Results for Lohiuinnit 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lauantai
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 22 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:50 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 toukokuu 2017 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Artturi Väänänen | 2005 | 235 | 36.35 | 1:15.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.93 | |||||||||
2 | Elias Mikkonen | 2005 | 234 | 36.44 | 1:16.07 | |||||
Oulun Lohet | 1:17.84 | |||||||||
3 | Julius Schroderus | 2006 | 234 | 37.49 | 1:16.11 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:15.85 | |||||||||
4 | Kalle Pesälä | 2006 | 231 | 37.40 | 1:16.42 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:16.79 | |||||||||
5 | Konsta Rantasuo | 2006 | 226 | 37.09 | 1:16.98 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.23 | |||||||||
6 | Roni Heikkinen | 2005 | 209 | 37.21 | 1:18.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.97 | |||||||||
7 | Lauri Siurua | 2005 | 199 | 37.50 | 1:20.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.05 | |||||||||
8 | Tuomo Leinonen | 2006 | 198 | 38.45 | 1:20.45 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:23.63 | |||||||||
9 | Antti Ylönen | 2005 | 189 | 38.15 | 1:21.74 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:25.63 | |||||||||
10 | Erik Peuhkuri | 2006 | 188 | 39.81 | 1:21.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:21.04 | |||||||||
11 | Samu Herronen | 2007 | 188 | 39.40 | 1:21.77 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:25.09 | |||||||||
12 | Elias Laukka | 2005 | 186 | 39.90 | 1:22.14 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:24.56 | |||||||||
13 | Erblin Latifi | 2005 | 179 | 39.50 | 1:23.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:24.09 | |||||||||
14 | Eetu Huuki | 2006 | 166 | 39.59 | 1:25.23 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.68 | |||||||||
15 | Herkko Haussalo | 2006 | 156 | 41.54 | 1:27.01 | |||||
Oulun Lohet | 1:30.55 | |||||||||
16 | Riku Määttälä | 2005 | 154 | 40.21 | 1:27.40 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:28.23 | |||||||||
17 | Atte Huuki | 2005 | 149 | 41.21 | 1:28.31 | |||||
Oulun Lohet | 1:35.04 | |||||||||
18 | Noa Korhonen | 2005 | 144 | 42.25 | 1:29.46 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Eliel Ketola | 2005 | 137 | 42.38 | 1:30.96 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:31.58 | |||||||||
20 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 136 | 42.17 | 1:31.14 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:37.23 | |||||||||
21 | Lassi Kuulasmaa | 2008 | 127 | 45.18 | 1:33.22 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:36.88 | |||||||||
22 | Eetu Kahelin | 2007 | 120 | 45.72 | 1:34.94 | |||||
Oulun Lohet | 1:35.67 | |||||||||
23 | Elias Bruun | 2006 | 108 | 45.50 | 1:38.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:39.03 | |||||||||
24 | Markus Tervaskanto | 2006 | 106 | 46.02 | 1:38.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.55 | |||||||||
25 | Anton Sulasalmi | 2007 | 99 | 48.34 | 1:41.36 | |||||
Kemijärven Kaiku | 1:54.83 | |||||||||
26 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 98 | 47.64 | 1:41.73 | |||||
Oulun Lohet | 1:49.36 | |||||||||
27 | Iiro Tapaninen | 2007 | 97 | 47.43 | 1:41.80 | |||||
Oulun Lohet | 1:43.17 | |||||||||
28 | Lauri Junttari | 2007 | 94 | 1:42.81 | 1:42.81 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Ilari Raesalmi | 2005 | 85 | 49.59 | 1:46.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Julius Jakkula | 2006 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Ville Ikola | 2005 | DNS | |||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:19.07 | |||||||||
- | Torsti Saarela | 2006 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | 1:25.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 420 | 30.07 | 1:02.59 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.11 | |||||||||
2 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 392 | 30.76 | 1:04.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.98 | |||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 376 | 30.88 | 1:04.98 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:04.79 | |||||||||
4 | Paavo Erkinaro | 2003 | 360 | 31.47 | 1:05.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.34 | |||||||||
5 | Veikka Ijäs | 2004 | 349 | 32.29 | 1:06.62 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.64 | |||||||||
6 | Lauri Saarela | 2003 | 329 | 32.27 | 1:07.93 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.87 | |||||||||
7 | Mikael Ryynänen | 2003 | 315 | 33.27 | 1:08.88 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.87 | |||||||||
8 | Rasmus Koskela | 2004 | 310 | 33.12 | 1:09.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.00 | |||||||||
9 | Cedric Decena | 2004 | 307 | 33.31 | 1:09.51 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.23 | |||||||||
10 | Vili Rantasuo | 2004 | 304 | 33.20 | 1:09.74 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.30 | |||||||||
11 | Teppo Jestoi | 2003 | 299 | 33.17 | 1:10.09 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:09.24 | |||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 299 | 32.90 | 1:10.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.83 | |||||||||
13 | Nikolai Em | 2004 | 299 | 34.49 | 1:10.12 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.94 | |||||||||
14 | Tudor Ratiu | 2003 | 290 | 33.63 | 1:10.79 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:11.29 | |||||||||
15 | Atte Leinonen | 2004 | 269 | 33.87 | 1:12.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.48 | |||||||||
16 | Eetu Haipus | 2004 | 267 | 35.14 | 1:12.82 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:12.57 | |||||||||
17 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 258 | 36.29 | 1:13.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:14.50 | |||||||||
18 | David Li | 2004 | 257 | 35.45 | 1:13.78 | |||||
Kalix Simsällskap | ||||||||||
19 | Jere Hannuksela | 2004 | 255 | 34.68 | 1:13.95 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:14.13 | |||||||||
20 | Elmo Arvo | 2003 | 245 | 37.22 | 1:14.88 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:13.93 | |||||||||
21 | Jami Kenttälä | 2004 | 235 | 36.84 | 1:15.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.82 | |||||||||
22 | Daniel Li | 2004 | 233 | 35.42 | 1:16.17 | |||||
Kalix Simsällskap | ||||||||||
23 | Lassi Lahtinen | 2004 | 232 | 37.05 | 1:16.26 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:16.82 | |||||||||
24 | Mikko Karjalainen | 2004 | 226 | 36.70 | 1:16.92 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:16.97 | |||||||||
25 | Eemeli Korhonen | 2003 | 212 | 38.08 | 1:18.62 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:20.80 | |||||||||
26 | Elmeri Kauppila | 2004 | 206 | 38.32 | 1:19.42 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.13 | |||||||||
27 | Jimi Kenttälä | 2004 | 199 | 38.11 | 1:20.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.14 | |||||||||
28 | Visa Nissinen | 2004 | 199 | 38.11 | 1:20.34 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:21.36 | |||||||||
29 | Alex Kortesalmi | 2004 | 193 | 37.86 | 1:21.15 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:18.10 | |||||||||
30 | Jere Heikkilä | 2004 | 181 | 40.63 | 1:22.78 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:23.97 | |||||||||
31 | Juuso Salenius | 2004 | 170 | 40.21 | 1:24.53 | |||||
Keuruun Toverit | 1:29.39 | |||||||||
32 | Otso Kotila | 2004 | 152 | 42.49 | 1:27.79 | |||||
Oulun Lohet | 1:27.85 | |||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 608 | 26.72 | 55.35 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 55.62 | |||||||||
2 | Jesse Anttila | 2002 | 535 | 27.41 | 57.76 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 58.12 | |||||||||
3 | Ville Korpilähde | 2002 | 450 | 29.15 | 1:01.19 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:01.18 | |||||||||
4 | Jere Keskiaho | 2001 | 448 | 28.42 | 1:01.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.82 | |||||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 436 | 29.86 | 1:01.83 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:01.82 | |||||||||
6 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 423 | 30.68 | 1:02.45 | |||||
Oulun Lohet | 1:01.85 | |||||||||
7 | Matias Rajavaara | 2002 | 421 | 30.27 | 1:02.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.16 | |||||||||
8 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 419 | 29.66 | 1:02.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.21 | |||||||||
9 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 414 | 30.40 | 1:02.90 | |||||
Keuruun Toverit | 1:04.07 | |||||||||
10 | Eemeli Kauppila | 2002 | 405 | 29.77 | 1:03.36 | |||||
Oulun Lohet | 1:04.32 | |||||||||
11 | Niklas Raesalmi | 2002 | 389 | 30.52 | 1:04.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.16 | |||||||||
12 | Oliver Kela | 2002 | 379 | 31.24 | 1:04.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:05.86 | |||||||||
13 | Petteri Maijala | 2001 | 364 | 31.93 | 1:05.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:06.44 | |||||||||
14 | Anton Ylihannu | 2001 | 361 | 32.30 | 1:05.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.53 | |||||||||
15 | Valtteri Setälä | 2002 | 314 | 32.80 | 1:09.00 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:13.82 | |||||||||
16 | Niklas Nygård | 2001 | 264 | 34.08 | 1:13.10 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:10.41 | |||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 681 | 25.30 | 53.31 | |||||
Oulun Lohet | 54.03 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 576 | 27.23 | 56.35 | |||||
Haukiputaan Heitto | 58.55 | |||||||||
3 | Topi Lukkarinen | 2000 | 573 | 27.46 | 56.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 56.60 | |||||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | 465 | 28.71 | 1:00.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.34 | |||||||||
5 | Janne Tyni | 2000 | 448 | 29.44 | 1:01.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.11 | |||||||||
6 | Samu Peltonen | 2000 | 437 | 29.79 | 1:01.80 | |||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:01.68 | |||||||||
7 | Tuomas Järvelä | 1994 | 425 | 30.21 | 1:02.38 | |||||
Oulun Lohet | 1:00.05 | |||||||||
8 | Anton Ukkola | 2000 | 423 | 29.22 | 1:02.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.03 | |||||||||
9 | Panu Männikkö | 2000 | 271 | 34.26 | 1:12.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.58 | |||||||||
10 | Joni Juntunen | 1993 | 179 | 40.09 | 1:23.14 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.06 | |||||||||
11 | Tuomas Kojo | 1977 | 38 | 1:02.95 | 2:18.46 | |||||
Oulun Lohet | 2:16.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet | Tulostusaika | 14:50 |