2019-11-21   10:33:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:47   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    436    2:36.38      5:11.69   
  Oulun Uinti 1906  5:12.98                 
                     
Lotta Moilanen  2006    409  1:14.20  2:36.40  3:58.91    5:18.31   
  Oulun Uinti 1906  5:25.99                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    337  1:19.31  2:46.75  4:10.56    5:39.48   
  Oulun Uinti 1906  5:41.77                 
                     
Sara Seppänen  2006    336  1:19.43  2:46.34  4:14.17    5:39.85   
  Oulun Lohet  5:41.24                 
                     
Vilma Rintala  2005    323  1:19.65  2:47.57  4:16.64    5:44.53   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:47.20                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    310  1:22.42  2:50.64  4:21.49    5:49.22   
  Haukiputaan Heitto  6:03.36                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    306  1:21.91  2:51.34  4:23.01    5:50.71   
  Oulun Uinti 1906  5:45.16                 
                     
Elina Turunen  2005    302  1:19.53  2:49.96  4:21.90    5:52.16   
  Oulun Uinti 1906  5:41.81                 
                     
Alexia Tahkola  2005    298  1:22.43  2:53.34  4:25.67    5:53.71   
  Oulun Lohet  6:01.53                 
                     
10  Vilma Kiviniemi  2005    287          5:58.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tuulia Harju  2005    284  1:21.41  2:54.01  4:26.28    5:59.64   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:50.96                 
                     
12  Ella Sipola  2005    272  1:25.05  2:58.91  4:33.33    6:04.90   
  Haukiputaan Heitto  6:16.18                 
                     
13  Pinja Lohiniva  2005    263  1:23.66  2:58.43  4:35.93    6:08.67   
  Oulun Uinti 1906  6:11.78                 
                     
14  Noora-Maria Linna  2006    257  1:28.29  3:02.64  4:37.75    6:11.57   
  Vieskan Uimarit  6:35.21                 
                     
15  Reetta Keränen  2006    246  1:26.56  3:04.45  4:42.47    6:17.14   
  Haukiputaan Heitto  6:25.11                 
                     
16  Sofia Kilpeläinen  2005    232  1:30.10  3:10.55  4:50.55    6:24.69   
  Oulun Uinti 1906  6:53.33                 
                     
17  Iina Tapaninen  2006    226  1:27.06  3:09.58  4:51.95    6:28.19   
  Oulun Lohet  6:52.16                 
                     
18  Anniina Törmi  2005    222  1:33.97  3:15.77  4:55.43    6:30.10   
  Oulun Uinti 1906  6:53.55                 
                     
19  Vilja Takalo  2006    204  1:32.20  3:16.02  5:01.73    6:41.19   
  Kajaanin Uimaseura  6:41.91                 
                     
20  Linnea Korva  2006    190  1:35.83  3:22.83  5:11.18    6:50.65   
  Kempeleen Pyrintö  7:08.11                 
                     
21  Vilmiina Grekula  2005    185  1:38.71  3:25.73  5:13.30    6:54.53   
  Oulun Uinti 1906  7:15.98                 
                     
22  Vilma Madetoja  2005    182  1:38.81  3:26.22  5:14.73    6:56.82   
  Oulun Uinti 1906  6:54.24                 
                     
23  Elli Hakola  2006    160          7:15.56   
  Kempeleen Pyrintö  7:31.87                 
                     
Katariina Kärki  2005              DNF   
  Kempeleen Pyrintö  7:30.94                 
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    578  1:06.81  2:19.87  3:33.20    4:43.79   
  Oulun Uinti 1906  4:46.18                 
                     
Mathilda Puutio  2003    567  1:07.95  2:20.88  3:34.25    4:45.57   
  Oulun Uinti 1906  4:47.99                 
                     
Venla Säntti  2003    511  1:09.54  2:23.86  3:39.29    4:55.69   
  Oulun Uinti 1906  4:57.63                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    496  1:08.90  2:25.03  3:42.55    4:58.62   
  Oulun Lohet  4:55.91                 
                     
Liina Salin  2002    496  1:10.54  2:27.12  3:43.81    4:58.69   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  4:58.76                 
                     
Helmi Jouhten  2004    485  1:12.07  2:29.77  3:48.20    5:00.94   
  Kempeleen Pyrintö  5:13.81                 
                     
Ronja Nätynki  2002    479  2:27.76  3:46.75  5:02.04    5:02.04   
  Swimming Club Rovaniemi  5:06.39                 
                     
Wilma Lakanen  2003    474  2:30.39  3:49.27  5:03.15    5:03.15   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:16.50                 
                     
Senni Jouhten  2002    461  1:11.20  2:28.54  3:47.61    5:05.94   
  Kempeleen Pyrintö  4:52.49                 
                     
10  Olga Emilia Mattila  2004    443  2:32.97  3:52.82  5:09.99    5:09.99   
  Oulun Uinti 1906  5:08.02                 
                     
11  Iina Elorinne  2002    425  2:37.13  3:55.43  5:14.34    5:14.34   
  Kempeleen Pyrintö  5:15.43                 
                     
12  Nanna Savolainen  2004    419  1:14.11  2:36.86  3:58.17    5:15.89   
  Oulun Lohet  5:18.11                 
                     
13  Veera Lahtinen  2002    396  1:15.94  2:38.35  4:01.58    5:21.87   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:25.14                 
                     
14  Tessa Tattari  2004    362  1:19.45  2:44.94  4:10.35    5:31.53   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:30.23                 
                     
15  Miina Laukka  2003    362  1:20.35  2:45.37  4:10.29    5:31.68   
  Kempeleen Pyrintö  5:40.91                 
                     
16  Ronja Kämäräinen  2004    344  1:19.57  2:47.15  4:15.59    5:37.38   
  Swimming Club Vuokatti  5:44.67                 
                     
17  Iida Heiko  2004    342  1:17.41  2:43.72  4:11.45    5:38.10   
  Oulun Uinti 1906  5:38.07                 
                     
18  Noora Aikio  2004    334  1:18.84  2:47.18  4:16.07    5:40.49   
  Kemin Uimaseura  5:42.34                 
                     
19  Lotta Niskanen  2002    283          5:59.81   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Ada Holm  2002    264  1:23.46  2:58.31  4:34.62    6:08.57   
  Oulun Uinti 1906  6:03.22                 
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Louhimo  2001    530  1:06.02  2:19.98  3:35.97    4:52.12   
  Oulun Uinti 1906  4:41.13                 
                     
Katriina Korpi  2000    466  1:10.49  2:28.23  3:47.22    5:04.82   
  Oulun Lohet  5:00.11                 
                     
Tuva Sandström  2001    455  2:30.52  3:50.50  5:07.39    5:07.39   
  Umeå Simsällskap  5:06.53                 
                     
Heidi Blankenstein  2001    355  2:37.54  4:04.35  5:33.77    5:33.77   
  Oulun Lohet  5:09.52                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    354  1:16.93  2:42.63  4:09.58    5:34.11   
  Oulun Lohet  5:17.60                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    322  1:20.05  2:46.92  4:16.52    5:44.91   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:48.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:47 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Ijäs  2004    347  1:11.08  2:31.49  3:53.68    5:13.15   
  Oulun Lohet  5:11.90                 
                     
Jami Kenttälä  2004    321  1:16.40  2:38.93  4:01.82    5:21.17   
  Oulun Uinti 1906  5:23.18                 
                     
Jere Hannuksela  2004    321  1:16.37  2:39.45  4:02.53    5:21.25   
  Haukiputaan Heitto  5:36.49                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    303  1:17.90  2:42.52  4:06.84    5:27.61   
  Swimming Club Rovaniemi  5:42.54                 
                     
Rasmus Koskela  2004    294  1:13.44  2:38.78  4:06.85    5:30.94   
  Oulun Uinti 1906  5:49.48                 
                     
Nikolai Em  2004    284  1:17.73  2:44.25  4:12.83    5:34.74   
  Oulun Lohet  5:39.69                 
                     
Lauri Siurua  2005    237  1:21.44  2:53.00  4:25.30    5:55.26   
  Oulun Uinti 1906  6:04.77                 
                     
Artturi Väänänen  2005    236  1:23.14  2:54.91  4:28.24    5:55.89   
  Oulun Uinti 1906  6:03.16                 
                     
Jimi Kenttälä  2004    229  1:22.47  2:54.12  4:29.38    5:59.47   
  Oulun Uinti 1906  6:20.59                 
                     
10  Ville Ikola  2005    198  1:24.97  3:01.22  4:40.05    6:17.54   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  6:22.92                 
                     
11  Roni Heikkinen  2005    185  1:28.60  3:08.75  4:49.06    6:25.66   
  Oulun Uinti 1906  6:44.46                 
                     
12  Lassi Lahtinen  2004    168  1:30.68  3:13.12  4:57.51    6:38.19   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  6:33.97                 
                     
13  Onni Kelloniemi  2004    165  1:31.64  3:15.11  5:00.86    6:40.69   
  Kemijärven Kaiku  6:43.57                 
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    575  1:01.36  2:09.48  3:18.28    4:24.50   
  Oulun Uinti 1906  4:19.88                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    479  1:06.37  2:18.20  3:30.47    4:41.22   
  Oulun Uinti 1906  4:46.55                 
                     
Ville Korpilähde  2002    443  1:05.22  2:19.52  3:34.92    4:48.58   
  Swimming Club Rovaniemi  4:51.21                 
                     
Benjamin Evans  2003    413  1:07.82  2:23.66  3:40.51    4:55.32   
  Swimming Club Vuokatti  4:53.06                 
                     
Oliver Kela  2002    399  1:08.96  2:25.92  3:42.78    4:58.75   
  Swimming Club Rovaniemi  5:01.99                 
                     
Tudor Ratiu  2003    251  1:17.63  2:46.70  5:48.51    5:48.51   
  Swimming Club Rovaniemi  5:55.01                 
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Kanste  1998    569  1:01.40  2:09.69  3:18.57    4:25.57   
  Haukiputaan Heitto  4:32.70                 
                     
Janne Tyni  2000    507  1:02.84  2:12.96  3:24.94    4:35.94   
  Oulun Uinti 1906  4:35.41                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    359  36.16        1:18.23   
  Oulun Uinti 1906  1:16.98                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    314  38.67        1:21.80   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:21.64                 
                     
Teea Jestoi  2005    288  38.31        1:24.25   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:31.13                 
                     
Elina Turunen  2005    272  39.52        1:25.84   
  Oulun Uinti 1906  1:28.70                 
                     
Sara Meissner  2004    258  40.25        1:27.35   
  Oulun Uinti 1906  1:29.05                 
                     
Laura Rajavaara  2005    237  38.27        1:29.83   
  Oulun Uinti 1906  1:24.76                 
                     
Hanna-Maria Korpilähde  2004    209  43.57        1:33.74   
  Rovaniemen Uimaseura  1:36.54                 
                     
Emilia Juutilainen  2004    201  44.50        1:34.93   
  Rovaniemen Uimaseura  1:29.24                 
                     
Vilma Niskanen  2004    183          1:37.83   
  Oulun Lohet  1:38.95                 
                     
10  Vilma Utriainen  2005    172  46.79        1:39.89   
  Kempeleen Pyrintö  1:35.93                 
                     
11  Katariina Koivuranta  2005    165          1:41.42   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.80                 
                     
12  Milla Siira  2005    163  46.63        1:41.73   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.53                 
                     
13  Milla Marttila  2005    155  1:43.38        1:43.38   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.03                 
                     
14  Lotta Kaarre  2005    147  1:45.35        1:45.35   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.85                 
                     
15  Saga Tuisku  2005    143          1:46.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:50.94                 
                     
16  Martta Ryynänen  2005    132          1:49.06   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Sani Nätynki  2005    127  1:50.51        1:50.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:44.31                 
                     
18  Sofia Kivelä  2005    119          1:52.93   
  Kempeleen Pyrintö  1:58.57                 
                     
19  Elli Hakola  2006    107          1:56.89   
  Kempeleen Pyrintö  2:01.32                 
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    557  31.92        1:07.61   
  Oulun Uinti 1906  1:07.96                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    444  33.96        1:12.92   
  Oulun Lohet  1:12.25                 
                     
Martta Nygård  2003    435  34.64        1:13.38   
  Oulun Uinti 1906  1:11.34                 
                     
Petra Heikkinen  2002    429  34.83        1:13.72   
  Oulun Uinti 1906  1:14.18                 
                     
Aada Sulasalmi  2002    414  34.08        1:14.64   
  Kemijärven Kaiku  1:14.55                 
                     
Henna Hökkä  2003    408  32.93        1:14.97   
  Oulun Uinti 1906  1:13.35                 
                     
Malla Juutinen  2003    393  36.64        1:15.93   
  Oulun Uinti 1906  1:18.12                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    391  36.15        1:16.03   
  Vieskan Uimarit  1:17.66                 
                     
Isa Vehkaoja  2002    365  36.47        1:17.81   
  Oulun Uinti 1906  1:16.67                 
                     
10  Hilla Saastamoinen  2003    353  37.17        1:18.69   
  Oulun Uinti 1906  1:18.38                 
                     
11  Saga Alisa Bruun  2003    210  43.34        1:33.48   
  Oulun Uinti 1906  1:35.43                 
                     
Sara Ylimäki  2003              DNF   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.71                 
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Pulkkinen  2000    498  32.30        1:10.19   
  Oulun Lohet  1:11.98                 
                     
Heidi Kivioja  2000    446  33.32        1:12.78   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.17                 
                     
Seela Peuralahti  2001    442  33.05        1:13.01   
  Oulun Uinti 1906  1:11.47                 
                     
Katriina Korpi  2000    425  34.77        1:14.00   
  Oulun Lohet  1:09.18                 
                     
Saana Luokkanen  1999    366  34.30        1:17.75   
  Kempeleen Pyrintö  1:10.54                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    343  37.32        1:19.44   
  Oulun Lohet  1:16.64                 
                     
Riikka Korpi  1998    287  38.26        1:24.31   
  Oulun Lohet  1:19.79                 
                     
Heidi Blankenstein  2001    271  38.74        1:25.90   
  Oulun Lohet  1:17.02                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    261  1:27.01        1:27.01   
  Oulun Lohet  1:37.71                 
                     
Sini Niemi  1993              DSQ   
  Tornion Uimaseura  1:07.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Lytz  2003    437  29.89        1:05.65   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.18                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    285  33.67        1:15.70   
  Oulun Uinti 1906  1:12.28                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    268  36.75        1:17.26   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.45                 
                     
Cedric Decena  2004    241  37.24        1:20.00   
  Oulun Lohet  1:20.84                 
                     
Eetu Haipus  2004    228  37.04        1:21.48   
  Kempeleen Pyrintö  1:22.29                 
                     
Lauri Saarela  2003    208  38.12        1:24.08   
  Oulun Lohet  1:23.84                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    189  38.58        1:26.72   
  Oulun Lohet  1:25.30                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    165  40.04        1:30.70   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.14                 
                     
Vili Rantasuo  2004    156  41.10        1:32.51   
  Oulun Lohet  1:26.29                 
                     
10  Jami Kenttälä  2004    112  48.28        1:43.19   
  Oulun Uinti 1906  1:37.03                 
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    456  30.70        1:04.72   
  Oulun Uinti 1906  1:04.45                 
                     
Noa Mäkelä  2001    426  31.36        1:06.21   
  Kempeleen Pyrintö  1:06.78                 
                     
Matias Rajavaara  2002    414  30.13        1:06.84   
  Oulun Uinti 1906  1:08.37                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    320  33.98        1:12.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    234  37.79        1:20.81   
  Oulun Uinti 1906  1:16.36                 
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Lantto  1994    548  27.73        1:00.88   
  Oulun Lohet                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    494  29.31        1:03.02   
  Swimming Club Rovaniemi  1:01.71                 
                     
Antti Korri  1992    392  31.01        1:08.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.84                 
                     
Tuomas Järvelä  1994    320  31.93        1:12.83   
  Oulun Lohet  1:09.35                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    313  32.61        1:13.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Säntti  2008    221          44.72   
  Oulun Uinti 1906  45.56                 
Riialiina Kiljala  2008    204          45.90   
  Vieskan Uimarit  47.11                 
Malla Hämäläinen  2008    157          50.11   
  Vieskan Uimarit  50.39                 
Iida-Carita Niskanen  2008    121          54.65   
  Vieskan Uimarit  55.14                 
Nella Hämäläinen  2008    97          58.82   
  Vieskan Uimarit  1:00.66                 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    299          40.45   
  Oulun Uinti 1906  42.65                 
Sara Seppänen  2006    292          40.75   
  Oulun Lohet  39.77                 
Kaisa Keränen  2007    263          42.20   
  Oulun Lohet  42.85                 
Janina Paakkolanvaara  2006    247          43.11   
  Kemin Työväen Uimarit  42.64                 
Pinja Junttari  2006    239          43.57   
  Kemin Työväen Uimarit  46.17                 
Ellen Krüger  2007    226          44.40   
  Oulun Lohet  43.90                 
Ruut Salmi  2007    224          44.52   
  Oulun Lohet  47.56                 
Sofia Palojärvi  2007    209          45.57   
  Swimming Club Rovaniemi  47.11                 
Eevi Hirvasoja  2007    185          47.47   
  Haukiputaan Heitto  48.07                 
10  Peppi Ojakippola  2006    183          47.58   
  Vieskan Uimarit  47.49                 
11  Aava Näykki  2007    181          47.83   
  Kempeleen Pyrintö  47.85                 
12  Emma Autio  2007    180          47.92   
  Oulun Lohet  47.47                 
13  Saaga Kähkönen  2006    178          48.03   
  Vieskan Uimarit  48.08                 
14  Lotta Janhunen  2007    176          48.22   
  Oulun Lohet  50.42                 
15  Iita Kimpimäki  2007    168          48.96   
  Haukiputaan Heitto  52.59                 
16  Sini Saari  2007    160          49.75   
  Vieskan Uimarit  51.60                 
17  Anni Toivonen  2007    160          49.79   
  Oulun Uinti 1906  48.89                 
18  Anni Moilanen  2006    157          50.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Isabella Yu  2006    155          50.29   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Ella Utriainen  2007    152          50.60   
  Kempeleen Pyrintö  55.37                 
21  Iiris Uusitalo  2006    152          50.64   
  Kajaanin Uimaseura  51.14                 
22  Angelica Kärki  2006    149          50.96   
  Kempeleen Pyrintö  50.13                 
23  Olivia Kivelä  2006    149          51.00   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  54.23                 
24  Maija Leinonen  2007    142          51.79   
  Haukiputaan Heitto  52.78                 
25  Fanni Törmänen  2006    135          52.62   
  Kempeleen Pyrintö  53.78                 
26  Pinja Niskanen  2007    135          52.68   
  Oulun Lohet  52.67                 
27  Elsa Pelkonen  2007    125          53.98   
  Vieskan Uimarit  55.35                 
28  Iina Pasuri  2007    124          54.13   
  Haukiputaan Heitto  54.43                 
29  Minea Kynnäs  2007    121          54.62   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  54.64                 
30  Tilda Saarela  2006    119          54.89   
  Vieskan Uimarit  56.33                 
31  Emma Olivia Mattila  2007    113          55.89   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Janette Sarajärvi  2006    111          56.19   
  Kempeleen Pyrintö  56.38                 
33  Elina Jaako  2007    79          1:02.99   
  Oulun Uinti 1906  1:02.00                 
34  Lotta Tonteri  2007    78          1:03.13   
  Oulun Uinti 1906  1:08.95                 
Olga Pekkala  2006              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    494          34.21   
  Kempeleen Pyrintö  33.55                 
Henna Känsäkangas  2004    415          36.26   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.75                 
Viivi Tonteri  2004    404          36.60   
  Oulun Uinti 1906  36.48                 
Inka Lytz  2004    393          36.92   
  Swimming Club Rovaniemi  38.59                 
Noora Aikio  2004    329          39.18   
  Kemin Uimaseura  45.08                 
Vilma Rintala  2005    324          39.37   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  39.69                 
Petra Laukkanen  2004    318          39.62   
  Oulun Lohet  42.47                 
Maiju Huttunen  2005    301          40.37   
  Swimming Club Rovaniemi  41.11                 
Henna Moilanen  2004    295          40.61   
  Kempeleen Pyrintö  40.74                 
10  Inka Karjalainen  2004    292          40.78   
  Oulun Uinti 1906  46.85                 
11  Aino Ollikainen  2005    270          41.82   
  Keuruun Toverit  41.51                 
12  Ronja Kämäräinen  2004    259          42.45   
  Swimming Club Vuokatti  42.98                 
13  Vilma Kiviniemi  2005    252          42.82   
  Oulun Uinti 1906  45.44                 
14  Maria Kaarlejärvi  2004    226          44.37   
  Swimming Club Rovaniemi  46.50                 
15  Erika Korva  2004    224          44.52   
  Kempeleen Pyrintö  45.46                 
16  Elizaveta Salmela  2005    219          44.87   
  Vieskan Uimarit  47.38                 
17  Henna Koponen  2004    203          46.00   
  Kempeleen Pyrintö  44.57                 
18  Alina Kangas  2005    200          46.23   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.88                 
19  Eveliina Vakkuri  2005    193          46.82   
  Kemin Työväen Uimarit  48.13                 
20  Oosa Paavola  2005    164          49.37   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  49.25                 
21  Katariina Kärki  2005    154          50.42   
  Kempeleen Pyrintö  51.17                 
22  Emilia Pelto  2005    154          50.46   
  Oulun Lohet                   
23  Jonna Känsäkangas  2004    142          51.85   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  51.15                 
24  Sofia Kangas  2005    78          1:03.07   
  Kemin Työväen Uimarit  54.93                 
Maiju Pykälä  2004              DNS   
  Oulun Lohet  53.98                 
Tuuli Maaria Leinonen  2004              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  47.32                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Sandström  2000    614          31.83   
  Umeå Simsällskap  31.80                 
Katri Hurskainen  2000    579          32.45   
  Oulun Lohet  31.97                 
Iida-Maria Laine  2001    575          32.54   
  Oulun Uinti 1906  32.99                 
Anna-Sofia Brännkärr  2001    543          33.16   
  Kemin Työväen Uimarit  33.26                 
Sonja Portin  1998    533          33.37   
  Oulun Lohet  31.94                 
Sole Piirainen  2002    530          33.43   
  Swimming Club Vuokatti  33.20                 
Henna Haipus  2001    527          33.50   
  Kempeleen Pyrintö  34.23                 
Heidi Kivioja  2000    510          33.85   
  Swimming Club Vuokatti  33.89                 
Roosa Kärkkäinen  2003    498          34.12   
  Oulun Lohet  34.50                 
10  Emma Nikula  1998    457          35.13   
  Vieskan Uimarit  35.09                 
11  Ida-Maria Juntunen  1999    442          35.50   
  Kempeleen Pyrintö  35.23                 
12  Reetta-Maija Perätalo  2000    439          35.60   
  Oulun Lohet  34.49                 
13  Enni-Sofia Perätalo  2002    433          35.76   
  Oulun Lohet  35.74                 
14  Katriina Korpi  2000    414          36.28   
  Oulun Lohet  35.00                 
15  Iiris Jurmu  2003    414          36.30   
  Kempeleen Pyrintö  36.56                 
16  Maiju Rajaniemi  2002    413          36.33   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.73                 
17  Olivia Viitala  2000    390          37.01   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.05                 
18  Milla Henriksson  1999    386          37.14   
  Oulun Lohet  36.69                 
19  Inna Pajuluoma  1999    385          37.17   
  Oulun Lohet  34.60                 
20  Emilia Härkönen  2001    385          37.19   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.82                 
21  Sofia Saukko  2001    368          37.76   
  Swimming Club Rovaniemi  36.79                 
22  Nita Poutiainen  2003    361          37.98   
  Oulun Lohet  36.82                 
23  Nelle Ojakippola  2001    340          38.77   
  Vieskan Uimarit  38.27                 
24  Kia Leinonen  2003    339          38.78   
  Oulun Lohet  39.34                 
25  Satu Immonen  2003    339          38.79   
  Swimming Club Vuokatti  39.09                 
26  Heidi Blankenstein  2001    333          39.02   
  Oulun Lohet  38.89                 
27  Siiri Keisu  2003    311          39.93   
  Haukiputaan Heitto  39.36                 
28  Nea Vähäkuopus  2003    301          40.34   
  Oulun Lohet  38.93                 
29  Salla-Maaria Kauppinen  2002    284          41.16   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  42.96                 
30  Katariina Niemelä  2001    272          41.73   
  Kempeleen Pyrintö  42.24                 
31  Almiina Ketola  2001    270          41.84   
  Rovaniemen Uimaseura  41.05                 
32  Viivi Lankinen  2002    260          42.38   
  Oulun Lohet  42.39                 
33  Meri Piirainen  2002    219          44.84   
  Swimming Club Vuokatti  45.57                 
34  Greta Suorsa  2003    195          46.66   
  Oulun Lohet  44.89                 
35  Emilia Kivelä  2003    181          47.78   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.88                 
36  Hanna Saarela  2003    177          48.14   
  Vieskan Uimarit  48.39                 
37  Liisa Pasma  2002    159          49.94   
  Oulun Lohet                   
38  Laura Häkkilä  2002    143          51.63   
  Kemin Työväen Uimarit  50.85                 
39  Jenny Kukkonen  1994    85          1:01.34   
  Oulun Lohet  1:00.92                 
Unna Teppo  2003              DNS   
  Rovaniemen Uimaseura  44.44                 
Iiris Isokoski  2003              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  39.47                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Masters-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    207          45.72   
  Oulun Uinti 1906  46.64                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Kinnunen  2007    148          45.43   
  Kemin Työväen Uimarit  47.22                 
Samu Herronen  2007    139          46.30   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  47.86                 
Anton Sulasalmi  2007    102          51.42   
  Kemijärven Kaiku  51.05                 
Eetu Kahelin  2007    100          51.67   
  Oulun Lohet  50.56                 
Miro Knuutila  2008    99          51.96   
  Vieskan Uimarit                   
Eliel Kelloniemi  2007    93          53.04   
  Kemijärven Kaiku  54.02                 
Lassi Kuulasmaa  2008    92          53.10   
  Swimming Club Rovaniemi  53.29                 
Lauri Junttari  2007    87          54.16   
  Kemin Työväen Uimarit  57.14                 
Iiro Tapaninen  2007    63          1:00.23   
  Oulun Lohet  1:00.67                 
Sandy Yin  2007              DNS   
  Oulun Lohet  58.22                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    245          38.40   
  Oulun Lohet  38.90                 
Erblin Latifi  2005    171          43.25   
  Oulun Uinti 1906  43.53                 
Erik Peuhkuri  2006    156          44.65   
  Oulun Uinti 1906  44.35                 
Torsti Saarela  2006    146          45.64   
  Vieskan Uimarit  47.62                 
Antti Ylönen  2005    145          45.71   
  Kajaanin Uimaseura  48.27                 
Tuomo Leinonen  2006    144          45.81   
  Haukiputaan Heitto  45.07                 
Herkko Haussalo  2006    143          45.91   
  Oulun Lohet  47.28                 
Atte Huuki  2005    123          48.30   
  Oulun Lohet  53.57                 
Arttu Kortetjärvi  2006    121          48.50   
  Oulun Uinti 1906  49.77                 
10  Riku Määttälä  2005    109          50.18   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.51                 
11  Arttu Ranta-Valkama  2006    107          50.57   
  Swimming Club Rovaniemi  48.87                 
12  Markus Tervaskanto  2006    102          51.31   
  Oulun Uinti 1906  54.20                 
13  Elias Bruun  2006    99          51.80   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    78          56.03   
  Oulun Lohet  1:01.28                 
Eetu Huuki  2006              DSQ   
  Oulun Lohet  47.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    298          35.97   
  Swimming Club Vuokatti  36.92                 
Tudor Ratiu  2003    262          37.53   
  Swimming Club Rovaniemi  41.68                 
Vili Rantasuo  2004    231          39.16   
  Oulun Lohet  38.28                 
Mikko Karjalainen  2004    165          43.77   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.08                 
Onni Kelloniemi  2004    140          46.29   
  Kemijärven Kaiku  44.09                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    683          27.29   
  Oulun Uinti 1906  26.11                 
Topias Nygård  2000    576          28.89   
  Oulun Uinti 1906  29.10                 
Ronny Brännkärr  2002    570          28.98   
  Kemin Työväen Uimarit  29.22                 
Juho Herva  1998    469          30.93   
  Oulun Lohet  30.79                 
Jesse Anttila  2002    440          31.60   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.47                 
Samu Peltonen  2000    391          32.86   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  33.42                 
Tuukka Pekkanen  2002    373          33.38   
  Keuruun Toverit  34.08                 
Kasper Karjalainen  1998    359          33.81   
  Oulun Lohet  34.27                 
Karri Hurskainen  1995    344          34.30   
  Oulun Lohet                   
10  Eemeli Kauppila  2002    330          34.78   
  Oulun Lohet  36.32                 
11  Ville Korpilähde  2002    303          35.76   
  Swimming Club Rovaniemi  36.10                 
12  Petteri Maijala  2001    270          37.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Valtteri Setälä  2002    254          37.93   
  Swimming Club Rovaniemi  37.60                 
Anssi Hätälä  1994              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  31.10                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
Markus Svanberg  1998              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Masters-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    394          32.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    615  36.11  1:17.51  2:00.95    2:43.53   
  Oulun Uinti 1906  2:42.34                 
                     
Laura Markuksela  2004    480  40.52  1:25.76  2:12.17    2:57.56   
  Oulun Lohet  3:01.20                 
                     
Petra Ansaranta  2004    444  41.11  1:27.91  2:15.30    3:02.27   
  Oulun Uinti 1906  3:07.66                 
                     
Inka Elamaa  2004    438  42.62  1:29.28  2:16.59    3:03.11   
  Oulun Lohet  3:05.10                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    396  45.94  1:34.21  2:22.53    3:09.33   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:07.76                 
                     
Aino Ollikainen  2005    373  45.39  1:34.94  2:26.52    3:13.19   
  Keuruun Toverit  3:23.39                 
                     
Siiri Rahikkala  2004    319    1:37.91      3:23.59   
  Oulun Uinti 1906  3:25.13                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    266          3:36.25   
  Oulun Uinti 1906  3:45.54                 
                     
Roosa Hautamäki  2005    240    1:47.61      3:43.62   
  Oulun Uinti 1906  3:49.19                 
                     
10  Micaela Moilanen  2004    226  53.58  1:50.82  2:51.58    3:48.27   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
11  Emma Kauppinen  2005    224  52.63  1:49.90      3:48.74   
  Kempeleen Pyrintö  4:05.78                 
                     
12  Maria Kaarlejärvi  2004    222    1:54.58      3:49.72   
  Swimming Club Rovaniemi  3:58.84                 
                     
13  Ronja Kämäräinen  2004    216    1:55.06      3:51.65   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
14  Sani Nätynki  2005    177  58.50  2:02.26  3:05.94    4:07.74   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
15  Pihla Louhela  2005    168  58.05  2:00.82  3:07.56    4:11.68   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    651  37.67  1:18.47  2:00.19    2:40.49   
  Oulun Uinti 1906  2:40.66                 
                     
Minja Lukkari  2003    564  38.43  1:21.23  2:05.28    2:48.31   
  Oulun Uinti 1906  2:49.05                 
                     
Senni Jouhten  2002    499  40.15  1:23.22  2:09.44    2:55.37   
  Kempeleen Pyrintö  2:53.15                 
                     
Sole Piirainen  2002    480  40.48  1:25.92  2:12.25    2:57.56   
  Swimming Club Vuokatti  3:02.64                 
                     
Ronja Nätynki  2002    403  44.76  1:31.21  2:21.55    3:08.23   
  Swimming Club Rovaniemi  3:04.39                 
                     
Miina Laukka  2003    400  45.27  1:32.32  2:20.53    3:08.79   
  Kempeleen Pyrintö  3:13.30                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    373  1:31.38  2:22.12  3:13.12    3:13.12   
  Oulun Uinti 1906  3:12.52                 
                     
Nea Nygård  2002    369  43.92  1:32.59  2:23.55    3:13.91   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:07.55                 
                     
Tinja Harju  2002    339  1:37.60  2:29.48  3:19.50    3:19.50   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:20.94                 
                     
10  Jasmine Vikström  2002    332  1:38.65  2:31.16  3:20.86    3:20.86   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:17.23                 
                     
11  Satu Immonen  2003    306          3:26.34   
  Swimming Club Vuokatti  3:49.24                 
                     
12  Maiju Rajaniemi  2002    297  1:42.69  2:36.44  3:28.28    3:28.28   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:23.27                 
                     
13  Lotta Niskanen  2002    287  48.33  1:41.86  2:37.18    3:30.75   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Liisa Pasma  2002    203          3:56.42   
  Oulun Lohet  3:50.72                 
                     
15  Greta Suorsa  2003    202  51.63  1:50.35  2:52.13    3:56.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Olivia Nurkkala  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:05.98                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    525  40.72  1:24.17  2:09.70    2:52.34   
  Swimming Club Vuokatti  2:49.78                 
                     
Riika Huttula  2001    515  40.03  1:24.56  2:10.34    2:53.46   
  Oulun Lohet  2:53.36                 
                     
Katriina Korpi  2000    508  40.06  1:24.31  2:10.45    2:54.25   
  Oulun Lohet  2:44.57                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    442  39.23  1:25.25  2:13.53    3:02.58   
  Oulun Uinti 1906  2:56.52                 
                     
Tuva Sandström  2001    394  1:30.31  2:20.57  3:09.74    3:09.74   
  Umeå Simsällskap  3:08.16                 
                     
Heidi Blankenstein  2001    332  46.52  1:36.93  2:28.81    3:20.74   
  Oulun Lohet                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    327  46.68  1:39.67  2:31.89    3:21.87   
  Oulun Lohet                   
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    322  1:37.19  2:29.81  3:22.93    3:22.93   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:16.68                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    308  46.67  1:39.79  2:33.81    3:25.97   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    449  37.66  1:21.01  2:04.14    2:45.81   
  Oulun Uinti 1906  2:49.60                 
                     
Sihan Yu  2003    386  39.61  1:23.32  2:09.33    2:54.40   
  Oulun Uinti 1906  2:54.31                 
                     
Tudor Ratiu  2003    266  43.64  1:35.38  2:27.42    3:17.36   
  Swimming Club Rovaniemi  3:32.02                 
                     
Benjamin Evans  2003    261  45.09  1:36.25  2:28.97    3:18.57   
  Swimming Club Vuokatti  3:27.11                 
                     
David Li  2004    246  44.39  1:35.51  2:30.59    3:22.50   
  Kalix Simsällskap                   
                     
Teppo Jestoi  2003    243  47.47  1:38.75  2:33.37    3:23.36   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb                   
                     
Juuso Salenius  2004    197  50.40  1:46.73  2:44.95    3:38.13   
  Keuruun Toverit  3:48.36                 
                     
Daniel Li  2004    197  46.43  1:42.39  2:40.99    3:38.16   
  Kalix Simsällskap                   
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noa Mäkelä  2001    461  37.36  1:19.97  2:02.05    2:44.33   
  Kempeleen Pyrintö  2:40.55                 
                     
Elias Juntunen  2002    358  40.61  1:25.64  2:12.53    2:58.76   
  Kempeleen Pyrintö  2:56.13                 
                     
Valtteri Setälä  2002    271  44.13  1:34.72  2:25.17    3:16.15   
  Swimming Club Rovaniemi  3:25.84                 
                     
Niklas Nygård  2001    243  42.19  1:32.37  2:28.03    3:23.32   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:09.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    269          37.82   
  Oulun Uinti 1906  38.00                 
Anna Kortesalmi  2006    260          38.27   
  Rovaniemen Uimaseura  38.64                 
Lotta Moilanen  2006    244          39.09   
  Oulun Uinti 1906  37.99                 
Janina Paakkolanvaara  2006    217          40.64   
  Kemin Työväen Uimarit  40.90                 
Kaisa Keränen  2007    209          41.12   
  Oulun Lohet  40.18                 
Pinja Junttari  2006    164          44.56   
  Kemin Työväen Uimarit  44.07                 
Vilja Takalo  2006    157          45.20   
  Kajaanin Uimaseura  46.17                 
Eevi Hirvasoja  2007    147          46.27   
  Haukiputaan Heitto  46.54                 
Reetta Keränen  2006    140          46.99   
  Haukiputaan Heitto  47.85                 
10  Riialiina Kiljala  2008    138          47.18   
  Vieskan Uimarit  48.28                 
11  Saaga Kähkönen  2006    132          47.92   
  Vieskan Uimarit  45.46                 
12  Noora-Maria Linna  2006    127          48.60   
  Vieskan Uimarit                   
13  Anni Moilanen  2006    124          48.97   
  Kempeleen Pyrintö  50.82                 
14  Inka Tolonen  2006    115          50.21   
  Oulun Lohet  49.74                 
15  Sofia Palojärvi  2007    113          50.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
16  Malla Hämäläinen  2008    112          50.63   
  Vieskan Uimarit  49.54                 
17  Linnea Korva  2006    111          50.69   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Emma Autio  2007    111          50.81   
  Oulun Lohet  47.47                 
19  Elli Hakola  2006    110          50.86   
  Kempeleen Pyrintö  51.24                 
20  Ella Utriainen  2007    107          51.36   
  Kempeleen Pyrintö  56.56                 
21  Fanni Törmänen  2006    104          51.90   
  Kempeleen Pyrintö  50.13                 
22  Iina Tapaninen  2006    98          52.82   
  Oulun Lohet  52.87                 
23  Maija Leinonen  2007    96          53.22   
  Haukiputaan Heitto  49.02                 
24  Aava Näykki  2007    82          56.04   
  Kempeleen Pyrintö  55.11                 
25  Angelica Kärki  2006    82          56.11   
  Kempeleen Pyrintö  57.89                 
26  Anni Toivonen  2007    48          1:06.77   
  Oulun Uinti 1906                   
Annabella Karjalainen  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  43.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elina Jaako  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:02.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Peppi Ojakippola  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  46.07                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Juutilainen  2004    294          36.74   
  Rovaniemen Uimaseura  37.60                 
Hanna-Maria Korpilähde  2004    289          36.95   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Henna Känsäkangas  2004    288          36.96   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  38.16                 
Inka Karjalainen  2004    261          38.22   
  Oulun Uinti 1906  38.79                 
Ronja Kämäräinen  2004    259          38.29   
  Swimming Club Vuokatti  39.69                 
Noora Aikio  2004    258          38.36   
  Kemin Uimaseura  37.76                 
Jenna Salonen  2004    254          38.54   
  Oulun Uinti 1906  38.10                 
Tessa Tattari  2004    242          39.19   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  39.76                 
Eveliina Vakkuri  2005    231          39.81   
  Kemin Työväen Uimarit  40.73                 
10  Maiju Huttunen  2005    222          40.31   
  Swimming Club Rovaniemi  37.75                 
11  Vilma Utriainen  2005    218          40.57   
  Kempeleen Pyrintö  39.44                 
12  Reetta Piira  2004    212          40.93   
  Swimming Club Rovaniemi  40.49                 
13  Julia Piisilä  2004    210          41.09   
  Kempeleen Pyrintö  41.15                 
14  Petra Laukkanen  2004    208          41.23   
  Oulun Lohet  41.40                 
15  Henna Moilanen  2004    197          41.95   
  Kempeleen Pyrintö  41.71                 
16  Milla Siira  2005    188          42.60   
  Kempeleen Pyrintö  39.78                 
17  Katariina Koivuranta  2005    179          43.31   
  Kempeleen Pyrintö  44.17                 
18  Milla Marttila  2005    175          43.60   
  Kempeleen Pyrintö  43.78                 
19  Kati Kosonen  2004    165          44.50   
  Oulun Lohet  48.28                 
20  Lotta Kaarre  2005    162          44.74   
  Kempeleen Pyrintö  44.30                 
21  Erika Korva  2004    133          47.78   
  Kempeleen Pyrintö  48.57                 
22  Milena Autti  2005    130          48.21   
  Swimming Club Rovaniemi  50.40                 
23  Sofia Kivelä  2005    129          48.31   
  Kempeleen Pyrintö  47.82                 
24  Martta Ryynänen  2005    126          48.71   
  Oulun Lohet  49.21                 
25  Micaela Moilanen  2004    118          49.67   
  Kajaanin Uimaseura  48.09                 
26  Henna Koponen  2004    106          51.51   
  Kempeleen Pyrintö  53.63                 
27  Ellen Arvo  2005    88          54.79   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb                   
28  Emilia Pelto  2005    88          54.89   
  Oulun Lohet                   
29  Sofia Kangas  2005    61          1:01.99   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Allis Lindbäck  2004              DSQ   
  Kalix Simsällskap                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Elizaveta Salmela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  50.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    570          29.46   
  Oulun Uinti 1906  29.40                 
Aada Sulasalmi  2002    459          31.66   
  Kemijärven Kaiku  31.58                 
Roosa Kärkkäinen  2003    447          31.95   
  Oulun Lohet  32.28                 
Isa Vehkaoja  2002    419          32.64   
  Oulun Uinti 1906  32.73                 
Enni-Sofia Perätalo  2002    388          33.48   
  Oulun Lohet  34.42                 
Veera Lahtinen  2002    368          34.08   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  35.16                 
Kia Leinonen  2003    334          35.21   
  Oulun Lohet  34.95                 
Siiri Keisu  2003    320          35.69   
  Haukiputaan Heitto  36.63                 
Satu Immonen  2003    311          36.05   
  Swimming Club Vuokatti  36.86                 
10  Nita Poutiainen  2003    271          37.72   
  Oulun Lohet  38.23                 
11  Saga Alisa Bruun  2003    259          38.32   
  Oulun Uinti 1906  37.55                 
12  Laura Häkkilä  2002    77          57.39   
  Kemin Työväen Uimarit  52.00                 
Unna Teppo  2003              DNS   
  Rovaniemen Uimaseura  41.49                 
Sara Ylimäki  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  36.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    515          30.46   
  Tornion Uimaseura  31.30                 
Henna Haipus  2001    508          30.60   
  Kempeleen Pyrintö  31.60                 
Saga Sandström  2000    484          31.11   
  Umeå Simsällskap  31.28                 
Katriina Korpi  2000    444          32.01   
  Oulun Lohet  30.87                 
Sonja Portin  1998    434          32.26   
  Oulun Lohet  31.38                 
Moonica Pirhonen  2001    431          32.32   
  Oulun Uinti 1906  32.87                 
Ida-Maria Juntunen  1999    419          32.64   
  Kempeleen Pyrintö  31.91                 
Emma Nikula  1998    415          32.74   
  Vieskan Uimarit  33.10                 
Reetta-Maija Perätalo  2000    394          33.32   
  Oulun Lohet  32.86                 
10  Inna Pajuluoma  1999    387          33.50   
  Oulun Lohet  32.85                 
11  Anna-Sofia Brännkärr  2001    386          33.53   
  Kemin Työväen Uimarit  32.95                 
12  Milla Lackman  1997    383          33.62   
  Oulun Lohet  33.65                 
13  Olivia Viitala  2000    361          34.29   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.48                 
14  Nelle Ojakippola  2001    347          34.76   
  Vieskan Uimarit  32.59                 
15  Sofia Saukko  2001    346          34.78   
  Swimming Club Rovaniemi  35.46                 
16  Malla Huusko  1999    346          34.79   
  Oulun Lohet  35.00                 
17  Heidi Blankenstein  2001    345          34.83   
  Oulun Lohet  33.12                 
18  Merja Miesmaa  1994    336          35.12   
  Oulun Lohet  34.24                 
19  Milla Henriksson  1999    326          35.47   
  Oulun Lohet  36.47                 
20  Mari Hekkala  2000    322          35.62   
  Oulun Uinti 1906  35.63                 
21  Hilla-Elli Ryynänen  2000    305          36.27   
  Oulun Uinti 1906  36.30                 
22  Fanny Koivisto  2001    285          37.12   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  39.66                 
23  Katariina Niemelä  2001    249          38.79   
  Kempeleen Pyrintö  39.92                 
24  Reetta Eskola  1981    169          44.13   
  Kempeleen Pyrintö  42.04                 
Fanny Renvall  2000              DNS   
  Jakobstads Simmare-Pietarsaare  31.43                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Masters-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maarit Kestilä  1967    263          38.13   
  Haukiputaan Heitto  39.17                 
Mervi Hillukkala  1978    261          38.21   
  Haukiputaan Heitto  41.35                 
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    193          42.25   
  Oulun Uinti 1906  41.08                 
Mervi Ukkola  1970    94          53.59   
  Oulun Uinti 1906  53.29                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    234          36.37   
  Oulun Lohet  36.58                 
Kalle Pesälä  2006    163          41.06   
  Kempeleen Pyrintö  42.24                 
Elias Mikkonen  2005    158          41.47   
  Oulun Lohet  42.67                 
Julius Schroderus  2006    151          42.08   
  Kempeleen Pyrintö  45.04                 
Noa Korhonen  2005    104          47.57   
  Oulun Lohet  55.92                 
Herkko Haussalo  2006    103          47.75   
  Oulun Lohet  48.18                 
Elias Laukka  2005    103          47.80   
  Kempeleen Pyrintö  50.41                 
Arttu Kortetjärvi  2006    100          48.32   
  Oulun Uinti 1906  49.31                 
Erik Peuhkuri  2006    97          48.79   
  Oulun Uinti 1906  45.21                 
10  Lassi Kuulasmaa  2008    89          50.17   
  Swimming Club Rovaniemi  49.43                 
11  Rasmus Kinnunen  2007    80          51.93   
  Kemin Työväen Uimarit  51.51                 
12  Tuomo Leinonen  2006    78          52.34   
  Haukiputaan Heitto  49.94                 
13  Torsti Saarela  2006    64          55.90   
  Vieskan Uimarit                   
14  Markus Tervaskanto  2006    61          56.73   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Lauri Junttari  2007    52          59.95   
  Kemin Työväen Uimarit  57.83                 
16  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    35          1:08.19   
  Oulun Lohet                   
Julius Jakkula  2006              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Ville Ikola  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  48.51                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Hyvärinen  2003    312          33.05   
  Kemin Työväen Uimarit  34.30                 
Rasmus Koskela  2004    263          34.98   
  Oulun Uinti 1906  38.57                 
David Li  2004    258          35.20   
  Kalix Simsällskap                   
Veikka Ijäs  2004    258          35.22   
  Oulun Lohet  36.75                 
Lauri Saarela  2003    254          35.38   
  Oulun Lohet  34.78                 
Eetu Haipus  2004    233          36.44   
  Kempeleen Pyrintö  35.64                 
Tudor Ratiu  2003    230          36.57   
  Swimming Club Rovaniemi  36.02                 
Elmo Arvo  2003    230          36.59   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  40.89                 
Mikael Ryynänen  2003    220          37.11   
  Oulun Lohet  37.55                 
10  Nikolai Em  2004    203          38.14   
  Oulun Lohet  39.16                 
11  Benjamin Evans  2003    194          38.68   
  Swimming Club Vuokatti  41.52                 
12  Juuso Salenius  2004    137          43.48   
  Keuruun Toverit  43.33                 
13  Visa Nissinen  2004    136          43.61   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.36                 
14  Jere Heikkilä  2004    120          45.40   
  Kempeleen Pyrintö  47.95                 
15  Jimi Kenttälä  2004    104          47.58   
  Oulun Uinti 1906  44.84                 
16  Otso Kotila  2004    104          47.69   
  Oulun Lohet  47.88                 
17  Alex Kortesalmi  2004    101          48.04   
  Rovaniemen Uimaseura  49.80                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    535          27.62   
  Kemin Työväen Uimarit  27.87                 
Noa Mäkelä  2001    463          28.99   
  Kempeleen Pyrintö  28.61                 
Matias Rajavaara  2002    438          29.53   
  Oulun Uinti 1906  29.34                 
Jesse Anttila  2002    436          29.57   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  29.91                 
Esa Hyrynkangas  2002    414          30.08   
  Oulun Lohet  29.55                 
Valtteri Taskinen  2002    391          30.66   
  Oulun Uinti 1906  31.02                 
Lukas Kalliokoski  2001    354          31.69   
  Oulun Uinti 1906  31.96                 
Petteri Maijala  2001    351          31.77   
  Swimming Club Rovaniemi  30.90                 
Anton Ylihannu  2001    346          31.94   
  Oulun Uinti 1906  31.67                 
10  Elias Juntunen  2002    311          33.08   
  Kempeleen Pyrintö  32.73                 
11  Lasse Kukkula  2002    125          44.78   
  Oulun Uinti 1906  44.42                 
Aleksi Romsi  2002              DNS   
  Kemin Uimaseura  32.09                 
Joona Annunen  2002              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Lantto  1994    651          25.87   
  Oulun Lohet  26.44                 
Miro Vasko  1993    625          26.23   
  Oulun Uinti 1906  25.89                 
Topias Nygård  2000    542          27.50   
  Oulun Uinti 1906  27.96                 
Juho Herva  1998    528          27.74   
  Oulun Lohet  27.50                 
Topi Lukkarinen  2000    521          27.87   
  Swimming Club Rovaniemi  27.64                 
Severi Lieto  1998    520          27.89   
  Oulun Uinti 1906  27.87                 
Anssi Hätälä  1994    519          27.91   
  Oulun Uinti 1906  27.98                 
Juho Kaikkonen  1999    452          29.21   
  Oulun Lohet  29.66                 
Tuomas Järvelä  1994    443          29.41   
  Oulun Lohet  28.93                 
10  Samu Peltonen  2000    411          30.15   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  29.88                 
11  Kasper Karjalainen  1998    348          31.87   
  Oulun Lohet                   
12  Markus Svanberg  1998    295          33.66   
  Oulun Lohet                   
13  Karri Hurskainen  1995    284          34.10   
  Oulun Lohet                   
14  Panu Männikkö  2000    199          38.39   
  Oulun Uinti 1906  39.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Elamaa  2004    471  36.78  1:17.78  1:59.32    2:39.45   
  Oulun Lohet  2:42.20                 
                     
Eevi Peltonen  2004    396  38.53  1:21.27  2:05.61    2:48.89   
  Oulun Lohet  2:45.39                 
                     
Iida Heiko  2004    354  39.81  1:25.57  2:11.93    2:55.31   
  Oulun Uinti 1906  2:57.92                 
                     
Julia Piisilä  2004    344  43.93  1:28.90  2:14.53    2:56.95   
  Kempeleen Pyrintö  2:53.37                 
                     
Alexia Tahkola  2005    295  43.59  1:33.10  2:21.24    3:06.29   
  Oulun Lohet  3:11.59                 
                     
Henna Koponen  2004    160  54.92  1:55.91  2:56.08    3:48.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    529  36.41  1:14.92  1:54.58    2:33.32   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:34.17                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    529  35.45  1:14.33  1:54.34    2:33.32   
  Oulun Uinti 1906  2:30.06                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    456  37.94  1:19.98  2:01.57    2:41.14   
  Oulun Lohet  2:44.17                 
                     
Venla Säntti  2003    442  38.30  1:19.42  2:01.38    2:42.77   
  Oulun Uinti 1906  2:43.37                 
                     
Malla Juutinen  2003    437  38.68  1:20.61  2:02.57    2:43.44   
  Oulun Uinti 1906  2:49.71                 
                     
Mathilda Puutio  2003    399  39.20  1:22.06  2:05.43    2:48.48   
  Oulun Uinti 1906  2:49.73                 
                     
Meri Piirainen  2002    183  49.45  1:45.47  2:42.00    3:38.42   
  Swimming Club Vuokatti  3:35.71                 
                     
Wilma Lakanen  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:40.44                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-Maria Laine  2001    586  34.76  1:12.85  1:51.12    2:28.20   
  Oulun Uinti 1906  2:25.77                 
                     
Saga Sandström  2000    541  34.87  1:13.92  1:53.23    2:32.16   
  Umeå Simsällskap  2:27.31                 
                     
Katri Hurskainen  2000    534  36.56  1:16.15  1:54.88    2:32.87   
  Oulun Lohet  2:27.73                 
                     
Henna Haipus  2001    524  36.17  1:14.93  1:54.98    2:33.87   
  Kempeleen Pyrintö  2:32.13                 
                     
Sofia Saukko  2001    425  39.05  1:21.31  2:04.54    2:44.97   
  Swimming Club Rovaniemi  2:43.75                 
                     
Seela Peuralahti  2001    424  37.16  1:18.93  2:02.48    2:45.05   
  Oulun Uinti 1906  2:40.89                 
                     
Emma Nikula  1998    420  36.92  1:18.92  2:02.75    2:45.65   
  Vieskan Uimarit  2:46.53                 
                     
Katriina Korpi  2000    399  39.63  1:23.12  2:06.36    2:48.50   
  Oulun Lohet  2:42.68                 
                     
Saana Luokkanen  1999    363  39.23  1:22.07  2:08.37    2:53.83   
  Kempeleen Pyrintö  2:33.94                 
                     
10  Inna Pajuluoma  1999    359  41.41  1:26.44  2:11.93    2:54.55   
  Oulun Lohet  2:50.31                 
                     
11  Heidi Blankenstein  2001    311  42.06  1:28.66  2:16.33    3:02.99   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paavo Erkinaro  2003    370  36.06  1:15.73  1:56.54    2:35.86   
  Oulun Uinti 1906  2:35.57                 
                     
Eemeli Korhonen  2003    220  44.54  1:31.33  2:19.23    3:05.18   
  Kempeleen Pyrintö  3:06.73                 
                     
 
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    483  32.26  1:08.82  1:46.66    2:22.62   
  Oulun Uinti 1906  2:22.45                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    454  34.07  1:11.16  1:48.81    2:25.54   
  Oulun Uinti 1906  2:23.30                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    361  36.31  1:16.91  1:57.67    2:37.04   
  Keuruun Toverit  2:39.19                 
                     
Oliver Kela  2002    341  36.51  1:17.24  1:59.35    2:40.14   
  Swimming Club Rovaniemi  2:40.22                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    388  33.84        1:11.33   
  Oulun Uinti 1906  1:12.68                 
                     
Noora Tennilä  2007    307  38.17        1:17.13   
  Oulun Uinti 1906  1:18.32                 
                     
Kaisa Keränen  2007    306  37.03        1:17.18   
  Oulun Lohet  1:17.48                 
                     
Sara Seppänen  2006    292  37.50        1:18.44   
  Oulun Lohet  1:16.38                 
                     
Pinja Junttari  2006    278  38.65        1:19.70   
  Kemin Työväen Uimarit  1:24.64                 
                     
Vilja Säntti  2008    263  38.93        1:21.16   
  Oulun Uinti 1906  1:25.63                 
                     
Reetta Keränen  2006    243  40.11        1:23.32   
  Haukiputaan Heitto  1:24.51                 
                     
Iina Tapaninen  2006    242  39.08        1:23.54   
  Oulun Lohet  1:27.01                 
                     
Anna Kortesalmi  2006    240  37.84        1:23.72   
  Rovaniemen Uimaseura  1:21.75                 
                     
10  Janina Paakkolanvaara  2006    240  39.18        1:23.74   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.10                 
                     
11  Noora-Maria Linna  2006    238  41.14        1:23.90   
  Vieskan Uimarit  1:22.59                 
                     
12  Ellen Krüger  2007    230  41.93        1:24.91   
  Oulun Lohet  1:26.20                 
                     
13  Ruut Salmi  2007    208  42.06        1:27.79   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Sofia Palojärvi  2007    208  41.79        1:27.80   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.77                 
                     
15  Anette Kärkkäinen  2006    208  41.56        1:27.83   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.08                 
                     
16  Linnea Korva  2006    206  43.14        1:28.05   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.20                 
                     
16  Saaga Kähkönen  2006    206  43.15        1:28.05   
  Vieskan Uimarit  1:25.22                 
                     
18  Emma Autio  2007    204  42.65        1:28.35   
  Oulun Lohet  1:27.58                 
                     
19  Olivia Kivelä  2006    199  40.75        1:29.11   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:32.21                 
                     
20  Eevi Hirvasoja  2007    197  43.08        1:29.36   
  Haukiputaan Heitto  1:33.63                 
                     
21  Iiris Uusitalo  2006    196  42.42        1:29.48   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.82                 
                     
22  Inka Tolonen  2006    187  43.98        1:30.97   
  Oulun Lohet  1:27.84                 
                     
23  Anni Moilanen  2006    178  44.24        1:32.42   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.61                 
                     
24  Riialiina Kiljala  2008    177  44.67        1:32.58   
  Vieskan Uimarit  1:32.16                 
                     
25  Isabella Yu  2006    175  42.94        1:32.96   
  Oulun Uinti 1906  1:31.86                 
                     
26  Aava Näykki  2007    168  45.05        1:34.30   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.23                 
                     
27  Iita Kimpimäki  2007    166  47.39        1:34.69   
  Haukiputaan Heitto  1:44.04                 
                     
28  Elsa Pelkonen  2007    160  46.71        1:35.72   
  Vieskan Uimarit  1:35.75                 
                     
29  Fanni Törmänen  2006    155  45.89        1:36.72   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.88                 
                     
30  Maija Leinonen  2007    151  45.96        1:37.69   
  Haukiputaan Heitto  1:38.91                 
                     
31  Lotta Janhunen  2007    145  46.25        1:38.89   
  Oulun Lohet                   
                     
32  Malla Hämäläinen  2008    138  47.88        1:40.50   
  Vieskan Uimarit  1:36.44                 
                     
33  Emma Olivia Mattila  2007    138  47.47        1:40.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Sini Saari  2007    136  47.05        1:41.16   
  Vieskan Uimarit  1:40.80                 
                     
35  Iina Pasuri  2007    131  49.17        1:42.46   
  Haukiputaan Heitto  1:39.06                 
                     
36  Nella Hämäläinen  2008    126  49.14        1:43.62   
  Vieskan Uimarit  1:46.51                 
                     
37  Anni Toivonen  2007    126  48.52        1:43.73   
  Oulun Uinti 1906  1:40.46                 
                     
38  Ella Utriainen  2007    125  49.22        1:43.85   
  Kempeleen Pyrintö  2:00.50                 
                     
39  Iida-Carita Niskanen  2008    125  48.43        1:44.04   
  Vieskan Uimarit  1:47.60                 
                     
40  Pinja Niskanen  2007    117  49.70        1:46.26   
  Oulun Lohet  1:48.90                 
                     
41  Minea Kynnäs  2007    115  49.55        1:46.98   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:45.25                 
                     
42  Janette Sarajärvi  2006    111  52.59        1:48.25   
  Kempeleen Pyrintö  1:52.22                 
                     
43  Lotta Tonteri  2007    47  1:02.13        2:23.96   
  Oulun Uinti 1906  2:26.42                 
                     
Peppi Ojakippola  2006              DNF   
  Vieskan Uimarit  1:33.72                 
                     
Annabella Karjalainen  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  1:22.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tilda Saarela  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:40.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    559  30.84        1:03.17   
  Kempeleen Pyrintö  1:04.93                 
                     
Petra Ansaranta  2004    537  30.50        1:04.03   
  Oulun Uinti 1906  1:04.52                 
                     
Nanna Savolainen  2004    462  32.57        1:07.31   
  Oulun Lohet  1:08.26                 
                     
Inka Elamaa  2004    458  32.56        1:07.53   
  Oulun Lohet  1:07.99                 
                     
Saara Niemi  2005    456  32.55        1:07.63   
  Oulun Uinti 1906  1:08.39                 
                     
Laura Markuksela  2004    450  32.79        1:07.90   
  Oulun Lohet  1:07.65                 
                     
Viivi Säntti  2005    450  32.84        1:07.91   
  Oulun Uinti 1906  1:08.36                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    445  32.50        1:08.17   
  Oulun Uinti 1906  1:10.53                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    437  33.07        1:08.56   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:09.28                 
                     
10  Laura Rajavaara  2005    430  33.25        1:08.94   
  Oulun Uinti 1906  1:10.53                 
                     
11  Tessa Tattari  2004    422  33.08        1:09.38   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:09.74                 
                     
12  Sara Meissner  2004    421  32.81        1:09.41   
  Oulun Uinti 1906  1:10.07                 
                     
13  Inka Lytz  2004    421  33.40        1:09.44   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.35                 
                     
14  Sofia Nurkkala  2004    409  34.57        1:10.12   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:10.95                 
                     
15  Iida Heiko  2004    382  34.83        1:11.70   
  Oulun Uinti 1906  1:11.43                 
                     
16  Noora Aikio  2004    378  34.23        1:11.94   
  Kemin Uimaseura  1:10.43                 
                     
17  Tuulia Harju  2005    375  34.97        1:12.15   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:12.28                 
                     
18  Teea Jestoi  2005    373  34.08        1:12.26   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:13.09                 
                     
19  Siiri Rahikkala  2004    360  36.11        1:13.12   
  Oulun Uinti 1906  1:13.98                 
                     
20  Maiju Huttunen  2005    347  36.50        1:14.04   
  Swimming Club Rovaniemi  1:16.09                 
                     
21  Julia Piisilä  2004    345  36.39        1:14.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.46                 
                     
22  Katariina Koivuranta  2005    344  36.00        1:14.26   
  Kempeleen Pyrintö  1:15.94                 
                     
23  Ella-Olivia Tikkanen  2005    341  35.39        1:14.50   
  Oulun Uinti 1906  1:14.92                 
                     
24  Vilma Utriainen  2005    341  37.13        1:14.51   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.42                 
                     
25  Hanna-Maria Korpilähde  2004    338  35.41        1:14.71   
  Rovaniemen Uimaseura  1:14.36                 
                     
26  Petra Laukkanen  2004    336  36.02        1:14.84   
  Oulun Lohet  1:15.33                 
                     
27  Ronja Kämäräinen  2004    334  35.75        1:14.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.98