Results for DGI Landsmesterskab 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Swimming Cobras | 1998 | DGI Nordjylland | 4:48.84 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 34.63 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.09 | 1:15.09 | 2:25.85 | ||||||
Johanne Hole | 2000 | 37.46 | 1:23.23 | 3:49.08 | ||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 28.45 | 59.76 | 4:48.84 | ||||||
2 | Storstrømmen Gr 5 | 1993 | DGI Storstrømmen | 5:29.38 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 35.95 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 42.71 | 1:32.06 | 2:47.20 | ||||||
Lise Coermann Nygaard | 1998 | 42.72 | 1:32.76 | 4:19.96 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 32.26 | 1:09.42 | 5:29.38 | ||||||
3 | Sydøstjylland Grp. 5 | 1993 | DGI Sydøstjylland | 5:31.51 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 41.08 | 1:25.23 | 1:25.23 | ||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 38.49 | 1:22.58 | 2:47.81 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 39.56 | 1:26.28 | 4:14.09 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 36.61 | 1:17.42 | 5:31.51 | ||||||
4 | Damer Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 5:35.23 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 40.46 | 1:24.92 | 1:24.92 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 44.11 | 1:36.05 | 3:00.97 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 40.12 | 1:18.99 | 4:19.96 | ||||||
Laura B. R. Andersen | 1999 | 37.10 | 1:15.27 | 5:35.23 | ||||||
5 | Fynske Damer Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 5:50.14 | ||||||
Camilla Hansen | 2000 | 1:31.02 | ||||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 2:58.18 | 2:58.18 | |||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 1:31.08 | 4:29.26 | |||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 1:20.88 | 5:50.14 | |||||||
6 | Sønderjylland Gr.5 Piger | 1993 | DGI Sønder Jylland | 5:54.10 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 37.68 | 1:18.65 | 1:18.65 | ||||||
Katrine Hansen | 2000 | 48.69 | 1:42.18 | 3:00.83 | ||||||
Ida Petersen | 1999 | 46.39 | 1:38.52 | 4:39.35 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 36.00 | 1:14.75 | 5:54.10 | ||||||
7 | Nordjylland Extremes | 1998 | DGI Nordjylland | 5:54.58 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 41.86 | 1:27.63 | 1:27.63 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 43.01 | 1:30.84 | 2:58.47 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 44.33 | 1:42.06 | 4:40.53 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 35.26 | 1:14.05 | 5:54.58 | ||||||
8 | Damer Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 6:27.22 | ||||||
Emma Simonsen | 2002 | 40.80 | 1:28.50 | 1:28.50 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 50.26 | 1:48.90 | 3:17.40 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 46.64 | 1:45.65 | 5:03.05 | ||||||
Signe D. Jørgensen | 2002 | 39.68 | 1:24.17 | 6:27.22 | ||||||
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | 4:51.47 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 35.04 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 38.17 | 1:22.42 | 2:33.50 | ||||||
Mary Hole | 2001 | 33.22 | 1:10.63 | 3:44.13 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 32.93 | 1:07.34 | 4:51.47 | ||||||
2 | Damer Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 5:11.78 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 39.91 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 40.79 | 1:24.10 | 2:47.08 | ||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 32.56 | 1:13.09 | 4:00.17 | ||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 34.05 | 1:11.61 | 5:11.78 | ||||||
3 | Sønderjylland Gr.6 Piger1 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 5:16.73 | ||||||
Mie Petersen | 2002 | 39.36 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 42.05 | 1:29.66 | 2:50.70 | ||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 34.79 | 1:16.81 | 4:07.51 | ||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 32.63 | 1:09.22 | 5:16.73 | ||||||
4 | Sydøstjylland Grp. 6 P1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 5:19.18 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 35.17 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 37.35 | 1:22.90 | 2:34.52 | ||||||
Manja Laursen | 2003 | 41.91 | 1:34.74 | 4:09.26 | ||||||
Carla Jensen | 2002 | 32.67 | 1:09.92 | 5:19.18 | ||||||
5 | Nordj. Wild Spiders | 2001 | DGI Nordjylland | 5:19.28 | ||||||
Nadia Burholt | 2002 | 37.40 | 1:16.76 | 1:16.76 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 42.12 | 1:29.79 | 2:46.55 | ||||||
Josefine Weiergang | 2002 | 35.89 | 1:20.97 | 4:07.52 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 33.25 | 1:11.76 | 5:19.28 | ||||||
6 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2002 | DGI Midtjylland | 5:26.02 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 36.55 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 44.36 | 1:35.28 | 2:49.83 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 36.29 | 1:21.63 | 4:11.46 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 34.87 | 1:14.56 | 5:26.02 | ||||||
7 | Sydvest Æblerne | 2001 | DGI Sydvest | 5:50.59 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 40.06 | 1:24.29 | 1:24.29 | ||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 49.74 | 1:45.98 | 3:10.27 | ||||||
Emma Gade | 2002 | 34.76 | 1:18.37 | 4:28.64 | ||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 38.20 | 1:21.95 | 5:50.59 | ||||||
8 | Damer Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 5:55.04 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 41.26 | 1:25.44 | 1:25.44 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 46.28 | 1:38.68 | 3:04.12 | ||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 41.09 | 1:30.82 | 4:34.94 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 37.21 | 1:20.10 | 5:55.04 | ||||||
9 | Sønderjylland Gr.6 Piger2 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 6:05.64 | ||||||
Julie Madsen | 2002 | 47.51 | 1:37.86 | 1:37.86 | ||||||
Thyra Thomsen | 2002 | 43.08 | 1:34.21 | 3:12.07 | ||||||
Lucca Mikkelsen | 2002 | 44.83 | 1:37.47 | 4:49.54 | ||||||
Caroline Christensen | 2002 | 36.36 | 1:16.10 | 6:05.64 | ||||||
10 | Fynske Damer Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 6:23.73 | ||||||
Emma Juel Petersen | 2001 | 45.85 | 1:34.13 | 1:34.13 | ||||||
Amalie Frikke-Salling | 2002 | 44.78 | 1:36.06 | 3:10.19 | ||||||
Ea Thomsen | 2001 | 52.32 | 1:57.27 | 5:07.46 | ||||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 37.16 | 1:16.27 | 6:23.73 | ||||||
- | Piger 01 Orient | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Karoline Jensen | 2001 | 38.00 | 1:18.97 | 1:18.97 | ||||||
- | Sydvest Blommerne | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armtag v vending | |||||
- | Sydøstjylland Grp. 6 P2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Victoria Broch | 2004 | 42.75 | 1:26.46 | 1:26.46 | ||||||
Laura Pedersen | 2003 | 46.33 | 1:40.55 | 3:07.01 | ||||||
Sofie Lindberg | 2004 | 37.41 | 1:27.67 | 4:34.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:39 |