Results for Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 26 October 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lappeenranta | Tulostusaika | 14:44 | |||
Järjestäjä | LrU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 March 2017 |
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martti Lahti | 1937 | 471 | 53.21 | ||||||
Cetus Espoo | 50.02 | |||||||||
2 | Pentti Keränen | 1935 | 225 | 1:08.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.26 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aimo Niemi | 1942 | 523 | 47.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.09 | |||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 453 | 49.92 | ||||||
Cetus Espoo | 48.24 | |||||||||
3 | Juhani Soininen | 1941 | 198 | 1:05.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.44 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexander Kharchenko | 1947 | 756 | 39.00 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 39.35 | |||||||||
2 | Heikki Asell | 1947 | 433 | 46.94 | ||||||
S.C.Pingviinit | 46.79 | |||||||||
3 | Juha Parviainen | 1945 | 370 | 49.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Pekka Purra | 1946 | 367 | 49.62 | ||||||
Cetus Espoo | 48.28 | |||||||||
5 | Markku Ikkala | 1947 | 347 | 50.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 48.56 | |||||||||
6 | Raimo Etelävuori | 1945 | 113 | 1:13.47 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Matti Väätänen | 1947 | 93 | 1:18.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.15 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 590 | 38.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.60 | |||||||||
2 | Aksel Luige | 1949 | 564 | 39.33 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 39.41 | |||||||||
3 | Pekka Latva-Pukkila | 1949 | 276 | 49.87 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.56 | |||||||||
- | Matti Arvinen | 1950 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 45.58 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Lairola | 1955 | 687 | 35.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.62 | |||||||||
2 | Aleksandr Batistsev | 1953 | 680 | 35.83 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 35.86 | |||||||||
3 | Pekka Iltola | 1957 | 566 | 38.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.12 | |||||||||
4 | Hannu Koivisto | 1953 | 489 | 39.97 | ||||||
ORCA Helsinki | 39.86 | |||||||||
5 | Harri Koski | 1957 | 422 | 42.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.29 | |||||||||
6 | Esa Ihalainen | 1954 | 399 | 42.79 | ||||||
Uinti Imatra | 42.74 | |||||||||
7 | Juha Berg | 1957 | 385 | 43.29 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Juha Holma | 1957 | 329 | 45.62 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.12 | |||||||||
9 | Ari Hakala | 1956 | 318 | 46.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.11 | |||||||||
10 | Esa Vähäsarja | 1954 | 178 | 55.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 54.75 | |||||||||
- | Arto Kärnä | 1957 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | 38.66 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Nikula | 1960 | 747 | 33.47 | ||||||
Oulun Lohet | 32.44 | |||||||||
2 | Ilkka Arola | 1959 | 577 | 36.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 35.53 | |||||||||
3 | Mikko Viitala | 1962 | 493 | 38.42 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Antti Wihanto | 1962 | 452 | 39.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.20 | |||||||||
5 | Tom Nylund | 1959 | 427 | 40.30 | ||||||
Swimming Team Rauma | 38.10 | |||||||||
6 | Kari Hellstén | 1959 | 421 | 40.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 39.66 | |||||||||
7 | Markku Piiroinen | 1960 | 298 | 45.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.02 | |||||||||
- | Juha Iivonen | 1959 | DNF | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.08 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mika Pöyhölä | 1966 | 677 | 33.83 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.10 | |||||||||
2 | Panu Hiltunen | 1966 | 630 | 34.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 33.61 | |||||||||
3 | Vladimir Stiazhkin | 1963 | 589 | 35.44 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 36.00 | |||||||||
4 | Ari Auvinen | 1967 | 568 | 35.87 | ||||||
Cetus Espoo | 34.61 | |||||||||
5 | Kari Hiltunen | 1964 | 559 | 36.05 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 35.80 | |||||||||
6 | Esa Vatanen | 1967 | 538 | 36.52 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 39.71 | |||||||||
7 | Mauri Kanto | 1963 | 532 | 36.65 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 34.64 | |||||||||
8 | Mika Meller | 1967 | 520 | 36.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.82 | |||||||||
9 | Tuomo Haapa | 1964 | 461 | 38.45 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 38.07 | |||||||||
10 | Jukka Pellinen | 1967 | 429 | 39.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 38.38 | |||||||||
11 | Juha Räisänen | 1964 | 346 | 42.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.88 | |||||||||
12 | Pertti Rasilainen | 1964 | 311 | 43.84 | ||||||
IFK Simning Åland | 43.19 | |||||||||
13 | Vesa Keränen | 1967 | 309 | 43.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.52 | |||||||||
14 | Ari Outinen | 1964 | 279 | 45.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.20 | |||||||||
- | Timo Kaltio | 1965 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 39.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 742 | 31.88 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.32 | |||||||||
2 | Tero Matkaniemi | 1972 | 741 | 31.90 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 30.86 | |||||||||
3 | Eerikki Rutanen | 1972 | 698 | 32.54 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.71 | |||||||||
4 | Erkki Susi | 1970 | 552 | 35.18 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 34.53 | |||||||||
5 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 536 | 35.54 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 34.63 | |||||||||
6 | Christer Burman | 1968 | 500 | 36.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.07 | |||||||||
7 | Rami Laakso | 1968 | 391 | 39.45 | ||||||
Hydra Platypus | 39.19 | |||||||||
8 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 374 | 40.04 | ||||||
Octopus Lohja | 39.85 | |||||||||
9 | Ari Savulahti | 1972 | 371 | 40.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.99 | |||||||||
10 | Jun Kojima | 1971 | 360 | 40.56 | ||||||
Vanders | 40.86 | |||||||||
11 | Aki Kattelus | 1972 | 356 | 40.72 | ||||||
Cetus Espoo | 39.85 | |||||||||
12 | Markku Korhonen | 1969 | 295 | 43.33 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Juha Tolvanen | 1971 | 272 | 44.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 44.30 | |||||||||
14 | Tero Niemelä | 1969 | 257 | 45.40 | ||||||
Simmis Wanda | 42.37 | |||||||||
15 | Kimmo Kylmämetsä | 1969 | 252 | 45.68 | ||||||
S.C.Pingviinit | 42.88 | |||||||||
16 | Jarkko Mikkola | 1969 | 239 | 46.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 211 | 48.42 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.34 | |||||||||
18 | Michael Szücs | 1972 | 132 | 56.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.21 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aki Inkilä | 1977 | 590 | 33.63 | ||||||
Cetus Espoo | 32.90 | |||||||||
2 | Jari Johansson | 1977 | 581 | 33.80 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 32.74 | |||||||||
3 | Aarne Hakanen | 1977 | 538 | 34.69 | ||||||
Swimming Team Rauma | 33.29 | |||||||||
4 | Sami Wahlman | 1973 | 517 | 35.14 | ||||||
Vanders | 34.65 | |||||||||
5 | Mikko Siekkinen | 1975 | 496 | 35.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 35.74 | |||||||||
6 | Istvan Beszteri | 1973 | 438 | 37.15 | ||||||
Vanders | 35.51 | |||||||||
7 | Janne Moilanen | 1977 | 402 | 38.22 | ||||||
S.C.Pingviinit | 37.25 | |||||||||
8 | Markku Rautiainen | 1977 | 397 | 38.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.66 | |||||||||
9 | Tommi Halima | 1973 | 294 | 42.42 | ||||||
S.C.Pingviinit | 42.09 | |||||||||
10 | Teemu Rintala | 1974 | 290 | 42.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.83 | |||||||||
11 | Matti Kurki | 1975 | 289 | 42.67 | ||||||
Lahden Kaleva | 44.68 | |||||||||
12 | Mika Matela | 1975 | 251 | 44.72 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 41.08 | |||||||||
13 | Aarni Oinonen | 1976 | 207 | 47.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Gogol | 1981 | 788 | 29.57 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 29.90 | |||||||||
2 | Markku Vihersalo | 1978 | 601 | 32.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 31.69 | |||||||||
3 | Pekka Koskinen | 1978 | 554 | 33.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.06 | |||||||||
4 | Ville-Mikko Korkka | 1980 | 551 | 33.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Antti Koskela | 1982 | 514 | 34.09 | ||||||
UPOT | 33.77 | |||||||||
6 | Jussi Kujala | 1980 | 498 | 34.46 | ||||||
Vanders | 32.97 | |||||||||
7 | Ville Saxén | 1981 | 493 | 34.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Juhana Hulmi | 1982 | 435 | 36.03 | ||||||
Vanders | 35.53 | |||||||||
9 | Tommi Kahlos | 1978 | 366 | 38.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Veli-Pekka Laakso | 1978 | 341 | 39.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 39.50 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Hienonen | 1986 | 668 | 31.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.59 | |||||||||
2 | Lauri Vilhunen | 1985 | 638 | 31.49 | ||||||
Varkauden Uimarit | 29.90 | |||||||||
3 | Roope Wahlström | 1987 | 623 | 31.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.33 | |||||||||
4 | Kaleva Latvala | 1984 | 593 | 32.26 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.74 | |||||||||
5 | Emil Svartström | 1985 | 572 | 32.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.26 | |||||||||
6 | Mikko Nihtilä | 1985 | 553 | 33.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | 32.77 | |||||||||
7 | Tomi Miettinen | 1986 | 500 | 34.14 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.95 | |||||||||
8 | Arttu Ohtonen | 1983 | 382 | 37.35 | ||||||
UPOT | 37.03 | |||||||||
9 | Aleksandr Kulakov | 1983 | 372 | 37.67 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 37.00 | |||||||||
10 | Joonas Kuosmanen | 1983 | 128 | 53.79 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 50.62 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Lairola | 1992 | 844 | 28.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.74 | |||||||||
2 | Ville Kotikuusi | 1991 | 649 | 31.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 29.45 | |||||||||
3 | Janne Kekkonen | 1989 | 626 | 31.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.50 | |||||||||
4 | Wiljam Leinonen | 1992 | 523 | 33.73 | ||||||
Salon Uimarit | 33.71 | |||||||||
5 | Marko Juvonen | 1992 | 468 | 35.00 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Juho Lyytikäinen | 1990 | 457 | 35.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 33.59 | |||||||||
7 | Aleksi Harmaala | 1991 | 410 | 36.57 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 37.47 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:44 |