2019-10-18   16:54:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            2:22.10   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:24.75   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            2:25.23   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.83   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            2:29.10   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            2:29.58   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.35   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            2:30.55   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            2:31.22   
10  Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg            2:32.24   
11  David Schuldt  2002  SK Stimmet            2:33.70   
12  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            2:34.95   
13  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb            2:35.62   
14  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            2:36.84   
15  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.24   
16  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            2:38.44   
17  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            2:38.83   
18  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            2:39.20   
19  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            2:40.13   
20  Karol Kucharczyk  2000  Simklubben Laxen            2:40.21   
21  Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:42.50   
22  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            2:44.26   
23  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            2:44.85   
24  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.33   
25  Marcus Bjering  2002  Simklubben Laxen            2:50.08   
26  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:54.65   
27  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            2:55.46   
28  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            2:58.70   
29  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            3:00.35   
30  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            3:03.24   
31  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            3:09.30   
32  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            3:24.49   
33  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            3:34.50   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner