2020-03-30   21:51:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2017, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    33.24        1:13.46   
Rebecka Dagberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.24        1:14.87   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.12        1:15.08   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    34.08        1:15.53   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    34.53        1:16.18   
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    36.19        1:18.76   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.12        1:20.99   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    36.86        1:23.93   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IFK Simning Åland    33.09        1:07.51   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    32.09        1:11.07   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.97        1:12.14   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    33.28        1:13.50   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.56        1:13.72   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    37.62        1:20.66   
Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    37.78        1:24.87   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.86        1:08.80   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.04        1:09.24   
Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    33.44        1:14.63   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.45        1:17.14   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    35.07        1:20.09   
Stella Donning  2002  IFK Simning Åland    37.07        1:22.19   
Emma Marcus  2002  IFK Simning Åland    39.30        1:26.37   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    37.95        1:29.26   
Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.35        1:37.07   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    31.55        1:07.96   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    33.63        1:13.02   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    33.80        1:14.92   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    35.93        1:16.84   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    34.04        1:17.38   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    36.21        1:19.08   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.97        1:19.32   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    35.66        1:20.08   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    39.39        1:23.83   
10  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    41.40        1:29.69   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.73        1:16.42   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    35.36        1:16.89   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    35.30        1:17.23   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.67        1:19.74   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    37.89        1:23.29   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    38.82        1:24.21   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    37.37        1:26.07   
Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Fritid    38.12        1:28.89   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.76        1:29.91   
10  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    40.95        1:32.55   
11  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    43.27        1:34.99   
12  Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap    43.81        1:43.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner