2020-03-31   18:25:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Kinnunen  2007    148          45.43   
  Kemin Työväen Uimarit  47.22                 
Samu Herronen  2007    139          46.30   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  47.86                 
Anton Sulasalmi  2007    102          51.42   
  Kemijärven Kaiku  51.05                 
Eetu Kahelin  2007    100          51.67   
  Oulun Lohet  50.56                 
Miro Knuutila  2008    99          51.96   
  Vieskan Uimarit                   
Eliel Kelloniemi  2007    93          53.04   
  Kemijärven Kaiku  54.02                 
Lassi Kuulasmaa  2008    92          53.10   
  Swimming Club Rovaniemi  53.29                 
Lauri Junttari  2007    87          54.16   
  Kemin Työväen Uimarit  57.14                 
Iiro Tapaninen  2007    63          1:00.23   
  Oulun Lohet  1:00.67                 
Sandy Yin  2007              DNS   
  Oulun Lohet  58.22                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    245          38.40   
  Oulun Lohet  38.90                 
Erblin Latifi  2005    171          43.25   
  Oulun Uinti 1906  43.53                 
Erik Peuhkuri  2006    156          44.65   
  Oulun Uinti 1906  44.35                 
Torsti Saarela  2006    146          45.64   
  Vieskan Uimarit  47.62                 
Antti Ylönen  2005    145          45.71   
  Kajaanin Uimaseura  48.27                 
Tuomo Leinonen  2006    144          45.81   
  Haukiputaan Heitto  45.07                 
Herkko Haussalo  2006    143          45.91   
  Oulun Lohet  47.28                 
Atte Huuki  2005    123          48.30   
  Oulun Lohet  53.57                 
Arttu Kortetjärvi  2006    121          48.50   
  Oulun Uinti 1906  49.77                 
10  Riku Määttälä  2005    109          50.18   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.51                 
11  Arttu Ranta-Valkama  2006    107          50.57   
  Swimming Club Rovaniemi  48.87                 
12  Markus Tervaskanto  2006    102          51.31   
  Oulun Uinti 1906  54.20                 
13  Elias Bruun  2006    99          51.80   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    78          56.03   
  Oulun Lohet  1:01.28                 
Eetu Huuki  2006              DSQ   
  Oulun Lohet  47.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    298          35.97   
  Swimming Club Vuokatti  36.92                 
Tudor Ratiu  2003    262          37.53   
  Swimming Club Rovaniemi  41.68                 
Vili Rantasuo  2004    231          39.16   
  Oulun Lohet  38.28                 
Mikko Karjalainen  2004    165          43.77   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.08                 
Onni Kelloniemi  2004    140          46.29   
  Kemijärven Kaiku  44.09                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    683          27.29   
  Oulun Uinti 1906  26.11                 
Topias Nygård  2000    576          28.89   
  Oulun Uinti 1906  29.10                 
Ronny Brännkärr  2002    570          28.98   
  Kemin Työväen Uimarit  29.22                 
Juho Herva  1998    469          30.93   
  Oulun Lohet  30.79                 
Jesse Anttila  2002    440          31.60   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.47                 
Samu Peltonen  2000    391          32.86   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  33.42                 
Tuukka Pekkanen  2002    373          33.38   
  Keuruun Toverit  34.08                 
Kasper Karjalainen  1998    359          33.81   
  Oulun Lohet  34.27                 
Karri Hurskainen  1995    344          34.30   
  Oulun Lohet                   
10  Eemeli Kauppila  2002    330          34.78   
  Oulun Lohet  36.32                 
11  Ville Korpilähde  2002    303          35.76   
  Swimming Club Rovaniemi  36.10                 
12  Petteri Maijala  2001    270          37.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Valtteri Setälä  2002    254          37.93   
  Swimming Club Rovaniemi  37.60                 
Anssi Hätälä  1994              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  31.10                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
Markus Svanberg  1998              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  14:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner