2019-11-13   06:59:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXIV Oskarin uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIV Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:41   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    298  45.87        1:36.33   
  Lahden Uimaseura  1:34.48                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    234  50.00        1:44.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.44                 
                     
Pinja Junttari  2006    228  49.14        1:45.20   
  Kemin Työväen Uimarit  1:48.74                 
                     
Olivia Talvitie  2006    224  51.46        1:45.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:46.69                 
                     
Silva Salonniemi  2006    193  54.95        1:51.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:50.46                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    174  55.33        1:55.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:48.56                 
                     
Sofia Lepistö  2006    172  55.27        1:55.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:51.65                 
                     
Saaga Kähkönen  2006    161  56.21        1:58.20   
  Vieskan Uimarit  1:56.88                 
                     
Vilma Paajanen  2006    156  57.02        1:59.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:57.83                 
                     
10  Peppi Ojakippola  2006    146  58.80        2:02.13   
  Vieskan Uimarit  2:02.35                 
                     
11  Aino Piippo  2006    142  57.81        2:03.08   
  Swimming Jyväskylä  2:08.77                 
                     
12  Maria Kajosmäki  2006    136  59.46        2:04.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Ada Puranen  2006    132  1:01.03        2:06.11   
  Lappeenrannan Uimarit  2:05.71                 
                     
14  Venla Hauvala  2007    127  1:02.24        2:07.85   
  Swimming Jyväskylä  2:15.04                 
                     
15  Albertiina Kotkaniemi  2008    127  1:03.18        2:08.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:12.95                 
                     
16  Sofia Räihä  2008    126  59.86        2:08.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Veera Mäkelä  2007    120  1:02.80        2:10.45   
  Swimming Jyväskylä  2:12.46                 
                     
18  Juulia Turunen  2006    103  1:02.55        2:17.26   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
19  Aino Sarvilahti  2008    100  1:07.27        2:18.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20  Mari Kaski  2007    95  1:05.22        2:20.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Evelina Myllykoski  2006    89  1:09.59        2:23.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:20.71                 
                     
Jenni Juotasniemi  2006              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  2:14.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kanerva Kinnunen  2004    526  37.62        1:19.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.38                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    491  38.27        1:21.52   
  Uinti Tampere  1:22.66                 
                     
Jessika Liimatta  2004    409  40.92        1:26.68   
  TaTu Tampere  1:29.25                 
                     
Aino Hinkka  2005    377  41.80        1:29.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.43                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    374  41.81        1:29.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.55                 
                     
Aada Hakala  2004    372  41.21        1:29.42   
  Uinti Tampere  1:28.01                 
                     
Aino Ollikainen  2005    347  44.47        1:31.50   
  Keuruun Toverit  1:31.56                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    320  45.05        1:33.99   
  Uinti Tampere  1:35.44                 
                     
Anna Kajosmäki  2004    304  45.48        1:35.69   
  Swimming Jyväskylä  1:32.33                 
                     
10  Senni Partanen  2004    301  46.16        1:36.01   
  Mikkelin Uimaseura  1:37.81                 
                     
11  Ella Suominen  2004    298  45.88        1:36.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.18                 
                     
12  Noora Kekola  2004    294  46.14        1:36.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.56                 
                     
13  Meeri Kerkkänen  2004    289  45.49        1:37.26   
  Joensuun Uimaseura  1:37.47                 
                     
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    287  46.21        1:37.47   
  Uinti Tampere  1:35.94                 
                     
15  Noora Kuparinen  2004    283  45.96        1:37.94   
  Swimming Jyväskylä  1:31.95                 
                     
16  Milla Hännikäinen  2004    274  47.38        1:38.99   
  Lahden Uimaseura  1:37.12                 
                     
17  Tuuli Kammonen  2004    263  47.80        1:40.37   
  Mikkelin Uimaseura  1:41.96                 
                     
18  Hilla Penttilä  2005    262  47.96        1:40.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.12                 
                     
19  Aamu Kannosto  2005    262  49.51        1:40.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.22                 
                     
20  Jenna Luoma  2005    254  48.06        1:41.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.80                 
                     
21  Saara Kiuru  2004    249  48.85        1:42.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.54                 
                     
22  Oona Holmberg  2004    248  48.21        1:42.31   
  Uinti Tampere  1:43.30                 
                     
23  Kia Kyngäs  2004    247  49.46        1:42.55   
  Swimming Jyväskylä  1:51.31                 
                     
24  Siiri Levonoja  2004    242  49.41        1:43.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.09                 
                     
25  Ida Kauppinen  2005    239  48.76        1:43.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.72                 
                     
26  Ronja Ruottinen  2005    235  51.05        1:44.21   
  Mikkelin Uimaseura  1:42.15                 
                     
27  Eevi-Maria Bogdanova  2005    231  49.73        1:44.73   
  Lahden Uimaseura  1:43.98                 
                     
28  Aino Suominen  2004    225  50.65        1:45.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:46.42                 
                     
29  Aada Lehtoniemi  2005    217  50.90        1:47.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:45.76                 
                     
30  Aino Jäkärä  2005    215  51.42        1:47.33   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.46                 
                     
31  Jemina Vainio  2004    195  51.99        1:50.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:06.55                 
                     
32  Elviira Kotkaniemi  2005    190  52.97        1:51.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.01                 
                     
33  Sanni Joutsiniemi  2004    188  52.01        1:52.25   
  Lapuan Virkiä  1:51.03                 
                     
34  Iida Jännes  2004    186  54.09        1:52.66   
  Uinti Tampere  1:45.60                 
                     
35  Ankia Meintjes  2005    180  54.36        1:53.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:55.81                 
                     
36  Onna Aalto  2004    157  56.16        1:59.06   
  Lappeenrannan Uimarit  2:01.95                 
                     
37  Riina Krouvi  2004    121  1:01.25        2:10.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:07.82                 
                     
38  Aliisa Rintakoski  2004    107  1:04.96        2:15.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    707  33.70        1:12.23   
  Porin Uimaseura  1:14.30                 
                     
Emilia Flyckt  2001    665  35.09        1:13.70   
  Cetus Espoo  1:13.01                 
                     
Martta Ruuska  2003    584  36.45        1:16.98   
  Swimming Jyväskylä  1:17.60                 
                     
Ina Pollari  2002    526  37.27        1:19.71   
  Uinti Tampere  1:18.67                 
                     
Elina Karinkanta  2000    525  37.65        1:19.73   
  TaTu Tampere  1:19.01                 
                     
Heidi Kivioja  2000    523  36.78        1:19.85   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.09                 
                     
Enni Lahtinen  2002    512  37.36        1:20.42   
  Uinti Tampere  1:18.33                 
                     
Maija Liukkonen  2001    505  37.40        1:20.76   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.02                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    484  39.25        1:21.95   
  Vieskan Uimarit  1:22.28                 
                     
10  Anna-Sofia Brännkärr  2001    477  38.49        1:22.32   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.84                 
                     
11  Pinja Partinen  1999    476  39.04        1:22.40   
  Joensuun Uimaseura  1:20.08                 
                     
12  Julia Sottinen  2000    472  39.69        1:22.63   
  Porin Uimaseura  1:18.82                 
                     
13  Jenni Moisio  2002    431  39.82        1:25.16   
  Uinti Tampere  1:23.97                 
                     
14  Anni Ruokanen  2003    423  40.27        1:25.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.44                 
                     
15  Netta Nyberg  2001    414  40.66        1:26.34   
  Uinti Tampere  1:21.53                 
                     
16  Sofia Martinkauppi  2003    413  40.17        1:26.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.30                 
                     
17  Vilhelmiina Wegelius  2002    409  39.70        1:26.68   
  Joensuun Uimaseura  1:23.00                 
                     
18  Viivi Paasonen  2002    397  41.11        1:27.52   
  Punkaharjun Urheilijat  1:27.06                 
                     
19  Tytti Härkönen  2001    396  40.72        1:27.59   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.76                 
                     
20  Eveliina Koivula  2003    391  41.34        1:27.93   
  Uinti Tampere  1:25.84                 
                     
21  Aino Mononen  2001    386  42.30        1:28.34   
  Joensuun Uimaseura  1:24.35                 
                     
22  Rosa Antikainen  2002    377  41.02        1:29.00   
  Kampuksen Plaani  1:27.44                 
                     
23  Evgenia Vlasova  2003    366  43.38        1:29.95   
  TaTu Tampere  1:29.47                 
                     
24  Ruusu Nieminen  2002    364  42.76        1:30.06   
  Swimming Jyväskylä  1:35.14                 
                     
25  Ellen-Maria Neiramaa  2002    356  42.70        1:30.75   
  Porin Uimaseura  1:26.54                 
                     
26  Minttu Paalanen  2003    351  43.64        1:31.16   
  Lahden Uimaseura  1:36.57                 
                     
27  Ella Ohra-Aho  2003    340  43.44        1:32.15   
  Kampuksen Plaani  1:30.20                 
                     
28  Janna Salminen  2003    332  44.65        1:32.90   
  Lahden Uimaseura  1:37.26                 
                     
29  Sofia Karismaa  2002    330  43.12        1:33.10   
  Porin Uimaseura  1:32.53                 
                     
30  Carola Huntus  2003    325  44.52        1:33.53   
  Swimming Jyväskylä  1:37.22                 
                     
31  Veera Laakkonen  2003    321  43.72        1:33.89   
  Kampuksen Plaani  1:29.92                 
                     
32  Laura Känsäkangas  1999    320  42.95        1:34.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.47                 
                     
33  Veera Skinnari  2003    300  44.57        1:36.04   
  Lahden Uimaseura  1:36.87                 
                     
34  Melissa Talvio  2001    294  45.08        1:36.77   
  Lahden Uimaseura  1:34.03                 
                     
35  Julia Romo  2003    289  45.95        1:37.22   
  Lahden Uimaseura  1:37.23                 
                     
36  Annika Heikkilä  2003    289  44.46        1:37.24   
  Lahden Uimaseura  1:33.27                 
                     
37  Siiri Pitkänen  2003    289  46.41        1:37.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.88                 
                     
38  Vilma Tuokko  2002    281  44.76        1:38.24   
  Lahden Uimaseura  1:30.39                 
                     
39  Ida Heino  2000    270  47.94        1:39.45   
  Porin Uimaseura  1:33.57                 
                     
40  Milka-Maria Rasinpää  2003    258  49.04        1:41.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.94                 
                     
41  Helmi Viertorinne  2003    254  49.13        1:41.55   
  Swimming Jyväskylä  1:45.01                 
                     
42  Pipsa Remes  2001    245  48.97        1:42.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:37.96                 
                     
43  Janika Jokinen  2003    235  46.93        1:44.21   
  Kuopion Uimaseura  1:38.55                 
                     
44  Annukka Jouppila  2003    223  50.82        1:46.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.93                 
                     
45  Liisa Siikala  2003    221  50.65        1:46.43   
  Uinti Tampere  1:45.12                 
                     
46  Merja Moilanen  1982    220  47.93        1:46.57   
  Swimming Jyväskylä  1:44.39                 
                     
47  Ekaterina Galay  2003    211  51.82        1:48.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.18                 
                     
48  Laura Valonen  2003    208  49.67        1:48.47   
  Uinti Tampere  1:45.75                 
                     
49  Kaisa Huttunen  2002    207  51.02        1:48.74   
  Uinti Tampere  1:47.00                 
                     
50  Lotta Kurunsaari  2000    156  55.23        1:59.31   
  Lapuan Virkiä  1:54.57                 
                     
51  Hanna Saarela  2003    155  57.42        1:59.61   
  Vieskan Uimarit  2:05.99                 
                     
52  Heini Takanen  2003    123  1:00.30        2:09.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mariia Sherstiuk  2003              DSQ   
  TaTu Tampere  1:33.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner