2021-04-11   06:11:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu SkinsGames 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 26/2 Klockan 14.45 (insim kl. 13.30)

Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames    Utskriftsdatum  26 februari 2017   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 februari 2017         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    339  40.26  1:23.18  2:07.71    2:50.86   
  Sala Simsällskap  2:59.26                 
                     
Agnes Lundmark  2006    228  45.73  1:36.02  2:27.38    3:15.13   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Arwen Wikström  2006    196  48.99  1:41.51  2:35.12    3:24.94   
  Simklubben Ägir                   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Dalin  2005    368  39.53  1:22.09  2:04.88    2:46.36   
  Sala Simsällskap  2:47.91                 
                     
Tuva Hjemli  2005    325  40.02  1:24.09  2:08.31    2:53.26   
  Falu Simsällskap  2:56.17                 
                     
Alina Umbaeva  2005    310  41.23  1:26.88  2:12.92    2:56.05   
  Gävle Simsällskap  3:13.48                 
                     
Clara Frykberg  2005    288  43.19  1:29.52  2:16.10    3:00.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tove Rehnstedt  2005              DSQ   
  Simklubben Ägir  3:12.55                 
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Degerlund  2004    472  35.84  1:14.68  1:54.89    2:33.10   
  Västerås Simsällskap  2:37.80                 
                     
Elvira Dalin  2003    453  35.82  1:14.94  1:55.67    2:35.19   
  Sala Simsällskap  2:33.54                 
                     
Filippa Jakobsson  2003    428  36.36  1:16.08  1:58.40    2:38.14   
  Simklubben Ägir  2:37.32                 
                     
Emma Lundmark  2003    422  36.89  1:17.25  1:59.04    2:38.94   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:34.57                 
                     
Helmi Swanson  2004    418  37.91  1:18.54  1:59.62    2:39.43   
  Gävle Simsällskap  2:40.90                 
                     
Elvira Montes  2004    402  38.17  1:19.87  2:02.01    2:41.51   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:40.30                 
                     
Amanda Viksten  2004    376  39.49  1:21.27  2:04.27    2:45.19   
  Upsala Simsällskap  2:44.80                 
                     
Julia Lindgren  2004    354  39.48  1:23.64  2:07.53    2:48.44   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Bergqvist  2003    318  41.65  1:25.47  2:10.72    2:54.54   
  Upsala Simsällskap  2:54.70                 
                     
10  Klara Pettersson  2004    313  41.83  1:25.88  2:11.87    2:55.58   
  Upsala Simsällskap  3:02.93                 
                     
11  Matilda Lindgren  2004    289  43.23  1:29.35  2:16.06    3:00.32   
  Västerås Simsällskap  3:01.50                 
                     
12  Alice Eriksson  2004    286  42.14  1:28.34  2:15.67    3:00.94   
  Simklubben Ägir                   
                     
13  Juni Rogström  2004    280  41.76  1:28.24  2:16.50    3:02.22   
  Gävle Simsällskap  3:11.01                 
                     
14  Matilda Tukler  2004    256  44.80  1:32.73  2:21.70    3:07.74   
  Upsala Simsällskap  3:07.29                 
                     
15  Emelie Höök  2003    235  46.69  1:35.66  2:25.32    3:12.98   
  Filipstads Simklubb  3:15.59                 
                     
16  Ida Nyberg  2004    222  47.29  1:40.18  2:31.79    3:16.85   
  Simklubben Ägir                   
                     
17  Amanda Boson  2004    218  46.77  1:37.67  2:29.89    3:18.10   
  Simklubben Ägir                   
                     
18  Emma Murhagen  2003    215  45.74  1:35.28  2:29.08    3:18.88   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Frida Florén  2004              DNS   
  Gävle Simsällskap  2:51.66                 
                     
Moa Flodin  2003              DNS   
  Simklubben Ägir  3:21.15                 
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Florén  2002    446  35.93  1:14.95  1:55.78    2:35.99   
  Gävle Simsällskap  2:36.59                 
                     
Ebba Rydberg  2001    417  37.41  1:17.65  1:58.80    2:39.57   
  Västerås Simsällskap  2:46.14                 
                     
Jessika Borbos  2001    405  36.52  1:17.57  1:59.68    2:41.06   
  Falu Simsällskap  2:38.88                 
                     
Sofia Karls  2002    398  36.53  1:17.11  2:00.29    2:42.01   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:38.96                 
                     
Lovis Jernberg  2002    367  38.74  1:21.34  2:04.66    2:46.53   
  Söderhamns Simsällskap  2:39.24                 
                     
Wilma Nääf  2002    342  39.20  1:22.26  2:07.11    2:50.46   
  Västerås Simsällskap  2:57.93                 
                     
Andrea Mitrovic  2002    341  40.09  1:23.06  2:07.54    2:50.62   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:49.95                 
                     
Lisen Hill  2002    303  39.79  1:24.71  2:11.55    2:57.42   
  Simsällskapet Mora  2:44.73                 
                     
Emilia Lövstrand  2002    281  41.56  1:28.29  2:16.28    3:01.91   
  Borlänge Simsällskap  3:13.34                 
                     
10  Naomi Sterling  2002    259  43.21  1:30.50  2:19.59    3:07.03   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ronja Rantanen  1999    489  35.49  1:13.71  1:53.31    2:31.31   
  Falu Simsällskap  2:32.81                 
                     
Amanda Lindgren  2000    334  40.08  1:23.00  2:07.62    2:51.69   
  Sala Simsällskap  2:55.09                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 februari 2017 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner