2019-10-24   02:47:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Elfsborg Mix Glitter  Simklubben Elfsborg            3:57.89   
  Anes Cavka  1999      26.32  55.57      55.57   
  Adam Albringer  1999      28.04  58.06      1:53.63   
  Emelie Melin  2000      29.50  1:01.94      2:55.57   
  Sofia Åstedt  2003      29.57  1:02.32      3:57.89   
                     
SS Delfin Mix [1918]  2000  Simsällskapet Delfin            4:07.75   
  Birkan Ates  2002      29.15  1:02.08      1:02.08   
  Astrid Nilsson  2004      29.64  1:01.87      2:03.95   
  Tim Berthelsson  2000      27.97  1:00.62      3:04.57   
  Alice Möller  2000      29.92  1:03.18      4:07.75   
                     
Jönköping Mix [1918]  Jönköpings Simsällskap            4:08.34   
  Angelica Stark  1999      30.20  1:03.73      1:03.73   
  Emma Roos  1999      31.01  1:05.57      2:09.30   
  Job Sanders  2003      28.32  1:00.04      3:09.34   
  Eldin Nukovic  2002      28.46  59.00      4:08.34   
                     
Kungälv Mix [1918]  Kungälvs Simsällskap            4:15.86   
  Tobias Josefsson  1997      28.32  1:00.16      1:00.16   
  Felicia Thonander  2001      31.77  1:06.70      2:06.86   
  Rickard Thillman  1997      28.68  1:01.14      3:08.00   
  Alice Götestam  2001      31.19  1:07.86      4:15.86   
                     
Jönköping Mix 2  Jönköpings Simsällskap            4:21.85   
  Daniel Agestav  2002      29.31  1:02.12      1:02.12   
  Patrik Petkoczi  2002      30.40  1:04.63      2:06.75   
  Nadija Sabic  2002      32.21  1:07.42      3:14.17   
  Emmie Davis  2002      32.46  1:07.68      4:21.85   
                     
Falkenberg Mix  1999  Falkenbergs Simklubb            4:33.94   
  Dennis Andersson  2001      30.40  1:04.20      1:04.20   
  Elsa Rehn  2000      34.31  1:13.27      2:17.47   
  Maja Feldhusen  2003      35.72  1:15.00      3:32.47   
  Johannes Andersson  1999      29.18  1:01.47      4:33.94   
                     
Värnamo SS Mix 1  Värnamo Simsällskap            4:40.39   
  Anton Bäckman  2003      31.71  1:05.41      1:05.41   
  Jennifer Jingmark  2003      33.38  1:10.08      2:15.49   
  Jonathan Thelin  2003      32.02  1:08.30      3:23.79   
  Lovisa Svensson  2002      35.81  1:16.60      4:40.39   
                     
Ösmo SS  2001  Ösmo Simsällskap            4:43.14   
  Liam Björklund  2003      30.85  1:05.89      1:05.89   
  Camila Valenzuela Jorquera  2001      36.81  1:13.45      2:19.34   
  Sandra Pasanen  2001      36.64  1:19.43      3:38.77   
  Mattias Kvist  2003      30.82  1:04.37      4:43.14   
                     
Trollhätta Mix Lag 1  Trollhättans Simsällskap            4:50.41   
  Sigge Larsson  2002      32.34  1:09.82      1:09.82   
  Gustav Lokrantz  2004      34.40  1:12.99      2:22.81   
  Lupin Flink  2002      35.03  1:15.05      3:37.86   
  Izabella Thompson  2003      33.68  1:12.55      4:50.41   
                     
10  Falkenberg Mix 2  2002  Falkenbergs Simklubb            5:07.55   
  Elsa Kanth  2004      37.24  1:18.62      1:18.62   
  Emil Curlow  2002      36.35  1:18.31      2:36.93   
  Linnea Andersson  2004      36.80  1:22.22      3:59.15   
  Alexander Mcadam  2004      31.29  1:08.40      5:07.55   
                     
11  Trollhätta Mix Lag 2  Trollhättans Simsällskap            5:14.23   
  Elsa Olofsson  2004      36.02  1:17.78      1:17.78   
  Ellen Edkvist  2003      35.78  1:18.08      2:35.86   
  Rasmus Kristiansson  2004      37.41  1:17.61      3:53.47   
  Leon To  2003      37.91  1:20.76      5:14.23   
                     
12  Värnamo SS Mix 2  Värnamo Simsällskap            5:26.82   
  Carl Thelin  2004      42.01  1:30.92      1:30.92   
  Ella Stensson  2005      39.19  1:23.12      2:54.04   
  Hugo Ringblom  2004      37.28  1:18.33      4:12.37   
  Nina Mirkhan  2006      35.25  1:14.45      5:26.82   
                     
Ösmo SS Mix  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
  Sebastian Tegbo  2001      31.93  1:08.45      1:08.45   
  Linn Claesson  2002      37.11  1:18.07      2:26.52   
  Elsa Marsten  2002      38.34  1:22.98      3:49.50   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner