2021-04-15   18:32:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu SkinsGames 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25/2 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00)

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames    Utskriftsdatum  25 februari 2017   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 februari 2017         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rasmus Loklint  2005    193  1:24.16  2:59.85  4:36.29    6:06.91   
  Upsala Simsällskap  6:46.41                 
                     
Joel Korte  2005    136  1:35.62  3:21.74  5:10.90    6:52.24   
  Swimming Team Rauma  8:45.23                 
                     
Oscar Westman  2005    130  1:36.66  3:25.80  5:17.52    6:58.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mikael Söderberg  2003    520  1:02.50  2:09.74  3:17.34    4:23.86   
  Upsala Simsällskap  4:24.21                 
                     
Lucas Sterling  2004    382  1:07.96  2:23.60  3:40.00    4:52.30   
  Västerås Simsällskap  4:51.38                 
                     
Jakob Wassberg  2003    377  1:07.75  2:22.14  3:38.43    4:53.77   
  Simklubben Ägir  4:59.32                 
                     
Marcus Larsson  2003    344  1:11.83  2:29.81  3:47.88    5:02.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  5:13.32                 
                     
William Rismyhr  2004    328  1:12.01  2:31.65  3:51.49    5:07.57   
  Upsala Simsällskap  5:17.65                 
                     
Tom Dijkhuizen  2003    289  1:14.90  2:36.83  4:00.03    5:20.80   
  Västerås Simsällskap  5:12.27                 
                     
Viggo Reit  2003    282  1:17.51  2:41.71  4:05.89    5:23.50   
  Hudiksvalls Simsällskap  5:23.02                 
                     
Daniel Ruijs  2004    269  1:17.72  2:42.21  4:06.93    5:28.43   
  Borlänge Simsällskap  5:25.30                 
                     
Anton Sölveskog  2003    220  1:19.49  2:49.42  4:21.98    5:51.53   
  Hudiksvalls Simsällskap  5:49.24                 
                     
10  Olle Nilsson  2004    212  1:23.81  2:55.52  4:27.06    5:55.42   
  Sala Simsällskap  6:01.09                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ljunggren  2001    523  1:02.52  2:09.99  3:17.47    4:23.34   
  Upsala Simsällskap  4:22.98                 
                     
Leo Jakobsson  2002    501  1:02.80  2:10.43  3:19.04    4:27.20   
  Solna Sundbyberg SS 04  4:26.21                 
                     
Tim Hansson  2001    452  1:04.09  2:14.94  3:25.89    4:36.38   
  Falu Simsällskap  4:31.87                 
                     
Adam Carlsson  2001    436  1:03.64  2:13.60  3:26.24    4:39.84   
  Gävle Simsällskap  4:30.40                 
                     
Niels Herrmann  2001    353  1:08.67  2:26.68  3:45.43    5:00.10   
  Hudiksvalls Simsällskap  4:58.84                 
                     
Jonatan Fischer  2001    329  1:09.84  2:28.78  3:48.34    5:07.38   
  Upsala Simsällskap  4:58.39                 
                     
Topias Vaahensalo  2002    168  1:27.95  3:06.31  4:47.98    6:24.28   
  Swimming Team Rauma  6:21.18                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Göransson  2000    548  1:00.54  2:06.59  3:13.34    4:19.32   
  Upsala Simsällskap  4:09.99                 
                     
Marcus Nordh  2000    403  1:05.75  2:18.73  3:33.44    4:47.23   
  Bollnäs Simsällskap  4:45.01                 
                     
Andreas Persson  2000    340  1:07.80  2:26.28  3:46.30    5:04.06   
  Gävle Simsällskap  4:57.12                 
                     
Robert Westman  1975    339  1:11.14  2:27.94  3:46.61    5:04.17   
  Falu Simsällskap  5:27.36                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 februari 2017 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner