2019-08-18   09:44:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXIV Oskarin uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIV Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    228  45.05        1:35.59   
  Swimming Jyväskylä  1:36.79                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    202  47.72        1:39.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.37                 
                     
Nooa Matela  2005    188  48.01        1:41.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.84                 
                     
Luukas Laine  2005    179  49.55        1:43.58   
  Kampuksen Plaani  1:40.88                 
                     
Stefan Saltykov  2005    170  51.54        1:45.52   
  Lahden Uimaseura  1:43.33                 
                     
Arttu Venemies  2005    164  50.65        1:46.73   
  Swimming Jyväskylä  1:51.26                 
                     
Maksim Karvanen  2005    158  51.40        1:47.93   
  Lahden Uimaseura  1:44.90                 
                     
Saku Pietilä  2006    138  54.42        1:52.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:59.42                 
                     
Konsta Kohonen  2005    115  56.84        1:59.93   
  Swimming Jyväskylä  2:04.48                 
                     
10  Anton Sarvilahti  2005    101  2:05.38        2:05.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.32                 
                     
11  Väinö Harvia  2007    72  1:07.11        2:20.06   
  Swimming Jyväskylä  2:38.88                 
                     
12  Miko Pitkänen  2008    69  1:09.41        2:21.93   
  Swimming Jyväskylä  2:46.51                 
                     
13  Topias Myllykoski  2008    60  1:11.63        2:28.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.65                 
                     
14  Sauli Jokiniemi  2005    46  1:14.96        2:42.59   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    472  35.62        1:15.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.12                 
                     
Arsenij Shadrin  2003    465  36.10        1:15.43   
  Joensuun Uimaseura  1:17.73                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    355  38.46        1:22.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.52                 
                     
Pavel Pankratov  2004    355  39.32        1:22.55   
  TaTu Tampere  1:20.81                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    329  39.15        1:24.60   
  Lahden Uimaseura  1:23.29                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    291  41.16        1:28.16   
  TaTu Tampere  1:32.33                 
                     
Lassi Niemi  2004    282  41.84        1:29.14   
  TaTu Tampere  1:30.91                 
                     
Topi Immonen  2003    267  43.30        1:30.72   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.41                 
                     
Konsta Kallio  2004    260  43.34        1:31.48   
  Uinti Tampere  1:31.79                 
                     
10  Lenni Lehtonen  2004    251  44.20        1:32.64   
  Uinti Tampere  1:30.84                 
                     
11  Visa Kotiniitty  2003    244  43.83        1:33.44   
  Uinti Tampere  1:33.35                 
                     
12  Joona Kinnunen  2004    233  44.14        1:34.87   
  Alavuden Urheilijat  1:37.41                 
                     
13  Miko Vaikkola  2003    207  47.72        1:38.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.10                 
                     
14  Eemil Sipola  2003    198  46.40        1:40.18   
  Uinti Tampere  1:35.39                 
                     
15  Juuso Salenius  2004    188  48.90        1:41.96   
  Keuruun Toverit  1:40.84                 
                     
16  Veeti Vilén  2004    188  48.33        1:42.01   
  Mikkelin Uimaseura  1:41.13                 
                     
17  Elmeri Aho  2004    186  49.59        1:42.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.30                 
                     
18  Markus Veckman  2004    186  47.88        1:42.30   
  Swimming Jyväskylä  1:42.77                 
                     
19  Atte Nieminen  2004    182  48.86        1:43.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.06                 
                     
20  Oskar Tuominen  2004    179  49.20        1:43.65   
  Uinti Tampere  2:04.25                 
                     
21  Akseli Kotti  2004    175  49.66        1:44.48   
  TaTu Tampere  1:36.60                 
                     
22  Leevi Hautaniemi  2003    174  48.46        1:44.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.53                 
                     
23  Valtteri Salmela  2003    169  50.29        1:45.67   
  Uinti Tampere  1:42.18                 
                     
24  Perttu Järvinen  2003    165  49.57        1:46.52   
  Lahden Uimaseura  1:45.58                 
                     
25  Egor Bortsov  2004    164  51.70        1:46.79   
  Lahden Uimaseura  1:47.48                 
                     
26  Petteri Veikkolainen  2004    160  50.48        1:47.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.97                 
                     
27  Juho Jäkärä  2003    160  50.76        1:47.62   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.07                 
                     
28  Kalle Välimäki  2004    158  49.98        1:47.96   
  Uinti Tampere  1:46.12                 
                     
29  Joona Kurppa  2004    151  52.84        1:49.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:06.36                 
                     
30  Johannes Laihorinne  2003    130  55.94        1:55.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.01                 
                     
31  Iisakki Laihorinne  2003    127  55.36        1:56.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.58                 
                     
32  Rasmus Saarimaa  2004    90  1:01.77        2:10.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:04.25                 
                     
33  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    87  59.70        2:11.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.24                 
                     
34  Antti Toivonen  2003    85  1:01.42        2:12.62   
  Uinti Tampere  2:06.75                 
                     
35  Totti Laukkala  2004    75  1:03.02        2:18.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.35                 
                     
Mitja Vaikkola  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.17                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    760  29.67        1:04.05   
  Swimming Jyväskylä  1:02.70                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    591  32.87        1:09.65   
  Kemin Työväen Uimarit  1:09.52                 
                     
Miika Pentti  1997    567  32.38        1:10.63   
  Swimming Jyväskylä  1:07.90                 
                     
Roope Ruohtula  2000    565  32.80        1:10.69   
  Joensuun Uimaseura  1:10.46                 
                     
Petteri Haverinen  2001    555  32.63        1:11.12   
  Lahden Uimaseura  1:12.08                 
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    540  33.73        1:11.78   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.90                 
                     
Elias Kouvo  1994    534  33.38        1:12.02   
  TaTu Tampere  1:08.08                 
                     
Eetu Alitalo  1999    518  33.88        1:12.75   
  Cetus Espoo  1:10.19                 
                     
Atte Pennanen  2001    505  33.99        1:13.37   
  Lahden Uimaseura  1:15.60                 
                     
10  Tapio Roiko-Jokela  1996    500  34.00        1:13.64   
  Swimming Jyväskylä  1:13.43                 
                     
11  Joonas Mustonen  2001    489  34.75        1:14.18   
  Lahden Uimaseura  1:19.59                 
                     
12  Antti Leppänen  2002    464  34.98        1:15.46   
  Lahden Uimaseura  1:12.26                 
                     
13  Oskari Valkonen  1999    464  35.39        1:15.50   
  Swimming Jyväskylä  1:13.60                 
                     
14  Niklas Laine  2002    448  36.63        1:16.37   
  Kampuksen Plaani  1:14.81                 
                     
15  Matias Tyry  1993    434  35.25        1:17.17   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Mikael Nurmela  2002    411  37.16        1:18.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.97                 
                     
17  Eetu Malvela  2000    399  37.01        1:19.36   
  Kampuksen Plaani  1:22.58                 
                     
18  Jere Kekola  2000    393  36.42        1:19.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.12                 
                     
19  Eetu Koskinen  2002    380  37.52        1:20.64   
  Lahden Uimaseura  1:17.68                 
                     
20  Teemu Viitanen  2000    373  37.48        1:21.16   
  TaTu Tampere  1:15.76                 
                     
21  Julius Nyberg  2002    362  37.58        1:21.96   
  Jämsänkosken Ilves  1:22.86                 
                     
22  Pirkka Perkola  2001    356  38.52        1:22.44   
  TaTu Tampere  1:22.35                 
                     
23  Jonni Timonen  2000    356  38.06        1:22.46   
  Joensuun Uimaseura  1:23.11                 
                     
24  Joona Lehtonen  2001    344  38.95        1:23.39   
  TaTu Tampere  1:23.69                 
                     
25  Lauri Uosukainen  2002    331  39.43        1:24.44   
  Lahden Uimaseura  1:25.84                 
                     
26  Eemil Pynnönen  2001    322  39.43        1:25.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.94                 
                     
27  Henri Naarajärvi  2002    302  40.66        1:27.08   
  Uinti Tampere  1:27.94                 
                     
28  Arttu Pirneskoski  2000    274  42.04        1:29.95   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.61                 
                     
29  Teo Branchicella  2002    269  42.38        1:30.47   
  Mikkelin Uimaseura  1:28.10                 
                     
30  Elmeri Helander  2002    267  42.59        1:30.68   
  Lahden Uimaseura  1:27.64                 
                     
31  Kalle Juupaluoma  2002    226  45.36        1:35.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.03                 
                     
32  Nikas Daniel Krjukov  2002    225  46.48        1:35.99   
  Lahden Uimaseura  1:43.92                 
                     
33  Markus Kylliäinen  2002    208  46.97        1:38.66   
  Uinti Tampere  1:51.32                 
                     
34  Karri Korhonen  2002    189  48.34        1:41.69   
  Uinti Tampere  1:38.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner