2020-05-31   18:38:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  20:32   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Enggaard Kristensen  1977  DGI Nordjylland    34.22        1:17.91   
Johnnie Hansen  1975  DGI Fyn    42.05        1:31.77   
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Albeck  1985  DGI Fyn    43.45        1:32.00   
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge  1992  DGI Sydøstjylland    34.26        1:16.37   
Casper Thaarup  1987  DGI Østjylland    35.85        1:17.25   
Frederik Kobæk Eg Larsen  1987  DGI Fyn    41.52        1:34.91   
Nils Lundberg  1988  DGI Nordjylland            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    30.66        1:07.53   
Nicolai Broner Jensen  1994  DGI Fyn    32.77        1:07.85   
Joakim Jakobsen  1994  DGI Storkøbenhavn    32.24        1:09.06   
Andreas Rasmussen  1999  DGI Østjylland    31.99        1:09.07   
Alexander Roe  1997  DGI Sydøstjylland    32.82        1:10.80   
Christian Windahl Hansen  2000  DGI Østjylland    31.42        1:10.84   
Svend Matzen  1999  DGI Sønder Jylland    32.02        1:11.21   
Victor Haurholm  1995  DGI Storkøbenhavn    34.83        1:12.67   
Kristoffer Thomsen  2000  DGI Fyn    34.23        1:15.91   
10  Jesper Thyssen  1995  DGI Østjylland    34.04        1:16.34   
11  Thomas Grosen  1997  DGI Østjylland    35.22        1:16.66   
12  Jesper Møller Madsen  1996  DGI Østjylland    35.66        1:16.97   
13  Emil Sietam  1999  DGI Fyn    34.68        1:17.13   
14  Villads Holmen  1998  DGI Fyn    36.81        1:18.23   
15  Simon G. Jensen  2000  DGI Sønder Jylland    37.34        1:19.79   
16  Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland    40.18        1:23.07   
17  Rasmus Grøn  1999  DGI Nordjylland    40.62        1:27.19   
18  Mikkel Bloch  1996  DGI Nordjylland    44.62        1:39.18   
Jonas Mathiesen  1998  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Markus Bjørnestad  2002  DGI Østjylland    30.73        1:07.88   
Frederik Kongstad Hansen  2001  DGI Storstrømmen    32.12        1:08.30   
André Iversen  2001  DGI Sønder Jylland    33.99        1:11.89   
Viktor Eibye  2001  DGI Storstrømmen    34.98        1:12.51   
Zacharias H. Svendsen  2002  DGI Sønder Jylland    34.55        1:14.35   
Mathias M. Nielsen  2002  DGI Midtjylland    34.32        1:15.25   
Rasmus Konnerup  2001  DGI Nordjylland    34.81        1:15.52   
Anders Mikkelsen  2001  DGI Nordjylland    37.82        1:16.84   
Rasmus Hagger Hansen  2001  DGI Sydøstjylland    34.90        1:18.12   
10  Rasmus Irmschler  2002  DGI Midtjylland    37.38        1:18.30   
11  Mathias Germansen  2002  DGI Sydøstjylland    35.04        1:19.13   
12  Kristoffer J. Jørgensen  2001  DGI Østjylland    36.95        1:20.34   
13  Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland    37.99        1:20.59   
14  Mikkel Dam  2002  DGI Sydøstjylland    38.87        1:20.74   
15  Simony Niklas Børsmose  2001  DGI Sønder Jylland    37.67        1:20.79   
16  Daniel Eg Larsen  2001  DGI Sydvest    40.50        1:22.51   
17  Christoffer Holm Hedehus  2002  DGI Østjylland    36.68        1:22.82   
18  Anders Christensen  2002  DGI Sønder Jylland    39.65        1:24.42   
19  Kasper Larsen  2002  DGI Sydvest    40.01        1:24.95   
20  Oliver Rosenven  2002  DGI Østjylland    40.72        1:25.52   
21  Viktor Johansen  2001  DGI Fyn    42.04        1:26.00   
22  Oliver S. Johnsen  2002  DGI Sydvest    40.79        1:26.19   
23  Jonas D. Nielsen  2002  DGI Nordjylland    43.51        1:26.50   
24  Lucas Fig  2002  DGI Fyn    43.93        1:28.27   
25  Tim Groen  2001  DGI Nordjylland    43.63        1:28.33   
26  Andreas Birkholm  2002  DGI Fyn    44.26        1:30.19   
27  Louis Schou  2002  DGI Fyn    42.94        1:30.32   
28  Thomas Schmidt  2002  DGI Sønder Jylland    42.25        1:31.96   
29  Lauritz S. Vestergaard  2002  DGI Østjylland    44.88        1:34.95   
30  Askil Rishøj Møller  2002  DGI Østjylland    46.26        1:35.20   
31  Ebbe Blomgren Larsen  2002  DGI Fyn    47.70        1:35.44   
32  Lukas Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest    45.49        1:36.34   
Rasmus Skaaning Larsen  2001  DGI Fyn            DNS   
Andreas Hansen  2001  DGI Sydøstjylland            DSQ  ej rygliggende v 50m 
Jonas Brinkmann  2002  DGI Sydvest            DSQ  afslut på mave 50m 
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Østergaard Barslev  2003  DGI Nordjylland    33.89        1:12.92   
Rasmus Håkonsson  2004  DGI Midtjylland    35.48        1:14.50   
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest    33.59        1:14.83   
Malik Lodberg Klein  2003  DGI Nordjylland    36.72        1:15.41   
Jacob Toft  2003  DGI Nordjylland    38.13        1:19.98   
Jonathan Nejmann  2004  DGI Fyn    37.07        1:20.30   
Emil Neumann  2004  DGI Sønder Jylland    38.17        1:22.04   
Anders Søndergaard  2003  DGI Fyn    40.71        1:23.52   
Jonas Ahrendsen  2003  DGI Sydøstjylland    39.95        1:23.62   
10  Holger Flytkjær-Hansen  2004  DGI Storstrømmen    39.29        1:24.18   
11  Marius V. Kjærsgaard  2004  DGI Sønder Jylland    41.86        1:25.06   
12  Axel Hvam  2003  DGI Østjylland    41.24        1:26.03   
13  Gustav Jørgensen  2004  DGI Fyn    42.03        1:28.07   
14  Frederik Holdt  2003  DGI Sydvest    43.14        1:29.45   
15  Victor Constantin Timm  2003  DGI Østjylland    41.51        1:29.49   
16  Victor Compen  2003  DGI Storstrømmen    42.64        1:29.56   
17  Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen    43.59        1:31.58   
18  Alex Fogt  2004  DGI Fyn    43.57        1:31.74   
19  Mathias Madsen  2004  DGI Nordjylland    42.31        1:32.43   
20  Jakob Møller Nielsen  2004  DGI Midtjylland    41.54        1:32.54   
21  Christian Sejer Sørensen  2004  DGI Østjylland    43.50        1:33.66   
22  Mathias Elving Kristiansen  2004  DGI Fyn    43.47        1:33.71   
23  Victor Haunstrup  2003  DGI Nordjylland    44.39        1:33.78   
24  Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn    44.96        1:34.62   
25  Jakob Frimand  2004  DGI Østjylland    44.75        1:35.27   
26  Alexander Gislund  2003  DGI Nordjylland    47.00        1:38.27   
27  Marcus Øhlenschlæger  2003  DGI Sydvest    45.94        1:38.39   
28  Johannes Framme Rasmussen  2004  DGI Fyn    49.50        1:39.52   
29  Simon Ulsøe  2004  DGI Sydvest    47.23        1:42.00   
30  August Bo Danielsen  2004  DGI Østjylland    49.38        1:42.75   
31  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen    51.78        1:48.06   
32  Rune Kristensen  2004  DGI Sydvest    53.90        1:48.44   
Mikkel Brinck  2003  DGI Østjylland            DSQ  ESB 75m 
Waldemar Winther  2004  DGI Østjylland            DSQ  ej samtidig berøring 
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  DGI Østjylland    40.35        1:25.00   
Kasper Jensen  2005  DGI Midtjylland    41.28        1:25.59   
Jeppe Moeslund Lausen  2006  DGI Nordjylland    40.83        1:27.75   
Jonas Svensmark Jensen  2005  DGI Fyn    44.99        1:29.22   
Kristian Nielsen  2005  DGI Sydøstjylland    43.69        1:32.33   
Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland    43.29        1:34.70   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  DGI Sydøstjylland    46.13        1:37.48   
Frederik Gadegaard  2005  DGI Østjylland    47.44        1:41.20   
Elias Alminde Pedersen  2006  DGI Østjylland    49.06        1:42.83   
10  Eigil Midboe Skou  2006  DGI Nordjylland    50.58        1:43.25   
11  Jakob Fiil  2005  DGI Østjylland    47.30        1:44.67   
12  Daniel Marcus Le  2006  DGI Østjylland    48.46        1:45.79   
13  Xander Termansen  2005  DGI Fyn    51.08        1:46.32   
14  Magnus Hansen  2005  DGI Fyn    1:01.71        2:16.48   
Johan Damsgaard Bossen  2005  DGI Nordjylland            DSQ  1 hånd ved afslut 75 
Magnus Løkke  2005  DGI Fyn            DSQ  afslut ryg på mave 
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Boris Gamisshev  2007  DGI Sønder Jylland    42.81        1:31.31   
Hjalte Møller  2007  DGI Storstrømmen    47.99        1:42.50   
Magnus Skiveren  2007  DGI Nordjylland            DNS   
Simon Sejer Sørensen  2007  DGI Østjylland            DSQ  afslut ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  20:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark