Resultater for Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
576 |
|
|
|
|
45.43 |
|
|
Cetus Espoo |
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
309 |
|
|
|
|
55.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
302 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
Cetus Espoo |
53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
426 |
|
|
|
|
47.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
381 |
|
|
|
|
48.97 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
129 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
373 |
|
|
|
|
46.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
347 |
|
|
|
|
47.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
162 |
|
|
|
|
1:01.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
545 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
506 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
274 |
|
|
|
|
46.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
353 |
|
|
|
|
41.90 |
|
|
S.C.Pingviinit |
42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Valtonen |
1954 |
|
315 |
|
|
|
|
43.53 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Berg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
665 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
616 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrey Monin |
1960 |
|
607 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
587 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
Cetus Espoo |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
413 |
|
|
|
|
37.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
394 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
Cetus Espoo |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erkki Susi |
1970 |
|
576 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
279 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marko Ursin |
1970 |
|
231 |
|
|
|
|
43.32 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
163 |
|
|
|
|
48.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
151 |
|
|
|
|
49.95 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
488 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Vanders |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
472 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
609 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
UPOT |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville-Mikko Korkka |
1980 |
|
577 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
519 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville-Matti Erkintalo |
1982 |
|
515 |
|
|
|
|
32.02 |
|
|
S.C.Pingviinit |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Levänen |
1981 |
|
294 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Arponen |
1980 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikulin Dmitrii |
1981 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
648 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
518 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|