Resultat för Falkenberg Race 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:22.10 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:24.75 | ||||||
3 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:25.23 | ||||||
4 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.83 | ||||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 2:29.10 | ||||||
6 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:29.58 | ||||||
7 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.35 | ||||||
8 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:30.55 | ||||||
9 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 2:31.22 | ||||||
10 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:32.24 | ||||||
11 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 2:33.70 | ||||||
12 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:34.95 | ||||||
13 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:35.62 | ||||||
14 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 2:36.84 | ||||||
15 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:38.24 | ||||||
16 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 2:38.44 | ||||||
17 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 2:38.83 | ||||||
18 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:39.20 | ||||||
19 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:40.13 | ||||||
20 | Karol Kucharczyk | 2000 | Simklubben Laxen | 2:40.21 | ||||||
21 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.50 | ||||||
22 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:44.26 | ||||||
23 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 2:44.85 | ||||||
24 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:47.33 | ||||||
25 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 2:50.08 | ||||||
26 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.65 | ||||||
27 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:55.46 | ||||||
28 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 2:58.70 | ||||||
29 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 3:00.35 | ||||||
30 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 3:03.24 | ||||||
31 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 3:09.30 | ||||||
32 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 3:24.49 | ||||||
33 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 3:34.50 | ||||||
- | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Torbjörnsson | 2001 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 11:47 |