2020-05-31   16:07:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Säntti  2008    221          44.72   
  Oulun Uinti 1906  45.56                 
Riialiina Kiljala  2008    204          45.90   
  Vieskan Uimarit  47.11                 
Malla Hämäläinen  2008    157          50.11   
  Vieskan Uimarit  50.39                 
Iida-Carita Niskanen  2008    121          54.65   
  Vieskan Uimarit  55.14                 
Nella Hämäläinen  2008    97          58.82   
  Vieskan Uimarit  1:00.66                 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    299          40.45   
  Oulun Uinti 1906  42.65                 
Sara Seppänen  2006    292          40.75   
  Oulun Lohet  39.77                 
Kaisa Keränen  2007    263          42.20   
  Oulun Lohet  42.85                 
Janina Paakkolanvaara  2006    247          43.11   
  Kemin Työväen Uimarit  42.64                 
Pinja Junttari  2006    239          43.57   
  Kemin Työväen Uimarit  46.17                 
Ellen Krüger  2007    226          44.40   
  Oulun Lohet  43.90                 
Ruut Salmi  2007    224          44.52   
  Oulun Lohet  47.56                 
Sofia Palojärvi  2007    209          45.57   
  Swimming Club Rovaniemi  47.11                 
Eevi Hirvasoja  2007    185          47.47   
  Haukiputaan Heitto  48.07                 
10  Peppi Ojakippola  2006    183          47.58   
  Vieskan Uimarit  47.49                 
11  Aava Näykki  2007    181          47.83   
  Kempeleen Pyrintö  47.85                 
12  Emma Autio  2007    180          47.92   
  Oulun Lohet  47.47                 
13  Saaga Kähkönen  2006    178          48.03   
  Vieskan Uimarit  48.08                 
14  Lotta Janhunen  2007    176          48.22   
  Oulun Lohet  50.42                 
15  Iita Kimpimäki  2007    168          48.96   
  Haukiputaan Heitto  52.59                 
16  Sini Saari  2007    160          49.75   
  Vieskan Uimarit  51.60                 
17  Anni Toivonen  2007    160          49.79   
  Oulun Uinti 1906  48.89                 
18  Anni Moilanen  2006    157          50.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Isabella Yu  2006    155          50.29   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Ella Utriainen  2007    152          50.60   
  Kempeleen Pyrintö  55.37                 
21  Iiris Uusitalo  2006    152          50.64   
  Kajaanin Uimaseura  51.14                 
22  Angelica Kärki  2006    149          50.96   
  Kempeleen Pyrintö  50.13                 
23  Olivia Kivelä  2006    149          51.00   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  54.23                 
24  Maija Leinonen  2007    142          51.79   
  Haukiputaan Heitto  52.78                 
25  Fanni Törmänen  2006    135          52.62   
  Kempeleen Pyrintö  53.78                 
26  Pinja Niskanen  2007    135          52.68   
  Oulun Lohet  52.67                 
27  Elsa Pelkonen  2007    125          53.98   
  Vieskan Uimarit  55.35                 
28  Iina Pasuri  2007    124          54.13   
  Haukiputaan Heitto  54.43                 
29  Minea Kynnäs  2007    121          54.62   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  54.64                 
30  Tilda Saarela  2006    119          54.89   
  Vieskan Uimarit  56.33                 
31  Emma Olivia Mattila  2007    113          55.89   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Janette Sarajärvi  2006    111          56.19   
  Kempeleen Pyrintö  56.38                 
33  Elina Jaako  2007    79          1:02.99   
  Oulun Uinti 1906  1:02.00                 
34  Lotta Tonteri  2007    78          1:03.13   
  Oulun Uinti 1906  1:08.95                 
Olga Pekkala  2006              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    494          34.21   
  Kempeleen Pyrintö  33.55                 
Henna Känsäkangas  2004    415          36.26   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.75                 
Viivi Tonteri  2004    404          36.60   
  Oulun Uinti 1906  36.48                 
Inka Lytz  2004    393          36.92   
  Swimming Club Rovaniemi  38.59                 
Noora Aikio  2004    329          39.18   
  Kemin Uimaseura  45.08                 
Vilma Rintala  2005    324          39.37   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  39.69                 
Petra Laukkanen  2004    318          39.62   
  Oulun Lohet  42.47                 
Maiju Huttunen  2005    301          40.37   
  Swimming Club Rovaniemi  41.11                 
Henna Moilanen  2004    295          40.61   
  Kempeleen Pyrintö  40.74                 
10  Inka Karjalainen  2004    292          40.78   
  Oulun Uinti 1906  46.85                 
11  Aino Ollikainen  2005    270          41.82   
  Keuruun Toverit  41.51                 
12  Ronja Kämäräinen  2004    259          42.45   
  Swimming Club Vuokatti  42.98                 
13  Vilma Kiviniemi  2005    252          42.82   
  Oulun Uinti 1906  45.44                 
14  Maria Kaarlejärvi  2004    226          44.37   
  Swimming Club Rovaniemi  46.50                 
15  Erika Korva  2004    224          44.52   
  Kempeleen Pyrintö  45.46                 
16  Elizaveta Salmela  2005    219          44.87   
  Vieskan Uimarit  47.38                 
17  Henna Koponen  2004    203          46.00   
  Kempeleen Pyrintö  44.57                 
18  Alina Kangas  2005    200          46.23   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.88                 
19  Eveliina Vakkuri  2005    193          46.82   
  Kemin Työväen Uimarit  48.13                 
20  Oosa Paavola  2005    164          49.37   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  49.25                 
21  Katariina Kärki  2005    154          50.42   
  Kempeleen Pyrintö  51.17                 
22  Emilia Pelto  2005    154          50.46   
  Oulun Lohet                   
23  Jonna Känsäkangas  2004    142          51.85   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  51.15                 
24  Sofia Kangas  2005    78          1:03.07   
  Kemin Työväen Uimarit  54.93                 
Maiju Pykälä  2004              DNS   
  Oulun Lohet  53.98                 
Tuuli Maaria Leinonen  2004              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  47.32                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Sandström  2000    614          31.83   
  Umeå Simsällskap  31.80                 
Katri Hurskainen  2000    579          32.45   
  Oulun Lohet  31.97                 
Iida-Maria Laine  2001    575          32.54   
  Oulun Uinti 1906  32.99                 
Anna-Sofia Brännkärr  2001    543          33.16   
  Kemin Työväen Uimarit  33.26                 
Sonja Portin  1998    533          33.37   
  Oulun Lohet  31.94                 
Sole Piirainen  2002    530          33.43   
  Swimming Club Vuokatti  33.20                 
Henna Haipus  2001    527          33.50   
  Kempeleen Pyrintö  34.23                 
Heidi Kivioja  2000    510          33.85   
  Swimming Club Vuokatti  33.89                 
Roosa Kärkkäinen  2003    498          34.12   
  Oulun Lohet  34.50                 
10  Emma Nikula  1998    457          35.13   
  Vieskan Uimarit  35.09                 
11  Ida-Maria Juntunen  1999    442          35.50   
  Kempeleen Pyrintö  35.23                 
12  Reetta-Maija Perätalo  2000    439          35.60   
  Oulun Lohet  34.49                 
13  Enni-Sofia Perätalo  2002    433          35.76   
  Oulun Lohet  35.74                 
14  Katriina Korpi  2000    414          36.28   
  Oulun Lohet  35.00                 
15  Iiris Jurmu  2003    414          36.30   
  Kempeleen Pyrintö  36.56                 
16  Maiju Rajaniemi  2002    413          36.33   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.73                 
17  Olivia Viitala  2000    390          37.01   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.05                 
18  Milla Henriksson  1999    386          37.14   
  Oulun Lohet  36.69                 
19  Inna Pajuluoma  1999    385          37.17   
  Oulun Lohet  34.60                 
20  Emilia Härkönen  2001    385          37.19   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.82                 
21  Sofia Saukko  2001    368          37.76   
  Swimming Club Rovaniemi  36.79                 
22  Nita Poutiainen  2003    361          37.98   
  Oulun Lohet  36.82                 
23  Nelle Ojakippola  2001    340          38.77   
  Vieskan Uimarit  38.27                 
24  Kia Leinonen  2003    339          38.78   
  Oulun Lohet  39.34                 
25  Satu Immonen  2003    339          38.79   
  Swimming Club Vuokatti  39.09                 
26  Heidi Blankenstein  2001    333          39.02   
  Oulun Lohet  38.89                 
27  Siiri Keisu  2003    311          39.93   
  Haukiputaan Heitto  39.36                 
28  Nea Vähäkuopus  2003    301          40.34   
  Oulun Lohet  38.93                 
29  Salla-Maaria Kauppinen  2002    284          41.16   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  42.96                 
30  Katariina Niemelä  2001    272          41.73   
  Kempeleen Pyrintö  42.24                 
31  Almiina Ketola  2001    270          41.84   
  Rovaniemen Uimaseura  41.05                 
32  Viivi Lankinen  2002    260          42.38   
  Oulun Lohet  42.39                 
33  Meri Piirainen  2002    219          44.84   
  Swimming Club Vuokatti  45.57                 
34  Greta Suorsa  2003    195          46.66   
  Oulun Lohet  44.89                 
35  Emilia Kivelä  2003    181          47.78   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.88                 
36  Hanna Saarela  2003    177          48.14   
  Vieskan Uimarit  48.39                 
37  Liisa Pasma  2002    159          49.94   
  Oulun Lohet                   
38  Laura Häkkilä  2002    143          51.63   
  Kemin Työväen Uimarit  50.85                 
39  Jenny Kukkonen  1994    85          1:01.34   
  Oulun Lohet  1:00.92                 
Unna Teppo  2003              DNS   
  Rovaniemen Uimaseura  44.44                 
Iiris Isokoski  2003              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  39.47                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner