2019-10-15   19:41:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    27.61  58.79  1:30.57    2:01.18   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    28.57  59.46  1:32.25    2:05.24   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    27.45  58.58  1:32.57    2:05.25   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    28.38  1:00.83  1:34.36    2:05.50   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    28.96  1:00.86  1:34.00    2:06.74   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    28.69  1:00.93  1:34.46    2:08.02   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    29.03  1:03.12  1:39.68    2:13.65   
Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap    30.76  1:05.32  1:41.90    2:17.58   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    28.90  1:00.37  1:32.79    2:05.25   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    29.84  1:03.12  1:38.39    2:13.03   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    30.75  1:04.95  1:40.38    2:13.97   
Fredrik Hasselberg  2001  Lidingö Simklubb    30.86  1:06.12  1:42.73    2:17.27   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    31.42  1:06.96  1:44.14    2:19.10   
Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap    32.71  1:09.55  1:47.20    2:25.71   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.60  1:09.09  1:47.82    2:25.95   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.02  1:09.31  1:50.17    2:28.34   
Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.83  1:16.48  1:57.66    2:36.34   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.05  1:00.69  1:33.38    2:05.01   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.49  1:02.00  1:35.25    2:07.48   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    29.88  1:02.49  1:35.87    2:08.71   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.55  1:02.88  1:37.95    2:10.17   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.90  1:02.98  1:37.37    2:11.19   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.70  1:03.50  1:38.69    2:14.46   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.35  1:04.22  1:39.92    2:14.52   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.52  1:05.07  1:41.46    2:15.87   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.93  1:06.43  1:42.65    2:18.27   
10  Shane Falk  2002  Tyresö Simsällskap    30.83  1:05.75  1:42.05    2:18.63   
11  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    33.39  1:10.82  1:48.98    2:25.85   
12  Johannes Fällgren  2002  Lidingö Simklubb    32.46  1:09.25  1:49.42    2:27.20   
13  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.23  1:13.23  1:53.61    2:31.19   
14  Karl Lingham  2002  Täby Sim    33.71  1:11.96  1:52.86    2:31.89   
15  Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb    36.31  1:15.80  1:55.38    2:33.15   
16  Erik Pettersson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.58  1:16.26  1:56.98    2:34.68   
17  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.13  1:17.03  2:00.25    2:42.84   
18  Emanuel Hjälm  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.75  1:21.00  2:09.78    2:59.19   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    27.82  58.57  1:29.94    2:01.08   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    27.84  58.70  1:30.99    2:03.70   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    30.76  1:04.73  1:40.10    2:14.84   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    29.98  1:04.00  1:40.72    2:15.86   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    31.27  1:05.99  1:41.93    2:17.05   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    31.09  1:06.59  1:43.01    2:17.99   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    30.62  1:05.55  1:42.54    2:18.18   
Tor Stein  2003  Täby Sim    31.31  1:06.66  1:42.78    2:18.26   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    30.31  1:05.56  1:43.78    2:18.34   
10  Isac Rune  2003  Täby Sim    31.37  1:07.97  1:46.00    2:22.54   
11  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    33.70  1:10.20  1:48.54    2:25.16   
12  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.66  1:11.71  1:50.19    2:27.08   
13  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.86  1:13.12  1:53.97    2:31.42   
14  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.71  1:13.72  1:54.92    2:32.04   
15  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.36  1:14.18  1:54.75    2:32.49   
16  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.13  1:18.01  2:00.27    2:38.75   
17  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.09  1:13.87  1:56.93    2:39.01   
18  Simon Seel  2003  Täby Sim    36.52  1:17.48  1:59.92    2:39.77   
19  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.10  1:18.51  2:01.10    2:39.98   
20  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.64  1:17.91  2:00.88    2:40.86   
21  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    38.36  1:20.24  2:03.00    2:43.17   
22  Edward Tarish  2003  Täby Sim    36.75  1:17.89  2:02.21    2:47.38   
23  Adam Njegovanovic  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.99  1:21.18  2:09.57    2:56.89   
Samir Haidari  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    33.14  1:09.62  1:48.45    2:24.64   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    33.31  1:10.70  1:48.97    2:25.63   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    35.61  1:15.22  1:54.22    2:30.21   
Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    35.43  1:15.37  1:54.72    2:31.57   
Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    37.10  1:19.38  2:01.72    2:42.45   
Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    41.22  1:29.72  2:19.00    3:07.92   
Elmer Luttropp Gedda  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.74  1:26.36  2:18.24    3:10.37   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner