2019-11-17   14:47:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 2

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.65  1:12.76  1:57.41    2:33.58   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    32.19  1:12.58  2:00.44    2:36.13   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    35.23  1:18.04  2:04.59    2:42.39   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.02  1:16.34  2:06.63    2:43.27   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    33.64  1:14.44  2:05.31    2:43.29   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    36.81  1:20.01  2:07.96    2:43.90   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    35.48  1:18.02  2:08.41    2:46.33   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    36.08  1:22.18  2:08.57    2:49.21   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    36.53  1:20.92  2:11.93    2:49.95   
10  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.50  1:18.57  2:10.99    2:49.97   
11  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.29  1:21.52  2:12.71    2:50.32   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.41  1:13.55  1:57.63    2:32.14   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.04  1:14.01  1:59.45    2:33.86   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.97  1:13.72  1:57.35    2:34.53   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    35.20  1:13.66  1:59.84    2:34.80   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    33.06  1:12.25  1:57.01    2:35.79   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    33.53  1:14.95  2:00.92    2:35.81   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.72  1:13.10  2:00.27    2:36.29   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    32.35  1:13.96  2:04.00    2:39.33   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    36.22  1:17.81  2:05.32    2:40.60   
10  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.03  1:15.67  2:06.55    2:41.80   
11  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    34.25  1:17.34  2:03.93    2:41.92   
12  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    36.39  1:15.38  2:03.83    2:42.26   
13  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    35.53  1:17.28  2:05.22    2:43.99   
14  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.23  1:19.97  2:09.15    2:46.40   
15  Anna Ladis  2001  Täby Sim    37.64  1:19.00  2:10.30    2:46.91   
16  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.02  1:21.04  2:06.63    2:47.05   
17  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    35.30  1:21.04  2:09.10    2:48.65   
18  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.32  1:25.39  2:11.00    2:51.97   
19  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens IF SF    37.20  1:23.76  2:10.86    2:53.35   
20  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.19  1:26.21  2:17.63    2:57.38   
21  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    38.45  1:24.23  2:18.26    3:03.59   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    34.01  1:14.03  1:57.06    2:32.75   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.49  1:12.85  1:58.87    2:34.72   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    33.53  1:14.55  2:01.05    2:36.94   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.00  1:12.83  2:01.44    2:37.15   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    36.23  1:17.86  2:01.34    2:38.20   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.23  1:14.56  1:59.18    2:39.30   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.87  1:14.76  2:01.04    2:39.68   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.01  1:17.63  2:05.03    2:42.71   
Josefine Torell  2002  Lidingö Simklubb    35.15  1:17.73  2:07.74    2:43.67   
10  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.98  1:18.30  2:08.07    2:43.72   
11  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.58  1:17.93  2:06.87    2:43.97   
12  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.33  1:17.32  2:08.84    2:47.72   
13  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.89  1:17.45  2:09.85    2:48.21   
14  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.91  1:19.29  2:12.29    2:50.87   
15  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.59  1:21.23  2:10.49    2:52.43   
16  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    38.58  1:24.88  2:15.55    2:53.30   
17  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    37.14  1:23.34  2:18.21    2:56.57   
18  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    38.55  1:24.96  2:15.95    2:57.32   
19  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.57  1:27.01  2:20.67    3:01.30   
20  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.41  1:36.09  2:39.73    3:28.65   
Amna Hojlas  2002  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Deborah Araya  2002  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    33.71  1:15.88  1:59.15    2:36.40   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    33.71  1:14.63  2:02.21    2:39.87   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.17  1:14.75  2:03.03    2:39.99   
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb    34.92  1:17.86  2:02.88    2:41.63   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    35.69  1:18.42  2:06.03    2:41.69   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.43  1:16.87  2:05.71    2:42.50   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    36.34  1:18.24  2:07.80    2:44.46   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.17  1:19.12  2:05.87    2:44.59   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    36.87  1:19.12  2:09.65    2:46.09   
10  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.07  1:14.60  2:06.83    2:46.96   
11  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.60  1:22.58  2:09.29    2:47.23   
12  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    35.38  1:18.79  2:06.84    2:48.84   
13  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.89  1:22.52  2:09.97    2:49.90   
14  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    41.00  1:24.99  2:12.76    2:51.72   
15  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.14  1:22.25  2:16.42    2:53.89   
16  Elin Andersson  2003  Täby Sim    36.91  1:21.12  2:13.96    2:54.54   
17  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    39.73  1:24.73  2:17.34    2:57.27   
18  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    40.59  1:26.32  2:16.42    2:57.35   
19  Nina Takolander  2003  Täby Sim    38.96  1:23.35  2:16.24    2:58.36   
20  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    38.89  1:25.81  2:18.08    2:58.40   
21  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    40.53  1:28.04  2:18.98    2:59.19   
22  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb    41.83  1:27.43  2:17.90    3:00.18   
23  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    38.04  1:26.27  2:20.33    3:00.55   
24  Ella Wahlman  2003  Simklubben Neptun    38.60  1:25.09  2:20.80    3:02.82   
25  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.94  1:27.79  2:22.19    3:04.01   
26  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.46  1:28.92  2:24.19    3:06.77   
27  Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap    42.28  1:29.55  2:26.00    3:09.10   
28  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    39.91  1:28.81  2:26.49    3:11.13   
29  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.77  1:32.65  2:29.96    3:15.78   
30  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    39.53  1:32.21  2:37.45    3:22.48   
31  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    49.61  1:45.17  2:44.75    3:32.81   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.17  1:09.68  1:53.31    2:30.25   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    34.06  1:16.45  2:04.14    2:44.19   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    37.66  1:20.91  2:10.82    2:45.86   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.02  1:20.49  2:09.97    2:46.45   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.07  1:20.31  2:12.72    2:51.14   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.70  1:26.47  2:15.66    2:56.20   
Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Fritid    39.95  1:24.02  2:16.65    2:56.69   
Stella Brinne Roos  2004  Älvsjö AIK Fritid    37.15  1:22.65  2:14.26    2:57.03   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.29  1:27.49  2:18.03    2:57.92   
10  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    37.86  1:26.27  2:18.61    3:00.60   
11  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    40.80  1:30.16  2:22.68    3:05.91   
12  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    42.32  1:31.88  2:25.90    3:06.43   
13  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    43.54  1:29.27  2:24.08    3:06.55   
14  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.20  1:31.37  2:23.10    3:07.04   
15  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    40.31  1:25.59  2:23.79    3:07.22   
16  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.07  1:28.33  2:26.21    3:08.51   
17  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    40.66  1:27.94  2:26.40    3:11.48   
18  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    44.27  1:34.24  2:29.34    3:14.90   
19  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.71  1:35.36  2:31.94    3:16.10   
20  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    43.41  1:37.10  2:33.38    3:16.71   
21  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    47.22  1:34.46  2:33.95    3:20.33   
22  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.58  1:36.77  2:35.13    3:20.90   
23  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    46.57  1:40.23  2:36.92    3:21.96   
24  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    47.89  1:40.61  2:38.04    3:24.60   
25  Leia Bäckström  2004  Stockholmspolisens IF SF    46.62  1:43.67  2:38.92    3:27.71   
26  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    51.07  1:44.80  2:49.47    3:33.65   
27  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    53.74  1:45.78  2:47.06    3:35.13   
Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner