Resultater for SM/NSM (50 m) 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 heinäkuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 heinäkuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.35 2016-08-07 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Reini |
2000 |
|
699 |
33.58 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
670 |
34.60 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Murto |
2001 |
|
665 |
34.26 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
664 |
34.16 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
658 |
33.85 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
650 |
34.62 |
|
|
|
1:14.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
648 |
34.30 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
642 |
35.75 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
630 |
35.10 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Haglund |
2003 |
|
622 |
35.43 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
607 |
35.57 |
|
|
|
1:16.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
588 |
36.40 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
586 |
36.53 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
585 |
35.29 |
|
|
|
1:16.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ina Pollari |
2002 |
|
582 |
35.64 |
|
|
|
1:17.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Saari |
2000 |
|
558 |
36.20 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
551 |
36.34 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ada Nyström |
2001 |
|
546 |
36.97 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
543 |
37.24 |
|
|
|
1:18.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milja Mielty |
2000 |
|
542 |
36.22 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
540 |
37.03 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
539 |
35.58 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
537 |
37.03 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
534 |
37.05 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Annika Tietz |
2001 |
|
533 |
36.46 |
|
|
|
1:19.35 |
|
|
HTU Stadi |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
524 |
38.06 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
519 |
37.70 |
|
|
|
1:20.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
518 |
37.59 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
518 |
38.11 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Oona Laakso |
2002 |
|
516 |
37.89 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
512 |
37.80 |
|
|
|
1:20.39 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
512 |
38.07 |
|
|
|
1:20.40 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Riika Huttula |
2001 |
|
512 |
37.15 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Oulun Lohet |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Róza Nagy |
2003 |
|
507 |
38.48 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
506 |
37.64 |
|
|
|
1:20.71 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Elina Karinkanta |
2000 |
|
506 |
37.18 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
TaTu Tampere |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
502 |
37.38 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
501 |
37.38 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
489 |
38.39 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Cindy Palm |
2003 |
|
486 |
37.95 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
482 |
38.12 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
469 |
37.94 |
|
|
|
1:22.81 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Milla-Marita Anttila |
2000 |
|
465 |
38.76 |
|
|
|
1:23.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
464 |
38.79 |
|
|
|
1:23.10 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
462 |
38.63 |
|
|
|
1:23.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
460 |
38.04 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Manja Lindell |
2004 |
|
457 |
38.61 |
|
|
|
1:23.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Lotta Aho |
2000 |
|
456 |
37.97 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
452 |
39.20 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
451 |
39.42 |
|
|
|
1:23.86 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
447 |
39.73 |
|
|
|
1:24.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
|
443 |
38.91 |
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Kiia Kinnunen |
2003 |
|
438 |
39.77 |
|
|
|
1:24.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
437 |
39.79 |
|
|
|
1:24.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
435 |
40.77 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
433 |
39.58 |
|
|
|
1:25.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Peppi Palokangas |
2002 |
|
433 |
40.32 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
432 |
39.44 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
413 |
40.44 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Maija Liukkonen |
2001 |
|
399 |
39.97 |
|
|
|
1:27.36 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pippi Nordström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minna Ingi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
07 heinäkuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:12 |
|