2020-04-08   21:13:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 125m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    35.53  1:13.65  1:52.43    2:28.84   
Emil Viltoft Andersen  2000  DGI Nordjylland    35.45  1:13.55  1:51.68    2:28.96   
Marcus Højengaard  1999  DGI Storkøbenhavn    36.63  1:15.04  1:54.29    2:33.26   
Simon G. Jensen  2000  DGI Sønder Jylland    38.87  1:21.66  2:05.24    2:48.02   
Thomas Grosen  1997  DGI Østjylland    39.07  1:22.63  2:08.24    2:52.36   
Mikkel Fondt  2000  DGI Fyn    44.87  1:32.25  2:21.04    3:07.63   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  DGI Sønder Jylland    33.37  1:08.58  1:43.77    2:18.82   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  DGI Nordjylland    35.95  1:14.59  1:53.84    2:32.13   
David Johansen  2001  DGI Nordjylland    37.98  1:18.14  1:58.99    2:38.21   
Mathias Ringtved  2001  DGI Østjylland    37.99  1:17.24  1:56.12    2:39.79   
Rasmus Konnerup  2001  DGI Nordjylland    38.64  1:19.39  2:00.77    2:40.51   
Mathias Germansen  2002  DGI Sydøstjylland    38.31  1:19.55  2:01.64    2:41.34   
Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland    39.32  1:22.94  2:07.94    2:52.47   
Mikkel Langkjær  2002  DGI Sydøstjylland    42.52  1:26.62  2:11.47    2:53.37   
Oliver Rosenven  2002  DGI Østjylland    42.52  1:28.97  2:17.00    3:01.99   
Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn            DSQ  EFB 75m 
Mads Berentzen  2002  DGI Østjylland            DSQ  EFB 100m 
Mathias Jelle Thomsen  2002  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 175m 
Victor Borgen Elvensø  2001  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 175m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  DGI Midtjylland    33.75  1:09.36  1:45.37    2:20.64   
Jens Riisgaard-Jensen  2003  DGI Nordjylland    37.29  1:17.09  1:57.92    2:38.10   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland    40.26  1:23.11  2:06.56    2:47.32   
Oliver Pedersen  2003  DGI Nordjylland    40.67  1:22.61  2:05.84    2:47.82   
Frederik Munk Nyhus  2003  DGI Sydvest    40.77  1:24.34  2:08.17    2:50.38   
Frederik Schimann Hansen  2003  DGI Sønder Jylland    40.90  1:25.74  2:10.97    2:54.35   
Mikkel Brinck  2003  DGI Østjylland    41.27  1:26.70  2:12.22    2:55.68   
Mattias Hansen  2003  DGI Sydøstjylland    39.56  1:26.15  2:13.73    2:59.33   
Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland    44.37  1:31.90  2:19.27    3:03.91   
10  Christian Sejer Sørensen  2004  DGI Østjylland    43.17  1:30.77  2:21.50    3:08.23   
11  Oliver K. Christensen  2004  DGI Østjylland    44.18  1:33.14  2:23.04    3:12.22   
12  Jacob Bach-Valeur  2004  DGI Østjylland    45.05  1:37.64  2:30.44    3:20.28   
13  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    47.76  1:39.37  2:29.18    3:20.67   
14  Simon Ulsøe  2004  DGI Sydvest    46.92  1:39.75  2:31.68    3:21.51   
15  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004  DGI Nordjylland    47.32  1:39.82  2:34.11    3:23.82   
16  Marius B. R. Andersen  2003  DGI Østjylland    49.04  1:41.79  2:37.03    3:32.17   
17  Frederik Gislund  2003  DGI Nordjylland    50.48  1:46.35  2:43.75    3:35.50   
Casper Fink  2003  DGI Sønder Jylland            DNS   
Frederik Bols Faarup  2003  DGI Østjylland            DSQ  EFB 25m 
Jeppe Borgen Elvensø  2003  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 125m 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006  DGI Nordjylland    41.87  1:26.68  2:10.49    2:52.29   
Valentin Thordal  2005  DGI Nordjylland    46.77  1:36.90  2:27.32    3:15.42   
Gustav Ravn  2005  DGI Østjylland    44.21  1:34.47  2:29.10    3:17.91   
Mathias Nybro Laursen  2005  DGI Østjylland    48.80    2:32.09    3:20.52   
Jonathan Cline  2005  DGI Fyn    52.84  1:49.78  2:46.76    3:40.17   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            DSQ  EFB 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark