2020-04-06   06:25:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne G. Nielsen  1999  DGI Nordjylland    31.41  1:04.60  1:38.74    2:12.37   
Lærke Juul Nielsen  2000  DGI Nordjylland    32.31  1:07.33  1:43.78    2:19.43   
Camilla Outzen  2000  DGI Nordjylland    33.02  1:10.09  1:49.54    2:29.90   
Emma Steen  2000  DGI Nordjylland    37.41  1:17.92  2:00.19    2:40.08   
Lise Coermann Nygaard  1998  DGI Storstrømmen    37.42  1:18.24  2:00.21    2:40.53   
Cecilie Poulsen  1999  DGI Sønder Jylland    37.52  1:19.23  2:03.07    2:44.00   
Maria Depping  2000  DGI Fyn    37.86  1:20.58  2:05.44    2:44.76   
Laura B. R. Andersen  1999  DGI Østjylland    36.64  1:19.59  2:05.94    2:52.70   
Amalie Faigh Sørensen  2000  DGI Fyn            DNF   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Kornum  2001  DGI Nordjylland    33.84  1:10.73  1:48.30    2:24.99   
Vera Veronica Jervidalo  2001  DGI Østjylland    35.04  1:13.49  1:53.06    2:31.63   
Anna Maja Lund  2002  DGI Østjylland    36.13  1:15.70  1:56.77    2:35.13   
Nadia Burholt  2002  DGI Nordjylland    34.68  1:13.95  1:55.62    2:35.29   
Emma Rose Treney  2002  DGI Nordjylland    35.47  1:15.60  1:57.40    2:35.46   
Babette Thordal  2001  DGI Nordjylland    35.84  1:15.77  1:56.60    2:35.52   
Emmely Andersen  2001  DGI Storstrømmen    32.92  1:11.73  1:54.99    2:36.78   
Laura Mikkelsen  2001  DGI Storstrømmen    35.78  1:15.72  1:57.40    2:36.82   
Caroline Nymann Sørensen  2002  DGI Sydøstjylland    35.61  1:15.69  1:58.58    2:39.03   
10  Iben Kjær Bengtson  2002  DGI Nordjylland    36.86  1:16.54  1:58.62    2:39.22   
11  Astrid Francisca Jacobsen  2001  DGI Østjylland    35.34  1:16.89  2:00.17    2:39.79   
12  Carla Jensen  2002  DGI Sydøstjylland    35.52  1:16.06  1:58.77    2:39.98   
13  Astrid Rosenmeyer  2001  DGI Sydøstjylland    38.01  1:19.53  2:02.48    2:42.27   
14  Laura Lundbek Nüchel  2002  DGI Storkøbenhavn    37.07  1:17.66  2:01.31    2:42.91   
15  Katrine Søndergaard  2002  DGI Østjylland    37.58  1:20.46  2:04.11    2:44.28   
16  Julie Heby Kanstrup  2002  DGI Nordjylland    37.92  1:20.95  2:04.62    2:44.59   
17  Karoline Toftelund  2001  DGI Nordjylland    38.37  1:22.36  2:08.90    2:54.16   
18  Mathilde Christensen  2002  DGI Østjylland    39.95  1:26.12  2:14.49    3:00.85   
19  Cecilie Høgfeldt  2002  DGI Østjylland    39.95  1:26.52  2:15.59    3:02.22   
20  Emma Juel Petersen  2001  DGI Fyn    37.83  1:21.88  2:12.63    3:02.57   
21  Maja Svane  2001  DGI Østjylland    41.77  1:28.86  2:17.82    3:04.43   
22  Sarah Schäfer Pilegaard  2002  DGI Sydvest    39.64  1:25.24  2:15.75    3:04.67   
23  Julie Tramm  2001  DGI Sønder Jylland    42.44  1:31.47  2:23.14    3:08.90   
24  Isabella Johansen  2002  DGI Fyn    43.88  1:34.47  2:26.81    3:15.49   
25  Signe Risager Hansen  2002  DGI Sydvest      1:34.34  2:24.37    3:19.10   
26  Josefine Amorsen  2002  DGI Sydvest    45.36  1:38.50  2:33.70    3:25.62   
27  Ea Thomsen  2001  DGI Fyn    46.40  1:43.30  2:41.61    3:29.09   
28  Signe Malig Hansen  2001  DGI Fyn    52.17  1:54.29  2:58.32    3:57.90   
Kamille Termansen  2002  DGI Fyn            DNS   
Julie Madsen  2002  DGI Sønder Jylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Dybro Nielsen  2003  DGI Midtjylland    33.24  1:10.11  1:47.83    2:24.32   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  DGI Nordjylland    34.15  1:12.19  1:51.18    2:30.34   
Olivia Møller  2004  DGI Storstrømmen    34.30  1:14.34  1:56.30    2:35.83   
Line Heise  2003  DGI Østjylland    35.88  1:15.41  1:57.04    2:36.66   
Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland    36.94  1:17.33  1:59.56    2:38.88   
Louise Amanda Nielsen  2003  DGI Midtjylland    35.61  1:15.46  1:57.00    2:39.37   
Line Virkelyst Johansen  2003  DGI Fyn    36.88  1:17.42  1:59.64    2:41.02   
Mille Fischer Hovalt  2004  DGI Nordjylland    38.25  1:19.95  2:04.72    2:43.82   
Liva Ginnerup  2004  DGI Østjylland    37.10  1:19.24  2:02.65    2:44.48   
10  Sofie Nielsen  2004  DGI Sydvest    39.06  1:21.75  2:06.78    2:44.88   
11  Nynne Jakobsen  2004  DGI Storstrømmen    36.76  1:19.00  2:04.50    2:47.80   
12  Line Duborg  2004  DGI Sønder Jylland    38.47  1:21.89  2:06.99    2:48.68   
13  Emilie Friis  2003  DGI Østjylland    37.54  1:20.63  2:06.34    2:49.68   
14  Benedikte Bøllingtoft  2003  DGI Østjylland    38.06  1:23.58  2:10.06    2:50.74   
15  Marie Lund Sørensen  2003  DGI Østjylland    39.72  1:23.48  2:08.38    2:50.84   
16  Mathilde Baltsersen  2003  DGI Sydøstjylland    39.02  1:22.66  2:08.31    2:51.69   
17  Selma Sode-Carlsen  2003  DGI Østjylland    39.98  1:25.00  2:11.18    2:51.73   
18  Cecilie Sørensen  2003  DGI Sydøstjylland    38.84  1:23.09  2:09.26    2:53.08   
19  Sisse Ø. Nielsen  2003  DGI Nordjylland    40.02  1:25.26  2:11.98    2:56.64   
20  Nete Kirial  2003  DGI Østjylland    40.26  1:26.39  2:15.00    2:57.98   
21  Nanna Lauritsen  2004  DGI Storstrømmen    39.74  1:25.38  2:13.78    3:01.17   
22  Sarah Brix  2004  DGI Nordjylland    40.68  1:27.99  2:16.88    3:03.43   
23  Ronja Beck Christensen  2003  DGI Sønder Jylland    42.30  1:29.90  2:19.06    3:05.29   
24  Stephanie Hansen  2003  DGI Sydvest    41.49  1:29.57  2:19.83    3:06.59   
25  Agnes Lyndrup  2004  DGI Nordjylland    41.72  1:32.30  2:25.09    3:08.49   
26  Sarah Lading Katballe  2004  DGI Fyn    44.50  1:34.58  2:24.66    3:08.78   
27  Victoria Hansen  2003  DGI Sydvest    42.76  1:30.82  2:21.51    3:09.43   
28  Emilia Davids  2004  DGI Fyn    42.14  1:30.04  2:22.88    3:09.64   
29  Laura B. Nielsen  2004  DGI Fyn    41.48  1:28.92  2:20.50    3:10.70   
30  Frida Ropass Jørgensen  2004  DGI Fyn    43.60  1:32.97  2:26.61    3:15.40   
31  Josephine Christensen  2004  DGI Nordjylland    43.90  1:34.13  2:28.00    3:18.82   
32  Olivia Wittrup-Jensen  2004  DGI Sydøstjylland    43.60    2:31.34    3:24.64   
33  Pernille Pedersen  2004  DGI Sydvest    46.49  1:43.57  2:44.36    3:38.26   
Nanna Ballisager Hansen  2003  DGI Sydøstjylland            DNS   
Trine Bruun-Petersen  2003  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ellen Jensen  2005  DGI Sønder Jylland    32.90  1:09.32  1:45.11    2:20.28   
Fenja Romanski  2005  DGI Nordjylland    33.28  1:11.28  1:50.68    2:30.63   
Ida Emilie Hindberg  2005  DGI Østjylland    38.70  1:20.76  2:03.57    2:43.34   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    38.24  1:22.13  2:08.12    2:51.18   
Sofie Rasmussen  2005  DGI Østjylland    39.66  1:25.26  2:12.40    2:57.17   
Ida Overgaard Thomassen  2005  DGI Nordjylland    40.34  1:26.45  2:14.60    2:57.34   
Hannah Vixø Momme  2005  DGI Nordjylland    41.10  1:29.28  2:19.12    3:02.57   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DGI Fyn    39.29  1:25.38  2:14.56    3:03.06   
Emma Ljusheva  2005  DGI Sønder Jylland    40.54  1:27.50  2:16.28    3:03.41   
10  Aia Caroline Abel  2006  DGI Nordjylland    41.98  1:28.72  2:16.84    3:03.76   
11  Ane K. Zachariassen  2005  DGI Sydøstjylland    39.48  1:26.71  2:18.02    3:05.72   
12  Agnethe Frederiksen  2005  DGI Østjylland    41.22  1:29.73  2:21.71    3:08.33   
13  Sara Kokholm  2005  DGI Nordjylland    42.70  1:32.08  2:21.86    3:08.38   
14  Selma Tram  2005  DGI Nordjylland    45.14  1:38.37  2:35.81    3:29.10   
15  Marie Elisabeth Thorsted  2006  DGI Nordjylland    44.83  1:40.10  2:38.88    3:33.56   
16  Freya Knop Kristensen  2005  DGI Østjylland    49.38  1:49.91  2:51.33    3:47.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  08:55 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:00   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Preben Hansen  1967  DGI Nordjylland    35.87  1:15.02  1:54.99    2:32.64   
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland    35.58  1:15.46  1:58.52    2:43.76   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Märcher  1982  DGI Fyn    33.59  1:11.66  1:53.22    2:36.40   
Michael Jørgensen  1981  DGI Fyn    35.30  1:14.90  1:56.74    2:38.23   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  DGI Nordjylland    33.03  1:09.03  1:44.87    2:20.71   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Lerche  1999  DGI Nordjylland    27.27  56.74  1:27.95    2:00.20   
Nicolai Broner Jensen  1994  DGI Fyn    28.43  1:00.88  1:35.92    2:09.94   
Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland    30.34  1:03.96  1:38.28    2:11.80   
Alexander Roe  1997  DGI Sydøstjylland            2:14.25   
Thorbjørn U. Hansen  2000  DGI Østjylland    29.93  1:03.94  1:39.59    2:14.98   
Marcus Højengaard  1999  DGI Storkøbenhavn    30.69  1:04.90  1:40.50    2:15.37   
Emil Viltoft Andersen  2000  DGI Nordjylland    30.89  1:05.19  1:41.28    2:17.50   
Kristoffer Thomsen  2000  DGI Fyn    31.48  1:07.48  1:46.12    2:24.30   
Jonas Mathiesen  1998  DGI Fyn    32.74  1:10.23  1:50.58    2:30.53   
10  Villads Holmen  1998  DGI Fyn    34.99  1:13.71  1:54.61    2:33.59   
11  Joachim Urbak  1999  DGI Østjylland    36.17  1:16.81  1:58.59    2:37.58   
12  Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland    36.43  1:17.46  2:03.22    2:46.20   
13  Mikkel Fondt  2000  DGI Fyn    38.43  1:22.31  2:08.40    2:53.85   
14  Phillip Marcussen  2000  DGI Sønder Jylland    36.51  1:20.37  2:11.38    3:01.97   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  DGI Midtjylland    26.66  55.78  1:25.93    1:56.50   
Philip Ravn Andersen  2002  DGI Sønder Jylland    29.03  1:00.15  1:32.39    2:04.42   
Boje Fokkink  2001  DGI Sydvest    29.45    1:35.90    2:08.47   
Frederik Birch Jørgensen  2001  DGI Storstrømmen    29.95  1:03.29  1:38.15    2:12.22   
André Iversen  2001  DGI Sønder Jylland    31.21  1:05.49  1:39.09    2:12.55   
Oliver L Nelander  2002  DGI Midtjylland    30.33  1:03.79  1:38.13    2:13.68   
Christoffer B. Lauridsen  2002  DGI Nordjylland    31.40  1:06.77  1:42.99    2:16.45   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  DGI Sydøstjylland    31.49  1:06.94  1:43.86    2:20.46   
Nicklas M Jensen  2001  DGI Nordjylland    31.09  1:06.34  1:44.11    2:20.61   
10  David Johansen  2001  DGI Nordjylland    32.60  1:08.57  1:45.97    2:22.56   
11  Robert Versteegen  2001  DGI Sydøstjylland    33.23  1:09.58  1:47.15    2:24.82   
12  Anders Christensen  2002  DGI Sønder Jylland    34.66  1:12.25  1:50.92    2:27.79   
13  Christian Linaa Dirdal  2001  DGI Østjylland    33.48  1:11.35  1:51.01    2:29.59   
14  Matias Kjær  2002  DGI Nordjylland    33.43  1:11.97  1:53.17    2:31.16   
15  Oliver Persson  2001  DGI Østjylland    35.83  1:15.03  1:55.21    2:32.37   
16  Søren Clement Juhl Hansen  2001  DGI Nordjylland    35.53  1:14.46  1:55.72    2:35.39   
17  Kristoffer J. Jørgensen  2001  DGI Østjylland    35.25  1:14.48  1:56.48    2:36.53   
18  Christoffer Holm Hedehus  2002  DGI Østjylland    35.32  1:15.87  1:58.93    2:36.59   
19  Viktor Johansen  2001  DGI Fyn    36.37  1:18.69  2:01.70    2:39.38   
20  Magnus Schmidt  2002  DGI Østjylland    35.14  1:16.75  2:00.89    2:40.79   
21  Mathias Jelle Thomsen  2002  DGI Nordjylland    37.56  1:18.72  2:01.24    2:43.28   
22  Rasmus Storm  2001  DGI Fyn    35.73  1:20.62  2:06.70    2:52.81   
23  Lucas Fig  2002  DGI Fyn    40.53  1:26.85  2:13.84    2:54.42   
24  Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn    42.05  1:30.45  2:21.52    3:10.51   
Kasper Due Svendsen  2002  DGI Østjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  DGI Nordjylland    31.00  1:06.22  1:43.23    2:17.63   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  DGI Sydøstjylland    32.94  1:10.43  1:48.50    2:23.03   
Emil Neumann  2004  DGI Sønder Jylland    33.23  1:09.84  1:47.27    2:23.14   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland    33.38  1:10.08  1:47.87    2:24.08   
Malthe Theisen  2003  DGI Midtjylland    32.99  1:10.84  1:49.70    2:26.02   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  DGI Storstrømmen    33.38  1:10.80  1:49.75    2:27.76   
Oliver Pedersen  2003  DGI Nordjylland    35.43  1:14.93  1:55.80    2:36.24   
Anton Christiansen  2004  DGI Midtjylland    35.47  1:15.42  1:56.89    2:37.13   
Asger Als Olsen  2004  DGI Sydøstjylland    35.48  1:15.61  1:57.71    2:37.74   
10  Frederik Schimann Hansen  2003  DGI Sønder Jylland    35.27  1:16.08  1:58.79    2:39.69   
11  Kris Jensen  2004  DGI Nordjylland    37.04  1:18.28  2:01.53    2:40.58   
12  Frederik P Justesen  2003  DGI Nordjylland    36.56  1:18.58  2:02.14    2:40.75   
13  Andreas Nissen  2003  DGI Sydøstjylland    36.21  1:17.27  1:58.80    2:41.15   
14  Axel Hvam  2003  DGI Østjylland    37.14  1:18.27  2:01.26    2:41.42   
15  Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland    38.22  1:20.59  2:04.53    2:44.87   
16  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    38.70  1:22.18  2:06.58    2:46.29   
17  Alexander Løland  2004  DGI Østjylland    36.40  1:18.98  2:04.28    2:46.91   
18  Anders Søndergaard  2003  DGI Fyn    39.10  1:23.83  2:08.52    2:48.53   
19  Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland    38.36  1:22.41  2:06.75    2:48.87   
20  Gustav Jørgensen  2004  DGI Fyn    38.60  1:21.85  2:06.57    2:49.78   
21  Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen    37.99  1:22.96  2:09.40    2:51.97   
22  Jakob Frimand  2004  DGI Østjylland    39.21  1:23.33  2:08.93    2:52.77   
23  Marius Salling  2003  DGI Østjylland    38.92  1:23.75  2:11.07    2:55.36   
24  Alexander Ølholm  2003  DGI Østjylland    40.56  1:27.38  2:17.14    3:03.30   
25  Waldemar Winther  2004  DGI Østjylland    41.66  1:28.96  2:17.66    3:03.54   
26  Marco From  2003  DGI Fyn    43.44  1:28.92  2:16.80    3:04.55   
27  Marcus Øhlenschlæger  2003  DGI Sydvest    41.83  1:29.77  2:18.99    3:05.27   
28  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  DGI Sønder Jylland    41.81  1:29.33  2:17.18    3:06.18   
29  Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn    41.45  1:29.32  2:19.21    3:06.83   
30  Rune Kristensen  2004  DGI Sydvest    42.72  1:32.25  2:23.93    3:13.32   
31  Oliver Hansen  2004  DGI Fyn    48.22  1:45.12  2:43.58    3:41.10   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  DGI Midtjylland    35.09  1:13.62  1:53.82    2:31.82   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  DGI Storstrømmen    35.08  1:14.93  1:57.23    2:36.27   
Valentin Thordal  2005  DGI Nordjylland    37.51  1:20.32  2:04.81    2:48.15   
Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland    38.68  1:22.49  2:07.48    2:49.90   
William Elliot Lumholtz  2006  DGI Nordjylland    39.38  1:24.44  2:12.06    2:52.88   
Jonas Rohde  2005  DGI Midtjylland    42.57  1:29.40  2:19.41    3:06.01   
Eigil Midboe Skou  2006  DGI Nordjylland    40.90  1:30.79  2:22.74    3:14.21   
Elias Alminde Pedersen  2006  DGI Østjylland    45.25  1:35.29  2:26.60    3:15.24   
Magnus Tranekjer  2005  DGI Fyn    44.82  1:37.18  2:29.42    3:17.63   
10  Johan Damsgaard Bossen  2005  DGI Nordjylland    42.97  1:34.40  2:27.26    3:18.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:00 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Swimming Cobras  1998  DGI Nordjylland            4:48.84   
  Maria M. Porsmose  2000      34.63  1:10.76      1:10.76   
  Ghita Kobbelgaard  1995      35.09  1:15.09      2:25.85   
  Johanne Hole  2000      37.46  1:23.23      3:49.08   
  Anne G. Nielsen  1999      28.45  59.76      4:48.84   
                     
Storstrømmen Gr 5  1993  DGI Storstrømmen            5:29.38   
  Nicole Jensen  1996      35.95  1:15.14      1:15.14   
  Laura Mikkelsen  2001      42.71  1:32.06      2:47.20   
  Lise Coermann Nygaard  1998      42.72  1:32.76      4:19.96   
  Emmely Andersen  2001      32.26  1:09.42      5:29.38   
                     
Sydøstjylland Grp. 5  1993  DGI Sydøstjylland            5:31.51   
  Mette Louise Jensen  2001      41.08  1:25.23      1:25.23   
  Karen Krogh Lund  1996      38.49  1:22.58      2:47.81   
  Stella Krogh Lund  2000      39.56  1:26.28      4:14.09   
  Sarah Hygum Jensen  1998      36.61  1:17.42      5:31.51   
                     
Damer Grp 5 A  1993  DGI Østjylland            5:35.23   
  Ingrid Kyed  2000      40.46  1:24.92      1:24.92   
  Kristine S. Pedersen  1998      44.11  1:36.05      3:00.97   
  Emma F. Sørensen  1998      40.12  1:18.99      4:19.96   
  Laura B. R. Andersen  1999      37.10  1:15.27      5:35.23   
                     
Fynske Damer Gr. 5  1993  DGI Fyn            5:50.14   
  Camilla Hansen  2000      1:31.02           
  Nadja Skov Haffejee  1998        2:58.18      2:58.18   
  Sofie Svaneborg  1998        1:31.08      4:29.26   
  Amalie Faigh Sørensen  2000        1:20.88      5:50.14   
                     
Sønderjylland Gr.5 Piger  1993  DGI Sønder Jylland            5:54.10   
  Olivia Steenstrup  2000      37.68  1:18.65      1:18.65   
  Katrine Hansen  2000      48.69  1:42.18      3:00.83   
  Ida Petersen  1999      46.39  1:38.52      4:39.35   
  Cecilie Poulsen  1999      36.00  1:14.75      5:54.10   
                     
Nordjylland Extremes  1998  DGI Nordjylland            5:54.58   
  Sarah D. Nielsen  1999      41.86  1:27.63      1:27.63   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      43.01  1:30.84      2:58.47   
  Maria Andreasen  1994      44.33  1:42.06      4:40.53   
  Emma Steen  2000      35.26  1:14.05      5:54.58   
                     
Damer Grp 5 B  1993  DGI Østjylland            6:27.22   
  Emma Simonsen  2002      40.80  1:28.50      1:28.50   
  Clara Victoria Søderberg  2000      50.26  1:48.90      3:17.40   
  Maria Windahl Hansen  1998      46.64  1:45.65      5:03.05   
  Signe D. Jørgensen  2002      39.68  1:24.17      6:27.22   
                     
                     
 
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Ice Mashers  2001  DGI Nordjylland            4:51.47   
  Nete Lund Madsen  2001      35.04  1:11.08      1:11.08   
  Cecilie Tommerup Sørensen  2001      38.17  1:22.42      2:33.50   
  Mary Hole  2001      33.22  1:10.63      3:44.13   
  Maria Kornum  2001      32.93  1:07.34      4:51.47   
                     
Damer Grp 6 A  2001  DGI Østjylland            5:11.78   
  Vera Veronica Jervidalo  2001      39.91  1:22.98      1:22.98   
  Maiken Hougaard  2002      40.79  1:24.10      2:47.08   
  Sofie S. Vegener  2002      32.56  1:13.09      4:00.17   
  Astrid Francisca Jacobsen  2001      34.05  1:11.61      5:11.78   
                     
Sønderjylland Gr.6 Piger1  2001  DGI Sønder Jylland            5:16.73   
  Mie Petersen  2002      39.36  1:21.04      1:21.04   
  Julie Fink  2001      42.05  1:29.66      2:50.70   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.79  1:16.81      4:07.51   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      32.63  1:09.22      5:16.73   
                     
Sydøstjylland Grp. 6 P1  2002  DGI Sydøstjylland            5:19.18   
  Sofie Trekær Klausen  2003      35.17  1:11.62      1:11.62   
  Julia Harpøth  2002      37.35  1:22.90      2:34.52   
  Manja Laursen  2003      41.91  1:34.74      4:09.26   
  Carla Jensen  2002      32.67  1:09.92      5:19.18   
                     
Nordj. Wild Spiders  2001  DGI Nordjylland            5:19.28   
  Nadia Burholt  2002      37.40  1:16.76      1:16.76   
  Emma Rose Treney  2002      42.12  1:29.79      2:46.55   
  Josefine Weiergang  2002      35.89  1:20.97      4:07.52   
  Louise Hove  2002      33.25  1:11.76      5:19.28   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2002  DGI Midtjylland            5:26.02   
  Sara Gade  2002      36.55  1:14.55      1:14.55   
  Sara Fiil Jensen  2002      44.36  1:35.28      2:49.83   
  Julie B. Andersen  2002      36.29  1:21.63      4:11.46   
  Caroline Krogh  2002      34.87  1:14.56      5:26.02   
                     
Sydvest Æblerne  2001  DGI Sydvest            5:50.59   
  Sofie Højberg Hygum  2001      40.06  1:24.29      1:24.29   
  Nadja Bonde Christensen  2002      49.74  1:45.98      3:10.27   
  Emma Gade  2002      34.76  1:18.37      4:28.64   
  Sarah Schäfer Pilegaard  2002      38.20  1:21.95      5:50.59   
                     
Damer Grp 6 B  2001  DGI Østjylland            5:55.04   
  Mia Sommer Johansen  2002      41.26  1:25.44      1:25.44   
  Naia Eske Jensen  2001      46.28  1:38.68      3:04.12   
  Anna Maja Lund  2002      41.09  1:30.82      4:34.94   
  Jasmin Minds Ladegaard  2001      37.21  1:20.10      5:55.04   
                     
Sønderjylland Gr.6 Piger2  2001  DGI Sønder Jylland            6:05.64   
  Julie Madsen  2002      47.51  1:37.86      1:37.86   
  Thyra Thomsen  2002      43.08  1:34.21      3:12.07   
  Lucca Mikkelsen  2002      44.83  1:37.47      4:49.54   
  Caroline Christensen  2002      36.36  1:16.10      6:05.64   
                     
10  Fynske Damer Gr. 6  2001  DGI Fyn            6:23.73   
  Emma Juel Petersen  2001      45.85  1:34.13      1:34.13   
  Amalie Frikke-Salling  2002      44.78  1:36.06      3:10.19   
  Ea Thomsen  2001      52.32  1:57.27      5:07.46   
  Viktorija Thomsen  2001      37.16  1:16.27      6:23.73   
                     
Piger 01 Orient  2001  DGI Storkøbenhavn            DSQ  ej samtidig berøring 
  Karoline Jensen  2001      38.00  1:18.97      1:18.97   
                     
Sydvest Blommerne  2001  DGI Sydvest            DSQ  2 armtag v vending 
                     
Sydøstjylland Grp. 6 P2  2002  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
  Victoria Broch  2004      42.75  1:26.46      1:26.46   
  Laura Pedersen  2003      46.33  1:40.55      3:07.01   
  Sofie Lindberg  2004      37.41  1:27.67      4:34.68   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Water Mafia  1999  DGI Nordjylland            4:22.23   
  Magnus Lerche  1999      30.75  1:02.85      1:02.85   
  Simon Andersen  2000      35.75  1:16.69      2:19.54   
  Hugin Juliansson  2000      30.67  1:06.12      3:25.66   
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      26.65  56.57      4:22.23   
                     
Herrer Grp 5 A  1993  DGI Østjylland            4:25.87   
  Andreas Weje  1998      31.29  1:03.87      1:03.87   
  Thorbjørn U. Hansen  2000      34.57  1:12.89      2:16.76   
  Andreas Rasmussen  1999      31.96  1:10.17      3:26.93   
  Christian Windahl Hansen  2000      27.41  58.94      4:25.87   
                     
Fynske Herrer Gr. 5  1993  DGI Fyn            4:42.20   
  Christoffer Nedergaard  1995      34.71  1:11.86      1:11.86   
  Nicolai Broner Jensen  1994      34.21  1:16.22      2:28.08   
  Daniel Johansen  1997      35.24  1:15.22      3:43.30   
  Frederik Klüver  1998      27.90  58.90      4:42.20   
                     
Nordj. Yellow Dragons  1999  DGI Nordjylland            4:45.94   
  Emil Viltoft Andersen  2000      33.98  1:09.95      1:09.95   
  Niklas T. Kristiansen  2000      38.48  1:23.48      2:33.43   
  Rasmus Abildgaard  2000      32.49  1:09.41      3:42.84   
  Kristian Berthelsen  1999      29.98  1:03.10      4:45.94   
                     
Sydøstjylland Grp. 5  1998  DGI Sydøstjylland            4:49.72   
  Andreas Hansen  2001      36.90  1:17.11      1:17.11   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      33.70  1:12.19      2:29.30   
  Anders Ellehauge  1992      35.17  1:20.33      3:49.63   
  Alexander Roe  1997      28.45  1:00.09      4:49.72   
                     
Herrer Grp 5 B  1993  DGI Østjylland            4:56.66   
  Ole Skouvig Pedersen  2000      35.80  1:14.98      1:14.98   
  Kristoffer Jensen  1994      38.03  1:20.56      2:35.54   
  Jesper Thyssen  1995      33.24  1:16.10      3:51.64   
  Jonas Nørgaard  1995      31.08  1:05.02      4:56.66   
                     
Sønderjylland Gr.5 Drenge  1993  DGI Sønder Jylland            5:15.72   
  Simon G. Jensen  2000      38.13  1:19.60      1:19.60   
  Nikolaj Carlsen  2002      38.62  1:23.96      2:43.56   
  Phillip Marcussen  2000      38.56  1:31.61      4:15.17   
  Svend Matzen  1999      28.06  1:00.55      5:15.72   
                     
                     
 
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sønderjylland Gr6 Drenge1  2001  DGI Sønder Jylland            4:26.96   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      31.93  1:06.14      1:06.14   
  Simon Perzynski  2002      34.68  1:13.74      2:19.88   
  André Iversen  2001      32.99  1:08.86      3:28.74   
  Philip Ravn Andersen  2002      27.96  58.22      4:26.96   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2001  DGI Midtjylland            4:41.99   
  Magnus Dyg Holme  2002      30.76  1:02.68      1:02.68   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      37.37  1:19.75      2:22.43   
  Oliver L Nelander  2002      33.66  1:14.47      3:36.90   
  Mathias M. Nielsen  2002      30.46  1:05.09      4:41.99   
                     
Storstrømmen Gr 6  2001  DGI Storstrømmen            4:48.29   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      34.53  1:11.12      1:11.12   
  Noel Sander Vestergaard  2003      37.94  1:22.39      2:33.51   
  Viktor Eibye  2001      32.49  1:13.13      3:46.64   
  Frederik Birch Jørgensen  2001      28.90  1:01.65      4:48.29   
                     
Nordj. Deadly Pirates  2001  DGI Nordjylland            4:57.80   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      34.87  1:11.25      1:11.25   
  Matias Kjær  2002      38.05  1:24.94      2:36.19   
  Morten Kolbe Thomsen  2001      33.90  1:14.40      3:50.59   
  David Johansen  2001      31.98  1:07.21      4:57.80   
                     
Sydøstjylland Grp. 6 D 2  2002  DGI Sydøstjylland            5:01.00   
  Rasmus Hagger Hansen  2001      35.99  1:14.51      1:14.51   
  Mikkel Langkjær  2002      41.54  1:28.04      2:42.55   
  Nicklas Christian Jensen  1997      33.35  1:13.21      3:55.76   
  Robert Versteegen  2001      31.38  1:05.24      5:01.00   
                     
Sønderjylland Gr6 Drenge2  2001  DGI Sønder Jylland            5:04.78   
  Frederik Zachariassen  2002      37.19  1:15.03      1:15.03   
  Zacharias H. Svendsen  2002      36.57  1:20.94      2:35.97   
  Dennis Hansen  2002      37.58  1:21.10      3:57.07   
  Anders Christensen  2002      32.33  1:07.71      5:04.78   
                     
Nordj. Thunder Bombs  2001  DGI Nordjylland            5:19.16   
  Victor Borgen Elvensø  2001      37.44  1:18.13      1:18.13   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      38.74  1:24.56      2:42.69   
  Jens Kristian Jensen  2001      36.09  1:17.51      4:00.20   
  Nikolaj Thuesen  2001      37.15  1:18.96      5:19.16   
                     
Sydøstjylland Grp. 6 D 1  2002  DGI Sydøstjylland            5:19.87   
  Mathias Germansen  2002      35.66  1:13.48      1:13.48   
  Mikkel Dam  2002      39.53  1:26.13      2:39.61   
  Halfdan Krogh Lund  2002      38.18  1:22.96      4:02.57   
  Niels Paaske Hansen  2002      35.44  1:17.30      5:19.87   
                     
Sydvest Hindbærrene  2002  DGI Sydvest            5:29.75   
  Marcus Brink Thomsen  2001      39.70  1:27.31      1:27.31   
  Erik Ellemose Sørensen  2002      40.10  1:24.96      2:52.27   
  Oliver S. Johnsen  2002      43.13  1:36.79      4:29.06   
  Boje Fokkink  2001      28.70  1:00.69      5:29.75   
                     
10  Herrer Grp 6 B  2001  DGI Østjylland            5:30.46   
  Jeppe K. Rasmussen  2002      39.82  1:22.00      1:22.00   
  Viktor Snoghøj  2002      40.36  1:29.36      2:51.36   
  Oliver Persson  2001      40.40  1:29.69      4:21.05   
  Kristoffer J. Jørgensen  2001      32.88  1:09.41      5:30.46   
                     
11  Fynske Herrer Gr. 6  2001  DGI Fyn            6:03.01   
  Louis Schou  2002      46.92  1:37.42      1:37.42   
  Andreas Birkholm  2002      43.81  1:34.03      3:11.45   
  Viktor Johansen  2001      41.48  1:32.77      4:44.22   
  Mads Toft Andersen  2002      37.20  1:18.79      6:03.01   
                     
Herrer Grp 6 A  2001  DGI Østjylland            DSQ  fejl rækkefølge 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Rubber Ducks  1998  DGI Nordjylland            4:44.36   
  Lærke Juul Nielsen  2000      35.94  1:13.95      1:13.95   
  Andreas Rask Sørensen  1999      34.53  1:15.67      2:29.62   
  Kathrin B. Poulsen  2000      34.34  1:14.58      3:44.20   
  Scott Stegenborg  2000      28.89  1:00.16      4:44.36   
                     
Mix Grp 5 A  1993  DGI Østjylland            5:28.70   
  Amanda Hørdum Bjørnholt  1999      42.54  1:30.37      1:30.37   
  Anne Tvedskov Nielsen  1997      44.78  1:35.43      3:05.80   
  Mikkel Rager  2000      33.43  1:17.36      4:23.16   
  Thomas Grosen  1997      30.65  1:05.54      5:28.70   
                     
Nordj. Crunchers  1998  DGI Nordjylland            5:30.68   
  Benjamin Jørgensen  1996      33.04  1:09.60      1:09.60   
  Babette Thordal  2001      42.14  1:31.48      2:41.08   
  Sofie Aastrup  2002      38.64  1:24.82      4:05.90   
  Mikkel Bloch  1996      38.81  1:24.78      5:30.68   
                     
Mix Grp 5 B  1993  DGI Østjylland            6:20.89   
  Sofie Holmboe  2002      49.86  1:47.61      1:47.61   
  Mathilde Lauritsen  2002      58.73  2:03.63      3:51.24   
  Jesper Møller Madsen  1996      34.33  1:17.74      5:08.98   
  Joachim Urbak  1999      34.23  1:11.91      6:20.89   
                     
Fynsk Mix Gr. 5  1993  DGI Fyn            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Blue Cyborgs  2001  DGI Nordjylland            5:08.06   
  Nicklas Pedersen  2001      35.90  1:15.95      1:15.95   
  Søren Clement Juhl Hansen  2001      39.38  1:22.45      2:38.40   
  Cathrine Boe Andersen  2001      38.69  1:24.46      4:02.86   
  Emma Viborg Larsen  2001      31.02  1:05.20      5:08.06   
                     
Fynsk Mix Gr. 6  2001  DGI Fyn            5:09.64   
  Ida Lerche  2001      38.38  1:18.32      1:18.32   
  Rasmus Storm  2001      44.03  1:32.45      2:50.77   
  Janni Martinussen  2001      33.65  1:14.60      4:05.37   
  Erwan Marslund  2001      30.19  1:04.27      5:09.64   
                     
Mix Grp 6 A  2001  DGI Østjylland            5:21.81   
  Kasper Due Svendsen  2002      35.82  1:14.21      1:14.21   
  Maja Volke  2002      41.08  1:28.93      2:43.14   
  Maja Brandi Bukballe  2002      42.71  1:32.17      4:15.31   
  Christian Linaa Dirdal  2001      32.17  1:06.50      5:21.81   
                     
Nordj. Sprint Team  2001  DGI Nordjylland            5:32.44   
  Cecilie Prior  2002      41.06  1:24.70      1:24.70   
  Anders Mikkelsen  2001      39.86  1:24.68      2:49.38   
  Sara Falch  2002      39.38  1:28.82      4:18.20   
  Mathias Jelle Thomsen  2002      36.17  1:14.24      5:32.44   
                     
Sønderjylland Gr6 Mix  2001  DGI Sønder Jylland            6:05.54   
  Thomas Schmidt  2002      42.29  1:27.78      1:27.78   
  Sine Poulsen  2002      49.61  1:46.50      3:14.28   
  Simony Niklas Børsmose  2001      36.58  1:27.27      4:41.55   
  Julie Tramm  2001      39.24  1:23.99      6:05.54   
                     
Sydvest Vandkastanjerne  2002  DGI Sydvest            DNS   
  Jonas Brinkmann  2002                 
  Kasper Larsen  2002                 
  Luna Marcher  2002                 
  Mia Sophie Schmidt  2001              DNS   
                     
Mix Grp 6 B  2001  DGI Østjylland            DSQ  crawlben ef vending 
  Katrine Søndergaard  2002      41.08  1:25.29      1:25.29   
  Mathias G-Rasmussen  2001      42.34  1:31.15      2:56.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1927-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Damer Grp 1-4  1967  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Black Ninjas  2003  DGI Nordjylland            2:16.34   
  Signe Thomsen  2003      35.56        35.56   
  Nicoline Dyrman  2004      37.98        1:13.54   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      33.15        1:46.69   
  Freja Romanski  2003      29.65        2:16.34   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #1  2003  DGI Midtjylland            2:24.48   
  Marie Graff Esbensen  2003      38.70        38.70   
  Agnete Riis  2003      40.26        1:18.96   
  Anne Dybro Nielsen  2003      34.45        1:53.41   
  Louise Amanda Nielsen  2003      31.07        2:24.48   
                     
Storstrømmen Gr7 Piger 1  2003  DGI Storstrømmen            2:26.12   
  Anna Lind Petersen  2004      36.98        36.98   
  Nynne Jakobsen  2004      45.21        1:22.19   
  Olivia Møller  2004      34.29        1:56.48   
  Sofie Nielsen  2003      29.64        2:26.12   
                     
Damer Grp 7 A  2003  DGI Østjylland            2:28.05   
  Julie Liao Wienke  2003      38.91        38.91   
  Caroline Christensen  2004      41.09        1:20.00   
  Katrine Rasmussen  2004      34.54        1:54.54   
  Caroline Majgaard Eriksen  2003      33.51        2:28.05   
                     
Nordj. Zulu Fighters  2003  DGI Nordjylland            2:30.69   
  Anna Christine Pedersen  2003      38.00        38.00   
  Josephine Christensen  2004      45.34        1:23.34   
  Zille Haarh Svendsen  2004      36.94        2:00.28   
  Freja Friborg  2004      30.41        2:30.69   
                     
Fynske Piger Gr. 7  2003  DGI Fyn            2:36.83   
  Naya Blyn  2004                 
  Ella Ussing  2004                 
  Nathalie Knudsen  2003                 
  Trine Bruun-Petersen  2003      2:36.83        2:36.83   
                     
Sydøstjylland Grp. 7 P 1  2003  DGI Sydøstjylland            2:39.07   
  Cecilie Meier  2003                 
  Rosa Marie Schousboe  2005                 
  Manja Laursen  2003                 
  Mikela Muhlig  2003      2:39.07        2:39.07   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #2  2003  DGI Midtjylland            2:40.79   
  Laura Mai Stephansen  2003                 
  Ida Kristensen  2004                 
  Karen Moos Jensen  2003                 
  Maria Fiil Jensen  2004      2:40.79        2:40.79   
                     
Sydvest Citronerne  2003  DGI Sydvest            2:40.90   
  Sofie Nielsen  2004      42.69        42.69   
  Freja Kruse  2004      44.52        1:27.21   
  Mathilde Østergaard  2004      37.01        2:04.22   
  Stephanie Hansen  2003      36.68        2:40.90   
                     
10  Damer Grp 7 B  2003  DGI Østjylland            2:41.89   
  Sofia Illum Kirkeby  2004                 
  Ella H. Richardson  2003                 
  Emilie Friis  2003                 
  Ida Melchiorsen  2004      2:41.89        2:41.89   
                     
11  Sønderjylland Gr7 Piger 1  2003  DGI Sønder Jylland            2:43.42   
  Emma Lundorff Johannsen  2003      37.42        37.42   
  Sara Farag  2003      43.01        1:20.43   
  Julie Frølund Christensen  2003      50.59        2:11.02   
  Lea Winther  2004      32.40        2:43.42   
                     
12  Sønderjylland Gr7 Piger 2  2003  DGI Sønder Jylland            2:45.98   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003                 
  Sille Bramman  2003                 
  Cheyenne Erdmann  2004      2:08.72        2:08.72   
  Signe Clemmensen  2003      37.26        2:45.98   
                     
13  Sydøstjylland Grp. 7 P 2  2003  DGI Sydøstjylland            2:48.32   
  Sara Høi Graversen  2003      43.35        43.35   
  Laura Pedersen  2003      46.14        1:29.49   
  Cecilie Daugaard  2003      54.50        2:23.99   
  Cecilie Sørensen  2003      24.33        2:48.32   
                     
14  Piger 03 Orient  2003  DGI Storkøbenhavn            2:49.03   
  Signe Grøndahl  2003      41.52        41.52   
  Lærke Kongsfelt  2003      53.78        1:35.30   
  Marie Bernack  2003      38.99        2:14.29   
  Frederikke Mortensen  2003      34.74        2:49.03   
                     
15  Storstrømmen Gr7 Piger 2  2003  DGI Storstrømmen            3:00.41   
  Nicoline Hansen  2004      42.60        42.60   
  Freya Andreasen  2004      43.16        1:25.76   
  Nanna Lauritsen  2004      49.08        2:14.84   
  Celina Lindholm Hansen  2006      45.57        3:00.41   
                     
16  Sydvest Fersknerne  2003  DGI Sydvest            3:10.18   
  Pernille Pedersen  2004      50.92        50.92   
  Mia Hviid  2003      48.83        1:39.75   
  Victoria Hansen  2003      44.44        2:24.19   
  Victoria Lalicata  2005      45.99        3:10.18   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Storstrømmen Gr 8 Piger  2005  DGI Storstrømmen            2:35.97   
  Sisse Berg Olesen  2005      39.52        39.52   
  Lærke Møller  2005      46.89        1:26.41   
  Petrine R.e. Sørensen  2005      37.53        2:03.94   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      32.03        2:35.97   
                     
Nordj. Rocket Ducks  2005  DGI Nordjylland            2:36.66   
  Therese J Helt  2006      40.08        40.08   
  Cecilie P. Michaelsen  2005                 
  Fenja Romanski  2005                 
  Ida Rønnow  2006      2:36.66        2:36.66   
                     
Sønderjylland Gr8 Piger1  2005  DGI Sønder Jylland            2:37.56   
  Clara Kapke  2006      2:01.13        2:01.13   
  Liv F. Skov-Petersen  2005      36.43        2:37.56   
  Ellen Jensen  2005              2:01.13   
  Emma Ljusheva  2005      36.43        2:37.56   
                     
Sydøstjylland Grp. 8  2005  DGI Sydøstjylland            2:46.53   
  Signe Holst Jacobsen  2007      41.81        41.81   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      45.12        1:26.93   
  Ane K. Zachariassen  2005      45.21        2:12.14   
  Signe Rosenmeyer  2005      34.39        2:46.53   
                     
Nordj. Dream Express  2005  DGI Nordjylland            2:50.97   
  Clara Berendt Nørgaard  2005      42.44        42.44   
  Sara Kokholm  2005      49.94        1:32.38   
  Maja Bech Færløv Andersen  2005      44.41        2:16.79   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      34.18        2:50.97   
                     
Sønderjylland Gr8 Piger2  2005  DGI Sønder Jylland            2:54.43   
  Karen Lassen  2005      45.06        45.06   
  Jette Muusmann  2005      43.68        1:28.74   
  Signe Jensen  2007      50.11        2:18.85   
  Amalie Hede Kristensen  2005      35.58        2:54.43   
                     
Fynske Piger Gr. 8  2005  DGI Fyn            3:02.04   
  Rikke Bruun-Petersen  2005      41.47        41.47   
  Rasmine Johansen  2005      58.05        1:39.52   
  Sofie Møller Madsen  2005      44.47        2:23.99   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      38.05        3:02.04   
                     
Damer Grp 8 A  2005  DGI Østjylland            3:05.62   
  Agnethe Frederiksen  2005      45.32        45.32   
  Ida Mørup  2006      55.09        1:40.41   
  Ida Emilie Hindberg  2005      42.62        2:23.03   
  Stine Østergaard Jensen  2006      42.59        3:05.62   
                     
Damer Grp 8 B  2005  DGI Østjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
Midtjylland Isk Grp. 8  2005  DGI Midtjylland            DSQ  tyvstart 
  Weronika L. Bjørn  2005      41.35        41.35   
  Sofie Dyg Holme  2005      47.16        1:28.51   
                     
                     
 
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Damer Grp 9  2007  DGI Østjylland            3:34.60   
  Frida Knop Kristensen  2009      58.92        58.92   
  Marie Loft Andersen  2007      56.28        1:55.20   
  Isabella Nørgaard  2007      1:00.45        2:55.65   
  Ida Loft Andersen  2007      38.95        3:34.60   
                     
Nordj. Water Rockets  2007  DGI Nordjylland            3:40.69   
  Clara Kornum  2007      56.28        56.28   
  Naya Ellesøe Dalsgaard  2007      59.19        1:55.47   
  Astrid O. Thomassen  2007      1:04.29        2:59.76   
  Nikoline P. Michaelsen  2007      40.93        3:40.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1927-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Crazy Monkies  1967  DGI Nordjylland            2:10.41   
  Peter Enggaard Kristensen  1977      34.38        34.38   
  Dan Møller Nielsen  1988      36.46        1:10.84   
  Nils Lundberg  1988      30.34        1:41.18   
  Kim Møller Nielsen  1992      29.23        2:10.41   
                     
Herrer Grp 1-4  1967  DGI Østjylland            2:13.80   
  Stefan Hjortshøj  1988      32.35        32.35   
  Casper Thaarup  1987      36.42        1:08.77   
  Peter Henningsen  1971      34.73        1:43.50   
  Tore Stamp Kirkby  1970      30.30        2:13.80   
                     
Oldboys Fra Fyn  1992  DGI Fyn            2:19.64   
  Stefan Gram Hansen  1990      37.89        37.89   
  Mikael Olsen  1992      35.32        1:13.21   
  Michael Jørgensen  1981      36.62        1:49.83   
  Mikkel Märcher  1982      29.81        2:19.64   
                     
Nordj. Ocean Champs  1967  DGI Nordjylland            2:32.95   
  Bo Damvad  1967      39.71        39.71   
  Johnni Olesen  1975      45.15        1:24.86   
  Martin R. Jensen  1961      37.51        2:02.37   
  Preben Hansen  1967      30.58        2:32.95   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fynske Drenge Gr. 7  2003  DGI Fyn            2:29.64   
  Jonathan Nejmann  2004      38.87        38.87   
  Anders Søndergaard  2003      41.27        1:20.14   
  Sebastian Hartung  2003      36.56        1:56.70   
  Gustav Andersen  2003      32.94        2:29.64   
                     
Sydvest Solbærrene  2004  DGI Sydvest            2:29.70   
  Oliver Fokkink  2003      38.51        38.51   
  Frederik Holdt  2003      46.37        1:24.88   
  Jeppe Haurum  2003      33.20        1:58.08   
  Frederik Munk Nyhus  2003      31.62        2:29.70   
                     
Sydøstjylland Grp. 7  2003  DGI Sydøstjylland            2:30.88   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      34.89        34.89   
  Anton B. Nielsen  2003      43.27        1:18.16   
  Asger Als Olsen  2004      39.53        1:57.69   
  Jakob Krag Sørensen  2004      33.19        2:30.88   
                     
Storstrømmen Gr7 Drenge1  2003  DGI Storstrømmen            2:32.67   
  Jonas P. Dahrup  2004      40.84        40.84   
  Victor Compen  2003      41.18        1:22.02   
  Albert U. Thystrup  2003      40.21        2:02.23   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      30.44        2:32.67   
                     
Herrer Grp 7 A  2003  DGI Østjylland            2:35.97   
  Mikkel Dannesboe  2003      38.26        38.26   
  Asger Breum Holm  2003      44.70        1:22.96   
  Victor Constantin Timm  2003      39.01        2:01.97   
  Frederik Bols Faarup  2003      34.00        2:35.97   
                     
Herrer Grp 7 B  2003  DGI Østjylland            2:39.26   
  Axel Hvam  2003      39.89        39.89   
  Noah Busk  2004      46.67        1:26.56   
  Alexander Løland  2004      38.96        2:05.52   
  Alexander Ølholm  2003      33.74        2:39.26   
                     
Sønderjylland Gr7 Drenge  2003  DGI Sønder Jylland            2:48.76   
  Frederik Schimann Hansen  2003      39.21        39.21   
  Nicholas Kristiansen  2004      45.99        1:25.20   
  Emil Neumann  2004      38.47        2:03.67   
  August Johan Seeberg  2005      45.09        2:48.76   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #2  2003  DGI Midtjylland            2:50.26   
  Jakob Møller Nielsen  2004      42.59        42.59   
  Anton Christiansen  2004      46.71        1:29.30   
  Kasper Jensen  2005      40.35        2:09.65   
  Jonas Rohde  2005      40.61        2:50.26   
                     
Sydvest Brombærrene  2004  DGI Sydvest            2:59.60   
  Marcus Øhlenschlæger  2003      45.24        45.24   
  Jacob Dalgaard Hansen  2004      50.46        1:35.70   
  Markus Jessen  2003      44.34        2:20.04   
  Rune Kristensen  2004      39.56        2:59.60   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #1  2003  DGI Midtjylland            DSQ  tyvstart 
  Alexander L. Bjørn  2003      32.63        32.63   
  Rasmus Håkonsson  2004      37.86        1:10.49   
                     
Nordj. Hot Fighters  2003  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
  Christian Kornum  2003      31.52        31.52   
                     
Nordj. Lightning Rockets  2003  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
  Oscar Pedersen  2004      37.05        37.05   
  Malik Lodberg Klein  2003      38.68        1:15.73   
  Jeppe Egholm  2003      33.71        1:49.44   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer Grp 8 A  2005  DGI Østjylland            2:36.51   
  Gustav Ravn  2005      40.77        40.77   
  Jonas Gaur  2005      44.82        1:25.59   
  Christian Thorhauge  2005      38.95        2:04.54   
  Anders Sanggaard  2005      31.97        2:36.51   
                     
Nordj. Rocky Fireballs  2005  DGI Nordjylland            2:43.12   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      38.02        38.02   
  Magnus Horsbøll  2005      47.47        1:25.49   
  Valentin Thordal  2005      41.85        2:07.34   
  Elmer Oosterhof  2005      35.78        2:43.12   
                     
Sønderjylland Gr8 Drenge  2005  DGI Sønder Jylland            2:44.58   
  Emil Winther  2006      43.22        43.22   
  Boris Gamisshev  2007      46.46        1:29.68   
  Oskar Trans Dammose  2005      39.72        2:09.40   
  Philip Emborg Andreasen  2005      35.18        2:44.58   
                     
Fynske Drenge Gr. 8  2005  DGI Fyn            3:02.04   
  Jonathan Cline  2005      47.62        47.62   
  Jonas Elving Kristiansen  2006      56.03        1:43.65   
  Xander Termansen  2005      47.43        2:31.08   
  Jonas Svensmark Jensen  2005      30.96        3:02.04   
                     
Storstrømmen Gr8 Drenge  2005  DGI Storstrømmen            3:05.13   
  Thor Tørngren  2006      48.61        48.61   
  Hjalte Møller  2007      52.82        1:41.43   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      39.03        2:20.46   
  Theodor Kongstad  2006      44.67        3:05.13   
                     
Herrer Grp 8 B  2005  DGI Østjylland            3:05.52   
  Johannes Jervidalo  2006      47.31        47.31   
  Elias Alminde Pedersen  2006      54.22        1:41.53   
  Frederik Gadegaard  2005      46.70        2:28.23   
  Jakob Fiil  2005      37.29        3:05.52   
                     
Nordj. Pink Hurricanes  2005  DGI Nordjylland            3:11.26   
  Jakob Thomsen  2006      45.61        45.61   
  Malthe Kobber Nielsen  2005      51.31        1:36.92   
  Johan Damsgaard Bossen  2005      49.98        2:26.90   
  Magnus Skiveren  2007      44.36        3:11.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1927-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Grp 1-4  1967  DGI Østjylland            2:57.82   
  Louise Damborg  1982      45.30        45.30   
  Brian Nørdam  1977      58.54        1:43.84   
  Anette Elgaard  1983      43.21        2:27.05   
  Jacob Filipovicz  1981      30.77        2:57.82   
                     
Nordjylland Titans  1967  DGI Nordjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Flying Muffins  2003  DGI Nordjylland            2:27.77   
  Victoria Bjerre  2003      36.68        36.68   
  Andreas Christensen  2003      42.26        1:18.94   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      33.24        1:52.18   
  Jens Mejdahl  2003      35.59        2:27.77   
                     
Mix Grp 7 A  2003  DGI Østjylland            2:35.16   
  Mikkel Brinck  2003      38.59        38.59   
  Marius B. R. Andersen  2003      43.46        1:22.05   
  Julie Frimer  2004      38.47        2:00.52   
  Karen K. H. Hagensen  2004      34.64        2:35.16   
                     
Fynsk Mix Gr. 7  2003  DGI Fyn            2:39.40   
  Signe Michelsen  2004      43.66        43.66   
  Line Virkelyst Johansen  2003      44.26        1:27.92   
  Gustav Jørgensen  2004      37.77        2:05.69   
  Valdemar Petersen  2004      33.71        2:39.40   
                     
Sønderjylland Gr7 Mix  2003  DGI Sønder Jylland            2:45.19   
  Lærke Frølund Jensen  2003      44.95        44.95   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      41.70        1:26.65   
  Line Duborg  2004      42.22        2:08.87   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      36.32        2:45.19   
                     
Mix Grp 7 B  2003  DGI Østjylland            3:10.20   
  Nikolaj Høgh  2003      43.65        43.65   
  Sofie Frimer  2004      51.98        1:35.63   
  Fiona Ilsø  2003      1:00.27        2:35.90   
  Mads Vittrup Christensen  2003      34.30        3:10.20   
                     
Mix Orient  2003  DGI Storkøbenhavn            3:24.44   
  Viggo Vignal-Schjøth  2003      59.40        59.40   
  Valdemar Fulton Skjoldman  2003      49.45        1:48.85   
  Rasmine Andersen  2003      52.03        2:40.88   
  Dana Laursen  2003      43.56        3:24.44   
                     
Nordj. Night Sharks  2003  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
  Astrid Marie Hassing  2004      36.34        36.34   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Grp 8 A  2005  DGI Østjylland            2:50.25   
  Casper Krogh Særkjær  2005      39.75        39.75   
  Karl Johan Jacobsen  2005      48.03        1:27.78   
  Freya Mikkelsen  2005      47.45        2:15.23   
  Malou Sophie Stormes  2005      35.02        2:50.25   
                     
Sydøstjylland Grp. 8 Mix  2005  DGI Sydøstjylland            3:01.38   
  Annemone Rasmussen  2006      50.78        50.78   
  Magnus Andersen  2005      50.44        1:41.22   
  Kristian Nielsen  2005      41.88        2:23.10   
  Stella Harpøth  2006      38.28        3:01.38   
                     
Fynsk Mix Gr. 8  2005  DGI Fyn            3:06.20   
  Signe Vinding Sørensen  2005      46.00        46.00   
  Freja Duus  2005      52.38        1:38.38   
  Magnus Løkke  2005      48.72        2:27.10   
  Valdemar Paustian  2005      39.10        3:06.20   
                     
Mix Grp 8 B  2005  DGI Østjylland            3:10.79   
  Kristian Weber Johansen  2005      48.49        48.49   
  Olivia Tilsted  2006      56.67        1:45.16   
  Olga K. Christiansen  2006      49.47        2:34.63   
  Mathias Nybro Laursen  2005      36.16        3:10.79   
                     
Nordj. Drifting Dolphins  2005  DGI Nordjylland            DSQ  forkert vending 
                     
Nordjylland Destroyers  2005  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
  William Elliot Lumholtz  2006      46.26        46.26   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fynsk Mix Gr. 9  2007  DGI Fyn            DSQ  bryst tag v. 25m 
                     
Mix Grp 9  2007  DGI Østjylland            DSQ  asynkrone arme 
  Emilie Nørskov Graversen  2007      1:14.92        1:14.92   
  Mai Lindum Waltoft  2007      56.38        2:11.30   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland    1:04.82  2:20.92  3:41.58    5:00.15   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  DGI Midtjylland    33.89  1:10.10  1:47.11    2:24.63   
Lærke Juul Nielsen  2000  DGI Nordjylland    36.72  1:15.65  1:54.73    2:33.72   
Rikke M. Christensen  2000  DGI Sydvest    38.96  1:21.13  2:04.28    2:46.95   
Olivia Steenstrup  2000  DGI Sønder Jylland    38.99  1:21.32  2:05.35    2:48.47   
Emma Steen  2000  DGI Nordjylland    42.36  1:26.46  2:10.70    2:53.23   
Sarah D. Nielsen  1999  DGI Nordjylland    44.92  1:33.15  2:22.87    3:09.96   
Laura B. R. Andersen  1999  DGI Østjylland    45.99  1:36.17  2:29.29    3:19.76   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mary Hole  2001  DGI Nordjylland    35.08  1:12.75  1:51.36    2:29.73   
Nete Lund Madsen  2001  DGI Nordjylland    36.75  1:16.70  1:56.54    2:35.21   
Emma Gade  2002  DGI Sydvest    37.61  1:18.32  2:00.04    2:39.92   
Emma Viborg Larsen  2001  DGI Nordjylland    37.60  11:18.16  2:00.64    2:41.03   
Julie Fink  2001  DGI Sønder Jylland    38.54  1:19.42  2:01.00    2:41.82   
Josefine Weiergang  2002  DGI Nordjylland    38.09  1:20.00  2:03.21    2:44.61   
Mie Petersen  2002  DGI Sønder Jylland    40.43  1:23.14  2:07.38    2:49.69   
Ida Lerche  2001  DGI Fyn    39.54  1:21.82  2:06.87    2:50.68   
Cecilie Prior  2002  DGI Nordjylland    43.10  1:29.16  2:15.24    2:57.71   
10  Sofie M. Christensen  2002  DGI Nordjylland    42.49  1:27.80  2:14.05    2:58.55   
11  Jasmin Minds Ladegaard  2001  DGI Østjylland    44.92  1:33.94  2:21.94    3:08.25   
12  Ida Frøsig Stengaard  2002  DGI Østjylland    1:07.30  1:37.42  2:31.48    3:21.90   
13  Isabella Johansen  2002  DGI Fyn    48.42  1:42.61  2:36.80    3:28.42   
14  Karen Pedersen  2002  DGI Nordjylland    48.98  1:42.73  2:37.44    3:30.20   
15  Sofie Holmboe  2002  DGI Østjylland    52.42  1:52.23  2:53.64    3:52.79   
Anna Kaarill  2002  DGI Fyn            DNS   
Anna Maja Lund  2002  DGI Østjylland            DSQ  EFB 175m 
Caroline Krogh  2002  DGI Midtjylland            DSQ  EFB 25m 
Sara Gade  2002  DGI Midtjylland            DSQ  EFB 50m 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Thomsen  2003  DGI Nordjylland    37.66  1:17.39  1:56.60    2:35.91   
Emma Lundorff Johannsen  2003  DGI Sønder Jylland    39.20  1:21.91  2:05.94    2:49.32   
Victoria Bjerre  2003  DGI Nordjylland    39.41  1:22.79  2:07.00    2:50.95   
Zille Haarh Svendsen  2004  DGI Nordjylland    41.16  1:24.57  2:08.72    2:51.95   
Marie Graff Esbensen  2003  DGI Midtjylland    40.91  1:25.78  2:10.82    2:53.52   
Freja Friborg  2004  DGI Nordjylland    41.09  1:25.50  2:11.81    2:55.76   
Cheyenne Erdmann  2004  DGI Sønder Jylland    42.72  1:26.95  2:12.07    2:56.43   
Mikela Muhlig  2003  DGI Sydøstjylland    43.08  1:28.20  2:13.84    2:57.05   
Cecilie Meier  2003  DGI Sydøstjylland    42.69  1:29.99  2:17.22    3:03.55   
10  Sofia Illum Kirkeby  2004  DGI Østjylland    1:06.24  1:32.22  2:21.93    3:07.33   
11  Amelie Thordal  2003  DGI Nordjylland    45.71  1:34.96  2:25.54    3:13.38   
12  Anna Emilie Mortensen  2003  DGI Østjylland    46.17  1:36.58  2:29.63    3:18.09   
13  Josefine Hornbæk  2004  DGI Østjylland    46.33  1:39.15  2:33.12    3:21.45   
14  Maria Fiil Jensen  2004  DGI Midtjylland    47.18  1:40.74  2:33.56    3:24.57   
15  Ida Tilsted  2004  DGI Østjylland    48.61  1:42.46  2:37.79    3:30.61   
16  Alberte Mundt  2004  DGI Østjylland    46.78  1:41.86      3:31.06   
17  Laura Sejr Simonsen  2003  DGI Østjylland    46.06  1:37.80  2:35.57    3:32.19   
18  Selma Hørlyck Finnerup  2004  DGI Fyn    48.07  1:43.70  2:41.72    3:36.45   
Sofie Trekær Klausen  2003  DGI Sydøstjylland            DNS   
Mathilde Thomsen  2004  DGI Østjylland            DSQ  forkert vending 100m 
SIF F Pedersen  2003  DGI Fyn            DSQ  EFB 75m 
Sisse Ø. Nielsen  2003  DGI Nordjylland            DSQ  brystsvøm v 125m 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  DGI Nordjylland    53.06  1:20.55  2:02.49    2:42.13   
Clara Kapke  2006  DGI Sønder Jylland    41.86  1:27.12  2:13.89    2:58.67   
Signe Rosenmeyer  2005  DGI Sydøstjylland    44.16  1:31.49  2:18.32    3:03.07   
Rikke Bruun-Petersen  2005  DGI Fyn    44.42  1:32.47  2:22.85    3:09.05   
Line Lund Sørensen  2005  DGI Østjylland    46.20  1:37.16  2:29.42    3:19.71   
Olga K. Christiansen  2006  DGI Østjylland    55.58  1:56.68  2:58.23    3:58.48   
Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    1:01.95  2:14.21  3:20.95    4:32.22   
Lucca Filipowicz  2005  DGI Østjylland            DNS   
Aia Caroline Abel  2006  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 125m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    35.53  1:13.65  1:52.43    2:28.84   
Emil Viltoft Andersen  2000  DGI Nordjylland    35.45  1:13.55  1:51.68    2:28.96   
Marcus Højengaard  1999  DGI Storkøbenhavn    36.63  1:15.04  1:54.29    2:33.26   
Simon G. Jensen  2000  DGI Sønder Jylland    38.87  1:21.66  2:05.24    2:48.02   
Thomas Grosen  1997  DGI Østjylland    39.07  1:22.63  2:08.24    2:52.36   
Mikkel Fondt  2000  DGI Fyn    44.87  1:32.25  2:21.04    3:07.63   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  DGI Sønder Jylland    33.37  1:08.58  1:43.77    2:18.82   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  DGI Nordjylland    35.95  1:14.59  1:53.84    2:32.13   
David Johansen  2001  DGI Nordjylland    37.98  1:18.14  1:58.99    2:38.21   
Mathias Ringtved  2001  DGI Østjylland    37.99  1:17.24  1:56.12    2:39.79   
Rasmus Konnerup  2001  DGI Nordjylland    38.64  1:19.39  2:00.77    2:40.51   
Mathias Germansen  2002  DGI Sydøstjylland    38.31  1:19.55  2:01.64    2:41.34   
Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland    39.32  1:22.94  2:07.94    2:52.47   
Mikkel Langkjær  2002  DGI Sydøstjylland    42.52  1:26.62  2:11.47    2:53.37   
Oliver Rosenven  2002  DGI Østjylland    42.52  1:28.97  2:17.00    3:01.99   
Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn            DSQ  EFB 75m 
Mads Berentzen  2002  DGI Østjylland            DSQ  EFB 100m 
Mathias Jelle Thomsen  2002  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 175m 
Victor Borgen Elvensø  2001  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 175m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  DGI Midtjylland    33.75  1:09.36  1:45.37    2:20.64   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  DGI Nordjylland    37.29  1:17.09  1:57.92    2:38.10   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland    40.26  1:23.11  2:06.56    2:47.32   
Oliver Pedersen  2003  DGI Nordjylland    40.67  1:22.61  2:05.84    2:47.82   
Frederik Munk Nyhus  2003  DGI Sydvest    40.77  1:24.34  2:08.17    2:50.38   
Frederik Schimann Hansen  2003  DGI Sønder Jylland    40.90  1:25.74  2:10.97    2:54.35   
Mikkel Brinck  2003  DGI Østjylland    41.27  1:26.70  2:12.22    2:55.68   
Mattias Hansen  2003  DGI Sydøstjylland    39.56  1:26.15  2:13.73    2:59.33   
Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland    44.37  1:31.90  2:19.27    3:03.91   
10  Christian Sejer Sørensen  2004  DGI Østjylland    43.17  1:30.77  2:21.50    3:08.23   
11  Oliver K. Christensen  2004  DGI Østjylland    44.18  1:33.14  2:23.04    3:12.22   
12  Jacob Bach-Valeur  2004  DGI Østjylland    45.05  1:37.64  2:30.44    3:20.28   
13  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    47.76  1:39.37  2:29.18    3:20.67   
14  Simon Ulsøe  2004  DGI Sydvest    46.92  1:39.75  2:31.68    3:21.51   
15  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004  DGI Nordjylland    47.32  1:39.82  2:34.11    3:23.82   
16  Marius B. R. Andersen  2003  DGI Østjylland    49.04  1:41.79  2:37.03    3:32.17   
17  Frederik Gislund  2003  DGI Nordjylland    50.48  1:46.35  2:43.75    3:35.50   
Casper Fink  2003  DGI Sønder Jylland            DNS   
Frederik Bols Faarup  2003  DGI Østjylland            DSQ  EFB 25m 
Jeppe Borgen Elvensø  2003  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 125m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006  DGI Nordjylland    41.87  1:26.68  2:10.49    2:52.29   
Valentin Thordal  2005  DGI Nordjylland    46.77  1:36.90  2:27.32    3:15.42   
Gustav Ravn  2005  DGI Østjylland    44.21  1:34.47  2:29.10    3:17.91   
Mathias Nybro Laursen  2005  DGI Østjylland    48.80    2:32.09    3:20.52   
Jonathan Cline  2005  DGI Fyn    52.84  1:49.78  2:46.76    3:40.17   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            DSQ  EFB 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicole Jensen  1996  DGI Storstrømmen    34.33  1:13.43  1:55.20    2:37.81   
Sofie Svaneborg  1998  DGI Fyn    43.58  1:31.97  2:22.46    3:12.07   
Maria Windahl Hansen  1998  DGI Østjylland    50.67  1:49.25  2:49.23    3:45.92   
Trine G. Sørensen  1997  DGI Sydøstjylland            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mary Hole  2001  DGI Nordjylland    33.81  1:12.35  1:54.84    2:36.95   
Janni Martinussen  2001  DGI Fyn    35.43  1:18.09  2:03.15    2:48.27   
Maria Kornum  2001  DGI Nordjylland    37.25  1:19.90  2:04.47    2:48.28   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  DGI Sønder Jylland    35.68  1:19.64  2:06.22    2:52.25   
Maja Brandi Bukballe  2002  DGI Østjylland    44.97  1:40.48  2:37.50    3:27.41   
Lotte Damgaard Mortensen  2001  DGI Sydøstjylland    55.78  2:08.14  3:26.27    4:38.74   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Camilla Tommerup Sørensen  2003  DGI Nordjylland    36.99  1:21.97  2:10.80    3:00.34   
Sara Farag  2003  DGI Sønder Jylland    38.09  1:23.65  2:13.36    3:01.11   
Anne Dybro Nielsen  2003  DGI Midtjylland    37.29  1:23.17  2:14.66    3:05.14   
Mathilde Baltsersen  2003  DGI Sydøstjylland    44.88  1:37.75  2:31.39    3:24.78   
Emma Knøvl  2004  DGI Østjylland    44.78  1:39.43  2:35.40    3:31.13   
Jane Andersen  2004  DGI Østjylland    49.25  1:46.88  2:48.02    3:47.43   
Trine Ydemann Pedersen  2003  DGI Østjylland    47.57  1:48.12  2:52.20    3:58.48   
Cecilie Meier  2003  DGI Sydøstjylland            DSQ  crawlben 150m 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Emilie Hindberg  2005  DGI Østjylland    48.53  1:44.20  2:43.02    3:40.18   
Sofie Møller Madsen  2005  DGI Fyn    51.49  1:55.54  3:00.16    4:03.02   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  DGI Østjylland    56.42  2:03.51  3:13.62    4:21.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Jørgensen  1981  DGI Fyn    43.62  1:36.45  2:33.95    3:32.00   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hugin Juliansson  2000  DGI Nordjylland    33.24  1:11.49  1:54.10    2:36.00   
Jesper Møller Madsen  1996  DGI Østjylland    36.03  1:19.60  2:08.09    2:57.35   
Daniel Johansen  1997  DGI Fyn    37.83  1:24.53  2:13.19    2:57.64   
Nicklas Christian Jensen  1997  DGI Sydøstjylland    37.15  1:22.80  2:12.51    3:01.12   
Marcus Højengaard  1999  DGI Storkøbenhavn            DNS   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  DGI Midtjylland    30.58  1:05.38  1:40.67    2:17.58   
André Iversen  2001  DGI Sønder Jylland    32.84  1:08.91  1:45.74    2:24.25   
Markus Bjørnestad  2002  DGI Østjylland    33.86  1:11.31  1:49.58    2:27.10   
Dennis Hansen  2002  DGI Sønder Jylland    39.21  1:25.40  2:14.02    3:02.37   
Halfdan Krogh Lund  2002  DGI Sydøstjylland    41.83  1:30.28  2:22.12    3:07.35   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  DGI Midtjylland    33.71  1:12.37  1:51.38    2:30.75   
Christian Kornum  2003  DGI Nordjylland    33.46  1:11.97  1:51.59    2:31.90   
Jacob Toft  2003  DGI Nordjylland    37.63  1:21.47  2:08.55    2:54.46   
Malthe Theisen  2003  DGI Midtjylland    41.12  1:31.26  2:21.74    3:11.73   
Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland    43.45  1:36.45  2:29.03    3:22.97   
Jonas P. Dahrup  2004  DGI Storstrømmen    43.11  1:37.78  2:34.96    3:30.87   
Simon Kloster Sørensen  2003  DGI Østjylland    45.57  1:42.44  2:41.38    3:39.33   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Gaur  2005  DGI Østjylland    52.11  1:54.47  2:58.86    4:00.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland            1:01.42   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Elgaard  1983  DGI Østjylland            47.53   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  DGI Midtjylland            31.14   
Ghita Kobbelgaard  1995  DGI Nordjylland            32.51   
Maria M. Porsmose  2000  DGI Nordjylland            33.54   
Amalie Falk Byrgesen  1999  DGI Nordjylland            36.39   
Maria Depping  2000  DGI Fyn            37.60   
Sofie Svaneborg  1998  DGI Fyn            39.03   
Signe Hadrup Andersen  2000  DGI Sydvest            39.04   
Camilla Hansen  2000  DGI Fyn            40.66   
Amanda Hørdum Bjørnholt  1999  DGI Østjylland            42.05   
10  Clara Victoria Søderberg  2000  DGI Østjylland            43.38   
Afbud  2000  DGI Fyn            DNS   
Maria Andreasen  1994  DGI Nordjylland            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nete Lund Madsen  2001  DGI Nordjylland            33.16   
Alison Lodal Hinklon  2001  DGI Storkøbenhavn            33.50   
Sofie S. Vegener  2002  DGI Østjylland            33.93   
Emma Viborg Larsen  2001  DGI Nordjylland            34.71   
Sara Gade  2002  DGI Midtjylland            35.09   
Karoline Jensen  2001  DGI Storkøbenhavn            35.23   
Ida Lerche  2001  DGI Fyn            36.06   
Sara Falch  2002  DGI Nordjylland            37.61   
Astrid Francisca Jacobsen  2001  DGI Østjylland            38.60   
10  Vera Veronica Jervidalo  2001  DGI Østjylland            38.94   
11  Caroline Christensen  2002  DGI Sønder Jylland            39.33   
12  Mette Louise Jensen  2001  DGI Sydøstjylland            39.73   
13  Karoline Toftelund  2001  DGI Nordjylland            40.16   
14  Julie Heby Kanstrup  2002  DGI Nordjylland            40.24   
15  Naia Eske Jensen  2001  DGI Østjylland            40.37   
16  Emma Simonsen  2002  DGI Østjylland            40.46   
17  Amalie Frikke-Salling  2002  DGI Fyn            40.52   
18  Louise Hove  2002  DGI Nordjylland            40.60   
19  Babette Thordal  2001  DGI Nordjylland            40.92   
20  Emma Juel Petersen  2001  DGI Fyn            41.19   
21  Nadja Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest            41.66   
22  Maja Svane  2001  DGI Østjylland            43.08   
23  Mathilde Christensen  2002  DGI Østjylland            43.29   
24  Emma Christensen  2002  DGI Fyn            43.41   
25  Anne Mie Seerup  2001  DGI Sydvest            43.55   
26  Sarah Schäfer Pilegaard  2002  DGI Sydvest            43.58   
27  Sine Poulsen  2002  DGI Sønder Jylland            44.92   
28  Julie Tramm  2001  DGI Sønder Jylland            49.86   
29  Signe Risager Hansen  2002  DGI Sydvest            50.59   
Lykke Munk  2002  DGI Sydøstjylland            DNS   
Mia Sophie Schmidt  2001  DGI Sydvest            DNS   
Annemette Olesen  2001  DGI Fyn            DSQ  ej rørt 25m 
Cilja Hansine Nesgaard  2002  DGI Storkøbenhavn            DSQ  ej rørt ved 25m 
Maja Dørk  2002  DGI Fyn            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Trekær Klausen  2003  DGI Sydøstjylland            32.72   
Sofie Nielsen  2003  DGI Storstrømmen            33.70   
Mathilde Wisborg Fog  2003  DGI Nordjylland            35.33   
Astrid Marie Hassing  2004  DGI Nordjylland            35.79   
Anna Lind Petersen  2004  DGI Storstrømmen            36.31   
Amalie Juul Jakobsen  2003  DGI Nordjylland            37.05   
Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland            37.06   
Marie Bernack  2003  DGI Storkøbenhavn            37.54   
Zille Haarh Svendsen  2004  DGI Nordjylland            38.53   
10  Zophia Henriks  2004  DGI Fyn            38.60   
11  Julie Liao Wienke  2003  DGI Østjylland            38.90   
12  Karen Moos Jensen  2003  DGI Midtjylland            39.70   
13  Sofia Illum Kirkeby  2004  DGI Østjylland            39.98   
14  Ida Kristensen  2004  DGI Midtjylland            39.99   
15  Victoria Broch  2004  DGI Sydøstjylland            40.02   
16  Frederikke Mortensen  2003  DGI Storkøbenhavn            40.98   
17  Nathalie Knudsen  2003  DGI Fyn            41.18   
18  Asta Kofod Nielsen  2003  DGI Østjylland            41.73   
19  Louise Høeg  2003  DGI Nordjylland            41.77   
20  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn            42.28   
21  Laura Sejr Simonsen  2003  DGI Østjylland            42.31   
22  Anna Emilie Mortensen  2003  DGI Østjylland            42.33   
23  Sofie Galsgaard Jensen  2003  DGI Sønder Jylland            43.66   
24  Caroline K. Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            43.95   
25  Sara Høi Graversen  2003  DGI Sydøstjylland            44.16   
26  Signe Kaas  2003  DGI Fyn            44.36   
27  Nanna Lauritsen  2004  DGI Storstrømmen            44.42   
28  Cecilie Daugaard  2003  DGI Sydøstjylland            44.61   
29  Annica Kirkegaard  2004  DGI Sønder Jylland            44.82   
30  Signe Clemmensen  2003  DGI Sønder Jylland            45.39   
31  Freya Andreasen  2004  DGI Storstrømmen            45.87   
32  Laura Østerby Clausen  2004  DGI Fyn            46.24   
33  Frida Ropass Jørgensen  2004  DGI Fyn            46.67   
34  Sille Bramman  2003  DGI Sønder Jylland            47.05   
35  Lærke Frølund Jensen  2003  DGI Sønder Jylland            47.68   
36  Dana Laursen  2003  DGI Storkøbenhavn            47.97   
37  Pernille Pedersen  2004  DGI Sydvest            48.93   
38  Julie Frølund Christensen  2003  DGI Sønder Jylland            49.79   
39  Mikkeline Hedegaard  2003  DGI Sydvest            54.18   
Caroline Skovsgaard Brink  2004  DGI Fyn            DNS   
Josefine Hornbæk  2004  DGI Østjylland            DSQ  tyvstart 
Mathilde Thomsen  2004  DGI Østjylland            DSQ  ej rørt 25m 
Signe Michelsen  2004  DGI Fyn            DSQ  bryst efter vending 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Mejdahl  2005  DGI Nordjylland            39.54   
Clara Kapke  2006  DGI Sønder Jylland            39.82   
Signe Rosenmeyer  2005  DGI Sydøstjylland            40.29   
Therese J Helt  2006  DGI Nordjylland            40.86   
Sisse Berg Olesen  2005  DGI Storstrømmen            41.03   
Sofie Rasmussen  2005  DGI Østjylland            41.22   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  DGI Nordjylland            41.65   
Malou Sophie Stormes  2005  DGI Østjylland            42.46   
Amalie Hede Kristensen  2005  DGI Sønder Jylland            42.70   
10  Stine Skipper Jørgensen  2005  DGI Midtjylland            43.81   
11  Agnethe Frederiksen  2005  DGI Østjylland            44.31   
12  Liv F. Skov-Petersen  2005  DGI Sønder Jylland            44.72   
13  Karen Lassen  2005  DGI Sønder Jylland            44.90   
14  Signe Vinding Sørensen  2005  DGI Fyn            45.51   
15  Hannah Vixø Momme  2005  DGI Nordjylland            45.84   
16  Karoline Hellesøe  2006  DGI Sønder Jylland            46.57   
17  Stella Harpøth  2006  DGI Sydøstjylland            46.79   
18  Mathilde Work Jespersen  2006  DGI Østjylland            46.91   
19  Lucca Filipowicz  2005  DGI Østjylland            47.70   
20  Marie Elisabeth Thorsted  2006  DGI Nordjylland            47.78   
21  Karoline Høgh  2006  DGI Østjylland            48.76   
22  Stine Lund Holgersen  2006  DGI Fyn            49.72   
23  Anna Lis Kristensen  2005  DGI Sydøstjylland            49.97   
24  Freya Knop Kristensen  2005  DGI Østjylland            50.97   
25  Annemone Rasmussen  2006  DGI Sydøstjylland            51.89   
26  Victoria Lalicata  2005  DGI Sydvest            53.80   
27  Celina Lindholm Hansen  2006  DGI Storstrømmen            56.41   
28  Serine Ragner  2006  DGI Fyn            58.76   
Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland            DNS   
Asta Edelbo Pedersen  2006  DGI Storkøbenhavn            DSQ  bryst efter vending 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 25m 
Sara Holst Gregersen  2006  DGI Sydøstjylland            DSQ  EFB 25m 
Selma Tram  2005  DGI Nordjylland            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Holst Jacobsen  2007  DGI Sydøstjylland            42.59   
Signe Jensen  2007  DGI Sønder Jylland            43.67   
Ida Loft Andersen  2007  DGI Østjylland            46.04   
Anna Bruun-Petersen  2007  DGI Fyn            51.76   
Sille Augustesen  2008  DGI Sydøstjylland            52.50   
Mejse Jakobsen  2007  DGI Storstrømmen            52.97   
Simone Trekær Klausen  2007  DGI Sydøstjylland            53.71   
Clara Kornum  2007  DGI Nordjylland            56.40   
Sofia Mortensen  2007  DGI Fyn            58.42   
10  Isabella Nørgaard  2007  DGI Østjylland            58.63   
11  Mai Lindum Waltoft  2007  DGI Østjylland            59.06   
12  Astrid O. Thomassen  2007  DGI Nordjylland            1:00.10   
13  Frida Knop Kristensen  2009  DGI Østjylland            1:03.41   
14  Naya Ellesøe Dalsgaard  2007  DGI Nordjylland            1:04.37   
15  Emilie Nørskov Graversen  2007  DGI Østjylland            1:16.43   
Karoline Jørgensen  2007  DGI Fyn            DNF   
Marie Loft Andersen  2007  DGI Østjylland            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland            39.03   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Enggaard Kristensen  1977  DGI Nordjylland            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Weje  1998  DGI Østjylland            29.14   
Benjamin Jørgensen  1996  DGI Nordjylland            30.99   
Emil Viltoft Andersen  2000  DGI Nordjylland            31.05   
Christoffer Nedergaard  1995  DGI Fyn            32.97   
Svend Matzen  1999  DGI Sønder Jylland            33.12   
Emil Sietam  1999  DGI Fyn            33.39   
Ole Skouvig Pedersen  2000  DGI Østjylland            33.42   
Frederik Klüver  1998  DGI Fyn            33.44   
Scott Stegenborg  2000  DGI Nordjylland            33.51   
10  Christian Windahl Hansen  2000  DGI Østjylland            33.56   
11  Jonas Nørgaard  1995  DGI Østjylland            34.23   
12  Villads Holmen  1998  DGI Fyn            36.64   
13  Simon G. Jensen  2000  DGI Sønder Jylland            37.19   
14  Mikkel Fondt  2000  DGI Fyn            39.40   
15  Anders Ballisager Hansen  1998  DGI Sydøstjylland            40.97   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Perzynski  2002  DGI Sønder Jylland            31.60   
Nicklas Pedersen  2001  DGI Nordjylland            33.22   
Rasmus Sander Berggreen  2001  DGI Midtjylland            33.46   
Mathias Germansen  2002  DGI Sydøstjylland            34.10   
Nikolaj Nybro  2002  DGI Østjylland            34.15   
Kasper Due Svendsen  2002  DGI Østjylland            34.45   
Frederik Zachariassen  2002  DGI Sønder Jylland            34.70   
Rasmus Hagger Hansen  2001  DGI Sydøstjylland            34.80   
Andreas Hansen  2001  DGI Sydøstjylland            34.85   
10  Zacharias H. Svendsen  2002  DGI Sønder Jylland            35.26   
11  Jens Kristian Jensen  2001  DGI Nordjylland            35.33   
12  Victor Borgen Elvensø  2001  DGI Nordjylland            36.28   
13  Magnus Anderson  2002  DGI Nordjylland            37.42   
14  Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland            37.61   
15  Jonas Brinkmann  2002  DGI Sydvest            37.69   
16  Mathias Ringtved  2001  DGI Østjylland            37.88   
17  Mikkel Langkjær  2002  DGI Sydøstjylland            38.12   
18  Rasmus Skaaning Larsen  2001  DGI Fyn            38.25   
19  Simony Niklas Børsmose  2001  DGI Sønder Jylland            39.20   
20  Thomas Schmidt  2002  DGI Sønder Jylland            39.42   
21  Martin Skousen  2002  DGI Sydvest            42.45   
22  Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn            42.67   
23  Lukas Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest            42.93   
24  Tim Groen  2001  DGI Nordjylland            46.78   
Mads Berentzen  2002  DGI Østjylland            DSQ  EFB 25m 
Nikolaj Thuesen  2001  DGI Nordjylland            DSQ  afslut på mave 50m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  DGI Sydøstjylland            33.84   
Oscar Pedersen  2004  DGI Nordjylland            35.86   
Frederik Munk Nyhus  2003  DGI Sydvest            36.45   
Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland            37.35   
Mikkel Dannesboe  2003  DGI Østjylland            38.20   
Mikkel Brinck  2003  DGI Østjylland            39.40   
Axel Hvam  2003  DGI Østjylland            39.88   
Jeppe Egholm  2003  DGI Nordjylland            39.92   
Frederik P Justesen  2003  DGI Nordjylland            40.22   
10  Victor Compen  2003  DGI Storstrømmen            40.42   
11  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland            41.97   
12  Jens Mejdahl  2003  DGI Nordjylland            42.16   
13  Marius Salling  2003  DGI Østjylland            44.06   
14  Mathias Madsen  2004  DGI Nordjylland            44.22   
15  Mads Vittrup Christensen  2003  DGI Østjylland            44.53   
16  Jacob Mørup  2004  DGI Østjylland            46.25   
17  Kasper Lund Tange  2004  DGI Midtjylland            47.51   
18  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen            47.65   
19  Rune Kristensen  2004  DGI Sydvest            52.07   
20  Mikkel Pedersen  2004  DGI Fyn            54.22   
21  Jonas Rose  2004  DGI Fyn            57.78   
22  Viggo Vignal-Schjøth  2003  DGI Storkøbenhavn            1:01.68   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  DGI Sønder Jylland            DNS   
Alexander Gislund  2003  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
Jakob Krag Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            DSQ  svøm på mave v 20m 
Johannes Framme Rasmussen  2004  DGI Fyn            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Ravn  2005  DGI Østjylland            40.75   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            40.80   
Oskar Trans Dammose  2005  DGI Sønder Jylland            40.81   
Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland            42.81   
Philip Emborg Andreasen  2005  DGI Sønder Jylland            44.15   
Jakob Thomsen  2006  DGI Nordjylland            44.82   
Esben Frimand  2006  DGI Østjylland            45.94   
Daniel Marcus Le  2006  DGI Østjylland            46.67   
Johannes Jervidalo  2006  DGI Østjylland            47.37   
10  Mathias Johansen  2005  DGI Nordjylland            47.98   
11  Jonathan Cline  2005  DGI Fyn            48.44   
12  Kristian Weber Johansen  2005  DGI Østjylland            48.82   
13  Jonas Elving Kristiansen  2006  DGI Fyn            49.25   
14  Thor Tørngren  2006  DGI Storstrømmen            49.31   
15  Valdemar Paustian  2005  DGI Fyn            49.63   
16  Claes Stenger  2005  DGI Nordjylland            50.58   
17  Rasmus Thulstrup Lemming  2005  DGI Østjylland            50.79   
18  Johan Damsgaard Bossen  2005  DGI Nordjylland            50.88   
19  Xander Termansen  2005  DGI Fyn            52.15   
20  Theodor Kongstad  2006  DGI Storstrømmen            52.20   
21  Alexander Pedersen  2006  DGI Fyn            56.89   
22  Nicklas Bryld  2005  DGI Fyn            57.20   
23  Mikkel Laulund  2006  DGI Nordjylland            58.10   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  DGI Storstrømmen            DSQ  EFB 25m 
Donat Jaseneckij  2005  DGI Storkøbenhavn            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamisshev  2007  DGI Sønder Jylland            42.97   
Hjalte Møller  2007  DGI Storstrømmen            47.79   
Simon Sejer Sørensen  2007  DGI Østjylland            50.70   
Mathias Møller Madsen  2008  DGI Fyn            53.96   
Sophus Henningsen  2007  DGI Østjylland            55.20   
Anton Harrits  2007  DGI Østjylland            55.57   
Magnus Skiveren  2007  DGI Nordjylland            55.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Damborg  1982  DGI Østjylland    46.64        1:38.19   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  DGI Nordjylland    38.62        1:17.26   
Johanne Hole  2000  DGI Nordjylland    36.03        1:17.71   
Emma F. Sørensen  1998  DGI Østjylland    38.31        1:21.48   
Karen Krogh Lund  1996  DGI Sydøstjylland    38.44        1:22.17   
Kathrin B. Poulsen  2000  DGI Nordjylland    39.30        1:22.92   
Stella Krogh Lund  2000  DGI Sydøstjylland    40.21        1:24.77   
Nadja Skov Haffejee  1998  DGI Fyn    40.16        1:25.60   
Julie Martinussen  1997  DGI Fyn    40.67        1:27.90   
Anne Tvedskov Nielsen  1997  DGI Østjylland    44.39        1:33.26   
10  Kristine S. Pedersen  1998  DGI Østjylland    45.15        1:35.24   
11  Ingrid Kyed  2000  DGI Østjylland    45.52        1:36.27   
12  Martine Rasmussen  2000  DGI Sydøstjylland    46.33        1:40.20   
13  Cecilie Poulsen  1999  DGI Sønder Jylland    48.61        1:40.58   
14  Katrine Hansen  2000  DGI Sønder Jylland    49.33        1:41.43   
15  Clara Victoria Søderberg  2000  DGI Østjylland    49.55        1:45.52   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maiken Hougaard  2002  DGI Østjylland    39.76        1:21.31   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001  DGI Nordjylland    38.70        1:21.41   
Maja Volke  2002  DGI Østjylland    40.74        1:25.11   
Julie B. Andersen  2002  DGI Midtjylland    41.47        1:29.61   
Babette Thordal  2001  DGI Nordjylland    43.91        1:31.05   
Sofie Aastrup  2002  DGI Nordjylland    43.56        1:32.25   
Cecilie Prior  2002  DGI Nordjylland    44.27        1:33.50   
Laura Mikkelsen  2001  DGI Storstrømmen    45.00        1:33.61   
Josefine Weiergang  2002  DGI Nordjylland    44.64        1:33.95   
10  Thyra Thomsen  2002  DGI Sønder Jylland    44.12        1:34.36   
11  Amalie Frikke-Salling  2002  DGI Fyn    45.50        1:35.80   
12  Sofie Højberg Hygum  2001  DGI Sydvest    46.10        1:37.41   
13  Iben Kjær Bengtson  2002  DGI Nordjylland    46.49        1:37.78   
14  Caroline Christensen  2002  DGI Sønder Jylland    49.55        1:41.26   
15  Anika Fogt  2002  DGI Fyn    48.52        1:42.71   
16  Kirstine Angel Bjerregaar  2002  DGI Fyn    49.13        1:42.78   
17  Cecilie Høgfeldt  2002  DGI Østjylland    49.80        1:43.55   
18  Katrine Høtoft  2002  DGI Østjylland    49.65        1:44.39   
19  Signe D. Jørgensen  2002  DGI Østjylland    50.20        1:45.09   
20  Laura Dalgaard  2002  DGI Sydøstjylland    50.21        1:45.53   
21  Nadja Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest    50.34        1:46.15   
22  Emma Jørgensen  2001  DGI Fyn    49.36        1:46.33   
23  Christine Nielsen  2002  DGI Nordjylland    50.46        1:46.68   
24  Bianca Skjerning  2001  DGI Fyn    52.32        1:47.51   
25  Freja Gram  2001  DGI Østjylland    51.64        1:47.65   
26  Julie Madsen  2002  DGI Sønder Jylland    53.62        1:53.93   
27  Sofie Solgaard  2002  DGI Østjylland    53.46        1:54.52   
28  Sarah Dalgaard Hansen  2002  DGI Sydvest    53.70        1:55.33   
29  Luna Marcher  2002  DGI Sydvest    57.24        2:03.82   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Romanski  2003  DGI Nordjylland    39.56        1:23.72   
Signe Thomsen  2003  DGI Nordjylland    40.77        1:25.99   
Katrine Rasmussen  2004  DGI Østjylland    40.51        1:26.27   
Caroline Christensen  2004  DGI Østjylland    41.50        1:27.42   
Mathilde Østergaard  2004  DGI Sydvest    42.23        1:28.77   
Lea Winther  2004  DGI Sønder Jylland    43.14        1:30.67   
Allie Brandt  2004  DGI Nordjylland    42.73        1:30.95   
Ida Troldborg  2003  DGI Nordjylland    42.97        1:30.96   
Ella Ussing  2004  DGI Fyn    43.45        1:33.47   
10  Frederikke Mortensen  2003  DGI Storkøbenhavn    45.51        1:34.72   
11  Freja Kruse  2004  DGI Sydvest    45.26        1:34.87   
12  Line Virkelyst Johansen  2003  DGI Fyn    46.70        1:35.60   
13  Nynne Jakobsen  2004  DGI Storstrømmen    45.69        1:35.75   
14  Josephine Christensen  2004  DGI Nordjylland    46.65        1:38.02   
15  Anna Rahbek Julsgaard  2004  DGI Fyn    46.98        1:38.38   
16  Caroline Buhl Søderberg  2003  DGI Østjylland    47.24        1:38.76   
17  Laura Pedersen  2003  DGI Sydøstjylland    46.08        1:39.74   
18  Sofie Lykke Greve  2004  DGI Fyn    47.03        1:40.89   
19  Ida Kristensen  2004  DGI Midtjylland    47.38        1:40.99   
20  Dicte Lund  2004  DGI Østjylland    48.16        1:41.92   
21  Caroline K. Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland    47.63        1:42.12   
22  Ella H. Richardson  2003  DGI Østjylland    47.84        1:42.35   
23  Mia Hviid  2003  DGI Sydvest    48.92        1:42.40   
24  Kristina Kathrine Poulsen  2003  DGI Sydøstjylland    48.47        1:42.57   
25  Karen K. H. Hagensen  2004  DGI Østjylland    48.13        1:42.65   
26  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn    50.31        1:42.95   
27  Johanne Rasmussen  2003  DGI Sydøstjylland    49.54        1:43.07   
28  Sofie Nielsen  2004  DGI Sydvest    49.65        1:43.29   
29  Freja Schwertfeger  2004  DGI Fyn    48.64        1:43.39   
30  Sofie Galsgaard Jensen  2003  DGI Sønder Jylland    50.32        1:43.48   
31  Rosa Bundgaard-Laursen  2003  DGI Østjylland    50.79        1:43.81   
32  Laura B. Nielsen  2004  DGI Fyn    50.84        1:46.16   
33  Agnes Lyndrup  2004  DGI Nordjylland    50.70        1:46.38   
34  Ronja Beck Christensen  2003  DGI Sønder Jylland    52.52        1:46.76   
35  Freya Holm  2003  DGI Sydøstjylland    50.72        1:47.47   
36  Methea Kristensen  2003  DGI Midtjylland    51.24        1:47.81   
37  Signe Clemmensen  2003  DGI Sønder Jylland    51.38        1:48.31   
38  Julie Frølund Christensen  2003  DGI Sønder Jylland    52.72        1:48.70   
39  Emma Bojesen  2004  DGI Nordjylland    50.95        1:48.95   
40  Marie Laursen  2004  DGI Sydøstjylland    51.24        1:49.10   
41  SIF F Pedersen  2003  DGI Fyn    50.44        1:50.81   
42  Lærke Kongsfelt  2003  DGI Storkøbenhavn    56.04        1:59.59   
Nanna Ballisager Hansen  2003  DGI Sydøstjylland            DNS   
Nicoline Hansen  2004  DGI Storstrømmen            DSQ  asynkron ben 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  DGI Sydøstjylland    45.46        1:34.01   
Jette Muusmann  2005  DGI Sønder Jylland    45.68        1:35.13   
Weronika L. Bjørn  2005  DGI Midtjylland    45.58        1:35.90   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    46.85        1:39.07   
Liv F. Skov-Petersen  2005  DGI Sønder Jylland    48.28        1:40.75   
Rosa Marie Schousboe  2005  DGI Sydøstjylland    49.52        1:40.98   
Freya Thorsgaard  2006  DGI Sydøstjylland    49.58        1:43.08   
Clara Berendt Nørgaard  2005  DGI Nordjylland    49.60        1:44.10   
Ida Rønnow  2006  DGI Nordjylland    49.93        1:46.07   
10  Emma Ljusheva  2005  DGI Sønder Jylland    50.50        1:47.36   
11  Ida Overgaard Thomassen  2005  DGI Nordjylland    50.51        1:48.22   
12  Maiken Hansen  2005  DGI Sydøstjylland    49.93        1:48.24   
13  Sara Kokholm  2005  DGI Nordjylland    50.78        1:48.46   
14  Stine Skipper Jørgensen  2005  DGI Midtjylland    50.95        1:49.75   
15  Anna Dora Bernsdorf  2006  DGI Fyn    52.05        1:50.05   
16  Josephine Liis Jacobsen  2005  DGI Østjylland    51.73        1:50.14   
17  Linea Lodberg Klein  2005  DGI Nordjylland    52.50        1:50.76   
18  Line Lund Sørensen  2005  DGI Østjylland    53.85        1:53.44   
19  Karoline Høgh  2006  DGI Østjylland    56.84        1:58.09   
20  Ida Mørup  2006  DGI Østjylland    55.38        1:59.18   
21  Stine Østergaard Jensen  2006  DGI Østjylland    57.23        1:59.88   
22  Victoria Lalicata  2005  DGI Sydvest    1:00.07        2:03.18   
23  Rasmine Johansen  2005  DGI Fyn    59.53        2:03.99   
24  Selma Tram  2005  DGI Nordjylland    1:00.66        2:11.53   
25  Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    1:17.87        2:40.20   
Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland            DNS   
Sofie Dyg Holme  2005  DGI Midtjylland            DNS   
Amalie Hede Kristensen  2005  DGI Sønder Jylland            DSQ  tyvstart 
Celina Klæsøe  2006  DGI Fyn            DSQ  flere armtag u vand 
Liva Lauridsen Vorgod  2005  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Albeck  1985  DGI Fyn    46.41        1:39.02   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Olsen  1992  DGI Fyn    34.92        1:16.61   
Kim Møller Nielsen  1992  DGI Nordjylland    36.24        1:17.07   
Casper Thaarup  1987  DGI Østjylland    38.84        1:23.38   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thorbjørn U. Hansen  2000  DGI Østjylland    33.64        1:11.27   
Joakim Jakobsen  1994  DGI Storkøbenhavn    35.03        1:15.16   
Andreas Rask Sørensen  1999  DGI Nordjylland    35.27        1:16.39   
Victor Haurholm  1995  DGI Storkøbenhavn    37.38        1:19.67   
Christoffer Nielsen  1998  DGI Sydvest    37.61        1:19.81   
Kristoffer Jensen  1994  DGI Østjylland    38.82        1:21.42   
Jesper Møller Madsen  1996  DGI Østjylland    40.59        1:25.67   
Jesper Thyssen  1995  DGI Østjylland    41.04        1:27.42   
Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland    42.41        1:28.35   
10  Simon G. Jensen  2000  DGI Sønder Jylland    41.84        1:28.79   
11  Emil Munk  1999  DGI Fyn    42.01        1:31.03   
12  Rasmus Grøn  1999  DGI Nordjylland    44.28        1:33.98   
13  Frederik Klüver  1998  DGI Fyn    44.12        1:33.99   
14  Lasse Jakobsen  2000  DGI Fyn    45.24        1:36.50   
15  Joachim Urbak  1999  DGI Østjylland    45.40        1:37.91   
16  Habib Lajmi  2000  DGI Østjylland    47.33        1:43.35   
17  Marcus Busk  1996  DGI Fyn    48.47        1:44.50   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  DGI Sydøstjylland    33.40        1:10.14   
Jonas Melchiorsen  2001  DGI Østjylland    35.84        1:17.15   
Viktor Eibye  2001  DGI Storstrømmen    36.26        1:17.75   
Frederik Birch Jørgensen  2001  DGI Storstrømmen    37.91        1:20.85   
Zacharias H. Svendsen  2002  DGI Sønder Jylland    37.76        1:21.26   
Niklas Faaborg Andersen  2002  DGI Østjylland    38.27        1:21.64   
Oliver L Nelander  2002  DGI Midtjylland    38.90        1:22.15   
Matias Kjær  2002  DGI Nordjylland    37.82        1:23.36   
Søren Clement Juhl Hansen  2001  DGI Nordjylland    39.57        1:23.59   
10  Nikolaj Carlsen  2002  DGI Sønder Jylland    39.81        1:23.62   
11  Erik Ellemose Sørensen  2002  DGI Sydvest    39.58        1:24.08   
12  Victor Doré Hansen  2001  DGI Nordjylland    40.09        1:25.15   
13  David Tuan V. Valbjørn  2002  DGI Nordjylland    39.93        1:26.65   
14  Halfdan Krogh Lund  2002  DGI Sydøstjylland    41.55        1:26.98   
15  Mikkel Dam  2002  DGI Sydøstjylland    40.60        1:27.36   
16  Rasmus Irmschler  2002  DGI Midtjylland    41.94        1:28.33   
17  Erwan Marslund  2001  DGI Fyn    41.06        1:28.85   
18  Jeppe K. Rasmussen  2002  DGI Østjylland    43.06        1:30.06   
19  Mathias G-Rasmussen  2001  DGI Østjylland    43.09        1:30.22   
20  Rasmus Storm  2001  DGI Fyn    44.17        1:30.93   
21  Viktor Snoghøj  2002  DGI Østjylland    41.83        1:31.24   
22  Oliver Rosenven  2002  DGI Østjylland    43.68        1:32.40   
23  Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland    43.77        1:32.62   
24  Jonas D. Nielsen  2002  DGI Nordjylland    44.25        1:33.77   
25  Andreas Birkholm  2002  DGI Fyn    45.04        1:33.83   
26  Ebbe Blomgren Larsen  2002  DGI Fyn    45.67        1:35.54   
27  Lucas Fig  2002  DGI Fyn    45.86        1:36.44   
28  Askil Rishøj Møller  2002  DGI Østjylland    45.96        1:37.34   
29  Martin Skousen  2002  DGI Sydvest    46.21        1:38.73   
Marcus Brink Thomsen  2001  DGI Sydvest            DSQ  2 flyben efter vendi 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Kornum  2003  DGI Nordjylland    36.62        1:16.52   
Rasmus Håkonsson  2004  DGI Midtjylland    38.73        1:20.91   
Malik Lodberg Klein  2003  DGI Nordjylland    38.72        1:21.28   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  DGI Nordjylland    38.71        1:21.98   
Noel Sander Vestergaard  2003  DGI Storstrømmen    39.01        1:23.27   
Marius V. Kjærsgaard  2004  DGI Sønder Jylland    44.14        1:31.89   
Andreas Christensen  2003  DGI Nordjylland    44.63        1:35.09   
Marius B. R. Andersen