Resultater for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangscup | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 610 | 34.60 | 1:13.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.83 | |||||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 473 | 37.05 | 1:20.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.99 | |||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 453 | 39.27 | 1:21.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.56 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 429 | 40.77 | 1:22.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
5 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 425 | 39.73 | 1:22.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.34 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 416 | 40.08 | 1:23.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.04 | |||||||||
7 | Lærke Blond | 2003 | 400 | 39.52 | 1:24.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.71 | |||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 364 | 41.57 | 1:27.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.80 | |||||||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 353 | 42.63 | 1:28.16 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:27.92 | |||||||||
10 | Julie Wolter | 2003 | 341 | 42.38 | 1:29.25 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.77 | |||||||||
11 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 337 | 42.37 | 1:29.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.66 | |||||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 331 | 43.04 | 1:30.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.54 | |||||||||
13 | Sille Andersen | 2003 | 315 | 43.15 | 1:31.61 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.86 | |||||||||
14 | Emma Enevoldsen | 2003 | 286 | 43.92 | 1:34.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:50.21 | |||||||||
- | Lea Andersen | 2003 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.14 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 461 | 38.12 | 1:20.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.55 | |||||||||
2 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 436 | 37.79 | 1:22.19 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.85 | |||||||||
3 | Anna Maria Madsen | 2004 | 416 | 39.50 | 1:23.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.91 | |||||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 360 | 42.19 | 1:27.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
5 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 345 | 41.81 | 1:28.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 344 | 42.10 | 1:28.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.46 | |||||||||
7 | Isabel Lillebæk | 2004 | 341 | 42.18 | 1:29.21 | |||||
A6 | 1:27.89 | |||||||||
8 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 336 | 42.89 | 1:29.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.94 | |||||||||
9 | Emily Maack | 2004 | 335 | 42.53 | 1:29.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
10 | Ida Mørk | 2004 | 328 | 42.83 | 1:30.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:33.83 | |||||||||
11 | Maja Buck | 2004 | 306 | 44.46 | 1:32.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:38.46 | |||||||||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 285 | 45.37 | 1:34.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.74 | |||||||||
13 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 284 | 45.12 | 1:34.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.54 | |||||||||
14 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 261 | 46.77 | 1:37.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.67 | |||||||||
15 | Ulrika Paaske | 2004 | 255 | 46.07 | 1:38.27 | |||||
Roskilde Svømning | 2:01.63 | |||||||||
16 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 164 | 53.23 | 1:53.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:08.25 | |||||||||
17 | Sara Engmose Jensen | 2004 | 126 | 56.55 | 2:04.28 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Elster | 2004 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.04 | |||||||||
- | Nomi I. K. Schau | 2004 | DSQ | 2 flyb e 25m SW7.1 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.97 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 355 | 40.81 | 1:28.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.51 | |||||||||
2 | Mille Hansen | 2005 | 330 | 42.01 | 1:30.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.10 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 307 | 45.57 | 1:32.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.82 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 270 | 45.56 | 1:36.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.83 | |||||||||
5 | Asta Højberg | 2005 | 254 | 47.24 | 1:38.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.73 | |||||||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 254 | 46.15 | 1:38.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.68 | |||||||||
7 | Olivia Cruse | 2005 | 252 | 46.00 | 1:38.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.19 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 247 | 46.90 | 1:39.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.13 | |||||||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 214 | 48.77 | 1:44.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.81 | |||||||||
10 | Julie Segato | 2005 | 212 | 48.82 | 1:44.44 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 212 | 49.82 | 1:44.44 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:45.76 | |||||||||
12 | Malene Dithmar | 2006 | 194 | 50.91 | 1:47.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:53.11 | |||||||||
13 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 193 | 51.50 | 1:47.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:47.51 | |||||||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | 171 | 53.35 | 1:52.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.12 | |||||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 155 | 53.17 | 1:55.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.69 | |||||||||
16 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 153 | 55.11 | 1:56.41 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:58.09 | |||||||||
17 | Mille Giolbas | 2006 | 133 | 55.94 | 2:02.08 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 131 | 58.22 | 2:02.64 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:19.77 | |||||||||
19 | Emma Mølholm | 2005 | 127 | 57.84 | 2:03.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:08.59 | |||||||||
20 | Ellen Lunn | 2008 | 109 | 1:01.88 | 2:10.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:37.21 | |||||||||
- | K-Lee Hansen | 2007 | DSQ | ESB v75m SW 7.6 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:50 |