2019-10-16   05:20:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:01   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:05.73  2:24.94  3:45.12    4:55.52   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.49  2:29.60  3:59.31    5:06.15   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:09.63  2:35.62  4:02.37    5:11.69   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    1:11.65  2:33.97  4:04.27    5:16.69   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.93  2:23.41  3:50.43    4:57.96   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    1:10.66  2:35.70  4:05.78    5:16.17   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:14.58  2:42.50  4:12.71    5:28.06   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    1:11.92  2:38.64  4:14.61    5:31.52   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:06.06  2:17.11  3:40.24    4:45.26   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:15.15  2:33.34  4:08.34    5:20.58   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:20.56  2:51.32  4:22.16    5:36.18   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    1:21.07  2:45.59  4:26.00    5:38.52   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:23.12  2:48.49  4:24.13    5:39.00   
Isac Rune  2003  Täby Sim    1:18.06  2:47.99  4:23.60    5:40.06   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:16.69  2:48.25  4:26.74    5:45.12   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    1:22.60  2:52.55  4:32.87    5:47.08   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:29.44  2:59.08  4:36.36    5:50.83   
10  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:18.91  2:48.27  4:38.64    5:56.01   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:22.99  2:52.59  4:26.93    5:43.78   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    1:27.57  3:02.08  4:33.85    5:50.30   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:29.22  2:56.60  4:38.18    5:57.19   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:25.42  2:58.52  4:38.79    6:00.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner