Tulokset SB-Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 43.65 | 1:32.10 | |||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.14 | 1:36.14 | |||||
3 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.42 | 1:38.15 | |||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:39.25 | |||||
5 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 49.12 | 1:39.77 | |||||
6 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 48.54 | 1:40.46 | |||||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.81 | 1:47.34 | |||||
8 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 49.97 | 1:47.86 | |||||
9 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 50.78 | 1:51.76 | |||||
10 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.47 | 1:53.28 | |||||
11 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 56.38 | 1:55.23 | |||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 54.78 | 1:55.69 | |||||
13 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.46 | 1:58.87 | |||||
14 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.33 | 2:15.35 | |||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.51 | 1:13.23 | |||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.63 | 1:15.17 | |||||
3 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.58 | 1:16.29 | |||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 35.26 | 1:17.70 | |||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.35 | 1:18.29 | |||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.91 | 1:19.45 | |||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.11 | 1:22.76 | |||||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.74 | 1:23.38 | |||||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.35 | 1:23.39 | |||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 38.95 | 1:23.44 | |||||
11 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.06 | 1:23.88 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.86 | 1:23.90 | |||||
13 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.28 | 1:24.34 | |||||
14 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.50 | 1:24.86 | |||||
15 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 40.22 | 1:26.24 | |||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.03 | 1:26.45 | |||||
17 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.05 | 1:27.21 | |||||
18 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.69 | 1:29.15 | |||||
19 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 42.54 | 1:29.26 | |||||
20 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.69 | 1:30.67 | |||||
21 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:31.44 | ||||||
22 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.10 | 1:32.89 | |||||
23 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.81 | 1:33.98 | |||||
24 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.85 | 1:36.09 | |||||
25 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.07 | 1:38.23 | |||||
26 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.02 | 1:39.23 | |||||
27 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 50.37 | 1:43.86 | |||||
28 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.15 | 1:44.10 | |||||
29 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.83 | 1:49.79 | |||||
30 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.68 | 1:51.19 | |||||
31 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.06 | 1:57.26 | |||||
32 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.50 | 1:57.31 | |||||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 8.3 | |||||
- | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 7.5 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.92 | 1:10.26 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.60 | 1:13.40 | |||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:13.66 | |||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.99 | 1:16.59 | |||||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.41 | 1:17.98 | |||||
6 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.39 | 1:20.43 | |||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.26 | 1:20.77 | |||||
8 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 39.69 | 1:22.40 | |||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.89 | 1:22.74 | |||||
10 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:23.32 | |||||
11 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.59 | 1:23.98 | |||||
12 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.02 | 1:26.85 | |||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.16 | 1:27.80 | |||||
14 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 41.90 | 1:31.35 | |||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.88 | 1:09.55 | |||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:10.97 | |||||
3 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 33.12 | 1:13.99 | |||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | 1:15.86 | |||||
5 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | 1:17.19 | |||||
6 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.12 | 1:22.94 | |||||
- | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:42 |