2020-06-01   14:32:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Swimming Cobras  1998  DGI Nordjylland            4:48.84   
  Maria M. Porsmose  2000      34.63  1:10.76      1:10.76   
  Ghita Kobbelgaard  1995      35.09  1:15.09      2:25.85   
  Johanne Hole  2000      37.46  1:23.23      3:49.08   
  Anne G. Nielsen  1999      28.45  59.76      4:48.84   
                     
Storstrømmen Gr 5  1993  DGI Storstrømmen            5:29.38   
  Nicole Jensen  1996      35.95  1:15.14      1:15.14   
  Laura Mikkelsen  2001      42.71  1:32.06      2:47.20   
  Lise Coermann Nygaard  1998      42.72  1:32.76      4:19.96   
  Emmely Andersen  2001      32.26  1:09.42      5:29.38   
                     
Sydøstjylland Grp. 5  1993  DGI Sydøstjylland            5:31.51   
  Mette Louise Jensen  2001      41.08  1:25.23      1:25.23   
  Karen Krogh Lund  1996      38.49  1:22.58      2:47.81   
  Stella Krogh Lund  2000      39.56  1:26.28      4:14.09   
  Sarah Hygum Jensen  1998      36.61  1:17.42      5:31.51   
                     
Damer Grp 5 A  1993  DGI Østjylland            5:35.23   
  Ingrid Kyed  2000      40.46  1:24.92      1:24.92   
  Kristine S. Pedersen  1998      44.11  1:36.05      3:00.97   
  Emma F. Sørensen  1998      40.12  1:18.99      4:19.96   
  Laura B. R. Andersen  1999      37.10  1:15.27      5:35.23   
                     
Fynske Damer Gr. 5  1993  DGI Fyn            5:50.14   
  Camilla Hansen  2000      1:31.02           
  Nadja Skov Haffejee  1998        2:58.18      2:58.18   
  Sofie Svaneborg  1998        1:31.08      4:29.26   
  Amalie Faigh Sørensen  2000        1:20.88      5:50.14   
                     
Sønderjylland Gr.5 Piger  1993  DGI Sønder Jylland            5:54.10   
  Olivia Steenstrup  2000      37.68  1:18.65      1:18.65   
  Katrine Hansen  2000      48.69  1:42.18      3:00.83   
  Ida Petersen  1999      46.39  1:38.52      4:39.35   
  Cecilie Poulsen  1999      36.00  1:14.75      5:54.10   
                     
Nordjylland Extremes  1998  DGI Nordjylland            5:54.58   
  Sarah D. Nielsen  1999      41.86  1:27.63      1:27.63   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      43.01  1:30.84      2:58.47   
  Maria Andreasen  1994      44.33  1:42.06      4:40.53   
  Emma Steen  2000      35.26  1:14.05      5:54.58   
                     
Damer Grp 5 B  1993  DGI Østjylland            6:27.22   
  Emma Simonsen  2002      40.80  1:28.50      1:28.50   
  Clara Victoria Søderberg  2000      50.26  1:48.90      3:17.40   
  Maria Windahl Hansen  1998      46.64  1:45.65      5:03.05   
  Signe D. Jørgensen  2002      39.68  1:24.17      6:27.22   
                     
                     
 
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordj. Ice Mashers  2001  DGI Nordjylland            4:51.47   
  Nete Lund Madsen  2001      35.04  1:11.08      1:11.08   
  Cecilie Tommerup Sørensen  2001      38.17  1:22.42      2:33.50   
  Mary Hole  2001      33.22  1:10.63      3:44.13   
  Maria Kornum  2001      32.93  1:07.34      4:51.47   
                     
Damer Grp 6 A  2001  DGI Østjylland            5:11.78   
  Vera Veronica Jervidalo  2001      39.91  1:22.98      1:22.98   
  Maiken Hougaard  2002      40.79  1:24.10      2:47.08   
  Sofie S. Vegener  2002      32.56  1:13.09      4:00.17   
  Astrid Francisca Jacobsen  2001      34.05  1:11.61      5:11.78   
                     
Sønderjylland Gr.6 Piger1  2001  DGI Sønder Jylland            5:16.73   
  Mie Petersen  2002      39.36  1:21.04      1:21.04   
  Julie Fink  2001      42.05  1:29.66      2:50.70   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.79  1:16.81      4:07.51   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      32.63  1:09.22      5:16.73   
                     
Sydøstjylland Grp. 6 P1  2002  DGI Sydøstjylland            5:19.18   
  Sofie Trekær Klausen  2003      35.17  1:11.62      1:11.62   
  Julia Harpøth  2002      37.35  1:22.90      2:34.52   
  Manja Laursen  2003      41.91  1:34.74      4:09.26   
  Carla Jensen  2002      32.67  1:09.92      5:19.18   
                     
Nordj. Wild Spiders  2001  DGI Nordjylland            5:19.28   
  Nadia Burholt  2002      37.40  1:16.76      1:16.76   
  Emma Rose Treney  2002      42.12  1:29.79      2:46.55   
  Josefine Weiergang  2002      35.89  1:20.97      4:07.52   
  Louise Hove  2002      33.25  1:11.76      5:19.28   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2002  DGI Midtjylland            5:26.02   
  Sara Gade  2002      36.55  1:14.55      1:14.55   
  Sara Fiil Jensen  2002      44.36  1:35.28      2:49.83   
  Julie B. Andersen  2002      36.29  1:21.63      4:11.46   
  Caroline Krogh  2002      34.87  1:14.56      5:26.02   
                     
Sydvest Æblerne  2001  DGI Sydvest            5:50.59   
  Sofie Højberg Hygum  2001      40.06  1:24.29      1:24.29   
  Nadja Bonde Christensen  2002      49.74  1:45.98      3:10.27   
  Emma Gade  2002      34.76  1:18.37      4:28.64   
  Sarah Schäfer Pilegaard  2002      38.20  1:21.95      5:50.59   
                     
Damer Grp 6 B  2001  DGI Østjylland            5:55.04   
  Mia Sommer Johansen  2002      41.26  1:25.44      1:25.44   
  Naia Eske Jensen  2001      46.28  1:38.68      3:04.12   
  Anna Maja Lund  2002      41.09  1:30.82      4:34.94   
  Jasmin Minds Ladegaard  2001      37.21  1:20.10      5:55.04   
                     
Sønderjylland Gr.6 Piger2  2001  DGI Sønder Jylland            6:05.64   
  Julie Madsen  2002      47.51  1:37.86      1:37.86   
  Thyra Thomsen  2002      43.08  1:34.21      3:12.07   
  Lucca Mikkelsen  2002      44.83  1:37.47      4:49.54   
  Caroline Christensen  2002      36.36  1:16.10      6:05.64   
                     
10  Fynske Damer Gr. 6  2001  DGI Fyn            6:23.73   
  Emma Juel Petersen  2001      45.85  1:34.13      1:34.13   
  Amalie Frikke-Salling  2002      44.78  1:36.06      3:10.19   
  Ea Thomsen  2001      52.32  1:57.27      5:07.46   
  Viktorija Thomsen  2001      37.16  1:16.27      6:23.73   
                     
Piger 01 Orient  2001  DGI Storkøbenhavn            DSQ  ej samtidig berøring 
  Karoline Jensen  2001      38.00  1:18.97      1:18.97   
                     
Sydvest Blommerne  2001  DGI Sydvest            DSQ  2 armtag v vending 
                     
Sydøstjylland Grp. 6 P2  2002  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
  Victoria Broch  2004      42.75  1:26.46      1:26.46   
  Laura Pedersen  2003      46.33  1:40.55      3:07.01   
  Sofie Lindberg  2004      37.41  1:27.67      4:34.68   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark