2021-04-23   10:24:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu SkinsGames 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 26/2 Klockan 08.45 /Insim kl. 07.30)

Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames    Utskriftsdatum  26 februari 2017   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 februari 2017         
 
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nilsson  2007    202  48.41        1:36.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:40.19                 
                     
Elvira Muhr  2007    184  44.71        1:39.57   
  Västerås Simsällskap  1:46.83                 
                     
Cornelia Utgren  2007    183  45.80        1:39.79   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Eleanor Fredholm  2007    178  47.83        1:40.67   
  Bollnäs Simsällskap  1:47.05                 
                     
Johanna Holmberg  2007    175  45.46        1:41.18   
  Västerås Simsällskap  1:49.25                 
                     
Edith Wallberg  2007    133  50.51        1:51.01   
  Bollnäs Simsällskap  1:44.86                 
                     
Thea Bergström  2007    130  50.28        1:51.78   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Edvinsson  2006    260  39.63        1:28.74   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:30.66                 
                     
Vera Stefanovic  2006    217  43.21        1:34.18   
  Bollnäs Simsällskap  1:33.24                 
                     
Elena Henze  2006    207  45.63        1:35.69   
  Simsällskapet Mora  1:41.68                 
                     
Agnes Lundmark  2006    202  43.37        1:36.53   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:36.06                 
                     
Nea Tiger Armelius  2006    200  45.78        1:36.87   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:38.67                 
                     
Cecilia Brunzell  2006    192  43.42        1:38.19   
  Västerås Simsällskap  1:37.56                 
                     
Hilma Wahlström  2006    177  47.01        1:40.86   
  Upsala Simsällskap  1:42.01                 
                     
Tea Yggmark  2006    155  48.77        1:45.42   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:48.03                 
                     
Greta Larsson  2006    139  53.16        1:49.16   
  Filipstads Simklubb  1:51.49                 
                     
Arwen Wikström  2006              DSQ   
  Simklubben Ägir  1:40.53                 
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Dalin  2005    378  35.17        1:18.34   
  Sala Simsällskap  1:17.80                 
                     
Agnes Jakobsson  2005    350  38.14        1:20.36   
  Simklubben Ägir  1:26.91                 
                     
Emma Montelius  2005    327  37.83        1:22.23   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:20.67                 
                     
Alina Umbaeva  2005    320  37.54        1:22.80   
  Gävle Simsällskap  1:24.23                 
                     
Ellen Lundin  2005    284  40.11        1:26.19   
  Falu Simsällskap  1:26.26                 
                     
Tove Rehnstedt  2005    278  39.96        1:26.74   
  Simklubben Ägir  1:29.66                 
                     
Linnéa Bruce-Holm  2005    277  40.62        1:26.88   
  Säffle Simsällskap  1:26.88                 
                     
Clara Frykberg  2005    276  40.39        1:26.94   
  Upsala Simsällskap  1:26.63                 
                     
Agnes Jonasson  2005    257  41.82        1:29.08   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:29.88                 
                     
10  Ida Ljunggren  2005    236  41.23        1:31.66   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:36.99                 
                     
11  Lisa Holfve  2005    210  45.56        1:35.20   
  Gävle Simsällskap  1:41.61                 
                     
12  Isidora Mitrovic  2005    202  45.64        1:36.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:37.86                 
                     
13  Vilja Pusa  2005    189  45.59        1:38.62   
  Swimming Team Rauma  1:49.06                 
                     
14  Ella Wahlström  2005    186  46.74        1:39.20   
  Västerås Simsällskap  1:44.54                 
                     
15  Lovis Lång  2005    184  48.37        1:39.58   
  Upsala Simsällskap  1:39.80                 
                     
16  Tekle Batsikadze  2005    182  45.90        1:39.85   
  Gävle Simsällskap  1:41.50                 
                     
17  Alva Eriksson  2005    174  48.81        1:41.45   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:44.12                 
                     
18  Iza Johansson  2005    167  47.13        1:42.83   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:53.45                 
                     
19  Alva Käller  2005    144  52.13        1:47.93   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:54.18                 
                     
20  Sofie Leander  2005    144  52.83        1:48.07   
  Säffle Simsällskap  1:53.47                 
                     
21  Lovisa Leonardsson  2005    143  51.77        1:48.35   
  Ludvika Simsällskap  1:49.57                 
                     
22  Sally Wetterskog  2005    139  54.62        1:49.24   
  Filipstads Simklubb  1:46.20                 
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Rogell  2003    470  33.59        1:12.87   
  Västerås Simsällskap  1:13.73                 
                     
Hanna Degerlund  2004    458  35.12        1:13.51   
  Västerås Simsällskap  1:14.91                 
                     
Elvira Dalin  2003    447  33.73        1:14.10   
  Sala Simsällskap  1:14.35                 
                     
Victoria Flyman  2003    432  36.38        1:14.94   
  Söderhamns Simsällskap  1:16.47                 
                     
Amanda Jobs  2003    413  36.13        1:16.06   
  Falu Simsällskap  1:15.38                 
                     
Helmi Swanson  2004    412  34.70        1:16.10   
  Gävle Simsällskap  1:12.31                 
                     
Clara Bergh  2004    411  35.14        1:16.17   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.05                 
                     
Anna Krysén  2003    411  35.89        1:16.20   
  Ludvika Simsällskap  1:16.68                 
                     
Emma Lundmark  2003    408  34.01        1:16.39   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:14.21                 
                     
10  Filippa Jakobsson  2003    398  34.40        1:16.99   
  Simklubben Ägir  1:23.16                 
                     
11  Tyra Strömbom  2004    397  36.12        1:17.07   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:17.06                 
                     
12  Julia Lindgren  2004    393  35.42        1:17.33   
  Falu Simsällskap  1:15.26                 
                     
13  Amanda Viksten  2004    381  35.91        1:18.11   
  Upsala Simsällskap  1:19.39                 
                     
14  Elvira Montes  2004    376  36.00        1:18.46   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:18.25                 
                     
15  Filippa Eklund  2004    368  37.70        1:19.08   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.27                 
                     
16  Olivia Uusitorppa  2004    359  37.04        1:19.72   
  Swimming Team Rauma  1:34.49                 
                     
17  Malva Morell  2004    349  38.04        1:20.42   
  Upsala Simsällskap  1:24.78                 
                     
18  Alisa Ailanen  2004    343  38.24        1:20.89   
  Swimming Team Rauma  1:30.34                 
                     
19  Viola Penttilä  2004    342  37.02        1:20.99   
  Swimming Team Rauma  1:40.35                 
                     
20  Amelie Muhr  2003    329  37.98        1:22.04   
  Västerås Simsällskap  1:24.13                 
                     
21  Frida Florén  2004    327  36.99        1:22.24   
  Gävle Simsällskap  1:17.90                 
                     
22  Amanda Jonasson  2004    325  39.93        1:22.38   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:23.68                 
                     
23  Heidi Javanainen  2003    323  38.60        1:22.55   
  Swimming Team Rauma  1:38.01                 
                     
24  Astrid Engström  2004    320  39.45        1:22.80   
  Västerås Simsällskap  1:27.87                 
                     
25  Tuva Blomdahl  2004    318  40.04        1:22.96   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:27.52                 
                     
26  Juni Rogström  2004    313  38.21        1:23.44   
  Gävle Simsällskap  1:26.77                 
                     
27  Alice Eriksson  2004    311  38.83        1:23.59   
  Simklubben Ägir                   
                     
28  Klara Pettersson  2004    304  39.58        1:24.20   
  Upsala Simsällskap  1:27.51                 
                     
29  Anna Nyberg  2003    297  38.84        1:24.86   
  Falu Simsällskap  1:23.92                 
                     
30  Emma Alfredeen  2003    291  39.50        1:25.44   
  Upsala Simsällskap  1:25.16                 
                     
31  Benedicte Lumby Jessen  2003    291  41.11        1:25.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:44.56                 
                     
32  Liv Jonsson  2004    288  39.80        1:25.76   
  Simsällskapet Mora  1:26.57                 
                     
33  Matilda Lindgren  2004    285  40.35        1:26.04   
  Västerås Simsällskap  1:25.09                 
                     
34  Anna Jönsson  2003    283  39.82        1:26.24   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:23.06                 
                     
35  Sanni Jouppi  2004    274  41.40        1:27.17   
  Swimming Team Rauma  1:34.37                 
                     
36  Nova Johansson  2004    274  39.44        1:27.24   
  Filipstads Simklubb  1:29.19                 
                     
37  Hanna Hedman  2003    271  42.24        1:27.52   
  Simklubben Ägir  1:33.28                 
                     
38  Anja Zetterberg  2003    268  43.54        1:27.84   
  Falu Simsällskap  1:30.27                 
                     
39  Ebba Wolfbrandt  2003    265  39.98        1:28.12   
  Västerås Simsällskap  1:24.58                 
                     
40  Matilda Tukler  2004    259  41.92        1:28.87   
  Upsala Simsällskap  1:30.40                 
                     
41  Sigrid Svanberg  2004    241  42.71        1:31.02   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
42  Ida Nyberg  2004    240  43.01        1:31.11   
  Simklubben Ägir  1:47.07                 
                     
43  Sofia Preste  2003    229  40.61        1:32.59   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
44  Nathalie Stigenberg  2004    226  42.10        1:32.90   
  Gävle Simsällskap  1:32.22                 
                     
45  Vilma Hjertberg  2004    225  43.78        1:33.05   
  Gävle Simsällskap  1:36.31                 
                     
46  Emelie Höök  2003    225  44.45        1:33.14   
  Filipstads Simklubb  1:32.23                 
                     
47  Amanda Boson  2004    222  42.98        1:33.47   
  Simklubben Ägir  1:47.95                 
                     
48  Johanna Uzelac  2003    222  43.47        1:33.48   
  Västerås Simsällskap  1:34.49                 
                     
49  Emelie Nordqvist  2003    221  43.38        1:33.64   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
50  Linn Berglund  2003    217  43.30        1:34.26   
  Filipstads Simklubb  1:32.21                 
                     
51  Ebba-Lotta Staaf  2004    209  45.36        1:35.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.28                 
                     
52  Tyra Olsson  2003    209  45.34        1:35.39   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.71                 
                     
53  Johanna Engberg  2003    207  42.09        1:35.75   
  Rättviks simförening  1:35.88                 
                     
54  Emma Murhagen  2003    206  45.81        1:35.95   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
55  Emelie Ekvall  2003    201  45.86        1:36.62   
  Falu Simsällskap  1:39.78                 
                     
56  Moa Flodin  2003    195  45.12        1:37.59   
  Simklubben Ägir  1:45.02                 
                     
57  Klara Pettersson  2004    192  44.90        1:38.16   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:39.11                 
                     
58  Gabriella Klang Fornehed  2003    184  47.29        1:39.56   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
59  Elena Mortazavi  2004    178  45.52        1:40.70   
  Borlänge Simsällskap  1:40.01                 
                     
60  Melissa Muhic  2004    163  48.60        1:43.55   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:48.60                 
                     
61  Isabel Solomon  2004    141  49.81        1:48.71   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:48.51                 
                     
Alva Olsson  2003              DNS   
  Gävle Simsällskap  1:34.21                 
                     
Evelina Killiner  2004              DNS   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Filippa Enebrink  2004              DNS   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:33.53                 
                     
Kolbrún Jónsdóttir  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap  1:34.68                 
                     
Matilda Nilsson  2004              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    560  33.23        1:08.73   
  Söderhamns Simsällskap  1:07.44                 
                     
Clara Florén  2002    483  33.51        1:12.20   
  Gävle Simsällskap  1:14.36                 
                     
Sofia Karls  2002    479  32.46        1:12.39   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:12.18                 
                     
Jessika Borbos  2001    417  35.80        1:15.81   
  Falu Simsällskap  1:16.23                 
                     
Klara Ragnarsson  2002    416  34.46        1:15.86   
  Sala Simsällskap  1:15.07                 
                     
Karolin Holmberg  2001    414  34.94        1:16.03   
  Västerås Simsällskap  1:18.41                 
                     
Emelie Hellgren  2001    396  35.68        1:17.15   
  Fagersta Simklubb  1:16.36                 
                     
Sofia Båvenäs  2002    374  35.89        1:18.64   
  Västerås Simsällskap  1:16.72                 
                     
Naomi Sterling  2002    367  37.50        1:19.11   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:21.74                 
                     
10  Femke van Zonneveld  2002    349  36.65        1:20.48   
  Simsällskapet Mora  1:19.27                 
                     
11  Andrea Mitrovic  2002    338  38.08        1:21.32   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:22.86                 
                     
12  Wilma Nääf  2002    336  36.85        1:21.46   
  Västerås Simsällskap  1:23.83                 
                     
13  Lisen Hill  2002    331  36.97        1:21.90   
  Simsällskapet Mora  1:19.84                 
                     
14  Mira Myllylä  2002    324  38.03        1:22.44   
  Västerås Simsällskap  1:23.47                 
                     
15  Ebba Winberg  2001    205  43.05        1:36.11   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Lannhard  2000    582  31.97        1:07.84   
  Falu Simsällskap  1:09.81                 
                     
Maja Fredriksson  1999    442  35.23        1:14.38   
  Ludvika Simsällskap  1:13.10                 
                     
Hannah Ragnarsson  2000    396  35.33        1:17.14   
  Sala Simsällskap  1:23.29                 
                     
Marit van Zonneveld  1999    393  37.53        1:17.34   
  Simsällskapet Mora  1:15.18                 
                     
Hanna Karlsson  2000    348  36.18        1:20.52   
  Simsällskapet Mora  1:19.19                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 februari 2017 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner