2019-12-09   12:40:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 8/4 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Aquarena Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Widen  1999    387          35.21   
  Österby Simsällskap  34.86                 
Olivia Lindgren  1999    384          35.29   
  KFUK-KFUM Kometerna  34.86                 
Maja Jakobsson  2000    351          36.37   
  Njurunda Simsällskap  35.97                 
Hannah Lindström  1999    269          39.72   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.23                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    480          32.78   
  Söderhamns Simsällskap  32.82                 
Clara Florén  2002    418          34.31   
  Gävle Simsällskap  34.06                 
Emma Larsson  2002    339          36.81   
  Borlänge Simsällskap  35.90                 
Maja Wikström  2002    320          37.52   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.52                 
Lovis Jernberg  2002    315          37.71   
  Söderhamns Simsällskap  35.36                 
Lotta Larsson Wermelin  2002    296          38.49   
  Njurunda Simsällskap  37.98                 
Felicia Andersson  2001    192          44.43   
  KFUK-KFUM Kometerna  43.76                 
Johanna Råstock  2001    181          45.30   
  Gävle Simsällskap  44.06                 
Maja Edring  2002    172          46.13   
  Gävle Simsällskap  45.85                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    395          34.96   
  Söderhamns Simsällskap  35.23                 
Helmi Swanson  2004    375          35.58   
  Gävle Simsällskap  34.95                 
Clara Bergh  2004    373          35.65   
  Söderhamns Simsällskap  36.34                 
Lova Tjernström  2004    355          36.25   
  Njurunda Simsällskap  35.67                 
Frida Florén  2004    350          36.42   
  Gävle Simsällskap  35.47                 
Lisa Löf  2004    327          37.23   
  Gävle Simsällskap  37.08                 
Filippa Eklund  2004    323          37.41   
  Söderhamns Simsällskap  36.31                 
Saga Boråker  2004    310          37.90   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.49                 
Anna Jönsson  2003    308          38.01   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.69                 
10  Tuva Blomdahl  2004    273          39.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.20                 
11  Ella Lindblad  2003    272          39.61   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.61                 
12  Saga Persson  2003    270          39.70   
  Njurunda Simsällskap  39.79                 
13  Ellinor Hermann  2003    268          39.78   
  Österby Simsällskap  40.32                 
14  Juni Rogström  2004    267          39.86   
  Gävle Simsällskap  39.47                 
15  Levina Elfström  2003    266          39.87   
  KFUK-KFUM Kometerna  41.94                 
16  Maja Nilsson  2003    244          41.07   
  Gävle Simsällskap  39.05                 
17  Lovisa Lundblad  2003    241          41.21   
  Njurunda Simsällskap  39.30                 
18  Hanna Stolt  2004    240          41.25   
  Gävle Simsällskap  42.71                 
19  Filippa Enebrink  2004    238          41.38   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.54                 
20  Emma Murhagen  2003    233          41.68   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.86                 
21  Isabelle Grönlund  2004    224          42.26   
  Njurunda Simsällskap  39.58                 
22  Ebba-Lotta Staaf  2004    223          42.27   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.97                 
23  Ebba Lindblom  2004    219          42.57   
  Njurunda Simsällskap  40.55                 
24  Elina Widén  2003    216          42.75   
  Gimo Simsällskap  41.16                 
25  Lola Qvist  2004    212          43.04   
  Njurunda Simsällskap  42.95                 
26  Clara Kroon Anderberg  2004    201          43.80   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
27  Nathalie Stigenberg  2004    200          43.85   
  Gävle Simsällskap  43.05                 
28  Matilda Nilsson  2004    200          43.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.92                 
29  Emelie Wijker  2003    199          43.94   
  Gävle Simsällskap  42.47                 
30  Alva Fridlund  2004    164          46.83   
  Njurunda Simsällskap  45.55                 
31  Fanny Karlsson  2004    111          53.29   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junia Eklund  2006    310          37.92   
  Söderhamns Simsällskap  39.12                 
Agnes Jonasson  2005    267          39.84   
  Hudiksvalls Simsällskap  41.13                 
Alina Umbaeva  2005    266          39.87   
  Gävle Simsällskap  37.76                 
Vera Stefanovic  2006    248          40.81   
  Bollnäs Simsällskap  42.13                 
Agnes Edvinsson  2006    246          40.96   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.10                 
Ida Ljunggren  2005    223          42.33   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.95                 
Lisa Holfve  2005    216          42.73   
  Gävle Simsällskap  40.28                 
Nike Edčn  2006    198          44.04   
  Härjedalens Simklubb  43.49                 
Stella Karlsson  2006    190          44.61   
  Österby Simsällskap  48.32                 
10  Ida Sundholm  2005    176          45.79   
  Njurunda Simsällskap  43.91                 
11  Iza Johansson  2005    168          46.52   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.52                 
12  Emelie Runarsson  2006    164          46.83   
  Söderhamns Simsällskap  47.84                 
13  Ida Furuström  2005    158          47.47   
  Söderhamns Simsällskap                   
14  Rebecca Öhman  2006    148          48.44   
  Gävle Simsällskap                   
15  Emma Mossnelid  2006    146          48.70   
  Söderhamns Simsällskap  48.88                 
16  Saga Andersson  2006    140          49.43   
  Söderhamns Simsällskap  53.85                 
17  Agnes Sundqvist  2005    128          50.83   
  Söderhamns Simsällskap  54.80                 
18  Frida Olsson  2005    123          51.49   
  Bollnäs Simsällskap  49.29                 
19  Ida Karlsson  2005    110          53.42   
  Söderhamns Simsällskap                   
20  Enya Söderlund  2006    104          54.55   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
21  Evelina Lemon  2006    102          54.80   
  Borlänge Simsällskap  52.12                 
22  Enya Enmark  2006    101          55.08   
  Borlänge Simsällskap  49.05                 
23  Alice Tägström  2006    93          56.48   
  Borlänge Simsällskap  58.37                 
24  Tuva Fridlund  2006    82          58.87   
  Njurunda Simsällskap  58.62                 
Miriam Wästberg  2006              DSQ   
  Österby Simsällskap  56.64                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Junie Mattsson  2007    199          43.90   
  Gävle Simsällskap  43.49                 
Isabelle Nilsson  2007    182          45.25   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.08                 
Edith Wallberg  2007    169          46.39   
  Bollnäs Simsällskap  46.17                 
Astrid Lönn  2008    146          48.67   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.75                 
Arwen Wannberg  2007    120          52.00   
  Bollnäs Simsällskap  53.29                 
Elsa Harnesk  2007    110          53.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Ellen Bengtsson  2007    103          54.61   
  Bollnäs Simsällskap  52.34                 
Teomina Elfström  2007    82          58.98   
  KFUK-KFUM Kometerna  54.78                 
Alma Göthe  2009    81          59.23   
  Härjedalens Simklubb                   
10  Melly Lindberg Sköld  2008    77          1:00.31   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
11  Märta Karlsson  2007    76          1:00.43   
  Söderhamns Simsällskap                   
12  Embla Lidén  2008    76          1:00.47   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:01.72                 
13  Bella Trygg Eriksson  2007    57          1:06.36   
  Härjedalens Simklubb                   
Ellen Vesterström  2008              DSQ   
  Härjedalens Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner