Resultat för XXXIV Oskarin uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXXIV Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 18 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 19:06 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 18 helmikuu 2017 |
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 228 | 45.05 | 1:35.59 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:36.79 | |||||||||
2 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 202 | 47.72 | 1:39.56 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:43.37 | |||||||||
3 | Nooa Matela | 2005 | 188 | 48.01 | 1:41.90 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:45.84 | |||||||||
4 | Luukas Laine | 2005 | 179 | 49.55 | 1:43.58 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:40.88 | |||||||||
5 | Stefan Saltykov | 2005 | 170 | 51.54 | 1:45.52 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:43.33 | |||||||||
6 | Arttu Venemies | 2005 | 164 | 50.65 | 1:46.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.26 | |||||||||
7 | Maksim Karvanen | 2005 | 158 | 51.40 | 1:47.93 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:44.90 | |||||||||
8 | Saku Pietilä | 2006 | 138 | 54.42 | 1:52.99 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:59.42 | |||||||||
9 | Konsta Kohonen | 2005 | 115 | 56.84 | 1:59.93 | |||||
Swimming Jyväskylä | 2:04.48 | |||||||||
10 | Anton Sarvilahti | 2005 | 101 | 2:05.38 | 2:05.38 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:59.32 | |||||||||
11 | Väinö Harvia | 2007 | 72 | 1:07.11 | 2:20.06 | |||||
Swimming Jyväskylä | 2:38.88 | |||||||||
12 | Miko Pitkänen | 2008 | 69 | 1:09.41 | 2:21.93 | |||||
Swimming Jyväskylä | 2:46.51 | |||||||||
13 | Topias Myllykoski | 2008 | 60 | 1:11.63 | 2:28.63 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:30.65 | |||||||||
14 | Sauli Jokiniemi | 2005 | 46 | 1:14.96 | 2:42.59 | |||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 472 | 35.62 | 1:15.08 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.12 | |||||||||
2 | Arsenij Shadrin | 2003 | 465 | 36.10 | 1:15.43 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:17.73 | |||||||||
3 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 355 | 38.46 | 1:22.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.52 | |||||||||
4 | Pavel Pankratov | 2004 | 355 | 39.32 | 1:22.55 | |||||
TaTu Tampere | 1:20.81 | |||||||||
5 | Jesse Hyppönen | 2004 | 329 | 39.15 | 1:24.60 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:23.29 | |||||||||
6 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 291 | 41.16 | 1:28.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.33 | |||||||||
7 | Lassi Niemi | 2004 | 282 | 41.84 | 1:29.14 | |||||
TaTu Tampere | 1:30.91 | |||||||||
8 | Topi Immonen | 2003 | 267 | 43.30 | 1:30.72 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:31.41 | |||||||||
9 | Konsta Kallio | 2004 | 260 | 43.34 | 1:31.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.79 | |||||||||
10 | Lenni Lehtonen | 2004 | 251 | 44.20 | 1:32.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.84 | |||||||||
11 | Visa Kotiniitty | 2003 | 244 | 43.83 | 1:33.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.35 | |||||||||
12 | Joona Kinnunen | 2004 | 233 | 44.14 | 1:34.87 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:37.41 | |||||||||
13 | Miko Vaikkola | 2003 | 207 | 47.72 | 1:38.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.10 | |||||||||
14 | Eemil Sipola | 2003 | 198 | 46.40 | 1:40.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.39 | |||||||||
15 | Juuso Salenius | 2004 | 188 | 48.90 | 1:41.96 | |||||
Keuruun Toverit | 1:40.84 | |||||||||
16 | Veeti Vilén | 2004 | 188 | 48.33 | 1:42.01 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:41.13 | |||||||||
17 | Elmeri Aho | 2004 | 186 | 49.59 | 1:42.24 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:42.30 | |||||||||
18 | Markus Veckman | 2004 | 186 | 47.88 | 1:42.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:42.77 | |||||||||
19 | Atte Nieminen | 2004 | 182 | 48.86 | 1:43.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.06 | |||||||||
20 | Oskar Tuominen | 2004 | 179 | 49.20 | 1:43.65 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.25 | |||||||||
21 | Akseli Kotti | 2004 | 175 | 49.66 | 1:44.48 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.60 | |||||||||
22 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 174 | 48.46 | 1:44.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:46.53 | |||||||||
23 | Valtteri Salmela | 2003 | 169 | 50.29 | 1:45.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.18 | |||||||||
24 | Perttu Järvinen | 2003 | 165 | 49.57 | 1:46.52 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:45.58 | |||||||||
25 | Egor Bortsov | 2004 | 164 | 51.70 | 1:46.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:47.48 | |||||||||
26 | Petteri Veikkolainen | 2004 | 160 | 50.48 | 1:47.53 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:49.97 | |||||||||
27 | Juho Jäkärä | 2003 | 160 | 50.76 | 1:47.62 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:45.07 | |||||||||
28 | Kalle Välimäki | 2004 | 158 | 49.98 | 1:47.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.12 | |||||||||
29 | Joona Kurppa | 2004 | 151 | 52.84 | 1:49.62 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:06.36 | |||||||||
30 | Johannes Laihorinne | 2003 | 130 | 55.94 | 1:55.32 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:01.01 | |||||||||
31 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 127 | 55.36 | 1:56.00 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:57.58 | |||||||||
32 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 90 | 1:01.77 | 2:10.16 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:04.25 | |||||||||
33 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 87 | 59.70 | 2:11.52 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:10.24 | |||||||||
34 | Antti Toivonen | 2003 | 85 | 1:01.42 | 2:12.62 | |||||
Uinti Tampere | 2:06.75 | |||||||||
35 | Totti Laukkala | 2004 | 75 | 1:03.02 | 2:18.59 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:21.35 | |||||||||
- | Mitja Vaikkola | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:34.17 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teemu Vuorela | 1994 | 760 | 29.67 | 1:04.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.70 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 591 | 32.87 | 1:09.65 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:09.52 | |||||||||
3 | Miika Pentti | 1997 | 567 | 32.38 | 1:10.63 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:07.90 | |||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 565 | 32.80 | 1:10.69 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:10.46 | |||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 555 | 32.63 | 1:11.12 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.08 | |||||||||
6 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 540 | 33.73 | 1:11.78 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:12.90 | |||||||||
7 | Elias Kouvo | 1994 | 534 | 33.38 | 1:12.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.08 | |||||||||
8 | Eetu Alitalo | 1999 | 518 | 33.88 | 1:12.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.19 | |||||||||
9 | Atte Pennanen | 2001 | 505 | 33.99 | 1:13.37 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.60 | |||||||||
10 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 500 | 34.00 | 1:13.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:13.43 | |||||||||
11 | Joonas Mustonen | 2001 | 489 | 34.75 | 1:14.18 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:19.59 | |||||||||
12 | Antti Leppänen | 2002 | 464 | 34.98 | 1:15.46 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.26 | |||||||||
13 | Oskari Valkonen | 1999 | 464 | 35.39 | 1:15.50 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:13.60 | |||||||||
14 | Niklas Laine | 2002 | 448 | 36.63 | 1:16.37 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:14.81 | |||||||||
15 | Matias Tyry | 1993 | 434 | 35.25 | 1:17.17 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Mikael Nurmela | 2002 | 411 | 37.16 | 1:18.61 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.97 | |||||||||
17 | Eetu Malvela | 2000 | 399 | 37.01 | 1:19.36 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:22.58 | |||||||||
18 | Jere Kekola | 2000 | 393 | 36.42 | 1:19.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:16.12 | |||||||||
19 | Eetu Koskinen | 2002 | 380 | 37.52 | 1:20.64 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:17.68 | |||||||||
20 | Teemu Viitanen | 2000 | 373 | 37.48 | 1:21.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:15.76 | |||||||||
21 | Julius Nyberg | 2002 | 362 | 37.58 | 1:21.96 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:22.86 | |||||||||
22 | Pirkka Perkola | 2001 | 356 | 38.52 | 1:22.44 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.35 | |||||||||
23 | Jonni Timonen | 2000 | 356 | 38.06 | 1:22.46 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:23.11 | |||||||||
24 | Joona Lehtonen | 2001 | 344 | 38.95 | 1:23.39 | |||||
TaTu Tampere | 1:23.69 | |||||||||
25 | Lauri Uosukainen | 2002 | 331 | 39.43 | 1:24.44 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:25.84 | |||||||||
26 | Eemil Pynnönen | 2001 | 322 | 39.43 | 1:25.21 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.94 | |||||||||
27 | Henri Naarajärvi | 2002 | 302 | 40.66 | 1:27.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.94 | |||||||||
28 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 274 | 42.04 | 1:29.95 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:26.61 | |||||||||
29 | Teo Branchicella | 2002 | 269 | 42.38 | 1:30.47 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:28.10 | |||||||||
30 | Elmeri Helander | 2002 | 267 | 42.59 | 1:30.68 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:27.64 | |||||||||
31 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 226 | 45.36 | 1:35.90 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:38.03 | |||||||||
32 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 225 | 46.48 | 1:35.99 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:43.92 | |||||||||
33 | Markus Kylliäinen | 2002 | 208 | 46.97 | 1:38.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.32 | |||||||||
34 | Karri Korhonen | 2002 | 189 | 48.34 | 1:41.69 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.91 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 18 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:06 |