2020-05-31   18:59:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Hansen  1967  DGI Nordjylland            30.84   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Enggaard Kristensen  1977  DGI Nordjylland            28.91   
Peter Henningsen  1971  DGI Østjylland            32.21   
Johnnie Hansen  1975  DGI Fyn            32.95   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Märcher  1982  DGI Fyn            31.22   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nils Lundberg  1988  DGI Nordjylland            28.00   
Hans Henrik Havn  1992  DGI Storkøbenhavn            28.36   
Kim Møller Nielsen  1992  DGI Nordjylland            30.10   
Stefan Gram Hansen  1990  DGI Fyn            30.61   
Anders Ellehauge  1992  DGI Sydøstjylland            30.78   
Kasper Hvid  1990  DGI Fyn            33.85   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Lerche  1999  DGI Nordjylland            25.21   
Nicolai Broner Jensen  1994  DGI Fyn            25.72   
Christian Windahl Hansen  2000  DGI Østjylland            25.96   
Frederik Klüver  1998  DGI Fyn            26.34   
Scott Stegenborg  2000  DGI Nordjylland            26.54   
Alexander Roe  1997  DGI Sydøstjylland            27.17   
Niklas T. Kristiansen  2000  DGI Nordjylland            27.42   
Andreas Rasmussen  1999  DGI Østjylland            27.76   
Kristian Berthelsen  1999  DGI Nordjylland            27.93   
10  Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland            27.98   
11  Kristoffer Thomsen  2000  DGI Fyn            28.15   
12  Marcus Højengaard  1999  DGI Storkøbenhavn            28.30   
13  Thomas Grosen  1997  DGI Østjylland            28.71   
13  Tim Damsgaard  1994  DGI Sydøstjylland            28.71   
15  Emil Sietam  1999  DGI Fyn            28.80   
16  Simon Andersen  2000  DGI Nordjylland            28.87   
17  Anders Ballisager Hansen  1998  DGI Sydøstjylland            29.05   
18  Mikkel Rager  2000  DGI Østjylland            29.15   
19  Daniel Johansen  1997  DGI Fyn            29.22   
20  Nicklas Christian Jensen  1997  DGI Sydøstjylland            29.46   
21  Emil Munk  1999  DGI Fyn            30.24   
22  Habib Lajmi  2000  DGI Østjylland            31.97   
23  Mikkel Bloch  1996  DGI Nordjylland            37.07   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boje Fokkink  2001  DGI Sydvest            26.93   
Nikolaj Nybro  2002  DGI Østjylland            27.20   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  DGI Sønder Jylland            27.45   
Morten Kolbe Thomsen  2001  DGI Nordjylland            27.68   
Christoffer B. Lauridsen  2002  DGI Nordjylland            28.00   
Nicklas Pedersen  2001  DGI Nordjylland            28.06   
Rasmus Sander Berggreen  2001  DGI Midtjylland            28.15   
Victor Doré Hansen  2001  DGI Nordjylland            28.54   
Erwan Marslund  2001  DGI Fyn            28.62   
10  Erik Ellemose Sørensen  2002  DGI Sydvest            28.64   
11  Nicklas M Jensen  2001  DGI Nordjylland            28.98   
12  Oliver L Nelander  2002  DGI Midtjylland            29.10   
13  Nikolaj Carlsen  2002  DGI Sønder Jylland            29.16   
14  Rasmus Skaaning Larsen  2001  DGI Fyn            29.31   
15  Rasmus Hagger Hansen  2001  DGI Sydøstjylland            29.46   
16  Robert Versteegen  2001  DGI Sydøstjylland            29.49   
17  Marcus Brink Thomsen  2001  DGI Sydvest            29.53   
18  Halfdan Krogh Lund  2002  DGI Sydøstjylland            29.56   
19  Frederik Zachariassen  2002  DGI Sønder Jylland            29.62   
20  Magnus Anderson  2002  DGI Nordjylland            29.78   
21  Kristoffer J. Jørgensen  2001  DGI Østjylland            29.81   
22  Jonas Brinkmann  2002  DGI Sydvest            29.89   
23  Victor Borgen Elvensø  2001  DGI Nordjylland            30.09   
24  Viktor Snoghøj  2002  DGI Østjylland            30.55   
25  Dennis Hansen  2002  DGI Sønder Jylland            30.75   
26  Magnus Schmidt  2002  DGI Østjylland            30.83   
27  Daniel Eg Larsen  2001  DGI Sydvest            31.14   
28  Oliver S. Johnsen  2002  DGI Sydvest            31.89   
29  Kasper Larsen  2002  DGI Sydvest            32.22   
30  Viktor Johansen  2001  DGI Fyn            32.41   
31  Niels Paaske Hansen  2002  DGI Sydøstjylland            33.30   
32  Mads Toft Andersen  2002  DGI Fyn            33.35   
33  Mikkel Langkjær  2002  DGI Sydøstjylland            33.46   
34  Thomas Schmidt  2002  DGI Sønder Jylland            35.67   
Rasmus Axel Jørgensen  2002  DGI Fyn            DNS   
Andreas Hansen  2001  DGI Sydøstjylland            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest            28.40   
Lars Riisgaard-Jensen  2004  DGI Nordjylland            28.83   
Magnus Østergaard Barslev  2003  DGI Nordjylland            28.98   
Noel Sander Vestergaard  2003  DGI Storstrømmen            29.81   
Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland            29.86   
Oliver Fokkink  2003  DGI Sydvest            30.25   
Jonathan Nejmann  2004  DGI Fyn            30.71   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  DGI Storstrømmen            30.88   
Malthe Theisen  2003  DGI Midtjylland            31.24   
10  Mikkel Dannesboe  2003  DGI Østjylland            31.43   
11  Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland            31.52   
12  Anders Søndergaard  2003  DGI Fyn            31.88   
13  Frederik Bols Faarup  2003  DGI Østjylland            32.04   
14  Alexander Ølholm  2003  DGI Østjylland            32.68   
15  Alexander Løland  2004  DGI Østjylland            33.18   
16  Anton B. Nielsen  2003  DGI Sydøstjylland            33.21   
17  Marius V. Kjærsgaard  2004  DGI Sønder Jylland            33.31   
18  Valdemar Petersen  2004  DGI Fyn            33.48   
19  Frederik P Justesen  2003  DGI Nordjylland            33.64   
19  Sebastian Hartung  2003  DGI Fyn            33.64   
21  Casper Fink  2003  DGI Sønder Jylland            33.73   
22  Victor Compen  2003  DGI Storstrømmen            33.88   
23  Jakob Krag Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            33.89   
24  Gustav Andersen  2003  DGI Fyn            34.00   
25  Victor Karlström  2004  DGI Fyn            34.02   
26  Andreas Nissen  2003  DGI Sydøstjylland            34.34   
27  Mads Vittrup Christensen  2003  DGI Østjylland            34.38   
28  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland            34.54   
29  Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland            34.85   
30  Simon Kloster Sørensen  2003  DGI Østjylland            34.96   
31  Christian Lykke Nadolny  2003  DGI Fyn            34.97   
32  Jonas P. Dahrup  2004  DGI Storstrømmen            35.04   
32  Nicholas Kristiansen  2004  DGI Sønder Jylland            35.04   
34  Marcus Øhlenschlæger  2003  DGI Sydvest            36.68   
35  Jacob Dalgaard Hansen  2004  DGI Sydvest            40.90   
36  Rune Kristensen  2004  DGI Sydvest            40.92   
37  Morten Peter Greve  2003  DGI Storkøbenhavn            42.39   
38  Kasper Lund Tange  2004  DGI Midtjylland            42.43   
39  Valdemar Fulton Skjoldman  2003  DGI Storkøbenhavn            48.89   
40  Viggo Vignal-Schjøth  2003  DGI Storkøbenhavn            54.13   
Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  DGI Østjylland            32.53   
Jonas Svensmark Jensen  2005  DGI Fyn            32.60   
Christian Thorhauge  2005  DGI Østjylland            33.33   
Philip Emborg Andreasen  2005  DGI Sønder Jylland            35.36   
Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland            35.57   
Oskar Trans Dammose  2005  DGI Sønder Jylland            35.58   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            35.92   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  DGI Sydøstjylland            36.51   
William Elliot Lumholtz  2006  DGI Nordjylland            36.55   
10  Jakob Fiil  2005  DGI Østjylland            37.28   
11  Frederik Gadegaard  2005  DGI Østjylland            37.39   
12  Thor Tørngren  2006  DGI Storstrømmen            37.66   
13  Mathias Johansen  2005  DGI Nordjylland            38.72   
14  Esben Frimand  2006  DGI Østjylland            38.84   
15  Xander Termansen  2005  DGI Fyn            39.36   
16  Karl Johan Jacobsen  2005  DGI Østjylland            39.42   
17  Jakob Thomsen  2006  DGI Nordjylland            39.99   
18  Valdemar Paustian  2005  DGI Fyn            40.03   
19  Claes Stenger  2005  DGI Nordjylland            40.50   
20  Jonas Rohde  2005  DGI Midtjylland            40.99   
21  Lucas Storm Sønderby  2006  DGI Fyn            41.87   
22  Marius T Foshammer  2005  DGI Fyn            42.94   
23  Alexander Pedersen  2006  DGI Fyn            43.82   
24  Theodor Kongstad  2006  DGI Storstrømmen            43.97   
25  Emil Lange Jakobsen  2005  DGI Sydvest            45.73   
26  Mikkel Laulund  2006  DGI Nordjylland            45.78   
27  August Johan Seeberg  2005  DGI Sønder Jylland            48.56   
28  Nicklas Bryld  2005  DGI Fyn            49.12   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamisshev  2007  DGI Sønder Jylland            35.56   
Hjalte Møller  2007  DGI Storstrømmen            37.06   
Simon Sejer Sørensen  2007  DGI Østjylland            42.30   
Mathias Møller Madsen  2008  DGI Fyn            42.32   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  DGI Fyn            44.22   
Magnus Skiveren  2007  DGI Nordjylland            44.76   
Sophus Henningsen  2007  DGI Østjylland            45.29   
Anton Harrits  2007  DGI Østjylland            47.22   
Jacob Toustrup-Jensen  2009  DGI Fyn            50.23   
10  Johan Katballe  2007  DGI Fyn            52.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  18:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark