Emma Roos  1999      31.01  1:05.57      2:09.30   
  Job Sanders  2003      28.32  1:00.04      3:09.34   
  Eldin Nukovic  2002      28.46  59.00      4:08.34   
                     
Kungälv Mix [1918]  Kungälvs Simsällskap            4:15.86   
  Tobias Josefsson  1997      28.32  1:00.16      1:00.16   
  Felicia Thonander  2001      31.77  1:06.70      2:06.86   
  Rickard Thillman  1997      28.68  1:01.14      3:08.00   
  Alice Götestam  2001      31.19  1:07.86      4:15.86   
                     
Jönköping Mix 2  Jönköpings Simsällskap            4:21.85   
  Daniel Agestav  2002      29.31  1:02.12      1:02.12   
  Patrik Petkoczi  2002      30.40  1:04.63      2:06.75   
  Nadija Sabic  2002      32.21  1:07.42      3:14.17   
  Emmie Davis  2002      32.46  1:07.68      4:21.85   
                     
Falkenberg Mix  1999  Falkenbergs Simklubb            4:33.94   
  Dennis Andersson  2001      30.40  1:04.20      1:04.20   
  Elsa Rehn  2000      34.31  1:13.27      2:17.47   
  Maja Feldhusen  2003      35.72  1:15.00      3:32.47   
  Johannes Andersson  1999      29.18  1:01.47      4:33.94   
                     
Värnamo SS Mix 1  Värnamo Simsällskap            4:40.39   
  Anton Bäckman  2003      31.71  1:05.41      1:05.41   
  Jennifer Jingmark  2003      33.38  1:10.08      2:15.49   
  Jonathan Thelin  2003      32.02  1:08.30      3:23.79   
  Lovisa Svensson  2002      35.81  1:16.60      4:40.39   
                     
Ösmo SS  2001  Ösmo Simsällskap            4:43.14   
  Liam Björklund  2003      30.85  1:05.89      1:05.89   
  Camila Valenzuela Jorquera  2001      36.81  1:13.45      2:19.34   
  Sandra Pasanen  2001      36.64  1:19.43      3:38.77   
  Mattias Kvist  2003      30.82  1:04.37      4:43.14   
                     
Trollhätta Mix Lag 1  Trollhättans Simsällskap            4:50.41   
  Sigge Larsson  2002      32.34  1:09.82      1:09.82   
  Gustav Lokrantz  2004      34.40  1:12.99      2:22.81   
  Lupin Flink  2002      35.03  1:15.05      3:37.86   
  Izabella Thompson  2003      33.68  1:12.55      4:50.41   
                     
10  Falkenberg Mix 2  2002  Falkenbergs Simklubb            5:07.55   
  Elsa Kanth  2004      37.24  1:18.62      1:18.62   
  Emil Curlow  2002      36.35  1:18.31      2:36.93   
  Linnea Andersson  2004      36.80  1:22.22      3:59.15   
  Alexander Mcadam  2004      31.29  1:08.40      5:07.55   
                     
11  Trollhätta Mix Lag 2  Trollhättans Simsällskap            5:14.23   
  Elsa Olofsson  2004      36.02  1:17.78      1:17.78   
  Ellen Edkvist  2003      35.78  1:18.08      2:35.86   
  Rasmus Kristiansson  2004      37.41  1:17.61      3:53.47   
  Leon To  2003      37.91  1:20.76      5:14.23   
                     
12  Värnamo SS Mix 2  Värnamo Simsällskap            5:26.82   
  Carl Thelin  2004      42.01  1:30.92      1:30.92   
  Ella Stensson  2005      39.19  1:23.12      2:54.04   
  Hugo Ringblom  2004      37.28  1:18.33      4:12.37   
  Nina Mirkhan  2006      35.25  1:14.45      5:26.82   
                     
Ösmo SS Mix  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
  Sebastian Tegbo  2001      31.93  1:08.45      1:08.45   
  Linn Claesson  2002      37.11  1:18.07      2:26.52   
  Elsa Marsten  2002      38.34  1:22.98      3:49.50   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            28.89   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            30.01   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            30.15   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            30.29   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            30.58   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            30.59   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.14   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            31.27   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            31.71   
10  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            32.76   
11  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            32.79   
12  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            34.32   
13  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            34.36   
Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.62   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            29.16   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            29.53   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            29.85   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            29.96   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            30.24   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            30.56   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            30.62   
Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap            30.81   
10  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            30.96   
11  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            31.09   
11  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            31.09   
13  Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.16   
14  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            31.26   
15  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            31.33   
16  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            31.37   
17  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            31.51   
17  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            31.51   
19  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            31.84   
20  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            31.85   
21  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            31.91   
22  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            31.95   
23  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            32.38   
24  Alva Emardson  2001  Simklubben 1970            32.45   
25  Alba Losada Johansson  2002  Simklubben Laxen            32.49   
26  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.75   
27  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            32.81   
28  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.91   
29  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            33.24   
30  Vilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            33.26   
31  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            33.40   
32  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            33.45   
33  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            33.57   
34  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            33.71   
35  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            33.73   
36  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            33.79   
37  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            34.26   
38  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap            34.81   
39  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            35.84   
40  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            36.40   
41  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            36.46   
42  Ellen Jarl  2002  Falkenbergs Simklubb            38.74   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            29.44   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            29.53   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            29.55   
Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            29.73   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            29.76   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            30.28   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            30.63   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            31.01   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            31.02   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            31.29   
11  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            31.44   
12  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            31.63   
13  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            31.77   
14  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            31.81   
14  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            31.81   
16  Erika Ness  2003  Tverlandet IL            31.83   
16  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            31.83   
18  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Lödde            31.96   
19  Polina Zhirkova  2004  Kungälvs Simsällskap            32.03   
20  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            32.05   
21  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            32.18   
22  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            32.37   
22  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            32.37   
24  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            32.47   
25  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            32.63   
26  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            32.64   
27  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            32.68   
28  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            32.76   
29  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            32.96   
30  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            33.06   
31  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            33.11   
32  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            33.14   
33  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            33.35   
34  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap            33.56   
35  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            33.58   
36  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            33.59   
37  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            33.77   
38  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            33.85   
39  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            33.87   
40  Filippa Kalitta  2004  Simklubben Laxen            34.10   
41  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            34.24   
41  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            34.24   
43  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            34.25   
44  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            34.45   
45  Lova Skanse  2003  Kungälvs Simsällskap            34.52   
46  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            34.75   
47  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            34.84   
48  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap            34.95   
49  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            35.05   
50  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            35.19   
51  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            35.36   
52  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap            35.72   
53  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            35.76   
54  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            35.86   
55  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            36.00   
56  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            36.29   
57  Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            36.37   
58  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.52   
59  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            36.75   
60  Nathalie Brinkmo  2004  Föreningen Ale Simmarna            37.00   
61  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            37.10   
62  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            37.54   
63  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            37.72   
64  Ebba Björklund  2004  Simklubben Laxen            37.93   
65  Jasmine Hansson  2004  Simklubben Götene            37.98   
66  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            38.55   
67  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            39.27   
68  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            39.38   
69  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            39.80   
70  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            41.90   
71  Annielle Strandh  2003  Simklubben Laxen            43.37   
Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            31.25   
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            32.39   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            33.18   
Anna Holmberg  2005  Föreningen Ale Simmarna            33.39   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            34.12   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            34.34   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            34.37   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            35.07   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            35.21   
10  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            35.71   
11  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            35.77   
12  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            35.89   
13  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            36.05   
14  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            36.08   
15  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap            36.14   
16  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            36.46   
17  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            36.57   
18  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970            36.65   
19  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            36.94   
20  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            36.99   
21  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            37.07   
22  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            37.20   
23  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            37.50   
24  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen            37.85   
25  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            37.86   
26  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            38.04   
27  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            38.25   
28  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            38.34   
29  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            38.86   
30  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            38.87   
31  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            39.23   
32  Iwa Janjic  2006  Värnamo Simsällskap            39.59   
33  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            39.62   
34  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            39.71   
35  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            40.55   
36  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            40.70   
37  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            40.73   
38  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            40.78   
39  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            40.89   
40  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            41.00   
41  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            41.31   
42  Ina Hess  2007  Landskrona Simsällskap            41.40   
43  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            41.90   
44  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            41.94   
45  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            42.59   
46  Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen            42.62   
47  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            42.67   
48  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            42.78   
49  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            42.85   
50  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            42.98   
51  Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            43.00   
52  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            43.33   
53  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            43.66   
54  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            43.88   
55  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            43.96   
56  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            43.98   
57  Elin Kovacek  2005  Landskrona Simsällskap            44.01   
58  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            44.42   
59  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            44.72   
60  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            46.74   
61  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            47.31   
62  Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            48.17   
63  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            50.12   
64  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            51.39   
65  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            52.16   
66  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            52.98   
67  Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap            1:08.77   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Amanda Olsson  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Lundström  1990  Simklubben Ran            34.67   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            37.66   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.59   
Ida Andersson-Wulf  1998  Fifh            39.83   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            40.44   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            40.85   
Emelie Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            48.83   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb            52.97   
Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:08.36   
10  Rishika Jansson  1999  Fifh            2:01.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            30.49   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            30.68   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            31.02   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            31.32   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            31.66   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            31.97   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            32.28   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg            32.48   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            32.75   
10  Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            32.93   
11  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            33.15   
12  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap            34.12   
13  Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb            34.31   
14  Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            34.75   
15  Max Sandgren  1999  Simklubben Laxen            34.77   
16  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            34.78   
17  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            34.80   
18  Vincent Sverkersson  1999  Simklubben Laxen            36.32   
19  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.58   
20  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            42.76   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.38   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.44   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            32.57   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb            32.72   
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.75   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            33.17   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.30   
Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            33.31   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.37   
10  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            33.64   
11  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            33.81   
12  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.13   
13  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            34.34   
14  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            34.57   
15  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            34.63   
16  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            34.94   
17  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            35.55   
18  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            35.70   
19  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            35.80   
20  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.23   
21  Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen            36.76   
22  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            37.05   
23  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg            37.28   
24  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            37.35   
25  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            37.45   
26  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            37.47   
27  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            38.76   
28  Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            40.01   
29  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            40.27   
30  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            44.73   
31  Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            44.74   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            32.23   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.33   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            32.75   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            32.96   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            33.16   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.95   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            34.32   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            34.98   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            35.61   
10  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            35.64   
11  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            35.67   
12  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            36.57   
13  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            36.67   
14  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.82   
15  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            37.00   
16  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            37.16   
17  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.31   
18  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.59   
19  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            37.89   
20  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.47   
21  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            38.72   
22  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            38.80   
23  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            38.81   
24  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            39.13   
25  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            39.41   
26  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            39.52   
27  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            39.69   
28  Leon To  2003  Trollhättans Simsällskap            40.81   
29  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            40.88   
30  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            41.12   
31  Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            41.23   
32  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            42.43   
33  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            43.10   
34  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            43.35   
35  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            44.08   
36  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            45.79   
37  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            46.35   
38  William Silversten  2003  Simklubben Laxen            46.49   
39  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            48.46   
40  Albin Vikström  2004  Simklubben Vänersborg            50.38   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            38.43   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            39.25   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            39.70   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            43.13   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            45.24   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            45.39   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            46.22   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            47.57   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            48.27   
10  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            48.66   
11  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            48.70   
12  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            50.19   
13  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            51.79   
14  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap            52.27   
15  Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            53.25   
16  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            53.26   
17  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            53.64   
18  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            55.93   
19  Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            56.04   
20  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            58.31   
21  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen            59.78   
22  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            1:02.29   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            1:01.36   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            1:03.70   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:03.78   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.25   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            1:05.14   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            1:05.22   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.77   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.37   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            1:06.38   
10  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:07.66   
11  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            1:08.54   
12  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:11.06   
13  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:13.94   
14  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            1:13.97   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.29   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.68   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            1:04.92   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            1:04.93   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.23   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            1:05.51   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap            1:05.60   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.67   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.18   
10  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            1:07.03   
11  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            1:07.44   
12  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            1:07.67   
13  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.71   
14  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            1:07.92   
15  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            1:08.19   
16  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            1:08.81   
17  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            1:09.26   
18  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            1:10.13   
19  Alva Emardson  2001  Simklubben 1970            1:10.37   
20  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            1:10.68   
21  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            1:11.83   
22  Alba Losada Johansson  2002  Simklubben Laxen            1:12.10   
23  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon            1:12.38   
24  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:12.55   
25  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            1:12.83   
25  Vilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            1:12.83   
27  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            1:12.91   
28  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            1:13.17   
29  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:13.26   
29  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:13.26   
31  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            1:13.60   
32  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.63   
33  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            1:13.78   
34  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            1:17.69   
35  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:17.71   
36  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap            1:18.83   
37  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            1:23.73   
38  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            1:23.96   
39  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            1:25.70   
40  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap            1:27.03   
41  Ellen Jarl  2002  Falkenbergs Simklubb            1:33.76   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status